Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως 5.5 ίντσες με αυτά τα μηδενικά bezel και 4000 μπαταρία μου ακούγονται λουκούμι και μου ανοίγουν την όρεξη.

 

Θα χάσει κάποιους που θέλουν 6 ίντσες αλλα θα τους αναπληρώσει με αλλους χρήστες που θέλουν πιο μαζεμένες και ανθρώπινες διαστάσεις.

 

Ανάλυση τώρα δεν νομίζω να παει στα 1080 ειδικά αν ισχύουν τα των 4000 μπαταρία.

Αλλα δεν θα με ενοχλήσει σε καμία περίπτωση ουτε θα αποτελέσει deal breaker.

 

Δίνω μεγαλύτερη σημασία στα ποιοτικα χαρακτηριστικά μιας οθόνης ( φωτεινότητα-αντίθεση- πιστότητα χρωματων) παρα στην ανάλυση της.

 

Για να δούμε εκει που την είχα ξεγραμμένη την LG ενας θετικός άνεμος παει να δημιουργηθεί απο το πουθενά :p

 

Είδωμεν.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αξιζει αυτο το κινητο το 10 ΤΟ ΚΑΛΟ :lol::lol: που λετε ολοι σε αυτο το νοημα ή οχι ; Βλεπω οτι εχει πεσει σε bootloops ορισμενων στο εξωτερικο αλλα και στην Ελλαδα και κανω πισω μην μ τυχει και μενα οπως μ εκανε μια επαννεκινηση το G4 μου white gold edition οπως το χρεισιμοποιηουσα και μετα ξανα ανοιξε απο μονο του στα τυφλα στα καλα καθουμενα. Κοντα στο Nexus 5X που προτεινουν πολλοι αυτο τι λεει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

@alextrela μια έξυπνη κίνηση εφόσον το προοριζει για premium συσκευή θα ήταν να κρατήσει τις ίντσες του V10 και να βγάλει και ένα στις 5,3' ώστε να καλύψει τις ανάγκες των χρηστών της, το έκανε στο G2 και το έχει κάνει και στις σειρές Z η ακατανομαστη (sony):mad:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα αυτο το τριποδα χθες για φωτογραφιες ειδικα για νυχτερινες ληψεις!Για να δουμε! :)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/272154962187?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Α, μπράβο ! Και ότι το σκεπτόμουν αυτές τις μέρες για το που θα βρω κάτι τέτοιο... :D

 

Σήμερα όμως είχα ένα "κουφό" στο κινητό ! Θέλοντας να δω τα στοιχεία (διεύθυνση οικίας) ενός φίλου άνοιξα επαφές, πήγα στην ομάδα "Φίλοι" και πατώντας το όνομα του φίλου βλέπω αυτό :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Snap%202016-08-02%20at%2017.07.00_zpsgcs35n26.jpg

 

Ψάχνοντας την κατάσταση διαπιστώνω ότι το κάνει σε μερικά ονόματα που είναι μόνο στην ομάδα "Φίλοι", πατώντας για τα στοιχεία τους είτε στην ομάδα είτε γενικά στις Επαφές. Αν πατήσω να κάνω κλήση την κάνει κανονικά και με ρωτά κιόλας σε ποιον αριθμό αν η επαφή έχει περασμένα παραπάνω τηλέφωνα. Η κατάσταση δεν αλλάζει αν διαγράψω κάποιον από την ομάδα και προσπαθήσω να δω στοιχεία από τις Επαφές.

Πήγα στην εφαρμογή "Επαφές" και έκανα διαγραφή cashe αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα ένα restart στο κινητό, τα ίδια...

Διέγραψα μια επαφή και την ξαναπέρασα από την αρχή. Όλα οκ...

Καμιά ιδέα κανείς ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Tο καλύτερο για όσους θέλουν να μεταφέρουν από το παλιό τους στηλέφωνο στο νέο τα πάντα και δεν θέλουν να μπλέκουν με εφαρμογές της εκάστοτε "μαμάς". Το χρησιμοποιούσα από παλιά και σήμερα από note 2 σε v10 μεταφέρθηκαν επαφές, μηνύματα, σημειώσεις, calendar. Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Α, μπράβο ! Και ότι το σκεπτόμουν αυτές τις μέρες για το που θα βρω κάτι τέτοιο... :D

 

Σήμερα όμως είχα ένα "κουφό" στο κινητό ! Θέλοντας να δω τα στοιχεία (διεύθυνση οικίας) ενός φίλου άνοιξα επαφές, πήγα στην ομάδα "Φίλοι" και πατώντας το όνομα του φίλου βλέπω αυτό :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Snap%202016-08-02%20at%2017.07.00_zpsgcs35n26.jpg

 

Ψάχνοντας την κατάσταση διαπιστώνω ότι το κάνει σε μερικά ονόματα που είναι μόνο στην ομάδα "Φίλοι", πατώντας για τα στοιχεία τους είτε στην ομάδα είτε γενικά στις Επαφές. Αν πατήσω να κάνω κλήση την κάνει κανονικά και με ρωτά κιόλας σε ποιον αριθμό αν η επαφή έχει περασμένα παραπάνω τηλέφωνα. Η κατάσταση δεν αλλάζει αν διαγράψω κάποιον από την ομάδα και προσπαθήσω να δω στοιχεία από τις Επαφές.

Πήγα στην εφαρμογή "Επαφές" και έκανα διαγραφή cashe αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα ένα restart στο κινητό, τα ίδια...

Διέγραψα μια επαφή και την ξαναπέρασα από την αρχή. Όλα οκ...

Καμιά ιδέα κανείς ?

 

Στο κανει συνεχεια στην ιδια επαφη;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεχή βαλε βγαλε μπαταρία άρχισε να εχει μικροτριγμούς το καπακι στα κλιπσακια περιπου στο μεσο υψος της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Στο κανει συνεχεια στην ιδια επαφη;

 

Ναι, το έκανε σε καμιά 20αριά επαφές. Τελικά τις διέγραψα (αυτές τις 20) και τις ξαναπέρασα με bt από το παλιό μου κινητό. Τώρα είναι όλα οκ ελπίζοντας να μην έχω κάνα replay του φαινομένου.... :mad:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεχή βαλε βγαλε μπαταρία άρχισε να εχει μικροτριγμούς το καπακι στα κλιπσακια περιπου στο μεσο υψος της συσκευης.

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι και τέρας αντοχής το καπάκι οπότε το θεωρώ φυσιολογικό, νομίζω ότι η χρήση powerbank είναι το πιο ενδεδειγμένο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έκανε σε καμιά 20αριά επαφές. Τελικά τις διέγραψα (αυτές τις 20) και τις ξαναπέρασα με bt από το παλιό μου κινητό. Τώρα είναι όλα οκ ελπίζοντας να μην έχω κάνα replay του φαινομένου.... :mad:

Αυτο θα σου ελεγα και εγω αλλα δεν ειναι θεμα του v10 αλλα του αντροιντ επειδη το εχω παθει σε διαφορες συσκευες και σε αλλες εφαρμογες επισης.Οπως χαρτες γιουτιουμπ βιντεο και επαφες οπως προειπες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2016_08_03_02_52_57.png

Screenshot_2016_08_03_02_52_30.png

 

Σχετικά με τη μπαταρία, μια χαρά έβγαλε τη μέρα σήμερα με φωτεινότητα στο auto, youtube, browsing, μουσική και 1 ώρα κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Tο καλύτερο για όσους θέλουν να μεταφέρουν από το παλιό τους στηλέφωνο στο νέο τα πάντα και δεν θέλουν να μπλέκουν με εφαρμογές της εκάστοτε "μαμάς". Το χρησιμοποιούσα από παλιά και σήμερα από note 2 σε v10 μεταφέρθηκαν επαφές, μηνύματα, σημειώσεις, calendar.

 

Δεν μπορώ να διακρίνω για πια εφαρμογή γράφεις

Η έχω στραβωθεί η φταίει το Tapatalk.

Αν μπορείς κάνε μια επανάληψη

:-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σαν τίτλο, ίσως γι' αυτό: MyPhoneExplorer

Τα νεύρα μου...

για πολλά χρόνια, οποια συσκευή έπεφτε στα χέρια μου πάντα την ρουτάριζα και την έφερνα στα μέτρα μου (και cydia στο ios και root στο android ανάλογα) με ελάχιστα εως καθόλου προβλήματα. Αποφάσισα μετά από 2 μήνες ψάξιμο και έχοντας διαβάσει όλο το νήμα να αγοράσω κι εγώ αυτό το κόσμημα, να σταματήσω να "παίζω" και να βάλω εφαρμογές απαγορευτικές με root όπως OTEGO, NOVAGO, τράπεζες κ.λ.π. Από χθές λοιπόν κι ενώ μετέφερα τα πάντα στο νέο τηλέφωνο έχουν αρχίσει και πετάγονται ένα σωρό ενοχλητικές διαφημίσεις αλλά και fake μηνύματα που δεν ήξερα ότι υπάρχουν (αποκλεισμένα τα πάντα κυριολεκτικά με το adaway).

Δοκίμασα ό,τι βρήκα (block this, adguard free, pro και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι) αλλά ενώ σταμάτησαν κάποιες να πετάγονται (νομίζω αυτές από http) μου έμενε πάντα ανοιχτή μια λευκή οθόνη που έπρεπε να την κλείσω δυναμικά. Τι γίνεται, ρε παιδιά; Έτσι θα είμαι τώρα; Πώς δι΄χνω αυτήν τη λευκή οθόνη; (δεν θέλω φυσικά με reset factory settings).

Παρεμπιπτόντως και έχοντας ακούσει για root την 5.1 δεν έκανα αναβάθμιση όπως μου πρότεινε. Πάλι θα πάω σε root; Ήδη για να πάρω ειδικά αυτό το τηλέφωνο έκανα υποχώρηση για δίκαρτο. Ευχαριστώ

Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σαν τίτλο, ίσως γι' αυτό: MyPhoneExplorer

Τα νεύρα μου...

για πολλά χρόνια, οποια συσκευή έπεφτε στα χέρια μου πάντα την ρουτάριζα και την έφερνα στα μέτρα μου (και cydia στο ios και root στο android ανάλογα) με ελάχιστα εως καθόλου προβλήματα. Αποφάσισα μετά από 2 μήνες ψάξιμο και έχοντας διαβάσει όλο το νήμα να αγοράσω κι εγώ αυτό το κόσμημα, να σταματήσω να "παίζω" και να βάλω εφαρμογές απαγορευτικές με root όπως OTEGO, NOVAGO, τράπεζες κ.λ.π. Από χθές λοιπόν κι ενώ μετέφερα τα πάντα στο νέο τηλέφωνο έχουν αρχίσει και πετάγονται ένα σωρό ενοχλητικές διαφημίσεις αλλά και fake μηνύματα που δεν ήξερα ότι υπάρχουν (αποκλεισμένα τα πάντα κυριολεκτικά με το adaway).

Δοκίμασα ό,τι βρήκα (block this, adguard free, pro και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι) αλλά ενώ σταμάτησαν κάποιες να πετάγονται (νομίζω αυτές από http) μου έμενε πάντα ανοιχτή μια λευκή οθόνη που έπρεπε να την κλείσω δυναμικά. Τι γίνεται, ρε παιδιά; Έτσι θα είμαι τώρα; Πώς δι΄χνω αυτήν τη λευκή οθόνη; (δεν θέλω φυσικά με reset factory settings).

Παρεμπιπτόντως και έχοντας ακούσει για root την 5.1 δεν έκανα αναβάθμιση όπως μου πρότεινε. Πάλι θα πάω σε root; Ήδη για να πάρω ειδικά αυτό το τηλέφωνο έκανα υποχώρηση για δίκαρτο. Ευχαριστώ

 

Αν έχεις το H960A και δεν θέλεις να πληρώσεις το adguard, το οποίο το έχω πληρώσει και κάνει εξαιρετική δουλειά και στις εφαρμογές, μόνη λύση unlock bootloader και root...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τη δοκιμαστική έκδοση και τη γύρισα σε trial για να δω αν με εξυπηρετεί να το αγοράσω. Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά:) Νίκο ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=422795 εάν είναι το ίδιο που μου παρουσιασε κάποτε στο ultra μάλλον την επαναφορά δεν την γλυτώνεις, ελπίζω να κάνω λάθος.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.1 έχω Root ΧΩΡΙΣ ξεκλείδωμα του bootloader (που σημαίνει ότι αν περάσω την 6.0 έχω κανονικά εγγύηση).

Το ευχαριστιέμαι καλύτερα με το root για τους εξής λόγους:

Greenify

Adway

Διάφορα Mod (πχ έχω βάλει dolby atmos και ο ήχος είναι σε άλλο επίπεδο και πολύ ποιο δυνατός με τα ακουστικά)

Επέμβαση στο αρχείο διαχείρισης ενέργειας που ανάγκαζε τον επεξεργαστή & GPU να κάνει throttle μόλις έφτανε τους 50 βαθμούς με αποτέλεσμα να υπάρχουν frame drops στα παιχνίδια. Τώρα πετάνε! (αυτό για την ακρίβεια http://forum.xda-developers.com/g4/development/to-bring-ctt-mod-to-g4-t3183858 )

Χposed (με ότι καλούδια προσφέρει) . Πριν από αυτό είχα 50.000 στο antutu περίπου. Μετά από αυτό 66.000-67.000 .

Όταν βγει root στην 6.0 τότε ίσως αναβαθμίσω. Ελπίζω μόνο να μην υπάρχουν αξιόλογες διαφορές με την 6.0 και να αξίζει η 5.1 λόγω root.:lol:

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά:) Νίκο ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=422795 εάν είναι το ίδιο που μου παρουσιασε κάποτε στο ultra μάλλον την επαναφορά δεν την γλυτώνεις, ελπίζω να κάνω λάθος.

 

αγαπητέ, φίλε, σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Η ανησυχία μου είναι αν θα έχω συνέχεια τέτοια προβλήματα. Μιας μέρας τηλέφωνο και επαναφορά; Ένα από τα τελευταία μου τηλέφωνα (note 2) κάθε 7-8 μήνες το πείραζα για να βάλω συνήθως κάποια άλλη rom. Για μένα το τηλέφωνο είναι εργαλείο στη δουλειά μου με ένα σωρό αρχεία εκεί μέσα. Κάηκα αν κάθε λίγο χρειάζομαι επαναφορά. Άλλωστε γι' αυτό αγόρασα το v10, για να μην το πειράζω...

 

η λευκή σελίδα εμφανίζεται αμέσως μετά το ξύπνημα με "ταπ ταπ" και μετα από λίγο πάει σε διαφημίσεις

Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ, φίλε, σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Η ανησυχία μου είναι αν θα έχω συνέχεια τέτοια προβλήματα. Μιας μέρας τηλέφωνο και επαναφορά; Ένα από τα τελευταία μου τηλέφωνα (note 2) κάθε 7-8 μήνες το πείραζα για να βάλω συνήθως κάποια άλλη rom. Για μένα το τηλέφωνο είναι εργαλείο στη δουλειά μου με ένα σωρό αρχεία εκεί μέσα. Κάηκα αν κάθε λίγο χρειάζομαι επαναφορά. Άλλωστε γι' αυτό αγόρασα το v10, για να μην το πειράζω...

 

η λευκή σελίδα εμφανίζεται αμέσως μετά το ξύπνημα με "ταπ ταπ" και μετα από λίγο πάει σε διαφημίσεις

Παντως, τετοια θεματα εγώ δεν έχω.

Πέρασες backup απο παλιά συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφίες με τη λύση αλλά δεν μπορώ. Έχω αλλάξει μέγεθος, διαστάσεις όπως γράφει, αλλά κάτι δεν κάνω καλά. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως, τετοια θεματα εγώ δεν έχω.

Πέρασες backup απο παλιά συσκευή?

 

Μετά το backup (MyPhoneExplorer - τέλειο για τη δουλειά αυτή) δεν υπήρχε πρόβλημα. Αρκετές ώρες αργότερα εμφανίστηκε (αν εννοείς ότι φταίει αυτό).

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα άκρη. Θα 'θελα να ανεβάσω 2 φωτογραφίες με επεξήγηση αλλά κάτι δεν κάνω καλά ("Exceeds forum quota by..."). Έχω αλλάξει διαστάσεις, μέγεθος, τύπο αρχείου, στην προθήκη συνημμένου σύμφωνα με τις υποδείξεις, αλλά τίποτε. Στην προσθήκη φωτογραφίας μου βγάζει http://..... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς ανεβάζουμε τις φωτογραφίες που βλέπω σε κάποια μηνύματα;

Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο δοκίμασε μέσω tapatalk να ανεβάσεις φωτογραφίες, είναι σχετικά ο πιο εύκολος τρόπος:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο δοκίμασε μέσω tapatalk να ανεβάσεις φωτογραφίες, είναι σχετικά ο πιο εύκολος τρόπος:happy:

 

Δεν έχω. Θέλω να ανεβάσω από pc.

S.P.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω. Θέλω να ανεβάσω από pc.

Αν δε βρεις άλλη λύση, μπορείς να την ανεβάζεις κάπου. Για παράδειγμα μπορείς να την ανεβάζεις εδώ:

https://postimage.org/

και να βάλεις το 5ο ή 6ο link (δε θυμάμαι ακριβώς) που σου δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Έχω ενθουσιαστεί με το γυαλί!!! Η θήκη δεν προσθέτει όγκο όπως έχετε πει και εσείς αλλά αλλάζει το κράτημα. Το είχα συνηθίσει γυμνό και μου φαίνεται κάπως..... Σούπερ πάντως και τα δύο!!!

image sharing[/img]

http://s31.postimg.org/qgu7twzaz/received_943125202483384_640x360.jpg' alt='received_943125202483384_640x360.jpg'>

free pic[/img]

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...