Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώπα περίμενε... Υπάρχει περίπτωση βάζοντας τον φορτιστή του, να μην τον δει ως ταχυφορτιστή και να μη σου φορτίσει γρήγορα. Σε αυτή την περίπτωση τον βγάζεις και τον ξαναβάζεις. Για να δεις αν φορτίζει γρήγορα η όχι, αρκεί να κατεβάσεις την κουρτίνα. Τότε θα πρέπει να δεις το ακόλουθο μήνυμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160524/5a538299f695d4e0e45d74265f4a9dd4.jpg

 

Αν δεν το βλέπεις ποτέ, τότε έχεις πρόβλημα. Εγώ έχω τον φορτιστή επάνω σε πολύμπριζο και δεν πιάνει πάντα. Οπότε δεν πιάσει το βάζω πάλι και πιάνει.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Μου το βγάζει ότι κάνει ταχεία φόρτωση … κάτι άλλο παίζει .

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μνήμη του κινητού πρέπει να φτάνει τόσο.. τα ιδία προγράμματα τα έχω και σε ένα άλλο τηλέφωνο με 3 ram αλλά δεν φτάνει τόσο ..
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη του κινητού πρέπει να φτάνει τόσο.. τα ιδία προγράμματα τα έχω και σε ένα άλλο τηλέφωνο με 3 ram αλλά δεν φτάνει τόσο ..

Σου κολλάει...? Μην σε απασχολεί πόση RAM έχει ελεύθερη. Ότι χρειάζεται το κινητό το κάνει μόνο του, αν χρειαστεί πόρους θα απελευθέρωσει. Don't panic

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη του κινητού πρέπει να φτάνει τόσο.. τα ιδία προγράμματα τα έχω και σε ένα άλλο τηλέφωνο με 3 ram αλλά δεν φτάνει τόσο ..

Απολύτως λογικό.. Η RAM είναι για να γεμίζει όχι για να την έχεις ελεύθερη!! ;)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/a8238104b5d46be4ccba3c34edb30e5b.jpg

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ τερματιζουμε την συνομιλία αργεί να επαναφέρει τα Data ή δεν τα επαναφέρει καθόλου. Εγώ προσωπικά δεν προβληματιζομαι γιατί το είχα και στο g4 με την 6.0 αυτό το θέμα

Μπραβο ρε συ φιλε...αυτο ακριβως κανει.

Θα διορθωθει λετε ε ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσο αφορα τον ηχο,πρεπει να κανεις καποιες ρυθμισεις για να εχεις καλυτερα αποτελεσμετα?

γιατι οταν το πηγαινεις τερμα σου βγαζει 75 στο hifi DAC?κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι 100?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε συ φιλε...αυτο ακριβως κανει.

Θα διορθωθει λετε ε ?:worry:

 

Κοίτα ο φίλος πιο πάνω είπε οτι με ενα update στα nexus διορθώθηκε οπότε λογικά κάτι θα γίνει και εδώ. Προς το παρόν εγω σαν προσωρινή λύση για να αποφεύγω την καθυστέρηση εφόσον είναι μεγάλη, ανοίγω μια flight mode και μετά την κλείνω και επανέρχεται αμέσως.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ο φίλος πιο πάνω είπε οτι με ενα update στα nexus διορθώθηκε οπότε λογικά κάτι θα γίνει και εδώ. Προς το παρόν εγω σαν προσωρινή λύση για να αποφεύγω την καθυστέρηση εφόσον είναι μεγάλη, ανοίγω μια flight mode και μετά την κλείνω και επανέρχεται αμέσως.

 

Εγω εκανα κατι καλυτερο εκατσα στην 5.1.1 :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι θεμα του δικτυου,γιατι εμενα δεν το κανει αυτο. Το εχω σε 3g auto και γενικα μετα απο κλησεις δεν εχει προβλημα με τα data.

Απ την αλλη, τραβαει καποια κολληματα στη μεταβαση 2g/3g σε περιοχες με φτωχο σημα. Επειδη μου εκανε ακριβως το ιδιο ενα s6,τεινω να πιστεψω οτι ειναι το δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι θεμα του δικτυου,γιατι εμενα δεν το κανει αυτο. Το εχω σε 3g auto και γενικα μετα απο κλησεις δεν εχει προβλημα με τα data.

Απ την αλλη, τραβαει καποια κολληματα στη μεταβαση 2g/3g σε περιοχες με φτωχο σημα. Επειδη μου εκανε ακριβως το ιδιο ενα s6,τεινω να πιστεψω οτι ειναι το δικτυο.

Δεν νομίζω να είναι το δίκτυο σε αυτό που αναφερόμαστε. Γιατί δεν το κάνει μόνο μετά από κλήσεις μερικές φορές το κάνει και κατά την απλή ενεργοποίηση των Data. Ξεκαθαρίζω ότι το να συμβαίνει αυτό δεν είναι νόμος και δεν γίνεται πάντα, αναφέρομαι σε ένα σύνολο περίπου 7-8 φορων

Εγω εκανα κατι καλυτερο εκατσα στην 5.1.1 :)

Γενικότερα παράπονο με την 6.0 δεν έχω όπως δεν είχα και με την 5.1.1.. Εγώ καλώς ή κακώς τις κάνω τις ενημερώσεις στις συσκευές μου χωρίς κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής εκτός από το τελευταίο κακιστο update που είχε δώσει στο s3 και την κακία 5.0.1 (νομίζω) που έχω στο s4. Στο v10 εκτός από αυτό που ανέφερα που είναι σπάνιο (απλά έχουμε απλωσει λίγο την συζήτηση) δεν έχω κάποιο θέμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσο αφορα τον ηχο,πρεπει να κανεις καποιες ρυθμισεις για να εχεις καλυτερα αποτελεσμετα?

γιατι οταν το πηγαινεις τερμα σου βγαζει 75 στο hifi DAC?κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι 100?

Μάλλον για προστασία

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Στο v10 εκτός από αυτό που ανέφερα που είναι σπάνιο (απλά έχουμε απλωσει λίγο την συζήτηση) δεν έχω κάποιο θέμα.

Στο v10 κοιτάζετε να βγάλετε τα απωθημένα σας..... :p απου αγαπάει ο Θεός...παιδεύει..χαχα

Μη ξεχνάτε οτι ειναι τηλ κι αυτό

Για τους μουσικόφιλους Κατεβάστε Power amper alfa....outputres 24bit....ενα flac...και ριλαξ λέμε

Αρχίζω δοκιμές...και γωωωω

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθα και εγώ στη παρέα σας. Lgh961n hkg...προς το παρόν ερωτευμένος!

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Καλως τονε....παγάκια...φιλε μου..το γκομενάκι είναι δικό μου....χαχαχα

Άσπρο?

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Στο v10 κοιτάζετε να βγάλετε τα απωθημένα σας..... :p απου αγαπάει ο Θεός...παιδεύει..χαχα

Μη ξεχνάτε οτι ειναι τηλ κι αυτό

Για τους μουσικόφιλους Κατεβάστε Power amper alfa....outputres 24bit....ενα flac...και ριλαξ λέμε

Αρχίζω δοκιμές...και γωωωω

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλως τονε....παγάκια...φιλε μου..το γκομενάκι είναι δικό μου....χαχαχα

Άσπρο?

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

όχι. μαύρο χρυσό!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσο αφορα τον ηχο,πρεπει να κανεις καποιες ρυθμισεις για να εχεις καλυτερα αποτελεσμετα?

γιατι οταν το πηγαινεις τερμα σου βγαζει 75 στο hifi DAC?κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι 100?

Δεν σου φτανει το 75; Καποιοι λενε πως ξεκουφαινει εκει. Τελος παντων, δεν χρειαζεται ρυθμιση... Μεχρι εκει παει. Τωρα αν δεν σε ευχαριστει η ποιοτητα...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν δεν σε ευχαριστει η ποιοτητα...

Εδώ παίζουν ρόλο τα ακουστικά αν δεν κάνω λάθος....όποιος έχει υπ οψιν του μέχρι 80€ ας βάλει λινκ

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παίζουν ρόλο τα ακουστικά αν δεν κάνω λάθος....όποιος έχει υπ οψιν του μέχρι 80€ ας βάλει λινκ

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Τα ακουστικα που εχει μεσα ειναι ετσι και αλλιως καλα.... Αν θες γκουγκλαρε Hi-Fi headphones και δες τι θα σου βγαλει και αποφασιζεις μετα πχ

https://www.skroutz.gr/c/1860/Over_Ear.html?keyphrase=hifi&order_by=pricevat&order_dir=asc&page=1

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=hifi+headphones

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα κάτι από

http://www.head-fi.org/t/441400/earbuds-round-up-update-april-17th-2016

 

Τα ακουστικα που εχει μεσα ειναι ετσι και αλλιως καλα.... Αν θες γκουγκλαρε Hi-Fi headphones και δες τι θα σου βγαλει και αποφασιζεις μετα πχ

https://www.skroutz.gr/c/1860/Over_Ear.html?keyphrase=hifi&order_by=pricevat&order_dir=asc&page=1

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=hifi+headphones

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ στη παρέα σας. Lgh961n hkg...προς το παρόν ερωτευμένος!

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

 

που το βρηκες μαυρο χρυσο?

Αν πρόσεξες λέει H961N (Hong Kong) και όχι H960A (Ευρωπαϊκό).

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Με γειά σου και να το χαρείς όπως όλοι μας!!!

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ στη παρέα σας. Lgh961n hkg...προς το παρόν ερωτευμένος!

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Σου ήρθε και σένα με το απαίσιο μαύρο στυλ δερμάτινο πίσω καπάκι?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα κάτι από

http://www.head-fi.org/t/441400/earbuds-round-up-update-april-17th-2016

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Δεν εχω ξανακουσει για κανενα αν και τα περισσοτερα(ειδικα απο τα πρωτα) ή ειναι πανακριβα(200$ +) ή δεν πωλουνται πλεον

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...