Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκλεισα συγχρονισμό και Wi-Fi, για να παρατηρήσω πόσο θα πέσει η μπαταρία. Έχασε 1% μέσα σε μισή ώρα με κλειστή οθόνη. Πείτε μου είναι λογικό αυτό; Γιατί ειναι το πρώτο μου android τηλέφωνο και δεν γνωρίζω πολλά...
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκλεισα συγχρονισμό και Wi-Fi, για να παρατηρήσω πόσο θα πέσει η μπαταρία. Έχασε 1% μέσα σε μισή ώρα με κλειστή οθόνη. Πείτε μου είναι λογικό αυτό; Γιατί ειναι το πρώτο μου android τηλέφωνο και δεν γνωρίζω πολλά...

 

Ποιοςβο λογος να τα κλεισης φιλε μου;Ποσες φορτισεις εχεις κανει;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποιοςβο λογος να τα κλεισης φιλε μου;Ποσες φορτισεις εχεις κανει;

 

Τα έκλεισα απλά για να παρατηρήσω πόσο θα χάσει γιατί με ανοιχτά μπορει να χάσει και 5% μέσα στο μισάωρο. Ρωτάω γιατί δεν τα ξέρω τα android καλά και μήπως κανω κατι λάθος. Έχω κάνει 7-8 φορτίσεις.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τα έκλεισα απλά για να παρατηρήσω πόσο θα χάσει γιατί με ανοιχτά μπορει να χάσει και 5% μέσα στο μισάωρο. Ρωτάω γιατί δεν τα ξέρω τα android καλά και μήπως κανω κατι λάθος. Έχω κάνει 7-8 φορτίσεις.

Μεσα στο μισαωρο 5% ειναι πολυ εχεις κλειστη τοποθεσια και μπλε δοντι η εχεις κατεβασει καμμια εφαρμογη

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο μισαωρο 5% ειναι πολυ εχεις κλειστη τοποθεσια και μπλε δοντι η εχεις κατεβασει καμμια εφαρμογη

 

 

Τοποθεσία την έχω ανοιχτή. Μπλέ δόντι κλειστό. Έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές για social και καιρό. εσένα πόσο χάνει αν έχεις παρατηρήσει Επίσης να σημειώσω ότι έχω ακόμα την 5 έκδοση.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G4. Αξίζει να πάω σαν αναβάθμιση στο V10 η είναι το ίδιο κινητό και με πιο μεγάλη οθόνη + την δεύτερη οθόνη θα με κατεβάζει την μπαταρία πιο γρήγορα; Για ανταλλαγή και να δώσω λίγα € παραπάνω.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τα έκλεισα απλά για να παρατηρήσω πόσο θα χάσει γιατί με ανοιχτά μπορει να χάσει και 5% μέσα στο μισάωρο. Ρωτάω γιατί δεν τα ξέρω τα android καλά και μήπως κανω κατι λάθος. Έχω κάνει 7-8 φορτίσεις.

 

5% στο μισάωρο είναι πάρα πολύ.

2h το χω βγάλει από τη φόρτιση, 50-50 4g & wifi, όχι gps, bt & με χρήση (0,5h tune in & άλλα) και είμαι στο 89% τώρα.

 

Υ.γ.: Χωρίς να θεωρώ ότι τα δικά μου στατιστικά είναι αποδεκτά για να πούμε ότι έχουμε καλή μπαταρία.

Αλλά το δικό σου αν χάνει 5% χωρίς χρήση στο μισάωρο είναι πάρα πολύ, κάτι σου κάνει drain.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το LG G4. Αξίζει να πάω σαν αναβάθμιση στο V10 η είναι το ίδιο κινητό και με πιο μεγάλη οθόνη + την δεύτερη οθόνη θα με κατεβάζει την μπαταρία πιο γρήγορα; Για ανταλλαγή και να δώσω λίγα € παραπάνω.

 

Για μένα αξίζει, εφόσον δεν υπάρχει κάτι άλλο που δεν μας είπες. (π.χ. κάποιο από τα δύο να είναι χτυπημένο). Μπαταρία το v10 είναι λίγο καλύτερο, απ' ότι λένε χρήστες που είχαν και τα 2. (Κανένας δεν έχει πει ότι είναι χειρότερο, έστω)

Link to comment
Share on other sites

Ένας εδώ Θεσσαλονίκη θέλει να το ανταλλάξει με G4. Δεν το είδα ακόμα το κινητό από κοντά. Σαν συσκευή είναι ίδια με το G4 απλά έχει 4G Ram. Αυτό το 1G Ram κάνει διαφορά; Όχι ότι έχει κολλήματα το G4. Οι μπαταρίες που έχουν τα κινητά είναι ίδιες;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τοποθεσία την έχω ανοιχτή. Μπλέ δόντι κλειστό. Έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές για social και καιρό. εσένα πόσο χάνει αν έχεις παρατηρήσει Επίσης να σημειώσω ότι έχω ακόμα την 5 έκδοση.

Κλειστη φιλε μου αχρηστη ειναι να την χρησιμοποιεις μονο οταν θες για πλοηγηση αυτη τραβαει αρκετο ρευμα απο την μπαταρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένας εδώ Θεσσαλονίκη θέλει να το ανταλλάξει με G4. Δεν το είδα ακόμα το κινητό από κοντά. Σαν συσκευή είναι ίδια με το G4 απλά έχει 4G Ram. Αυτό το 1G Ram κάνει διαφορά; Όχι ότι έχει κολλήματα το G4. Οι μπαταρίες που έχουν τα κινητά είναι ίδιες;

 

Ιδια σε τεχνικα περιεργως ομως δπυλευει πολυ καλυτερα ,και κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας και πιστεψε με ειχα τζι4 και το v10 ουδεμια σχεση .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/5fd49ee0a8b08fa3e79676c8b81bcc01.jpg

Αν το έχει περάσει κάποιος να το τεσταρουμε μαζί

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην 6 η κάρτα sd δεν έπρεπε να έχει επιλογή για internal και portable storage?

Έκανα διαμόρφωση αλλά δεν με ρώτησε κάτι τέτοιο.

Samsung Evo microSDXC 64GB U1

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά και πέρασα σε marshmallow. :D

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές! :cool:

Το δακτυλικό όπως είπαν και οι υπόλοιποι πραγματικά έχει απίστευτη βελτίωση!! Δούλευε εξαιρετικά στη lollipop και πλέον στη marshmallow φυσάει! Και με θήκη σιλικόνης φορεμενη.

Επίσης το capture+ όπως θα έπρεπε να είναι..

Τα υπόλοιπα εν καιρώ..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Ιδια σε τεχνικα περιεργως ομως δπυλευει πολυ καλυτερα ,και κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας και πιστεψε με ειχα τζι4 και το v10 ουδεμια σχεση .

 

Τελικά το έδωσε αλλού δεν το πρόλαβα..

Αν βρω να δώσω το δικό μου τότε θα κοιτάξω μπορεί να το πάρω αν και είμαι ανάμεσα και σε Huawei mate 8.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Ιδια σε τεχνικα περιεργως ομως δπυλευει πολυ καλυτερα ,και κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας και πιστεψε με ειχα τζι4 και το v10 ουδεμια σχεση .

 

Τελικά το έδωσε αλλού δεν το πρόλαβα..

Αν βρω να δώσω το δικό μου τότε θα κοιτάξω μπορεί να το πάρω αν και είμαι ανάμεσα και σε Huawei mate 8.....

 

Παρε το mate 8 γιατι εχει καλυτερη μπαταρια να μην παραπονιεσαι μετα.:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

2η μέρα στην κατοχή μου και 16 ώρες δουλειάς.. Το κινητό είναι εξαιρετικό ειδικά με την 6! Παρήγγειλα εν τέλει και θήκη Spigen rugged armor στα 23€.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

2η μέρα στην κατοχή μου και 16 ώρες δουλειάς.. Το κινητό είναι εξαιρετικό ειδικά με την 6! Παρήγγειλα εν τέλει και θήκη Spigen rugged armor στα 23€.

Την θήκη θα την ευχαριστηθεις είναι άψογη σε όλα και έχει απίστευτο grip

Από εκεί που σου είπα την βρήκες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη θα την ευχαριστηθεις είναι άψογη σε όλα και έχει απίστευτο grip

Από εκεί που σου είπα την βρήκες?

 

Δεν την βρήκα τελικά ρε συ... Την παρήγγειλα από ebay από ένα παλικάρι που είναι Αθήνα! Θα την στείλει και με courier για να την έχω το συντομότερο.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς σας, αν υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε το χρώμα ή ακόμη και τον τύπο της γραμματοσειράς στην οθόνη κλειδώματος? Το έψαξα λίγο, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα πάρει από Cellphones στην Καλλιθέα 19,90€ αλλά πλέον δεν έχει διαθέσιμη. Δεν ξέρω αν θα ξαναφερει ή αν μπορεί να γίνει παραγγελία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα συγχρονισμό και Wi-Fi, για να παρατηρήσω πόσο θα πέσει η μπαταρία. Έχασε 1% μέσα σε μισή ώρα με κλειστή οθόνη. Πείτε μου είναι λογικό αυτό; Γιατί ειναι το πρώτο μου android τηλέφωνο και δεν γνωρίζω πολλά...

 

Κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία στο παρασκήνιο σίγουρα... Ψάξτο !

 

Το δικό μου μετά από 2 ώρες μόνο με wi-fi ανοιχτό και συγχρονισμό παντού (fb, gmail, instagram, καιρός) με κλειστή οθόνη έπεσε από 80% σε 78% μπαταρία.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/cec4e195337d787280edf4176edeeb2a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/2cf5242b696a35095ec251c2f9dd2b37.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/4da866b23bc565622c032446df2a3beb.jpg

 

Λοιπον 13:10 έβγαλα το κινητό από την φόρτιση. Ασχολήθηκα μισή ώρα με tapatalk, τίποτα άλλο. Δεν το ακούμπησα το κινητό μέχρι της 16:00. Είχα ανοιχτά wifi και συγχρονισμό. Τοποθεσία, δεδομενα, bluetooth κλειστα. Είχα τα αποτελέσματα που σας παραθέτω.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλη η φωτεινοτητα στον ηλιο οχι βεβαια οπως ενα λουμια 640 xl αλλα αξιοπρεπεστατη

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σας πω οτι μεχρι 19/05/16 στην ελλαδα εχουν πουληθει 2.734. v10 απο πηγη μου μη ρωτατε απο που αντε να πιασουμε τους 3000 μεχρι τελος ιουνιου καλα παμε.

Και φαντασου να ερχοταν Ελλαδα επισημα

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς σας, αν υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε το χρώμα ή ακόμη και τον τύπο της γραμματοσειράς στην οθόνη κλειδώματος? Το έψαξα λίγο, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό..
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς σας, αν υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε το χρώμα ή ακόμη και τον τύπο της γραμματοσειράς στην οθόνη κλειδώματος? Το έψαξα λίγο, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό..

 

Αν εννοείς στην 2η οθόνη μπορείς να αλλάξεις (από ότι είδα) μόνο την γραμματοσειρά αν έχεις επιλέξει να σου δείχνει υπογραφή και όχι την ώρα.

 

Ρυθμίσεις > Προβολή > second screen > Να εμφανίζεται όταν η κεντρική οθόνη είναι κλειστή > κλικάρεις υπογραφή και ρυθμίσεις υπογραφής (το γρανάζι) και εκεί ρυθμίζεις την γραμματοσειρά

 

Το ίδιο (ρύθμιση γραμματοσειράς υπογραφής) μπορείς να κάνεις και στην επιλογη "να εμφανίζεται όταν η κεντρική οθόνη είναι αναμμένη"

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...