Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην περιγραφή λέει ότι είναι OEM (Original Equipment Manufacturer) οπότε δεν είναι original LG.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .

 

Με ποιο application το δουλεύεις;

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

έχει ενα της mediatek (λόγω επεξεργαστή)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mtk.btnotification

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/099e2638536933f33353d525727350d1.jpg

 

Και στις ρυθμίσεις Bluetooth τα έχω έτσι hands free και ρολόι

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/141862ac94d004c0ebfff8d7ae991181.jpg

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, μια γενική ερώτηση θέλω να υποβάλλω στους κατόχους κυρίως.

 

Αν θα αγοράζατε ξανά την συσκευή, σε τι χρώμα θα την επιλέγατε;

Είμαι υποψήφιος αγοραστής, στα τεχνικά θέματα με έχουν καλύψει οι 200+ σελίδες του τόπικ, άρα το θέμα είναι περισσότερο εικαστικό :lol:

 

 

 

ΥΓ. Οι συσκευές που έχω αγοράσει μέχρι στιγμής είναι σε μαύρο χρώμα, στο V10 έχω μια προτίμηση σε λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ είσαι????

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

 

Όχι παιδιά ούτε ρουτ είμαι και το ringtone I'd είναι οf δεν ξέρω τι παίζει όλοι οι άλλοι που με περνουν τηλέφωνο χτυπάει κανονικά με τον ήχο που έχω τώρα τι να πω δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

@Red_Arrow φίλε μου έχεις απαντήσει μόνος σου :) εφόσον έχεις μια ροπή προς το λευκό η για την ακρίβεια προς κρεμ εκεί θα καταλήξεις, είναι καθαρά προσωπική επιλογή και θέμα γούστου :)

Με το καλό να το αποκτήσεις και να έρθεις στην παρέα μας:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, μια γενική ερώτηση θέλω να υποβάλλω στους κατόχους κυρίως.

 

Αν θα αγοράζατε ξανά την συσκευή, σε τι χρώμα θα την επιλέγατε;

Είμαι υποψήφιος αγοραστής, στα τεχνικά θέματα με έχουν καλύψει οι 200+ σελίδες του τόπικ, άρα το θέμα είναι περισσότερο εικαστικό :lol:

 

 

 

ΥΓ. Οι συσκευές που έχω αγοράσει μέχρι στιγμής είναι σε μαύρο χρώμα, στο V10 έχω μια προτίμηση σε λευκό.

 

Εγώ δε θα μπορούσα να την ξανά αγοράσω τη συσκευή μου, αφενός γιατί είναι δυσεύρετη έως ανύπαρκτη (δίκαρτη 64GB) αφετέρου διότι είναι πολύ ακριβή. Αυτό που θα μπορούσα να κάνω όμως είναι να αγοράσω μια μονόκαρτη ίδια συσκευή για ανταλλακτικά. Πλην της μητρικής πλακέτας, όλα τα άλλα πχ οθόνη, μπορούν να αντικατασταθούν σε περίπτωση βλάβης. Αυτό ναι θα το έκανα πολύ εύκολα. Βιντεάκια στο YouTube υπάρχουν πάρα πολλά που σου δείχνουν βήμα βήμα ποιες βίδες βγάζεις για να αποσυναρμολογήσεις το τηλέφωνο.

Πάντως σου προτείνω το μαύρο, επειδή το πίσω λαστιχένιο καπάκι έχει υπέροχη αίσθηση στο χέρι. Εμφανισιακά ίσως το λευκό να είναι πιο όμορφο, αλλά έχω την άποψη ότι το λευκό καπάκι είναι πιο πολύ πλαστικό. Ενώ του μαύρου λαστιχένιο. Αυτό ας το επιβεβαιώσει ή όχι, κάποιος κάτοχος λευκής συσκευής.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφή λέει ότι είναι OEM (Original Equipment Manufacturer) οπότε δεν είναι original LG.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .

 

Το ΟΕΜ μπορει να σημαινει και αλλα πραγματα εκτος απο αυτο που λες. Τσεκαρε:

http://www.makeitwork.gr/ti-pragmatika-simainei-oem.html

 

Βασικά εννοούσα manufactured αλλά η διόρθωση το έβγαλε Manufacturer.

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν και οι άλλες ως έννοιες.

Τεσπα αυτό που ξέρω είναι ότι ως συνήθως είναι ιμιτασιον και πόσο μάλλον στην τιμή που έχει η συγκεκριμένη.

Και επίσης γράφει "New other".

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/458b483eaa7616b4a6ed86bab7111b99.jpg

Με αυτήν την περιγραφή εγώ δεν θα την έπαιρνα και πόσο μάλλον ως Original.

 

 

 

 

έχει ενα της mediatek (λόγω επεξεργαστή)

 

Ευχαριστώ θα δοκιμάσω και αυτή.

Έχω ένα ίδιο εδώ και καιρό αλλά μου κάνει "νερά". Και βλέπω ότι σου βγάζει ελληνικούς χαρακτήρες ενώ εμένα βγάζει τετραγωνακια.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ θα δοκιμάσω και αυτή.

Έχω ένα ίδιο εδώ και καιρό αλλά μου κάνει "νερά". Και βλέπω ότι σου βγάζει ελληνικούς χαρακτήρες ενώ εμένα βγάζει τετραγωνακια.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Κάποια άλλα στο store που δοκίμασα δεν έπαιζαν σωστά. Αυτό κομπλέ και δεν έχει αποσυνδέσεις κτλ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@Red_Arrow φίλε μου έχεις απαντήσει μόνος σου :) εφόσον έχεις μια ροπή προς το λευκό η για την ακρίβεια προς κρεμ εκεί θα καταλήξεις, είναι καθαρά προσωπική επιλογή και θέμα γούστου :)

Με το καλό να το αποκτήσεις και να έρθεις στην παρέα μας:)

:thanks:

 

Εγώ δε θα μπορούσα να την ξανά αγοράσω τη συσκευή μου, αφενός γιατί είναι δυσεύρετη έως ανύπαρκτη (δίκαρτη 64GB) αφετέρου διότι είναι πολύ ακριβή. Αυτό που θα μπορούσα να κάνω όμως είναι να αγοράσω μια μονόκαρτη ίδια συσκευή για ανταλλακτικά. Πλην της μητρικής πλακέτας, όλα τα άλλα πχ οθόνη, μπορούν να αντικατασταθούν σε περίπτωση βλάβης. Αυτό ναι θα το έκανα πολύ εύκολα. Βιντεάκια στο YouTube υπάρχουν πάρα πολλά που σου δείχνουν βήμα βήμα ποιες βίδες βγάζεις για να αποσυναρμολογήσεις το τηλέφωνο.

Πάντως σου προτείνω το μαύρο, επειδή το πίσω λαστιχένιο καπάκι έχει υπέροχη αίσθηση στο χέρι. Εμφανισιακά ίσως το λευκό να είναι πιο όμορφο, αλλά έχω την άποψη ότι το λευκό καπάκι είναι πιο πολύ πλαστικό. Ενώ του μαύρου λαστιχένιο. Αυτό ας το επιβεβαιώσει ή όχι, κάποιος κάτοχος λευκής συσκευής.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Ρητορικό ήταν το ερώτημα βέβαια, είναι πανάκριβη συσκευή δεν γίνεται να την ξαναγοράσεις. Επειδή θεωρώ δεδομένο ότι είσαι ευχαριστημένος όπως και όλοι οι φίλοι που είναι κάτοχοι, αν δεν την είχες αγοράσει και είχες καταλήξει στην αγορά της, με την εμπειρία που έχεις στο desing της, θα την αγόραζες στο ίδιο χρώμα; Απ' ότι κατάλαβα, θα πήγαινες πάλι στο μαύρο, σωστός;

 

Ενδιαφέρον αυτό που επισημαίνεις για το καπάκι, αν μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εκείνο είναι κάτι έξτρα που θα πρέπει να το κουβαλάς με καλώδια και τα σχετικά ενώ το ubrane είναι κανονικό ρολόι...... Ούτε θα πάει το μυαλό στους πιο πολλούς....

 

Γιατί με το urbane δεν θες bt? Πως θα μιλήσεις?

Ακόμα και με ρολόγια που υποστηρίζουν ομιλία, παλί bt θα χρησιμοποιούσα, από το να μιλάω σαν ''εξωγήινος'' στο χέρι μου :p

Συν ότι η ανοικτή ακρόαση δεν με βόλεψε ποτέ, μόνο ως λύση ανάγκης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, μια γενική ερώτηση θέλω να υποβάλλω στους κατόχους κυρίως.

 

Αν θα αγοράζατε ξανά την συσκευή, σε τι χρώμα θα την επιλέγατε;

Είμαι υποψήφιος αγοραστής, στα τεχνικά θέματα με έχουν καλύψει οι 200+ σελίδες του τόπικ, άρα το θέμα είναι περισσότερο εικαστικό :lol:

 

Αυτό που ρωτάς εναπόκειται στο προσωπικό γούστο του καθενός.

Πάρε όποιο σου αρέσει.

Προσωπικά πήγα στο μαύρο και πλήρωσα και 30€ καπέλο, και να το ξαναέπαιρνα σε μάυρο θα το έπαιρνα( και άνετα θα ξαναπλήρωνα το καπέλο :p)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με το urbane δεν θες bt πως θα μιλήσεις?

Ακόμα και με ρολόγια που υποστηρίζουν ομιλία, παλί bt θα χρησιμοποιούσα, από το να μιλάω σαν ''εξωγήινος'' στο χέρι μου :p

Συν ότι η ανοικτή ακρόαση δεν με βόλεψε ποτέ, μόνο ως λύση ανάγκης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό που ρωτάς εναπόκειται στο προσωπικό γούστο του καθενός.

Πάρε όποιο σου αρέσει.

Προσωπικά πήγα στο μαύρο και πλήρωσα και 30€ καπέλο, και να το ξαναέπαιρνα σε μάυρο θα το έπαιρνα( και άνετα θα ξαναπλήρωνα το καπέλο :p)

 

Ναι αλλά όταν θα είμαι στην πισίνα και το V10 θα αραζει κάτω από την ομπρέλα παρέα με το Mochito εγώ θα είμαι με το ubrane μέσα στη πισίνα και άμεσα συνδεδεμένος με το τέρας...

Τώρα αν υπάρχει κλήση που πρέπει να απαντηθεί τότε βγαίνω...;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θεωρώ δεδομένο ότι είσαι ευχαριστημένος όπως και όλοι οι φίλοι που είναι κάτοχοι, αν δεν την είχες αγοράσει και είχες καταλήξει στην αγορά της, με την εμπειρία που έχεις στο desing της, θα την αγόραζες στο ίδιο χρώμα; Απ' ότι κατάλαβα, θα πήγαινες πάλι στο μαύρο, σωστός;

 

Ενδιαφέρον αυτό που επισημαίνεις για το καπάκι, αν μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος φίλος.

 

Αν δεν είχα ανάγκη από δίκαρτη συσκευή, μάλλον θα επέλεγα το λευκό με τις χρυσές ράγες. Το μονόκαρτο μαύρο έχει ασημένιες ράγες. Το δε δίκαρτο μαύρο έχει χρυσές ράγες. Και χρυσή κάμερα. Και είναι πανέμορφο. :)

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

(δίκαρτη 64GB)[...] Το δε δίκαρτο μαύρο έχει χρυσές ράγες. Και χρυσή κάμερα.

:up:

 

Πάντως σου προτείνω το μαύρο, επειδή το πίσω λαστιχένιο καπάκι έχει υπέροχη αίσθηση στο χέρι. Εμφανισιακά ίσως το λευκό να είναι πιο όμορφο, αλλά έχω την άποψη ότι το λευκό καπάκι είναι πιο πολύ πλαστικό. Ενώ του μαύρου λαστιχένιο. Αυτό ας το επιβεβαιώσει ή όχι, κάποιος κάτοχος λευκής συσκευής.

 

Συμφωνώ για την αίσθηση, όπως επίσης μου αρέσουν και τα 8 πλακίδια που κάνει το μαύρο καπάκι. (έχω την εντύπωση ότι το λευκό είναι ενιαίο, με καθόλου χωρίσματα).

Επίσης, αν είναι λαστιχένιο το λευκό, τότε θα έχει και μια ροπή προς εύκολο σκόνισμα και λεκέδες.

 

Τελικά, υπάρχει πίσω καπάκι που γράφει V10 κάτω δεξιά, ή όλα είναι με το logo της LG;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:up:

 

 

 

Συμφωνώ για την αίσθηση, όπως επίσης μου αρέσουν και τα 8 πλακίδια που κάνει το μαύρο καπάκι. (έχω την εντύπωση ότι το λευκό είναι ενιαίο, με καθόλου χωρίσματα).

Επίσης, αν είναι λαστιχένιο το λευκό, τότε θα έχει και μια ροπή προς εύκολο σκόνισμα και λεκέδες.

 

Τελικά, υπάρχει πίσω καπάκι που γράφει V10 κάτω δεξιά, ή όλα είναι με το logo της LG;

Μπράβο. Πολύ σωστή παρατήρηση.

Εγώ σε 2 καπάκια που έχω, ένα το λαστιχένιο και ένα άλλο με λίγο δερμάτινη υφή (το αυθεντικό του δίκαρτου που προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου) και τα 2 γράφουν V10.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όταν θα είμαι στην πισίνα και το V10 θα αραζει κάτω από την ομπρέλα παρέα με το Mochito εγώ θα είμαι με το ubrane μέσα στη πισίνα και άμεσα συνδεδεμένος με το τέρας...

Τώρα αν υπάρχει κλήση που πρέπει να απαντηθεί τότε βγαίνω...;)

 

Αν αυτο που περιφραφεις είναι ότι πιο χρήσιμο μπορει να κάνει το ρολοι, καταλαβαίνεις γιατί δεν βρίσκω καμία χρησιμότητα.

 

Πάντως, με ένα αδιάβροχο bt θα απαντησεις επί τοπου, που να τρέχεις ως την ομπρέλα :p

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά :) το urdane και κάθε αντίστοιχο γκατζετακι είναι όντως υπερτιμημένο και κατά πολλούς περιττό....δεν παύει όμως να έχει το αγοραστικό του κοινό :happy: προτιμήσεις είναι αυτές, εξάλλου πάρτε παράδειγμα τα κινητά τηλέφωνα που προσφέρουν ένα μεγάλο εύρος υπηρεσιών και όμως ένα μεγάλο ποσοστό χρηστών δεν το χρησιμοποιούν ποτέ, συσκευές με δυο και τρεις φορές αξία το δικο μας και το έχουν για facebook και Whatsapp....:(:(

 

Το V10 σε φωτογραφίες φαίνεται σε 5 χρωματισμούς.....μάλλον θα αφορά εκτός Ευρώπης αγορές....το σιελ που βλέπω όμορφο και έχει το ίδιο καπάκι με το μαύρο.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο. Πολύ σωστή παρατήρηση.

Εγώ σε 2 καπάκια που έχω, ένα το λαστιχένιο και ένα άλλο με λίγο δερμάτινη υφή (το αυθεντικό του δίκαρτου που προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου) και τα 2 γράφουν V10.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Εμένα γράφει LG.... :confused:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει LG.... :confused:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και μένα LG όπως όλα τα ευρωπαϊκά. Έτσι;

 

Στάλθηκε από GT-I9505

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το V10 σε φωτογραφίες φαίνεται σε 5 χρωματισμούς.....μάλλον θα αφορά εκτός Ευρώπης αγορές....το σιελ που βλέπω όμορφο και έχει το ίδιο καπάκι με το μαύρο.

Συμφωνώ, εύκολα θα το έπαιρνα σε αυτό το χρώμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά :) το urdane και κάθε αντίστοιχο γκατζετακι είναι όντως υπερτιμημένο και κατά πολλούς περιττό....δεν παύει όμως να έχει το αγοραστικό του κοινό :happy: προτιμήσεις είναι αυτές, εξάλλου πάρτε παράδειγμα τα κινητά τηλέφωνα που προσφέρουν ένα μεγάλο εύρος υπηρεσιών και όμως ένα μεγάλο ποσοστό χρηστών δεν το χρησιμοποιούν ποτέ, συσκευές με δυο και τρεις φορές αξία το δικο μας και το έχουν για facebook και Whatsapp....:(:(

 

Συμφωνούμε 100%, εγώ δεν κρίνω ούτε εσένα, ούτε ότι το αγόρασες, ούτε αν έκανες καλά ή άσχημα που το πήρες, καλά έκανες και το πήρες, δεν με ενδιαφέρει/αφορά αυτό. Εγώ κρίνω απλά το συγκεκριμένο προιόν, τη χρηστικότητα του, αν αξίζει τα χρήματα του, γιατί είχα σκεφτεί να ασχοληθώ με τη συγκεκριμένη κατηγορία αλλά δεν με έπεισε. Όπως έγραψα από το πρώτο post, είναι καθαρά η προσωπική μου άποψη.

 

Τα παραδείγματα που αναφέρεις στο τέλος, είναι προς αποφυγήν. Καλά κάνεις και τα αναφέρεις, αποδεικνύοντας, ότι πολύς κόσμος κάνει λάθος αγορές. (Φυσικά δεν με αφορά, ο καθένας μπορεί να πάρει ότι θέλει)

Link to comment
Share on other sites

Για τα καπάκια που λέγαμε προηγουμένως εγώ αγόρασα αυτό. Και επιβεβαιώνω ότι είναι το αυθεντικό και έχει τέλεια εφαρμογή και αίσθηση. Και γράφει και V10

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/5eaf9e69bcb9948cc90b1df2eb21cfdf.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

@bas13 :) σε ευχαριστώ φίλε μου για την εμπεριστατωμένη και εξαιρετική τοποθέτηση σου :)

 

Ευάγγελος:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει LG.... :confused:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Fake είναι :p

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Το V10 σε φωτογραφίες φαίνεται σε 5 χρωματισμούς.....μάλλον θα αφορά εκτός Ευρώπης αγορές....το σιελ που βλέπω όμορφο και έχει το ίδιο καπάκι με το μαύρο.

Δεν αλλαζω το ασπρο που είναι ζαχαρι

Με κανένα...

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς χωρίς προστατευτικό τζάμι; Να μας πει εντυπώσεις αν αφήνει εύκολα αποτυπώματα άμα καθαρίζει αν κολλάει αν γρατζουνιέται.......
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς χωρίς προστατευτικό τζάμι; Να μας πει εντυπώσεις αν αφήνει εύκολα αποτυπώματα άμα καθαρίζει αν κολλάει αν γρατζουνιέται.......

Εγώ το χω γυμνό, εδώ και σχεδον 3 βδομαδες, αρα οχι αρκετα για ασφαλή συμπεράσματα.

 

Δακτυλιες αφηνει :mad: αλλα με ενα πανακι γυαλιων φεύγουν. Για μεταφορά εχω μια θηκη πουγκι, ετσι η οθονη ερχεται σε επαφή αποκλειστικα με τα χερια μου & τον αέρα.

Σημαδι δεν εχω δει, αλλα οπως πριν ουτε μηνα δεν το χω. (Με βάση τις προδιαγραφες του, απαιτω παντως να μην κανει τιποτα)

 

Tempered παντως που έβαλα, επειδη δεν καλυπτει τα πανω/κατω bezel δεν μου αρεσε αισθητικα και το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...