Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου εχει ξανατυχη ρε παιδια.

Δλδ κολαει στο αρχικο λογκο και δεν ανοιγει.

Και σε αυτη την περιπτωση πως κανει επαναφοράς?

Στα samsung ειναι τα 3 κουμπια,στα lg?

Ολες οι μαρκες παιζει οχι μονο η lg που καποιοι βγαζουν τα απωθημενα τους χαχαχα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν μου εχει ξανατυχη ρε παιδια.

Δλδ κολαει στο αρχικο λογκο και δεν ανοιγει.

Και σε αυτη την περιπτωση πως κανει επαναφοράς?

Στα samsung ειναι τα 3 κουμπια,στα lg?

 

Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος από σήμερα σε μαύρο χρώμα. Το κινητό απλά σπέρνει. Το g4 μπροστά του όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής μοιάζει με παιχνιδάκι.

Απίστευτα γρήγορο, όμορφο, υπέροχο.

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος από σήμερα σε μαύρο χρώμα. Το κινητό απλά σπέρνει. Το g4 μπροστά του όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής μοιάζει με παιχνιδάκι.

Απίστευτα γρήγορο, όμορφο, υπέροχο.

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Καλορίζικο και απροβληματιστο φίλος!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Τάκη! Να ρωτήσω λίγο. Μπορώ να επαναφέρω αρχείο κλήσεων και SMS από backup που έκανα από το g4?

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το bootloop μου το είχε κάνει κι εμένα το ν10 πριν 1 μήνα και το είχα αναφέρει έργω μέσα για όσους θυμούνται. Μου το έπαθε την ώρα που κάτι έκανα στο Wi-Fi όπως στο παλικάρι παράπισω. Το επανέφερα με ρεσετ από ρεκοβερυ και από τότε είναι μια χαρά το κιν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης 2 φορές μου έκανε επανεκκίνηση οταν προσπάθησα να συνδεθώ σε ένα δημόσιο δίκτυο εδώ στην πόλη

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξουμε λίγο κλίμα..

Πλέον 2 μέρες το V10 παρέα με το URBANE.

Στην αρχή το ρολόι είχε κάποια χαζοκολληματα αλλά πήρε την 6 και δουλεύει καλά. Δέχομαι κλήσεις από το ρολόι και μπορώ να απαντήσω έχοντας συνδεδεμένο και το handsfree Bluetooth.

Μυνήματα και ειδοποίησης με έρχονται ταυτόχρονα και στη συσκευή και στο ρολόι.

Η κλήση αργή λίγο να μεταφερθεί στο ρολόι πάντως.

Μέχρι στιγμής όλα καλά. Ακόμα το μαθαίνω. Έχει πολλές εφαρμογές που κατεβάζεις στο κινητό και μετά της περνάει και στο κινητό..

Δεν είναι τέλειο αλλά δεν μετάνιωσα για την επιλογή μου

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που παρέλαβα το κινητο(μεταχείρισμενο) έχει ακριβώς το ίδιο θέμα η οθόνη με το g4 που είχα.....

Μετά από λίγη χρήση παθαίνει image retention... Σε γκρι φόντο φενεται παντού ότι βλέπεις για πολύ ώρα στην οθόνη...

Στο g4 μου τη είχε αλλάξει το service...

Η procordia έχει ανταλλακτικά για το v10? Οθόνες κτλ? Για μένα είναι το τελευταίο lg κινητό που περνω πραγματικά. Τέλος...

 

Παράδειγμα από g4

 

https://www.youtube.com/watch?v=APtIwskkUcc

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που παρέλαβα το κινητο(μεταχείρισμενο) έχει ακριβώς το ίδιο θέμα η οθόνη με το g4 που είχα.....

Μετά από λίγη χρήση παθαίνει image retention... Σε γκρι φόντο φενεται παντού ότι βλέπεις για πολύ ώρα στην οθόνη...

Στο g4 μου τη είχε αλλάξει το service...

Η procordia έχει ανταλλακτικά για το v10? Οθόνες κτλ? Για μένα είναι το τελευταίο lg κινητό που περνω πραγματικά. Τέλος...

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Ε μαλλον ο τυπας που στο εδωσε σε κοροιδεψε. Δεν γινεται στα χερια σου να χαλανε ως δια μαγειας οι οθονες... Επρεπε να το δεις καλυτερα πριν το παρεις

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ε μαλλον ο τυπας που στο εδωσε σε κοροιδεψε. Δεν γινεται στα χερια σου να χαλανε ως δια μαγειας οι οθονες... Επρεπε να το δεις καλυτερα πριν το παρεις

 

Αυτό μόλις συζητούσαμε με τον Γιάννη......την ίδια σκέψη έκανα φίλε μου....μεγάλη ταλαιπωρία και ξενέρωμα....

 

CjGeorgio με γεια το ρολόι να το χαρείς, δώσε φωτος να δούμε το κόσμημα:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κρύο το τηλέφωνο δεν φενεται.. Ίδιο θέμα είχα και με το g4.

Στο xda έχουν γίνει πολλές αναφορές για image retention.

 

http://forum.xda-developers.com/tmobile-lg-v10/help/ghost-images-screen-image-retention-t3395732

 

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχω πανω απο 3 μηνες. Δεν εχω παρατηρησει κατι αναλογο.

Το ειχα δει στους xda. Θεωρω ότι ειναι μεμονωμένα περιστατικα αστοχίας υλικού. Το προβλημα αυτο θεωρείται οτι παρουσιάζεται κατα κόρον σε οθονες amoled και οχι τοσο σε οθονες lcd.

Επικοινώνησε με service και ζήτησε αλλαγη οθονης.

 

Τουλαχιστον με τα μεχρι στιγμης δεδομένα η lg για το μονο κινητο που δεν την αναθεματησαμε και δικαίως πιστευω ειναι για το v10. Θεωρω ατυχια σου αλλα και που...α αυτου που σου το πουλησε. Μεχρι τωρα το νημα εδω δείχνει το v10 γενικα για απροβληματιστη συσκευη. Και στο εξωτερικο θεωρω οτι εχει βγει απροβληματιστη συσκευη για τον ογκο των πωλησεων της.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Λες να το ήξερε αυτός που το πούλησε? Το g4 που το είχα πάρει από άτομο από Θεσσαλονίκη και το κοίταξα δεν εμφανίστηκε κάτι γιατί η ή αν κρύο. Το βράδυ το κατάλαβα..

Αστοχια υλικού η φτασιμο του κινητού στα άκρα?τι να πω.. Το θέμα είναι να έχουν ανταλλακτικά οθόνες για το v10..

Δεν με πειράζω να περιμένω άλλες 4 μέρες όπως με το g4 αρκεί να την αλλάξουν..

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχω πανω απο 3 μηνες. Δεν εχω παρατηρησει κατι αναλογο.

Το ειχα δει στους xda. Θεωρω ότι ειναι μεμονωμένα περιστατικα αστοχίας υλικού. Το προβλημα αυτο θεωρείται οτι παρουσιάζεται κατα κόρον σε οθονες amoled και οχι τοσο σε οθονες lcd.

Επικοινώνησε με service και ζήτησε αλλαγη οθονης.

 

Τουλαχιστον με τα μεχρι στιγμης δεδομένα η lg για το μονο κινητο που δεν την αναθεματησαμε και δικαίως πιστευω ειναι για το v10. Θεωρω ατυχια σου αλλα και που...α αυτου που σου το πουλησε. Μεχρι τωρα το νημα εδω δείχνει το v10 γενικα για απροβληματιστη συσκευη. Και στο εξωτερικο θεωρω οτι εχει βγει απροβληματιστη συσκευη για τον ογκο των πωλησεων της.

Οταν έχεις lcd panel προσωπικά τα περιμένω αυτά..δεν είναι θεμα lg..μια αναζήτηση στη google με θεμα plasma vs lcd θα τα βρειτε.....το θέμα είναι να εχει το κινητό εγγύηση και να μαστε λίγο υποψιασμένοι στα μεταχειρισμένα...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι θα το φτιαξουν χωρις να σε πρησουν. Παντως το εχω δει παρα πολλες φορεςωσε εκθεσιακα κομματια ναυαρχιδες μεγαλης εταιριας με amoled και samoled τοσο στο πλαισιο οσο και στο public στην πατρα. Αντιθετα σε lcd δεν το πετυχα παρα το ψαξιμο που εκανα πριν 3 μηνες που εκανα ερευνα αγορας κινητου.

 

Πιστευω οτι θα στο αλλαξουν, εκτος αν ο πρώην κατοχος του, του ειχε ξεκλειδωσει τον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Λες να το ήξερε αυτός που το πούλησε?

Εγω λεω να μην το ηξερε

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ξεκλείδωτω bootloader όχι. Το άτομο που το πήρα ήταν πολύ αξιόπιστο και στεναχωρηθηκε πολύ που του το είπα. Θα πάρω την lg ένα τηλέφωνο να το πάρουν την Δευτέρα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

 

CjGeorgio με γεια το ρολόι να το χαρείς, δώσε φωτος να δούμε το κόσμημα:)

 

Πως στέλνουμε φωτογραφίες;;;

Πάντως μπορώ να πω ο συγχρονισμός είναι καλός.... Πλέον νιώθω in... Χαχαχαχαχαχαχα....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πως στέλνουμε φωτογραφίες;;;

Πάντως μπορώ να πω ο συγχρονισμός είναι καλός.... Πλέον νιώθω in... Χαχαχαχαχαχαχα....

 

Θέλει πτυχίο NASA για να ανεβάσεις φωτογραφίες :p:p:p και την δική μου ο Γιάννης την ανέβασε, θα μας βοηθήσει κάποιο παιδί :happy:

 

Είναι πάντως σαν κανονικό ρολόι και μάλιστα πολύ κομψό θα το χαρείς σίγουρα, απλά λόγω ζέστης βάλε το λουράκι απο καουτσούκ γιατί το δερμάτινο δεν είναι για τέτοια εποχή.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πτυχίο NASA για να ανεβάσεις φωτογραφίες :p:p:p και την δική μου ο Γιάννης την ανέβασε, θα μας βοηθήσει κάποιο παιδί :happy:

 

Είναι πάντως σαν κανονικό ρολόι και μάλιστα πολύ κομψό θα το χαρείς σίγουρα, απλά λόγω ζέστης βάλε το λουράκι απο καουτσούκ γιατί το δερμάτινο δεν είναι για τέτοια εποχή.

 

Πιο καουτσούκ; Μόνο το δερμάτινο είχε μέσα οεο......θα βάλω μεταλλικό.

Ξέρετε πόσο κάνουν περίπου;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πιο καουτσούκ; Μόνο το δερμάτινο είχε μέσα οεο......θα βάλω μεταλλικό.

Ξέρετε πόσο κάνουν περίπου;

 

Περίεργο.... Εχώ και ένα σετ με καουτσούκ στο κουτί του, για μπρασελε έχει μεγάλη ποικιλία και τιμές αλλά θα το αποφύγω γιατι το ρολόι μας θέλει προσοχή για γρατζουνιές :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας πω το αυτονόητο... Εδω συζητάμε για τη συσκευη του τίτλου και μόνο, έχουμε ξεχωριστό χώρο για τα wareables και σίγουρα σε κανέναν δεν αρέσει να του διαγραφούν post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας πω το αυτονόητο... Εδω συζητάμε για τη συσκευη του τίτλου και μόνο, έχουμε ξεχωριστό χώρο για τα wareables και σίγουρα σε κανέναν δεν αρέσει να του διαγραφούν post.

 

Έχεις δίκιο και δεν θα επαναληφθεί :) απλώς εαν το δεις σαν νήμα σχεδόν το μισό είναι off topic.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το lg watch δεν είναι αξεσουάρ του v 10 πριν κάποια ποστ ένα παιδί σας ρώτησε κάτι σχετικά με το τηλέφωνο που όντως είχε απαντηθεί και πεσατε να τον φάτε ενώ το μισό νήμα είναι για ρολόγια

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...