Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ειναι τοσο εμφανες το θεμα με την καμερα και το βιντεο σε σημειο να σε ενοχλει η απλα τα παραφουσκωνεται ? Εγω ενας απλος χρηστης θα ειμαι οταν με το καλο παρω το κινητο ουτε επαγγελματιας φωτογραφος ουτε θα βγαζω επαγγελματικα βιντεο, αλλα δεν θελω να παρω το κινητο και να ειναι τοσο εμφανες το προβλημα που να με κανει να μετανοιωσω την αγορα του. Τι λετε οσοι το εχετε γιαυτο το θεμα με την καμερα γενικα, το φοκους και οτι συγκαταλεγεται στην καμερα/βιντεο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ειναι τοσο εμφανες το θεμα με την καμερα και το βιντεο σε σημειο να σε ενοχλει η απλα τα παραφουσκωνεται ? Εγω ενας απλος χρηστης θα ειμαι οταν με το καλο παρω το κινητο ουτε επαγγελματιας φωτογραφος ουτε θα βγαζω επαγγελματικα βιντεο, αλλα δεν θελω να παρω το κινητο και να ειναι τοσο εμφανες το προβλημα που να με κανει να μετανοιωσω την αγορα του. Τι λετε οσοι το εχετε γιαυτο το θεμα με την καμερα γενικα, το φοκους και οτι συγκαταλεγεται στην καμερα/βιντεο ?

Στη φωτογραφία είναι άριστο το τηλέφωνο, μην το φοβάσαι καθόλου. Τώρα στο βίντεο υπάρχουν αυτά τα θέματα που προαναφερθηκαν αλλά στα 60fps που τραβάω εγώ, δεν με ενοχλεί τόσο πολύ. Βέβαια δεν τα έχω δει τα βίντεο σε μεγάλη οθόνη ή tv όπως είπε ο φίλος για να δω αν εκεί είναι πιο έντονο το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

απλα τα παραφουσκωνεται ?

Έχει απαντηθεί ήδη από τον ίδιο που σήκωσε το θέμα

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκαλωματα, κολληματα, judder και συναφη αυτων ειναι πιο ενοχλητικα εαν αναπαραγεις το βιντεο σε μια tv, οπου με τις μεγαλες ιντσες το φαινομενο ειναι πιο ενοχλητικο.

Για αυτο εγραψα παραπανω, καλυτερα ληψεις σε 60 καρε οταν το κινητο ή το θεμα ειναι σε κινηση, γιατι ειναι θεμα software σε συνδιασμο με το shutter speed κλπ.

Τραβηξτε μερικα βιντεο στα 60 για εξοικιωση. Θεωρω οτι προς ωρας ειναι η καλυτερη λυση σε σχεση με ois/steady.

Link to comment
Share on other sites

Σκαλωματα, κολληματα, judder και συναφη αυτων ειναι πιο ενοχλητικα εαν αναπαραγεις το βιντεο σε μια tv, οπου με τις μεγαλες ιντσες το φαινομενο ειναι πιο ενοχλητικο.

Για αυτο εγραψα παραπανω, καλυτερα ληψεις σε 60 καρε οταν το κινητο ή το θεμα ειναι σε κινηση, γιατι ειναι θεμα software σε συνδιασμο με το shutter speed κλπ.

Τραβηξτε μερικα βιντεο στα 60 για εξοικιωση. Θεωρω οτι προς ωρας ειναι η καλυτερη λυση σε σχεση με ois/steady.

 

Και ξαναρωταω τα βιντεο ειναι γραμμενα στην καρτα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε sd , αλλα δε νομιζω οτι παίζει ρολο γιατι η κάρτα είναι class 10 & στα 60fps δε βλέπεις judders.....

 

Ωραια και εγω ετσι την πατησα αντεγραψε το βιντεο μετακινησετο στην συσκευη και ξαναπαιξτο ως δια μαγειας δε θα δεις κολληματα καντο και πεςμου Α και βαλε και 30 βηματων οχι μονο 60.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και εγω ετσι την πατησα αντεγραψε το βιντεο μετακινησετο στην συσκευη και ξαναπαιξτο ως δια μαγειας δε θα δεις κολληματα καντο και πεςμου Α και βαλε και 30 βηματων οχι μονο 60.

 

Ετσι οπως τα λεει ο φιλος ειναι εαν και εγω με το g4 δεν εχω θεμα που ειναι στην sd γιατι ειναι παρα πολυ γρηγορη.οπως τα παιζει στην εσωτερικη μνημη τα παιζει και στην sd!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και εγω ετσι την πατησα αντεγραψε το βιντεο μετακινησετο στην συσκευη και ξαναπαιξτο ως δια μαγειας δε θα δεις κολληματα καντο και πεςμου Α και βαλε και 30 βηματων οχι μονο 60.

 

Θα το δοκιμάσω αλλά τα σκαλώματα και τη θολούρα στα γρήγορα πλάνα κτλ τα βλέπω οχι στο κινητό μου μόνο αλλά και στο pc μου, ενώ το βιντεο στα 60 fps είναι smooth εντελώς οπου και να το δεις,

ελα που ομως στα 60fps δεν εχεις ois και ειναι κουνημένο λιγο !!!

 

γιατι δεν έχει ois sta 60fps , περίεργο δεν είναι?

 

ps: Aν τραβήξεις βιντεο στα 60 , είναι η μέρα με τη νύχτα με το 30fps !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αλλά τα σκαλώματα και τη θολούρα στα γρήγορα πλάνα κτλ τα βλέπω οχι στο κινητό μου μόνο αλλά και στο pc μου, ενώ το βιντεο στα 60 fps είναι smooth εντελώς οπου και να το δεις,

ελα που ομως στα 60fps δεν εχεις ois και ειναι κουνημένο λιγο !!!

 

γιατι δεν έχει ois sta 60fps , περίεργο δεν είναι?

 

ps: Aν τραβήξεις βιντεο στα 60 , είναι η μέρα με τη νύχτα με το 30fps !!!

 

Θα το δοκιμασω αλλα εγω οπως το επαθα εφταιγε η καρτα και κατηγορια10 ετσι η θολουρα αν ειναι πολυ γρηγορα τα πλανα ειναι μαλλον θεμα του νεταρισματος εγω λεω μονο για τα σκαλωματα.Θα κανω καποιες δοκιμες και θα ενημερωσω παντως σε βιντεο που εχω ποσταρει πιο πισω και το τραβηξα σε σκοτεινο χωρο θεατρο με ζουμ ειναι πολυ καθαρο αν εξαιρεσεις καποιο κοκκο λογω φωτισμου αλλα οχι τραγικα πραγματα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το κανει,το ξανατσεκαρα παλι σε απολυτο σκοταδι!

Μια χαρα δουλευει η 2η οθονη!

Δεν εχω λογο να γραψω ψεμματα!

 

Στο σκοτάδι και γενικά σε χαμηλό επίπεδο φωτισμού η ένταση της 2ης οθόνης είναι χαμηλή, οπότε δεν υπάρχει bleeding ή τουλάχιστον δεν είναι ορατό. Σε δυνατό επίπεδο φωτισμού υπάρχει αλλά τότε επειδή το περιβάλλων φως είναι αρκετό το bleeding δεν διακρίνεται. Μόνο όταν ο περιβάλλων φωτισμός μειωθεί (ιδίως αν γίνει σκοτάδι ) και μέχρι ο αισθητήρας να μειώσει τον φωτισμό στην 2η οθόνη διακρίνεται το bleeding... για κάποια δευτερόλεπτα δηλαδή. Υπόθεση τρίχες δηλαδή... :D

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Στο σκοτάδι και γενικά σε χαμηλό επίπεδο φωτισμού η ένταση της 2ης οθόνης είναι χαμηλή, οπότε δεν υπάρχει bleeding ή τουλάχιστον δεν είναι ορατό. Σε δυνατό επίπεδο φωτισμού υπάρχει αλλά τότε επειδή το περβάλλον φως είναι αρκετό το bleeding δεν διακρίνεται. Μόνο όταν ο περιβάλλων φωτισμός μειωθεί (ιδίως αν γίνει σκοτάδι ) και μέχρι ο αισθητήρας να μειώσει τον φωτισμό στην 2η οθόνη διακρίνεται το bleeding... για κάποια δευτερόλεπτα δηλαδή. Υπόθεση τρίχες δηλαδή... :D

Καλύτερα δε θα μπορούσες να το πεις/εξηγησεις! Σωωραιος :cool:

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Στο σκοτάδι και γενικά σε χαμηλό επίπεδο φωτισμού η ένταση της 2ης οθόνης είναι χαμηλή, οπότε δεν υπάρχει bleeding ή τουλάχιστον δεν είναι ορατό. Σε δυνατό επίπεδο φωτισμού υπάρχει αλλά τότε επειδή το περβάλλον φως είναι αρκετό το bleeding δεν διακρίνεται. Μόνο όταν ο περιβάλλων φωτισμός μειωθεί (ιδίως αν γίνει σκοτάδι ) και μέχρι ο αισθητήρας να μειώσει τον φωτισμό στην 2η οθόνη διακρίνεται το bleeding... για κάποια δευτερόλεπτα δηλαδή. Υπόθεση τρίχες δηλαδή... :D

 

 

Ασε γιατι εχθες με κανατε και εψαχνα τα σκοταδια να δω αν το κανει!:lol:

Αφου ειναι τριχες δεν ασχολουμαστε περαιτερω!:lol:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει ips οθόνη της LG χωρίς bleeding. Όλες είχαν από έλαχιστο έως πολύ. G2 είχα ελάχιστο, g3 αρκετό, g4 πάνω από το αριστερό home button και στο v10 στην δεύτερη οθόνη. Γιατί σας κάνει τόσο εντυπώση?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωταω τα βιντεο ειναι γραμμενα στην καρτα;

Αν και εχω το g4 οποτε ειμαι σφηνα στο θεμα οχι, δεν χρησιμοποιω καρτα. Απευθειας στην μνημη κινητου .

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι το πληρέστερο επώνυμο κινητό αυτή τη στιγμή στη αγορά αλλά που είναι η OTA MM οεο?

!*#&! Τη Ρουμανία μου μέσα...χαχαχα

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι το πληρέστερο επώνυμο κινητό αυτή τη στιγμή στη αγορά αλλά που είναι η OTA MM οεο?

!*#&! Τη Ρουμανία μου μέσα...χαχαχα

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Η υπομονη ειναι αρετη και γω Τσεχια εχω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο v10 και στο G4,κυριως με ενδιαφερουν ταχυτητα κινητου,οθονη καθαρη κ ευδιακριτη κ πιο πολυ ηχος!κ στα ακουστικα κ στο μεγαφωνο.

συγγνωμη αν ειναι off topic αλλα οσο διαβασα,αρκετοι εισαστε γνωστες κ των 2 κινητων.

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο v10 και στο G4,κυριως με ενδιαφερουν ταχυτητα κινητου,οθονη καθαρη κ ευδιακριτη κ πιο πολυ ηχος!κ στα ακουστικα κ στο μεγαφωνο.

συγγνωμη αν ειναι off topic αλλα οσο διαβασα,αρκετοι εισαστε γνωστες κ των 2 κινητων.

 

πας V10 ασυζητητί....

 

:cool:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι το πληρέστερο επώνυμο κινητό αυτή τη στιγμή στη αγορά αλλά που είναι η OTA MM οεο?

!*#&! Τη Ρουμανία μου μέσα...χαχαχα

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Η υπομονη ειναι αρετη και γω Τσεχια εχω

Που είναι οεο;;; Ουγγαρία εδώ.

πας V10 ασυζητητί....

 

:cool:

+1

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

πας V10 ασυζητητί....

 

:cool:

Στο μέλλον να βάζεις και την μπαταρία...δεν θεωρείται αυτονόητο πια το ότι πρέπει να βγάζει την μέρα με 3 ώρες οθόνη.

Πολυτέλεια το κόβω...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο v10 και στο G4,κυριως με ενδιαφερουν ταχυτητα κινητου,οθονη καθαρη κ ευδιακριτη κ πιο πολυ ηχος!κ στα ακουστικα κ στο μεγαφωνο.

συγγνωμη αν ειναι off topic αλλα οσο διαβασα,αρκετοι εισαστε γνωστες κ των 2 κινητων.

 

Στο μεγαφωνο ειναι πιο δυνατο του g4 σε ολα τα αλλα v10 δαγκωτο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο v10 και στο G4,κυριως με ενδιαφερουν ταχυτητα κινητου,οθονη καθαρη κ ευδιακριτη κ πιο πολυ ηχος!κ στα ακουστικα κ στο μεγαφωνο.

συγγνωμη αν ειναι off topic αλλα οσο διαβασα,αρκετοι εισαστε γνωστες κ των 2 κινητων.

 

Αν δεν σου είναι πρόβλημα το μέγεθος και το βάρος του V10 (στην αρχή το συνηθίζεις, μετά το αναζητάς... τουλάχιστον το μέγεθος :D ) το παίρνεις ασυζητητί...

Και εγώ στην αρχή ενδιαφερόμουν για το G4 - είχα διαβάσει τις 350 σελίδες από τις ~560 στο σχετικό θέμα !! - αλλά αφ' ενός με αυτά που διάβαζα από τα πάμπολλα προβλήματα στο G4 και αφ ετέρου όταν διάβασα και κυρίως είδα το V10 η απόφαση προς το 2ο ήταν μονόδρομος... Και δεν το μετάνιωσα καθόλου ! :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Στο μέλλον να βάζεις και την μπαταρία...δεν θεωρείται αυτονόητο πια το ότι πρέπει να βγάζει την μέρα με 3 ώρες οθόνη.

Πολυτέλεια το κόβω...

 

Ζητησε ηχο κατα κυριο λογο οποτε το V10 ειναι μονοδρομος... :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Με τον φόβο ανά πάσα στιγμή να πέσεις σε bootloop και τις αγγελίες να εχουν κατακλύσει με G4 το V10 παίζει γενικώς μια κατηγορία μόνο του :happy: έχω ξεχάσει τι θα πει κόλλημα και ανταποκρίνεται σε κάθε χρήση, και με την marshmallow έστω και με τον τρόπο που έχει περαστεί και υπάρχει μια διστακτικότητα. :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...