Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά δεν μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι σε Full HD video υπάρχει χρονικός περιορισμός στα 5', όπως και στο Uhd;

Επίσης νομίζω, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, ότι με την Marshmallow το βίντεο στα 1080p 60fps που δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί το OIS, πάει "βάρκα γυαλό". Πολύ ευαίσθητο στα μικροκουνηματα του χεριού. Νομίζω με την Lollipop ήταν καλύτερο. Όποιος σκέφτεται να αναβαθμίσει ας κάνει μια δοκιμή πριν και μετά να βεβαιωθουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Από ότι φαίνεται η LG εχει συμπεριλάβει στις συσκευές της ένα snooper app ("MLT") που εκ προεπιλογής είναι ενεργοποιημένο. Λέγεται ότι κατά πάσα πιθανότητα εξυπηρετεί το support ελέω απομακρυσμένης υποστήριξης, αλλά δεν γνωρίζουμε αν αυτο παρακολουθεί τις δραστηριότητες μας ή αν καταγράφει τη θέση GPS, μαζί με τα όποια στοιχεία μπορεί να είναι συγκεντρώθηκαν, όπως πχ κλήσεις, εφαρμογές, root, κλπ. "

 

"all data is collected and placed on /mpt partition, it seems not to be per reboot, but actually kept during flash and upgrades."

 

source: osarena.net | xda

Οποτε το απενεργοποιουμε αυτο?

Το εχτε κανει ολοι?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το απενεργοποιουμε αυτο?

Το εχτε κανει ολοι?

Σιγά μην ασχοληθώ με αυτό. Από κατασκοπευτικές ιστορίες άλλο τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ασχοληθώ με αυτό. Από κατασκοπευτικές ιστορίες άλλο τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Καλα αυτο αλλο τιποτα.Μεχρι και τα δαχτυλικα μας εχουν.χαχαχ

Υ.Γ αν το απενεργοποιησουμε υπαρχει καποιο προβλημα?πχ εγγυση,σερβις κτλ.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το απενεργοποιουμε αυτο?

Το εχτε κανει ολοι?

Μην πειραζετε οτι δε γνωριζετε και για να ειναι ξατι ενεργοποιημενο παιζει ρολο Μετα οταν αρχιζουν καποια προβληματα φταιει το τηλεφωνο ΕΠΙΣΗΣ στην 5 1 1 5λεπτο οριο εχει μονο το βιντεο 4κ το fhd τουλαχιστον 35 λεπτα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καησπερα παιδια εχω το G2 εδω και 1 μιση χρονο το εχω λιωσει πραγματικα εχω περασει αμετρητες ρομ εχω φτιαξει και δικες μου..αν ειναι καποιος που ειχε G2 ισως με ξερει...αυτα τα λιγα λοιπον σκεφτομαι για την αλλαγη σε v10 αλλα αυτο με τον bootloader τι γινεται; ισχυει οτι μονο με 5.1.1 μπορεις να εχεις εγγυηση; και κατι αλλο αν περαστει η 6.0 μπορουμε να γυρισουμε σε 5.1.1 με lgflashtool η οτι αλλο υπαρχει; ευχαριστω!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην πειραζετε οτι δε γνωριζετε και για να ειναι ξατι ενεργοποιημενο παιζει ρολο Μετα οταν αρχιζουν καποια προβληματα φταιει το τηλεφωνο ΕΠΙΣΗΣ στην 5 1 1 5λεπτο οριο εχει μονο το βιντεο 4κ το fhd τουλαχιστον 35 λεπτα

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχεις δοκιμάσει και στο manual mode; Στην 6 έχει 5λεπτο όριο στο manual mode ακόμα και στο fHD, ενώ στο auto γράφει παραπάνω ώρα τελικά. Δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχεις δοκιμάσει και στο manual mode; Στην 6 έχει 5λεπτο όριο στο manual mode ακόμα και στο fHD, ενώ στο auto γράφει παραπάνω ώρα τελικά. Δεν ξέρω γιατί.

 

Οχι δε το εχω δοκιμασει καποια στιγμη θα το κανω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μην πειραζετε οτι δε γνωριζετε και για να ειναι ξατι ενεργοποιημενο παιζει ρολο Μετα οταν αρχιζουν καποια προβληματα φταιει το τηλεφωνο

Έχω την εντύπωση οτι έχει σχέση με το IZat της qualcoom για hardware και καλά επιτάχυνση του gps....

Έχω κλειστά και τα δύο πάντως

Λένε οτι ελευθερώνει ram και μπαταρία

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καησπερα παιδια εχω το G2 εδω και 1 μιση χρονο το εχω λιωσει πραγματικα εχω περασει αμετρητες ρομ εχω φτιαξει και δικες μου..αν ειναι καποιος που ειχε G2 ισως με ξερει...αυτα τα λιγα λοιπον σκεφτομαι για την αλλαγη σε v10 αλλα αυτο με τον bootloader τι γινεται; ισχυει οτι μονο με 5.1.1 μπορεις να εχεις εγγυηση; και κατι αλλο αν περαστει η 6.0 μπορουμε να γυρισουμε σε 5.1.1 με lgflashtool η οτι αλλο υπαρχει; ευχαριστω!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε ξεκλειδώνοντας τον bootloader χάνεις την εγγύηση. Στην 5.1 έχει κυκλοφορήσει rom σε μορφή kdz που ουσιαστικά είναι μία παραλλαγή της official αλλά έχεις root και μπορείς να την κάνεις εγκατάσταση με το tool της LG. Όμως για να μπορέσεις να περάσεις άλλες rom ή να φτιάξεις δικές σου θα πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και χάνεται η εγγύηση. Μάλλον δεν είναι συσκευή για εσένα και όποιον του αρέσει να πειράζει αρκετά τις συσκευές του αλλά η αλήθεια είναι ότι το v10 δεν έχει και τόσο μεγάλη ανάγκη από πειράγματα.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/2bafde05bc21f89341658feec93e6ce5.jpg

 

Παιδια οριστε τι ειναι το mlt...

Έχω g2 με official rom και custom kernel(dorimanx). Ο προγραμματιστής αυτος μας το εχει σαν default επιλογη να ειναι παντα στο off. Πιστευω πως δεν θα δημιουργησει καποιο θεμα αν το απενεργοποιήσετε.

 

Θελω να ρωτησω και κατι αλλο...

Σε τι υπερτερεί το v10 απο το g5; Ειμαι μεταξυ αυτων των 2 μεχρι στιγμης αλλα δεν εχω καταληξει ακομα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/2bafde05bc21f89341658feec93e6ce5.jpg

 

Παιδια οριστε τι ειναι το mlt...

Έχω g2 με official rom και custom kernel(dorimanx). Ο προγραμματιστής αυτος μας το εχει σαν default επιλογη να ειναι παντα στο off. Πιστευω πως δεν θα δημιουργησει καποιο θεμα αν το απενεργοποιήσετε.

Α καλά αν νομίζει οτι με απενεργοποίηση και μόνο...ας το αφήσουμε όμως...

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω και κατι αλλο...

Σε τι υπερτερεί το v10 απο το g5; Ειμαι μεταξυ αυτων των 2 μεχρι στιγμης αλλα δεν εχω καταληξει ακομα.

 

Καταρχάς είναι διαφορετική κατηγορία. Είναι αδόκιμη λοιπόν η σύγκριση.

Το g5 έχει καλύτερη cpu/gpu & ως συσκευή του 16' λογικά θα δεχτεί μία περισσότερη μεγάλη αναβάθμιση.

Το v10 από την άλλη έχει πολύ καλύτερη αναλογία διαστάσεων οθόνης/bezel. (Tα bezel του g5 π.χ. για μένα είναι deal breaker)

Το g5 είναι μεταλλικό αλλά επειδή από πάνω έχει περάσει η lg βαφή δεν δίνει π.χ. την αίσθηση που δίνει το htc m8. Αντίθετα το v10 περιμετρικά έχει ατσάλι & πίσω καπάκι από σιλικόνι.

Η 2η οθόνη δίνει άλλη αίσθηση/μοναδικότητα στο v10.

Το g5 έχει αρκετά επιθετικό κόφτη φωτεινότητας, εν αντιθέσει με το v10 που μπορεί να δουλεύει για ώρες κάτω από τον ήλιο χωρίς να κόβει από το 100%.

(Συν ότι έχω την αίσθηση ότι το 100% του G5 είναι χαμηλότερο απ'αυτό του v10-πιθανόν όμως να κάνω λάθος για το παραπάνω)

 

Mπαταρία & τα δυο μετριότητες είναι, Κάμερα και τα δυο κορυφή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς είναι διαφορετική κατηγορία. Είναι αδόκιμη λοιπόν η σύγκριση.

.

Βασίληηηη....πες απλα οτι δεν είναι ερωτευσιμο το g5 και τελειωνει.. :p

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Βασίληηηη....πες απλα οτι δεν είναι ερωτευσιμο το g5 και τελειωνει.. :p

 

Oχι Βασίληηηη αλλά Παρασκευαααα :lol:

 

Ναι εμφανισιακά, δεν υπάρχει σύγκριση.

Αλλα μπορεί του φίλου να του αρέσει παραπάνω το g5 :p

Πρέπει να λάβουμε υπόψιν ότι έβγαλε και τα κουμπιά από πίσω, χάνοντας τη σχεδιαστική ιδιαίτερότητα που είχαν τόσο καιρό τα lg :)

 

Επαναλαμβάνω όμως ότι η σύγκριση είναι αδόκιμη, όποιος κοιτάει για g5, κοιτάει εναλλακτικά για s7/m10 κλπ, ενώ όποιος κοιτάει για v10, εναλλακτικά πάει προς mate 8, s6 edge plus, 6p, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Α καλά αν νομίζει οτι με απενεργοποίηση και μόνο...ας το αφήσουμε όμως...

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Φιλε δε ξερω παραπανω τι παιζει. Ισως να έχει και αδικο... :)

Καταρχάς είναι διαφορετική κατηγορία. Είναι αδόκιμη λοιπόν η σύγκριση.

Το g5 έχει καλύτερη cpu/gpu & ως συσκευή του 16' λογικά θα δεχτεί μία περισσότερη μεγάλη αναβάθμιση.

Το v10 από την άλλη έχει πολύ καλύτερη αναλογία διαστάσεων οθόνης/bezel. (Tα bezel του g5 π.χ. για μένα είναι deal breaker)

Το g5 είναι μεταλλικό αλλά επειδή από πάνω έχει περάσει η lg βαφή δεν δίνει π.χ. την αίσθηση που δίνει το htc m8. Αντίθετα το v10 περιμετρικά έχει ατσάλι & πίσω καπάκι από σιλικόνι.

Η 2η οθόνη δίνει άλλη αίσθηση/μοναδικότητα στο v10.

Το g5 έχει αρκετά επιθετικό κόφτη φωτεινότητας, εν αντιθέσει με το v10 που μπορεί να δουλεύει για ώρες κάτω από τον ήλιο χωρίς να κόβει από το 100%.

(Συν ότι έχω την αίσθηση ότι το 100% του G5 είναι χαμηλότερο απ'αυτό του v10-πιθανόν όμως να κάνω λάθος για το παραπάνω)

 

Mπαταρία & τα δυο μετριότητες είναι, Κάμερα και τα δυο κορυφή είναι.

Σε ευχαριστω πολυ για τις αναλυτικες πληροφοριες. Θα το σκεφτω και οπου καταληξω. ;)

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εδω μια μερα ειμαι κατοχος του v10

Επειδη μπαινω απο το κινητο και αυτη την στιγμη δεν μπορω να διαβασω ολο το νημα θα θελα να κανω μια ερωτηση που πιθανον να εχει σχολιαστει στο νημα

Led notification εχει το κινητο; ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

Νεκτάριος

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εδω μια μερα ειμαι κατοχος του v10

Επειδη μπαινω απο το κινητο και αυτη την στιγμη δεν μπορω να διαβασω ολο το νημα θα θελα να κανω μια ερωτηση που πιθανον να εχει σχολιαστει στο νημα

Led notification εχει το κινητο; ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

Νεκτάριος

 

Όχι, δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εδω μια μερα ειμαι κατοχος του v10

Επειδη μπαινω απο το κινητο και αυτη την στιγμη δεν μπορω να διαβασω ολο το νημα θα θελα να κανω μια ερωτηση που πιθανον να εχει σχολιαστει στο νημα

Led notification εχει το κινητο; ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

Νεκτάριος

Τσου.....

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

πωωω περιμενα τοσο καιρο να ερθει το νιλκιν τζαμακι απο κινα,ηρθε....και ειχα αποτυχημενη εγκατασταση........τωρα ο ερωτας μου ειναι γυμνος!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :):) παιδιά για υιοθεσία λέμε :lol::lol::lol: Πλάκα κάνω, το πιο κεφάτο και ανατρεπτικό νήμα...:happy:

 

Αγοράστε και κάτι από Ελλάδα βρε....με τις Κινες και τις αναμονές του μήνα, προτιμάται να σας πέσει και σπάσει συσκευή 400 + ευρώ προκειμένου να δώσετε δυο δεκάρες παραπάνω :ninja::ninja:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει στην οθόνη gorilla glass 4;;; τι το θέλετε κ άλλο τζαμακι μπροστά;;;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει στην οθόνη gorilla glass 4;;; τι το θέλετε κ άλλο τζαμακι μπροστά;;;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά λέει η λαϊκή ρήση :)

Πέρα από τις προδιαγραφές του κάθε κατασκευαστη μια έξτρα προστασία απαραίτητη, προσωπική γνώμη εκφέρω :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :):) παιδιά για υιοθεσία λέμε :lol::lol::lol: Πλάκα κάνω, το πιο κεφάτο και ανατρεπτικό νήμα...:happy:

 

Αγοράστε και κάτι από Ελλάδα βρε....με τις Κινες και τις αναμονές του μήνα, προτιμάται να σας πέσει και σπάσει συσκευή 400 + ευρώ προκειμένου να δώσετε δυο δεκάρες παραπάνω :ninja::ninja:

Απο Ελλάδα...χαχα εδω μέσα το χώνωhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/4d09fa07342e7066d74a32b54a2fba0c.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/2a17c91fd60bed7a149a8ad87e93c981.jpg

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλάδα...χαχα εδω μέσα το χώνωhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/4d09fa07342e7066d74a32b54a2fba0c.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/2a17c91fd60bed7a149a8ad87e93c981.jpg

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Κωστή είσαι η ψυχή του νήματος :):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...