Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά δεν τη συγκρίνω με Amoled... Είχα το Samsung Note 3 πριν από 1.5 χρόνο. Οπότε έχουν συνηθίσει τα μάτια μου σε μη-Amoled οθόνες. Τελευταίο μου τηλέφωνο πριν το V10 ήταν το Xiaomi Mi Note Pro όπου είχε μια χαρά οθόνη. Όμορφα χρώματα χωρίς να κουράζουν. Απλά τώρα στο V10 μου φαίνονται λίγο άτονα.

 

Δεν σου φενεται ειναι ατονα.

Ειχα διπλα διπλα το G4 και το V10 και η οθονη του G4 ηταν αρκετα πιο vibrant και φωτεινη.

Μαλλον ειναι διαφορετικα καλιμπραρισμενες.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν σου φενεται ειναι ατονα.

Ειχα διπλα διπλα το G4 και το V10 και η οθονη του G4 ηταν αρκετα πιο vibrant και φωτεινη.

Μαλλον ειναι διαφορετικα καλιμπραρισμενες.

Ευχαριστώ πολύ για την ψυχολογική υποστήριξη. Θα ένιωθα πολύ περίεργα αν αυτό που έβλεπα εγώ δεν το έβλεπε κανείς άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Καλως τονα και ας αργησες:lol:

Για πες ειχα δικια σε οτι σου ελεγα στα π.μ?

Πως το βλεπεις το τηλεφωνακι μας?

 

----------------

Βασιλη ειχες δικιο-αυτο ειναι ξεχωριστο τηλεφωνο και σιγουρα οχι για ολους.

Το ρουταρα, περασα xposed με δυο τρια modules που θελω -μπομπατο λεμε :rolleyes:;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ για την ψυχολογική υποστήριξη. Θα ένιωθα πολύ περίεργα αν αυτό που έβλεπα εγώ δεν το έβλεπε κανείς άλλος...

 

Και γω απο xiaomi mi note pro και s6 edge plus ερχομαι και την πρωτη μερα ζοριστικα λιγο,αλλα μετα συνηθιζεις.Αν ειναι κανεις πχ αμολεντακιας κλασσικος , το v10 δεν ειναι γι'αυτον.Μ αρεσουν και μενα τα ζωηρα χρωματα στις οθονες αλλα εδω εκανα ενα μικρο συμβιβασμο..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.

Και εγω ιδιοκτητης του καταπληκτικου αυτου τηλεφωνου απο σημερα το μεσημερι!:)

Θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας παρακαλω.

Ενω το εψαχνα πηγα Ρυθμισεις -> Γενικες -> Smart cleaning και μου διεγραψε καποιες εφαρμογες οπως Quick remote, Lg health agent κτλ, παταω στο μενου αλλα δεν μου εμφανιζονται, τις εσβησα εντελως απο το τηλεφωνο?:wacko:

Επισης αν παω μενου και πατησω στις τρεις τελεις και μετα Αποκρυψη / Εμφανιση εφαρμογων μου δειχνει οτι εχω 38 εφαρμογες και μου εμφανιζει μονο τις 24 στο μενου...

Μαλλον πρεπει να το ψαξω αρκετα και δεν ειχα χρονο σημερα!

 

 

--------------------

 

Ειναι μαλλον ROM ρουμανικο δλδ. Το update που μου εβγαλε αφορουσε τις εφαρμογες και οχι τη marshmallow.Εκεινο που μου κανει εντυπωση και δε μπορω να βρω ακρη ειναι οτι το firmware λεει v10d ,για το οποιο εψαξα και δε βρηκα H960A να εχει τετοιο λογισμικο.

Τα περισσοτερα ειναι με v10a ,v10c.

 

Και εμενα το firmware v10d γραφει, το κουτι επανω γραφει ROM αλλα απο πανω ακριβως MADE IN KOREA.

Μου εβγαλε και εμενα επειδης για το update πατουσα αποδοχη αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.

Και εγω ιδιοκτητης του καταπληκτικου αυτου τηλεφωνου απο σημερα το μεσημερι!:)

Θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας παρακαλω.

Ενω το εψαχνα πηγα Ρυθμισεις -> Γενικες -> Smart cleaning και μου διεγραψε καποιες εφαρμογες οπως Quick remote, Lg health agent κτλ, παταω στο μενου αλλα δεν μου εμφανιζονται, τις εσβησα εντελως απο το τηλεφωνο?:wacko:

Επισης αν παω μενου και πατησω στις τρεις τελεις και μετα Αποκρυψη / Εμφανιση εφαρμογων μου δειχνει οτι εχω 38 εφαρμογες και μου εμφανιζει μονο τις 24 στο μενου...

Μαλλον πρεπει να το ψαξω αρκετα και δεν ειχα χρονο σημερα!

 

Καλώς όρισες στην παρέα μας. Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Γενικές ->Σχετικά με το τηλέφωνο -> Κέντρο ενημέρωσης. Εκει θα βρεις οτι σου απενεργοποίησε το Smart Cleaning

 

Μήπως έχεις επιλέξει κάποιες εφαρμογές να είνα κρυφές; Πήγαινε ξανά στο μένου πάτα τις τρεις τελεις -> Αποκρυψη / Εμφανιση εφαρμογων

και δές να είναι κάποιες επιλεγμένες

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στο καπάκι δεξιά γωνιά κάτω λέει V10 όπως φαίνεται σε μερικές φωτογραφίες ή είναι όλα τα τετραγωνάκια τα ίδια;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας. Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Γενικές ->Σχετικά με το τηλέφωνο -> Κέντρο ενημέρωσης. Εκει θα βρεις οτι σου απενεργοποίησε το Smart Cleaning

 

Μήπως έχεις επιλέξει κάποιες εφαρμογές να είνα κρυφές; Πήγαινε ξανά στο μένου πάτα τις τρεις τελεις -> Αποκρυψη / Εμφανιση εφαρμογων

και δές να είναι κάποιες επιλεγμένες

 

Καλώς σας βρήκα !

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !

Δεν τις είχα αποκρύψει τελικα, τις είχα σβήσει με το smart cleaning !

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλάζω το μαύρο "δερμάτινο" καπάκι που φοράει το δίκαρτο με το μαύρο καπάκι με τα τετραγωνάκια. Αθήνα. Στείλτε μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα να σβηνει η δευτερη οθονη; Οχι να ειναι δηλαδη always on και να βλεπεις την ωρα και τις ειδοποιησεις

Παραδειγμα, κανεις double tap να ανοιγει η 2η οθονη και βλεπεις τα notification μετα απο λιγο ξανασβηνει η με το power button;

Δεν εννοω να την εχεις απενεργοποιημενη τελειως και να μην δουλευει ποτε.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα και εγώ το κινητό αλλά είδα στο κουτί το αυτοκόλλητο το άσπρο να είναι κομμένο και από πάνω να είναι με ένα διαφανές αυτοκόλλητο σαν το ζελοτέιπ. Το είπα εκεί στο μαγαζί και μου λέει δεν είναι ανοιχτό και έτσι τα στέλνει η LG κτλ. Μέσα στο κουτί είναι όλα καλά αλλά το αυτοκόλλητο που έχει η μπαταρία είναι σκισμένο. Σίγουρα είχε ανοιχτή το κουτί ε και το πιο πιθανό και η συσκευή σωστά; Σας παραθέτω και 2 εικόνες από το εξωτερικό αυτοκόλλητο. Το πάω πίσω ή το κρατάω αν λειτουργεί κανονικά;

20160406_171448.jpg

20160406_171505.jpg

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα και εγώ το κινητό αλλά είδα στο κουτί το αυτοκόλλητο το άσπρο να είναι κομμένο και από πάνω να είναι με ένα διαφανές αυτοκόλλητο σαν το ζελοτέιπ. Το είπα εκεί στο μαγαζί και μου λέει δεν είναι ανοιχτό και έτσι τα στέλνει η LG κτλ. Μέσα στο κουτί είναι όλα καλά αλλά το αυτοκόλλητο που έχει η μπαταρία είναι σκισμένο. Σίγουρα είχε ανοιχτή το κουτί ε και το πιο πιθανό και η συσκευή σωστά; Σας παραθέτω και 2 εικόνες από το εξωτερικό αυτοκόλλητο. Το πάω πίσω ή το κρατάω αν λειτουργεί κανονικά;

20160406_171448.jpg

20160406_171505.jpg

 

Να το πας πισω το αυτοκολητο ασπρο η ασφαλεια δλδ δεν ειναι σκισμενη εκεινη τη στιγμη μονο αν γινει μπροστα σου.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα και εγώ το κινητό αλλά είδα στο κουτί το αυτοκόλλητο το άσπρο να είναι κομμένο και από πάνω να είναι με ένα διαφανές αυτοκόλλητο σαν το ζελοτέιπ. Το είπα εκεί στο μαγαζί και μου λέει δεν είναι ανοιχτό και έτσι τα στέλνει η LG κτλ. Μέσα στο κουτί είναι όλα καλά αλλά το αυτοκόλλητο που έχει η μπαταρία είναι σκισμένο. Σίγουρα είχε ανοιχτή το κουτί ε και το πιο πιθανό και η συσκευή σωστά; Σας παραθέτω και 2 εικόνες από το εξωτερικό αυτοκόλλητο. Το πάω πίσω ή το κρατάω αν λειτουργεί κανονικά;

 

Έχει ανοιχτεί ξανά.

Από ποιό κατάστημα το αγόρασες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοιχτεί ξανά.

Από ποιό κατάστημα το αγόρασες αν επιτρέπεται;

 

Από tokinito.gr

 

Στο πίσω καπάκι σας λέει LG εσάς ή V10;

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Από tokinito.gr

 

Στο πίσω καπάκι σας λέει LG εσάς ή V10;

Απαράδεκτοι, εγώ θα τους έκανα και χοντρό καβγά.

Το δικό μου λέει LG από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site που να μπορώ να δω με το imei ή με το S/N αν έχει κάνει άνοιγμα ή συσκευή ή αν έχει περάσει από service και τέτοιες πληροφορίες;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Στην καμερα δεν μπορω να επιλεξω να mpixel παρα μονο την αναλογια εικονας. 16/9 4/3 και 1/1, γιατι το καναν ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site που να μπορώ να δω με το imei ή με το S/N αν έχει κάνει άνοιγμα ή συσκευή ή αν έχει περάσει από service και τέτοιες πληροφορίες;

Δοκίμασε να καλέσεις LG/Procordia

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα και εγώ το κινητό αλλά είδα στο κουτί το αυτοκόλλητο το άσπρο να είναι κομμένο και από πάνω να είναι με ένα διαφανές αυτοκόλλητο σαν το ζελοτέιπ. Το είπα εκεί στο μαγαζί και μου λέει δεν είναι ανοιχτό και έτσι τα στέλνει η LG κτλ. Μέσα στο κουτί είναι όλα καλά αλλά το αυτοκόλλητο που έχει η μπαταρία είναι σκισμένο. Σίγουρα είχε ανοιχτή το κουτί ε και το πιο πιθανό και η συσκευή σωστά; Σας παραθέτω και 2 εικόνες από το εξωτερικό αυτοκόλλητο. Το πάω πίσω ή το κρατάω αν λειτουργεί κανονικά;

20160406_171448.jpg

20160406_171505.jpg

Εγώ θα το πήγαινα πίσω θα απαιτούσα άλλη συσκευή κ θα έκανα καυγά! Απαραδεκτοι!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Στην καμερα δεν μπορω να επιλεξω να mpixel παρα μονο την αναλογια εικονας. 16/9 4/3 και 1/1, γιατι το καναν ετσι?

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160406/5c36a6c066f1435eedafb00890f083e5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν το έχει αυτό...

Δεν είπα αυτό. Μέσω ενός άλλου προγράμματος βλέπεις τί αναλύσεις δίνει η κάμερα για το 4:3. Άρα αν θες να τραβήξεις σε 4:3 θα πέσεις στα 12MP

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στο καπάκι δεξιά γωνιά κάτω λέει V10 όπως φαίνεται σε μερικές φωτογραφίες ή είναι όλα τα τετραγωνάκια τα ίδια;

 

LG λεει εμενα αλλα υπαρχουν και αλλα που λενε V10 τιποτα το ανησυχιτικο

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το έχω παραγγείλει και θα το παραλάβω την επόμενη εβδομάδα,τι θα πρέπει να προσέξω?Όσον αφορά για ανοιχτές συσκευασίες κ τι πρέπει να αναγράφεται πάνω στην συσκευασία ή πάνω στο τηλέφωνο? Επίσης να το ανοίξω αμέσως και να τρέξω κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα για να αντλήσω πληροφορίες όσον αφορά την συσκευή που θα παραλάβω?Πόσες ώρες να το φορτίσω για πρώτη φόρτιση? Να φτάσει 100%?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να προσέξεις; Αν πάρεις καινούργια αυσκευή θα εχεις καινούργια συσκευή, απλα τα πράγματα. Όσον αφορά τη φόρτιση δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο, δεν υπάρχει εδω η λογική της πλήρης αποφόρτισης, πολύωρης φόρτισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...