Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα!Ειπα να το δοκιμασω κι εγω κι ετσι απο χθες ειμαι κατοχος του! :) Ολα αψογα και η συσκευη απο τις καλυτερες-και κορυφαιες-που εχω δοκιμασει!Κατι που θελω να αναφερω,ειναι κατι το οποιο το ανεφερε και καποιος αλλος φιλος λιγο πιο πισω.Οι ειδοποιησεις πχ.: 2 πανω στο facebook δεν εμφανιζονται.Βεβαια το εχω δει και σε αλλες συσκευες που ειχα,αλλα δε ξερω που οφειλεται.Πχ.σε iphone και σε samsung,ειχα κανονικα τις ειδοποιησεις,χωρις να χρειαζεται να ανοιξω την εφαρμογη!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο του μετά από 3-4 reset και κολλήματα στο logo. Αφού έβγαλα μπαταρία και το πήγα δίπλα στο σπίτι που έχει air condition... Καθαρά θέμα υπερθέρμανσης και αυτόπροστασίας ήταν καθώς το τηλέφωνο δεν το χρησιμοποιουσα και το άφησα στην καρέκλα αλλά το έβλεπε ο ήλιος. Δεν πρόλαβα να το μαζέψω γιατί πήρε φόρα η μικρή και μπήκε μέσα και μετά ξεχάστηκα στο νερό. Καθαρά δική μου βλακεια ήταν. Σκέψου όταν άνοιξε τελικά κανονικά στο σπίτι ή μπαταρία είχε 50 βαθμούς Κελσίου και οι πυρήνες γύρω στους 75-80 και είχε περάσει ώρα και είχε πάρει και την δροσιά του. Τρόμαξα η αλήθεια είναι μόλις είδα το logo της LG αλλά μετά σκέφτηκα το γνωστό ρητό "οποίος δεν έχει μυαλό..."

Φιλε μου επειδη και εμενα κατα τη χρηση και τη φορτιση ζεστενεται πολυ εχω να σου προτεινω το εξης: οταν ειναι ζεστο ή οταν το φορτιζεις να το ακουμπας με την οθονη στο πατωμα. Ετσι και κρυωνει γρηγορα και αποφευγεται η ζεστη που δεν κανει καλο στο τηλεφωνο

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη και εμενα κατα τη χρηση και τη φορτιση ζεστενεται πολυ εχω να σου προτεινω το εξης: οταν ειναι ζεστο ή οταν το φορτιζεις να το ακουμπας με την οθονη στο πατωμα. Ετσι και κρυωνει γρηγορα και αποφευγεται η ζεστη που δεν κανει καλο στο τηλεφωνο

Αυτό που λες δεν προσφέρει τίποτα στο κινητό.

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα το καπάκι και το άφησα κάτω από το Air cool και δροσιστηκε το εργαλείο. Και απλά δεν το πήρα στην παραλία μαζί μου μετά. Το προηγούμενο σαββατοκύριακο που είχαμε καύσωνα το κινητό δεν έπαθε τίποτα που ήταν μέσα στη τσάντα. Το σημερινό ήταν καθαρά δική μου χαζομάρα Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα ταχυφορτιστη αυτοκινήτου έχετε να προτείνετε; κάποιοι που γράφουν ότι δίνουν ακόμη περισσότερη τάση από ότι αυτή που δίνει ο φορτιστής που έχουμε, κάνουν για το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ακόμα δεν έχουν παρατηρηθεί ζητήματα με Bootloop σαν το g4? (εννοώ και μετά την αναβάθμιση σε MM)

 

Τι ακόμα; Δεν σημαίνει ότι επειδή εμφανίστηκε σε μία συσκευή θα πρέπει να εμφανιστεί το ίδιο πρόβλημα και σε όλες τις συσκευές της εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν προσφέρει τίποτα στο κινητό.

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Το κινητο δεν πρεπει να πιανει υψηλες θερμοκρασιες γιατι με την παροδο του χρονου φθειρονται εσωτερικα οργανα οπως πλακετες επεξεργαστες κλπ. Αν λοιπον οταν ειναι ζεστο το αφηνεις στο πατωμα ειναι σαν να του βαζεις air-condition.... Αλλιως το αφηνεις να ψηνεται

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν το αφήσω στο πάτωμα με 4 χρόνων παιδί, 3 μηνών βρέφος και Jack rassel σκυλί ημιαιμο τρελό δεν παίζει να επιβιώσει! Περισσότερες πιθανότητες δίνω στην επιβίωση από τις υψηλές θερμοκρασίες! :p :p :p :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά κανένα ταχυφορτιστη αυτοκινήτου έχετε να προτείνετε; κάποιοι που γράφουν ότι δίνουν ακόμη περισσότερη τάση από ότι αυτή που δίνει ο φορτιστής που έχουμε, κάνουν για το κινητό;

 

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί έξω... http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-C6-30W-Quick-Charge-QC-2_0-Two-Port-USB-Car-Charger-for-Samsung-p-1023850.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν το αφήσω στο πάτωμα με 4 χρόνων παιδί, 3 μηνών βρέφος και Jack rassel σκυλί ημιαιμο τρελό δεν παίζει να επιβιώσει! Περισσότερες πιθανότητες δίνω στην επιβίωση από τις υψηλές θερμοκρασίες! :p :p :p :p

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα.... Παω πασο. Αν ειναι βαλε το σε κανενα τραπεζι, καλυτερα οχι πλαστικο ομως

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλός... Θα φύγει παραγγελία... Thanks

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν πρεπει να πιανει υψηλες θερμοκρασιες γιατι με την παροδο του χρονου φθειρονται εσωτερικα οργανα οπως πλακετες επεξεργαστες κλπ. Αν λοιπον οταν ειναι ζεστο το αφηνεις στο πατωμα ειναι σαν να του βαζεις air-condition.... Αλλιως το αφηνεις να ψηνεται

 

Τα κινητά είναι φτιαγμένα να πιάνουν υψηλές θερμοκρασίες, όταν φτάνουν στα όρια τους έχουν μηχανισμούς προστασίας(κλείνουν).

Η συγκεκριμένη συσκευή κάνει εξαιρετική διαχείριση της θερμότητας πάντως, ακόμα και εν μέσω καύσωνα μόνο με βαριά χρήση έχει ζεσταθεί.

Όσες φορές δε, έχει ανεβάσει θερμοκρασία ούτε κατά διάνοια δεν έχει ρίξει επιδόσεις.

 

Όπως και να χει, προτιμώ να ζεσταίνεται παρά να το βάλω στο πάτωμα. :cry:

 

Υ.γ. Ευτυχώς που δεν έχεις κανα s4, g3 ή καμια συσκευή με τον 810. Επιδαπέδια θα την έκανες :p

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά είναι φτιαγμένα να πιάνουν υψηλές θερμοκρασίες, όταν φτάνουν στα όρια τους έχουν μηχανισμούς προστασίας(κλείνουν).

Η συγκεκριμένη συσκευή κάνει εξαιρετική διαχείριση της θερμότητας πάντως, ακόμα και εν μέσω καύσωνα μόνο με βαριά χρήση έχει ζεσταθεί.

Όσες φορές δε, έχει ανεβάσει θερμοκρασία ούτε κατά διάνοια δεν έχει ρίξει επιδόσεις.

 

Όπως και να χει, προτιμώ να ζεσταίνεται παρά να το βάλω στο πάτωμα. :cry:

 

Υ.γ. Ευτυχώς που δεν έχεις κανα s4, g3 ή καμια συσκευή με τον 810. Επιδαπέδια θα την έκανες :p

Ισχυει, σε γενικά πλαίσια η συσκευή είναι δροσερή με νορμάλ θερμοκρασίες και ανεβάζει μόνο σε περίπτωση που χρησιμοποιείς Data και δεν έχει καλό σήμα και το κινητό "παλεύει" να σε εξυπηρέτησει. Αν δεν το άφηνα εκτεθιμενο στον ήλιο τίποτα δεν θα συνέβαινε... Από την άλλη πάλι καλά που έχει το "μυαλό" να αυτοπροστατευτει γιατί σίγουρα τώρα θα το εκλαιγα...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει, σε γενικά πλαίσια η συσκευή είναι δροσερή με νορμάλ θερμοκρασίες και ανεβάζει μόνο σε περίπτωση που χρησιμοποιείς Data και δεν έχει καλό σήμα και το κινητό "παλεύει" να σε εξυπηρέτησει. Αν δεν το άφηνα εκτεθιμενο στον ήλιο τίποτα δεν θα συνέβαινε... Από την άλλη πάλι καλά που έχει το "μυαλό" να αυτοπροστατευτει γιατί σίγουρα τώρα θα το εκλαιγα...!

 

Γενικά ανεβάζει με xtreme χρήση, π.χ. χθες είχα βάλει σε live stream ματς του euro σε wifi & φόρτιζα ταυτόχρονα στη γρήγορη φόρτιση.

Φυσικά ανέβασε αισθητά.

Όπως και να χει κρίνοντας και από παλιότερες συσκευές στη διαχείριση θερμότητας που κάνει η συσκευή, βάζω θετικό(ως πολύ θετικό) πρόσημο.

 

Την αυτοπροστασία αυτή την έχουν όλες οι συσκευές, εκτός και αν κάποιος την έχει απενεργοποιήσει, αλλά η αλήθεια είναι ότι για να την ενεργοποίησεις πρέπει να ξεπεράσεις τα όρια. Προσωπικά δεν τα χω καταφέρει να το ενεργοποιήσω σε κινητά. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Έχω μια ερώτηση. Όταν ανοίγω κανένα λινκ από την εφαρμογή του facebook κάποιες φορές μου βγάζει αυτό 13536134_10208008706909124_1188627550_n.png.jpg.

Προφανώς δεν έχω μπει σε τέτοια σιτε που γράφει και το έχω δει να το βγάζει και στη κοπέλα μου σε Note 4 και σε φίλο μου σε Galaxy edge S7. Τι μπορεί να φταίει; Όταν το βγάζει δονάει το κινητό. Οι εφαρμογές που έχω είναι 2-3 πολύ γνωστά παιχνίδια όπως και μερικές από τις πιο γνωστές εφαρμογές που έχουν όλοι. Δεν έχω κατεβάσει κάτι που ίσως να το δημιουργεί πιστεύω.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

@ _dimdim_

Διαφηστικές βλακείες είναι.

Είτε τις ανέχεσαι, είτε κατεβάζεις ένα browser με ad block ή βάζεις ένα γενικό ad block(όπως είναι το ad guard)

Link to comment
Share on other sites

@ _dimdim_

Διαφηστικές βλακείες είναι.

Είτε τις ανέχεσαι, είτε κατεβάζεις ένα browser με ad block ή βάζεις ένα γενικό ad block(όπως είναι το ad guard)

 

Το θέμα είναι δεν έχει κάποιο Χ για να το κλείσεις παρά μόνο να γυρίσεις πίσω ή να βγεις τελείως και μετά πρέπει να ξανά βρω το λινκ που ήθελα να διαβάσω...

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι δεν έχει κάποιο Χ για να το κλείσεις παρά μόνο να γυρίσεις πίσω ή να βγεις τελείως και μετά πρέπει να ξανά βρω το λινκ που ήθελα να διαβάσω...

Ναι, δυστυχώς έτσι είναι.

 

Με κάποιο από τα παραπάνω που προτείνω, θα βρεις λύση.

Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν έχουν παρατηρηθεί ζητήματα με Bootloop σαν το g4? (εννοώ και μετά την αναβάθμιση σε MM)

Σε πείσμα κάποιων που ονειρευονται bootloop στο V10 άκρα του ταφου σιωπή στα φόρουμ βασιλεύει. Μαλλιασε η γλώσσα μας να τα λέμε...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

@ _dimdim_

Διαφηστικές βλακείες είναι.

Είτε τις ανέχεσαι, είτε κατεβάζεις ένα browser με ad block ή βάζεις ένα γενικό ad block(όπως είναι το ad guard)

Το adguard δεν θέλει root;

Το θέμα είναι δεν έχει κάποιο Χ για να το κλείσεις παρά μόνο να γυρίσεις πίσω ή να βγεις τελείως και μετά πρέπει να ξανά βρω το λινκ που ήθελα να διαβάσω...

Διαφήμιση είναι την βγάζει και σ εμένα, έχει ένα Χ πάνω αριστερά και την κλείνεις

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...