Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή μπαταρία από το g4 μήπως ταιριάζει στο v10? Γιατί είναι λιγακι μεγαλυτερη.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι αναφέρεστε σε root, προυποθέτει ξεκλείδωμα bootloader, όπως σε g4 και άρα δια παντός απώλεια εγγύησης(αφού έχει βρεθεί ακόμα κλείδωμα) ή γίνεται χωρίς τέτοιες παρενέργειες?

 

Είμαι παλιά καραβάνα με το android. Η συσκευή με προβληματίζει οχι το λειτουργικό.

Το android το ξερω καλά μαζί με τα παράξενα του.

Όπως και το iOS με τα παράξενα του

 

To μόνο που θα σε ξενίσει είναι η αυτονομία, ειδικά αφού προέρχεσαι από το συγκεκριμένο βράχο(ως προς αυτόν τον τομέα). :)

Σαν μεγέθη/βάρος παρομοίες είναι οι συσκευές, αλλά το v10 έχει πολύ καλύτερο form factor κα φιλοξενεί στο ίδιο μέγεθος 5,7'' συν τη μικρή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία από το g4 μήπως ταιριάζει στο v10? Γιατί είναι λιγακι μεγαλυτερη.

 

Όχι δεν ταιριάζει φίλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι αναφέρεστε σε root, προυποθέτει ξεκλείδωμα bootloader, όπως σε g4 και άρα δια παντός απώλεια εγγύησης(αφού έχει βρεθεί ακόμα κλείδωμα) ή γίνεται χωρίς τέτοιες παρενέργειες?

 

Ο bootloader δεν έχει ξεκλειδώσει ακόμη. Το ρουτάρισμα με εγκατάσταση rom που είναι η official αλλά ρουταρισμένη. Γίνεται μάλιστα με το official tool της LG για εγκατάσταση κάποιας rom

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεστε σε root, προυποθέτει ξεκλείδωμα bootloader, όπως σε g4 και άρα δια παντός απώλεια εγγύησης(αφού έχει βρεθεί ακόμα κλείδωμα) ή γίνεται χωρίς τέτοιες παρενέργειες?

 

 

 

To μόνο που θα σε ξενίσει είναι η αυτονομία, ειδικά αφού προέρχεσαι από το συγκεκριμένο βράχο(ως προς αυτόν τον τομέα). :)

Σαν μεγέθη/βάρος παρομοίες είναι οι συσκευές, αλλά το v10 έχει πολύ καλύτερο form factor κα φιλοξενεί στο ίδιο μέγεθος 5,7'' συν τη μικρή οθόνη.

 

Δεν το λες και βράχο εχει και τα παράξενα του το iPhone μην νομίζεις. Εκεί που λες όλα καλά ξαφνικά εδώ και καιρο δεν βγάζω την μέρα με τον βράχο απο θέμα μπαταρία.

Όλες πι συσκευές ειναι με τα κέφια τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader δεν έχει ξεκλειδώσει ακόμη. Το ρουτάρισμα με εγκατάσταση rom που είναι η official αλλά ρουταρισμένη. Γίνεται μάλιστα με το official tool της LG για εγκατάσταση κάποιας rom

 

Άρα, όποτε θέλεις ξαναφλασάρεις μια official rom και είσαι καλυμμένος από θέμα εγγύησης??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα, όποτε θέλεις ξαναφλασάρεις μια official rom και είσαι καλυμμένος από θέμα εγγύησης??

 

Σωστό ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3.40 ωρες με 24%μπαταρία ακόμα.

4g μόνιμα ανοιχτό,full browser και αρκετο facebook και youtube.

Τις επομενες φορές θα ανεβασω απο gsam battery

Link to comment
Share on other sites

3.40 ωρες με 24%μπαταρία ακόμα.

4g μόνιμα ανοιχτό,full browser και αρκετο facebook και youtube.

Τις επομενες φορές θα ανεβασω απο gsam battery

 

Ποσες φορτισεις;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

3η φόρτιση. Χωρίς καμια εφαρμογή καλιμπραρισματος

 

Νωρις ειναι ακομα θελει μια 7αρα περιπου.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι κάτοχος flex 2 και ψήνομαι για αλλαγή αλλά είμαι μεταξύ v10 ,g4. Επειδή βλέπω πολλούς να έφυγαν από g4, τι παραπάνω σας προσέφερε το v10; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι κάτοχος flex 2 και ψήνομαι για αλλαγή αλλά είμαι μεταξύ v10 ,g4. Επειδή βλέπω πολλούς να έφυγαν από g4, τι παραπάνω σας προσέφερε το v10; Ευχαριστώ.

 

Κανε φιλε μου ενα κοπο και διαβασε 5 6 σελιδες πισω για να μη λεμε συνεχεια τα ιδια χωρις παρεξηγηση ε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι κάτοχος flex 2 και ψήνομαι για αλλαγή αλλά είμαι μεταξύ v10 ,g4. Επειδή βλέπω πολλούς να έφυγαν από g4, τι παραπάνω σας προσέφερε το v10; Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα και σε σενα!!:)

Πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, μεγαλυτερη οθονη, 2η βοηθητικη οθονη, δακτυλικο αποτυπωμα, περισσοτερη RAM. Ξεχναω κατι αλλο??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε σενα!!:)

Πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, μεγαλυτερη οθονη, 2η βοηθητικη οθονη, δακτυλικο αποτυπωμα, περισσοτερη RAM. Ξεχναω κατι αλλο??:confused:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και από ότι διάβασα εδώ στο φόρουμ δεν έχει κάποιος αντιμετωπίσει θέματα bootloop όπως στο g4. Ψάχνομαι για το δικαρτο από εξωτερικό γιατί εδώ ένα μαγαζί το φέρνει και είναι φωτιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για την απάντηση και από ότι διάβασα εδώ στο φόρουμ δεν έχει κάποιος αντιμετωπίσει θέματα bootloop όπως στο g4.

 

Όχι, δεν εχει τέτοια θέματα το V10.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και από ότι διάβασα εδώ στο φόρουμ δεν έχει κάποιος αντιμετωπίσει θέματα bootloop όπως στο g4. Ψάχνομαι για το δικαρτο από εξωτερικό γιατί εδώ ένα μαγαζί το φέρνει και είναι φωτιά.

 

Καλημερα!!!:D

Δεν κανει τιποτα!! Κι εγω το δικαρτο ηθελα, αλλα το "ελληνικο¨e-shop, δεν το ειχε στο χρωμα που επιθυμουσα. Τελικα, το εδωσα στη συζυγο, και βολευτηκα με αλλο δικαρτο (Note 5 Duos).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!:D

Δεν κανει τιποτα!! Κι εγω το δικαρτο ηθελα, αλλα το "ελληνικο¨e-shop, δεν το ειχε στο χρωμα που επιθυμουσα. Τελικα, το εδωσα στη συζυγο, και βολευτηκα με αλλο δικαρτο (Note 5 Duos).

 

Εξίσου τούμπανο και το νοτελι :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Ελλάδα το dual sim?

Ναι υπαρχει μπες στο σκρουτζ

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα μόλις ...Δυστυχώς από ένα μόνο μαγαζί...

 

υπαρχει και σε αγορες της Ευρωπης και σε αγορες Σ.Αραβιας και Εμιρατα.. Κανε λιγο γκουγκλινγ,αν εχεις χρονο

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω για το εν λόγω μαγαζί, είναι αξιόπιστο? Μπαίνω στο site τους και δεν έχει σταθερό τηλ, διεύθυνση, πολιτική πληρωμών και επιστροφών. Από αυτό σκεφτόμουν να παραγγείλω αλλά μυρίζομαι απάτη. Και φυσικά δε μου απάντησαν σε mail που τους έστειλα. Ευχαριστώ και συγνώμη για το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω για το εν λόγω μαγαζί, είναι αξιόπιστο? Μπαίνω στο site τους και δεν έχει σταθερό τηλ, διεύθυνση, πολιτική πληρωμών και επιστροφών. Από αυτό σκεφτόμουν να παραγγείλω αλλά μυρίζομαι απάτη. Και φυσικά δε μου απάντησαν σε mail που τους έστειλα. Ευχαριστώ και συγνώμη για το offtopic.

 

Φίλε δεν το γνωρίζω το μαγαζί και το πόσο αξιόπιστο είναι. Πάντως είδα ότι βγάζει κάτω δεξιά ένα τηλέφωνο για service άρα μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο να μάθεις πληροφορίες και να πας να το πάρεις από εκεί. Φυσικά εάν το βρίσκεις σε καλύτερη η παραπλήσια τιμή σε γνωστά καταστήματα εξωτερικού είναι ίσως προτιμότερο να το πάρεις από εκεί. Εγγύηση αντιπροσωπίας έτσι και αλλιώς δεν θα έχεις αφού δεν είναι το επίσημο ευρωπαικό μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν το γνωρίζω το μαγαζί και το πόσο αξιόπιστο είναι. Πάντως είδα ότι βγάζει κάτω δεξιά ένα τηλέφωνο για service άρα μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο να μάθεις πληροφορίες και να πας να το πάρεις από εκεί. Φυσικά εάν το βρίσκεις σε καλύτερη η παραπλήσια τιμή σε γνωστά καταστήματα εξωτερικού είναι ίσως προτιμότερο να το πάρεις από εκεί. Εγγύηση αντιπροσωπίας έτσι και αλλιώς δεν θα έχεις αφού δεν είναι το επίσημο ευρωπαικό μοντέλο

 

όταν λες "γνωστά καταστήματα εξωτερικού.¨ πια ακριβως εννοεις.?? παιζει δηλαδη να βρουμε καλυτερη τιμη εξω απο οτι εδω.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...