Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Δυστυχώς δεν τις περνάει...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Άρα θα παραμείνω στη 5..... :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην 5 τις περνάει?? Και το data?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν φορτιζω το κινητό με άλλους φορτιστές, ακόμα και της LG φορτίζει βασανιστικά αργά. Με το δικό του και του αυτοκινήτου πάει σφεντόνα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα και εσύ διαβάζεις απόψεις από 16χρονα;;; (αμφιβάλλω και αν λέω πολλά)

 

Ερώτηση όσοι έχετε περάσει την "6"... Κάνει μεταφορά τις όποιες εφαρμογές στην sd; Αν ναι που είναι επιλογή και δεν την "βλέπω"; :eek:

 

 

Ρυθμίσεις --> αποθήκευση και usb --> εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος.

Μετά διαλέγεις εφαρμογή και βλέπεις αυτό εδώ που ψάχνεις (συνημμένη εικόνα)

 

 

Εντιτ:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν φορτιζω το κινητό με άλλους φορτιστές, ακόμα και της LG φορτίζει βασανιστικά αργά. Με το δικό του και του αυτοκινήτου πάει σφεντόνα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

 

Είναι επειδή ο φορτιστής του είναι ταχείας φόρτισης ( περισσότερα αμπερ από τους κανονικούς.) Για αυτό αν πας να το φορτίσεις από κανονικό φορτιστή αργεί..

Edited by GeorgeHellas
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> αποθήκευση και usb --> εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος.

Μετά διαλέγεις εφαρμογή και βλέπεις αυτό εδώ που ψάχνεις (συνημμένη εικόνα)

 

 

Εντιτ:

 

Είναι επειδή ο φορτιστής του είναι ταχείας φόρτισης ( περισσότερα αμπερ από τους κανονικούς.) Για αυτό αν πας να το φορτίσεις από κανονικό φορτιστή αργεί..

Σ Ευχαριστώ ρε φίλε κόντεψα να σκάσω, εννοείτε ότι δεν περίμενα την ταχύτητα φόρτισης του δικού του φορτιστή, αλλά να φορτίζει με ρυθμό χελώνας όπως φορτιζεις από τον υπολογιστή με καλώδιο USB δεν το περίμενα

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> αποθήκευση και usb --> εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος.

Μετά διαλέγεις εφαρμογή και βλέπεις αυτό εδώ που ψάχνεις (συνημμένη εικόνα)

 

 

Εντιτ:

 

Είναι επειδή ο φορτιστής του είναι ταχείας φόρτισης ( περισσότερα αμπερ από τους κανονικούς.) Για αυτό αν πας να το φορτίσεις από κανονικό φορτιστή αργεί..

Ναι αλλα δεν θα επρεπε να αργει και στο αυτοκινητο; Εκτος αν εχει ο φιλος γρηγορης φορτισης και στο αυτοκινητο

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα τώρα είδα την αξιολόγηση στο σκρουτζ που λέει τα χειρότερα... Γελάνε και οι πέτρες...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα τώρα είδα την αξιολόγηση στο σκρουτζ που λέει τα χειρότερα... Γελάνε και οι πέτρες...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

 

Αυτές οι κριτικές πραγματικά είναι για αναφορά, περιέχει παραπλανητικες πληροφορίες κτλ κτλ κτλ.

Perfection has no age.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν θα επρεπε να αργει και στο αυτοκινητο; Εκτος αν εχει ο φιλος γρηγορης φορτισης και στο αυτοκινητο

Έχω ταχυφορτιστή στο αμάξι

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> αποθήκευση και usb --> εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος.

Μετά διαλέγεις εφαρμογή και βλέπεις αυτό εδώ που ψάχνεις (συνημμένη εικόνα)

 

 

Εντιτ:

 

Είναι επειδή ο φορτιστής του είναι ταχείας φόρτισης ( περισσότερα αμπερ από τους κανονικούς.) Για αυτό αν πας να το φορτίσεις από κανονικό φορτιστή αργεί..

Κοίταξε δεν μπορώ να το διασταυρωσω (για να το γράφεις όμως έτσι θα είναι) γιατί έχω την 5...

 

Ομως στο Κ10 που έχω σαν 2ο,δεν σου δίνει αυτή την επιλογή... Για αυτό και ρώτησα για το V10 για να δω τι θα πραξω όταν και αν έρθει ΟΤΑ....

 

;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μιας και αυτά που προσφέρει για 370 € το θεωρώ καλή προσφορά. Έχω διαβάσει τα καλύτερα γι αυτό το κινητό. Μια ερώτηση έχω μόνο. Επειδή δεν είναι της σειράς G, από αναβαθμίσεις πως πάει? Τις δίνει η LG?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μιας και αυτά που προσφέρει για 370 € το θεωρώ καλή προσφορά. Έχω διαβάσει τα καλύτερα γι αυτό το κινητό. Μια ερώτηση έχω μόνο. Επειδή δεν είναι της σειράς G, από αναβαθμίσεις πως πάει? Τις δίνει η LG?

Να το αγοράσεις φίλε μου. Γενικότερα η LG πέρα από ότι δίνει γρήγορα τις νέες εκδόσεις μετά είναι λίγο αργή... Σε όλες τις σειρές ισχύει αυτό. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο πάντως πάει καλά ακόμα και σε αυτή την έκδοση χωρίς να δικαιολογω τις οποίες καθυστερήσεις σε ενδεχόμενη βελτίωση. Την 6.0 την έχει πάρει από το official πρόγραμμα της LG το bridge αλλά δεν την έχει δώσει ακόμα ΟΤΑ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι κριτικές πραγματικά είναι για αναφορά, περιέχει παραπλανητικες πληροφορίες κτλ κτλ κτλ.

 

Δεν συνηθίζω να γράφω στο skroutz.

Έγραψα μόλις μία αξιολόγηση γιατί μου γύρισε το μάτι με αυτή την παραπληροφοριση.

Παιδάκι που είχε iPhone 4, ήθελε να πάρει κάτι μεγαλύτερο για μαγκιά, δεν έφτανε το χαρτζιλικη για τα πλας του Μήλου και πήρε το v10.

Για ψαγμενους χρήστες και μόνο.

Για άλλους δεν κάνει το v10.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα τώρα είδα την αξιολόγηση στο σκρουτζ που λέει τα χειρότερα... Γελάνε και οι πέτρες...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

 

Αυτές οι κριτικές πραγματικά είναι για αναφορά, περιέχει παραπλανητικες πληροφορίες κτλ κτλ κτλ.

 

Δεν συνηθίζω να γράφω στο skroutz.

Έγραψα μόλις μία αξιολόγηση γιατί μου γύρισε το μάτι με αυτή την παραπληροφοριση.

Παιδάκι που είχε iPhone 4, ήθελε να πάρει κάτι μεγαλύτερο για μαγκιά, δεν έφτανε το χαρτζιλικη για τα πλας του Μήλου και πήρε το v10.

Για ψαγμενους χρήστες και μόνο.

Για άλλους δεν κάνει το v10.

 

Ένα λεπτό...

Εγώ που διάβασα την αγγελία μπορώ να καταλάβω την κοπέλα και να την δικαιολογήσω. Αν είδατε προέρχεται από το LG G Flex (OLED οθόνη) και Samsung S6 (Amoled οθόνη). Και οι 2 οθόνες έχουν πιο έντονα και πιο ζωντανά χρώματα. Στην κοπέλα αρέσει αυτό. Όταν λοιπόν αγόρασε το V10, τα χρώματα της φάνηκαν άτονα και ξεβαμμένα. Και οι φωτογραφίες το ίδιο. Και σε αυτό έχει δίκιο. Είναι και άτονα και ξεβαμμένα σε σχέση με τα προηγούμενα κινητά της. Δεν είπε ότι δεν κάνει focus, ή ότι δε βγάζει καλές φώτο το βράδυ. Μίλησε για χρώματα.

Στο θέμα της μπαταρίας επίσης έχει δίκιο. Και το ξέρουμε όλοι. Με αρκετή χρήση και σε 4G από το πρωί, άντε να σε βγάλει μέχρι λίγο μετά το μεσημέρι. Εκεί που θα είσαι με 20-30% μπαταρία και θα σε πιάσει άγχος, και θα ψάχνεις για φορτιστή για να σε πάει μέχρι το βράδυ.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό...

Εγώ που διάβασα την αγγελία μπορώ να καταλάβω την κοπέλα και να την δικαιολογήσω. Αν είδατε προέρχεται από το LG G Flex (OLED οθόνη) και Samsung S6 (Amoled οθόνη). Και οι 2 οθόνες έχουν πιο έντονα και πιο ζωντανά χρώματα. Στην κοπέλα αρέσει αυτό. Όταν λοιπόν αγόρασε το V10, τα χρώματα της φάνηκαν άτονα και ξεβαμμένα. Και οι φωτογραφίες το ίδιο. Και σε αυτό έχει δίκιο. Είναι και άτονα και ξεβαμμένα σε σχέση με τα προηγούμενα κινητά της. Δεν είπε ότι δεν κάνει focus, ή ότι δε βγάζει καλές φώτο το βράδυ. Μίλησε για χρώματα.

Στο θέμα της μπαταρίας επίσης έχει δίκιο. Και το ξέρουμε όλοι. Με αρκετή χρήση και σε 4G από το πρωί, άντε να σε βγάλει μέχρι λίγο μετά το μεσημέρι. Εκεί που θα είσαι με 20-30% μπαταρία και θα σε πιάσει άγχος, και θα ψάχνεις για φορτιστή για να σε πάει μέχρι το βράδυ.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Φίλε λέει ότι φωτογραφίζει ερασιτεχνικά και ότι η κάμερα είναι ότι χειρότερο πέρασε από τα χέρια της. Και άντε να καταλάβω εν μέρη ότι ίσως λόγο amoled οθόνης να το βλέπει έτσι αλλά είχε και iphone 4s. Ούτε βέβαια τα σχόλια περί μπαταρίας έχουν νόημα άσχετα αν η μπαταρία του τηλεφώνου είναι κακή. Δεν είναι όμως τόσο κακή σε σχέση με S6 και 4s. Αν δηλαδή τελείωνε σε 3 ώρες σύνδεσης στο wifi και 15 λεπτά ομιλίας στα άλλα άντε να κρατούσε κανένα μισάωρο το πολύ παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λέει ότι φωτογραφίζει ερασιτεχνικά και ότι η κάμερα είναι ότι χειρότερο πέρασε από τα χέρια της.

 

 

 

Φίλε λέει ότι φωτογραφίζει ερασιτεχνικά και ότι η κάμερα είναι ότι χειρότερο πέρασε από τα χέρια της.

 

Δεν λέει αυτό. Λέει αυτό :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/cb5b7d629385696d4cb2b3f5536d2943.jpg

 

Ο,τι έγραψα πιο πριν. Την ενοχλεί το χρώμα.

 

 

Ούτε βέβαια τα σχόλια περί μπαταρίας έχουν νόημα άσχετα αν η μπαταρία του τηλεφώνου είναι κακή.

 

Η κοπέλα το λέει ξεκάθαρα. Δεν της βγάζει την ημέρα. Πράγμα που το βρίσκω ορθό διότι συμβαίνει. Εγώ το φορτίζω 3 φορές τη μέρα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/3c4414ffcaf99e521db3818d3a0175f2.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει αυτό. Λέει αυτό :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/cb5b7d629385696d4cb2b3f5536d2943.jpg

 

Ο,τι έγραψα πιο πριν. Την ενοχλεί το χρώμα.

 

 

 

 

Η κοπέλα το λέει ξεκάθαρα. Δεν της βγάζει την ημέρα. Πράγμα που το βρίσκω ορθό διότι συμβαίνει. Εγώ το φορτίζω 3 φορές τη μέρα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/3c4414ffcaf99e521db3818d3a0175f2.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Ακομα δε το φορτισε 7 φορες πρωτον δευτερον κανεις δεν ειπε οτι σε βγαζει 5 ωρες οθονη και ολη μερα με 2.5 ωρες οθονη σε βγαζει ανετα μεχρι το βραδυ αλλα αν εχεις ανοιχτα τοποθεσιες μπλεδοντι wifi nfc 4g και ολους τους συγχρονισμους σε φβ τουιτ ινστα καιρο ιμειλ τζιμειλ εεε εεε τι ζητας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οφειλει να ξερει οτι οι αμολεντ με τις ips εχουν διαφορα οι μεν πρωτες βγαζουν κορεσμενα χρωματα και οι δευτερες πιο φυσικα αλλα αν φωτογραφιζε ερασιτεχνικα θα ηξερε να χρησιμοποιησει τις χειροκινητες ρυθμισεις και ολα θα τα εφτιαχνε χρωματα αντιθεσεις κλπ αλλα ευκολο ειναι το δηλητηριο χχαχαχα παρα να ψαξει πρωτα τι κανει αυτο το κινητο.:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γελαω με το νημα μας που κουβεντιαζουμε για οτι καμμενο γραφει απο δω και απο κει ο οποιοσδηποτε. Αυτο δειχνει 2 πραγματα.

1. Τελειως απροβληματιστη συσκευη

2. Δυσκολια για διαφορους λογους (ειτε προσωπικους ειτε της lg) περεταίρω πειραγματος της συσκευης μας.

 

Βεβαια το 1ο ειναι αυτο το οποιο αναζητά και οποιοσδηποτε για τη συσκευη του. Το 2ο σε μερικους ειναι άχρηστο σε αλλους (με μικροβιο πειραγματος) ειναι λιγο θεματακι.

 

Αναγνωρίζω βεβαια οτι το 1ο πολλες φορες καλύπτει το 2ο. Αλλα και το οτι ενας γνωστης δεν παει στο v10 εαν απαραίτητα αναζητα το 2ο.

 

Το ξερω off topic αλλα τι να κανουμε.. Ειπαμε απροβληματιστη συσκευη...

 

Υ.Γ. κατι σχετικο. Περιμενα να ζεματαει η συσκευη. Ειμαι σε εξοχικο οπου το σημα ειναι τρισάθλιο. Απο H μεχρι 3g μερικες φορες. Μπαταρια ναι τη τρωει ανετα στη μερα. Αλλα με youtube, viber, συγχρονισμους, και βιντεο, δεν καίει. Ζεσταίνεται αλλα ελεγα θα ζεματαει. Το g2 ανέβαζε μεγαλύτερες θερμοκρασιες.

Τη μεγαλυτερη θερμοκρασια την ειδα στη θαλασσα οπου το έβλεπε και ο ηλιος ωρα και τραβαγα βιντεο. Εκει οντως ζεσταθηκε αλλα στην οθονη οχι πισω κοντα στη καμερα που περιμενα λογω επεξεργαστη.

 

Ουφ τελειωσα το μνμα

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δε το φορτισε 7 φορες πρωτον δευτερον κανεις δεν ειπε οτι σε βγαζει 5 ωρες οθονη και ολη μερα με 2.5 ωρες οθονη σε βγαζει ανετα μεχρι το βραδυ αλλα αν εχεις ανοιχτα τοποθεσιες μπλεδοντι wifi nfc 4g και ολους τους συγχρονισμους σε φβ τουιτ ινστα καιρο ιμειλ τζιμειλ εεε εεε τι ζητας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οφειλει να ξερει οτι οι αμολεντ με τις ips εχουν διαφορα οι μεν πρωτες βγαζουν κορεσμενα χρωματα και οι δευτερες πιο φυσικα αλλα αν φωτογραφιζε ερασιτεχνικα θα ηξερε να χρησιμοποιησει τις χειροκινητες ρυθμισεις και ολα θα τα εφτιαχνε χρωματα αντιθεσεις κλπ αλλα ευκολο ειναι το δηλητηριο χχαχαχα παρα να ψαξει πρωτα τι κανει αυτο το κινητο.:lol:

Ναι λες και αν το φορτισει όχι 7 αλλά 17 φορές θα δει διαφορά στην μπαταρία,το έχουμε πει πολλές φορές αν έκανες την δουλειά σου ή μπαταρία του είναι για γέλια αλλά επειδή δεν κάνεις την δουλειά σου ή μπαταρία του είναι για κλάματα όσον αφορά αν έχει ανοικτό Bluetooth Facebook συγχρονισμούς κλπ ....hello πήρε smartphone γιαυτό ακριβώς το λόγο για να τα έχει όλα ανοιχτά αλλιώς έπαιρνε ένα future phone και έκανε δουλειά θα συμφωνησω όμως ότι στο θέμα φωτογραφικής είναι υπερβολική

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία είναι απλά τα πράγματα, για να μη γίνεται και το άσπρο μαύρο.

 

Όταν κάνεις βαριά χρήση, παέι μέχρι αργά το μεσημέρι & θέλει άλλη μία πλήρη φόρτιση για να φτάσει ως αργά το βράδυ.

Αν κάνεις μέτρια προς ελαφριά χρήση βγάζει μέρα.

Υπήρξε μέρα που από τις 7π.μ. ως 12μ.μ. είχε φάει μόνο το 60%, αλλά προφανώς σχεδόν δεν το χα αγγίξει εκείνη τη μέρα.

Υπάρχει επίσης σενάριο χρήσης, που χρειάστηκε και 3η φόρτιση, αλλά εκεί δεν θα την έβγαζε ούτε η κορυφή της αυτονομίας(mate 8 & s7 edge).

 

Με άλλα λόγια η μπαταρία δεν συνάδει με το υπόλοιπο επίπεδο της συσκευής.

 

Υ.γ. Με τις αξιολογήσεις του σκρουτζ τι ασχολείστε? Βγάζετε συμπέρασμα για συσκευή από κει? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το εθεσες με τον πιο σωστό τρόπο ,ή μπαταρία δεν συνάδει με το υπόλοιπο επίπεδο της συσκευής ακριβώς αυτό

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τα TDK WR680 Bluetooth.

Με καλώδιο παίζουν ωραία και λειτουργεί το HIFI αλλά με Bluetooth δεν το υποστηρίζει και πέφτει η ένταση του ήχου.

Πάντως σαν τα μαμά τα ακουστικά δςν τα πιάνει σε επιδόσεις.. Πάλι καλά που τα πηρα 50€. Μικρό το κακό....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Για τους φίλους που αναμένουν την 6 (όπως και εγώ) μέσω ΟΤΑ.

Είναι διαθέσιμη.:D

Κάντε χειροκίνητα ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Για τους φίλους που αναμένουν την 6 (όπως και εγώ) μέσω ΟΤΑ.

Είναι διαθέσιμη.:D

Κάντε χειροκίνητα ενημέρωση λογισμικού.

Αληθεια ? :D Μια χαρα αυριο μου ερχεται το θηριο, οποτε με το που το ανοιξω περναω την 6 με OTA και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, η δε χρειαζεται αφου δε θα εχω περασει τιποτα μεσα.. τι λετε ?

Edited by Jack35
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...