Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερώτηση: Τι καταλάνωση μπαταρίας θεωρείται καλή για μέσα στο βράδυ? πχ από τις 12 μέχρι τις 9... πχ στις 12 να είναι 100%. πόσο πρέπει να το βρω το πρωί? (wifi-δεδομένα-gps κλειστά..)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερώτηση: Τι καταλάνωση μπαταρίας θεωρείται καλή για μέσα στο βράδυ? πχ από τις 12 μέχρι τις 9... πχ στις 12 να είναι 100%. πόσο πρέπει να το βρω το πρωί? (wifi-δεδομένα-gps κλειστά..)

 

Με όλα κλειστά και σε πτήση, συνήθως τα LG δεν χάνουν τίποτα. Με ενεργό δίκτυο ίσως και να χάσει 1%, αλλά δεν έχει σημασία μιας και μέχρι το G4, οποίο LG είχα καταπινε την μπαταρία που δεν έχανε μόλις το χρησιμοποιουσα.

 

Πάντως είναι και θέμα των εφαρμογών. Πχ τα Facebook/Messenger/Instagram ακόμα και αν πατήσεις "διακοπή εφαρμογής" από το μενού της μπαταρίας, ενεργοποιουνται και μπορεί να σου καταναλώσουν

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τι σας λεει αυτη η θηκη ? http://www.ebay.com/itm/LOVE-MEI-Gorilla-Glass-Shockproof-Waterproof-Aluminum-Metal-Case-Cover-For-Phone-/252095704941?var=&hash=item3ab2132f6d:m:mrQITiEKoQF5h4P1xM4mdNg

Εχετε να προτεινεται καμια αλλη που να ειναι dust proof και γενικα να προσφερει προστασια σε εξωτερικους χωρους οταν προκειται να κανεις καποια βαρια δουλεια ? (Εκτος απο την otterbox)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που πρέπει να προσέχετε όσοι φοράτε θήκες τώρα το καλοκαίρι είναι οι θερμοκρασίες. Με θήκες ιδικά την καλή της spigen που φοράνε πολλοί το κινητό θα είναι ζεστό και δεν θα έχει καλή απαγωγή της θερμοκρασίας.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που πρέπει να προσέχετε όσοι φοράτε θήκες τώρα το καλοκαίρι είναι οι θερμοκρασίες. Με θήκες ιδικά την καλή της spigen που φοράνε πολλοί το κινητό θα είναι ζεστό και δεν θα έχει καλή απαγωγή της θερμοκρασίας.

 

 

Σωστοτατος,οντως συμβαινει!;)

Εγω του εχω βαλει τωρα της Nillkin που ειναι πιο ψηλη,και δεν ζεσταινεται το κινητο τοσο οσο με την θηκη της Spigen!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Όντως ειδικά κατά τη φόρτιση πρόσεξα και εγώ ότι ζεστενέτσι πολύ... Καμία γνώμη για τη φωτογραφία παραπάνω; τι είναι αυτό που μου ρίχνει τη μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Όντως ειδικά κατά τη φόρτιση πρόσεξα και εγώ ότι ζεστενέτσι πολύ... Καμία γνώμη για τη φωτογραφία παραπάνω; τι είναι αυτό που μου ρίχνει τη μπαταρία;

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει κολλήσει ο μετρητής σου.

Βάλε βγάλε μπαταρία. Κάνε και ένα reset, ξανά φορτισε και δες πως θα πάει .

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μου βγάζει μέρα να καθίσω να ασχοληθώ; Γιατί η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι να το ξανακάνω ρεσετ.

 

Sorry restart επανεκκίνηση ήθελα να πω και έγραψα reset.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για το κινητό και σκέφτομαι να είναι το επόμενο μου. Το μόνο που με προβληματιζει είναι η μπαταρία. Τώρα έχω το meizu mx4 pro που και αυτό δεν τα πάει καλά. Μήπως ξέρετε συγκριτικά αν είναι καλύτερο? Πόσες ώρες χρήσης οθόνης βγάζει?
Link to comment
Share on other sites

Το sot εξαρτάται από την χρήση που κάνει ο καθένας..

Εγώ πχ που δεν χρησιμοποιώ δεδομένα και εχω φωτεινότητα στο 30 % και έξω auto βγάζω περίπου 5 ωρες sot μπορεί και παραπάνω.

Και έχω μονιμα ανοιχτό WiFi με 100 εφαρμογές

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι 5h sot ούτε με αίτηση :p

Το χω αγγίξει μόνο με συνεχή χρήση(=λίγο ως καθόλου αναμονή)-μέτρια φωτεινότητα & αποκλειστικά wifi.

 

Τώρα π.χ. είμαι στο 60% με 1h sot & 1h ομιλία, με περίπου 9h αναμονή, φωτεινότητα 100%, αποκλειστικά wifi & μόνιμα bt επάνω.

Link to comment
Share on other sites

παίδες μπαταριά και φορτιστής από αντιπροσωπεία πόσο σας στοίχισε;

Μπαταρία αν θυμάμαι καλά συντοπιτης είχε πει 17 €....

 

Για τον φορτιστή αναμονή να σου πουν οι κύριοι!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχει μια βδομάδα περίπου που τα παρειγγειλα από ebay (Αυστραλία) 30 ευρώ και τα 2 προσφορά.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχει μια βδομάδα περίπου που τα παρειγγειλα από ebay (Αυστραλία) 30 ευρώ και τα 2 προσφορά.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Για δώσε λινκ..

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπάρχει δυνατότητα κάποιος που του έχει να συναντηθούμε να του ρίξω μια ματιά, γιατί θέλω να το πάρω αλλά θέλω να δω το μέγεθος.
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λινκ..

Αυτό είναι.. Δεν έχω λινκ γιατί το πήρα μέσω της εφαρμογής ebay. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160704/cfd07682016829cc048d7eece24f934f.jpg

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπάρχει δυνατότητα κάποιος που του έχει να συναντηθούμε να του ρίξω μια ματιά, γιατί θέλω να το πάρω αλλά θέλω να δω το μέγεθος.

Φιλε μου και εγω τον ιδιο ακριβως φοβο ειχα.... Αλλα πιστεψε με.... Σε 5 το πολυ μερες θα το εχεις συνηθησει και θα βλεπεις κινητα 5,5 ιντσων πχ LG G3 και θα νομιζεις πως ειναι μινιατουρες στο χερι σου. Το μονο που δεν βολευει σε αυτο το κινητο ειναι να κατεβαζεις την κουρτινα με τα δεδομενα το WiFi και τη λειτουργια πτησης αλλα για αυτο υπαρχει κουμπι. Επισης δεν πολυβολευει το να παιρνεις selfi με το ενα χερι και τα γραφεις στο πληκτρολογιο, κυριως στα ακριανα γραμματα, αλλα και για αυτο η κινηταρα εχει λυση ( σμικρυνση οθονης) :ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως πες μας που μενεις μπας και ειναι κανεις εκει κοντα

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω τον ιδιο ακριβως φοβο ειχα.... Αλλα πιστεψε με.... Σε 5 το πολυ μερες θα το εχεις συνηθησει και θα βλεπεις κινητα 5,5 ιντσων πχ LG G3 και θα νομιζεις πως ειναι μινιατουρες στο χερι σου. Το μονο που δεν βολευει σε αυτο το κινητο ειναι να κατεβαζεις την κουρτινα με τα δεδομενα το WiFi και τη λειτουργια πτησης αλλα για αυτο υπαρχει κουμπι. Επισης δεν πολυβολευει το να παιρνεις selfi με το ενα χερι και τα γραφεις στο πληκτρολογιο, κυριως στα ακριανα γραμματα, αλλα και για αυτο η κινηταρα εχει λυση ( σμικρυνση οθονης) :ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως πες μας που μενεις μπας και ειναι κανεις εκει κοντα

Νίκαια είμαι, Πειραιάς και γύρω περιοχές

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ενδιαφέρομαι για το κινητό

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο σκρουτζομάγαζο που να το έχει να το δω από κοντά ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ενδιαφέρομαι για το κινητό

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο σκρουτζομάγαζο που να το έχει να το δω από κοντά ?

 

Ευχαριστώ :)

Να το έχει ανοιγμένο εννοείς? Μάλλον όχι.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το carbon skin. Πραγματικά υπέροχο.

Τώρα τελείωσα το πέρασμα του. Θα ανεβάσω φώτο αργότερα!

 

Edit:ορίστε και 2 φωτος! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160704/6c8e852b49422c4cd71dd089d19ebe83.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160704/8208a568ae3685d42d51ee5a2b7249dd.jpg

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...