Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απλά εχω την εντύπωση οτι τις προηγούμενες μέρες δεν έπεφτε τόσο.Να σημειωθεί οτι δεν εχω περάσει κάποια νεα εφαρμογή και οτι τα googleplay updates ειναι απενεργοποιημένα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απλά εχω την εντύπωση οτι τις προηγούμενες μέρες δεν έπεφτε τόσο.Να σημειωθεί οτι δεν εχω περάσει κάποια νεα εφαρμογή και οτι τα googleplay updates ειναι απενεργοποιημένα.

 

Μη σκατε βρε με αυτα ολα φυσιολογικα ειναι και για να σου φυγει η αγωνια θα το κανω και γω το βραδυ και αυριο το πρωι θα σου πω ποσοστα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα widgets της lg πανε πακέτο με τον launcher της,δεν εμφανιζονται σε αλλον.
Link to comment
Share on other sites

Μη σκατε βρε με αυτα ολα φυσιολογικα ειναι και για να σου φυγει η αγωνια θα το κανω και γω το βραδυ και αυριο το πρωι θα σου πω ποσοστα.:)

 

ΟΚ..Σε ευχαριστώ πολύ.Θα περιμένω αύριο νέα σου..:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχθές στις 1 το βράδυ είχα 100% και τώρα στις 11 το πρωί εχω 94%.Δικαιολογείται αυτο το ποσοστό?Να σημειωσω οτι δεν το χρησιμοποίησα καθόλου.

Εμένα πάντως πιάνει 12ωρο άνετα χωρίς να πέσει απο το 100% κατά τη διάρκεια της νύχτας.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160514/83b49f7ef124a436b4a4595e96c5d31e.jpg

10 ωρες μετα φυσιολογικο ειναι παιδια δεν ειναι g2 να μη χανει πανω απο 2% το νοτ 4 που ειχα το εβρισκα με 90 89% χωρις χρηση κοιτα και μηπως ενημερωνονται αυτοματα εφαρμογες τη νυχτα αλλα ειναι ενταξει η καταναλωση.

 

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πιάνει 12ωρο άνετα χωρίς να πέσει απο το 100% κατά τη διάρκεια της νύχτας.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160514/83b49f7ef124a436b4a4595e96c5d31e.jpg

 

 

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

 

Σε λειτουργια πτησης η να συγχρονιζονται ολα fb viber email καιρος 4g ανοιχτο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κανονική λειτουργία όχι λειτουργία πτήσης αλλά το βράδυ κατά τη διάρκεια του ύπνου έχω κλειστό wifi 4G Bluetooth.

Αλλά ο miselakos δε διευκρινίσε τη δική του κατάσταση.

Αν τα έχει ανοιχτά είναι φυσιολογικό, αν όχι τότε δεν το θεωρώ φυσιολογικό με βάση τα δικά μου στατιστικά.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω με nova τον καιρό της lg οεο?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Δεν μπαίνει κατέβασε το xwidget έχει μέσα skin του lg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχθές στις 1 το βράδυ είχα 100% και τώρα στις 11 το πρωί εχω 94%.Δικαιολογείται αυτο το ποσοστό?Να σημειωσω οτι δεν το χρησιμοποίησα καθόλου.

Το ίδιο ακριβώς ποσοστό, 6%, έχασε και το δικό μου χθες το βράδυ. Με λειτουργία πτήσης ενεργοποιημένη και την οθόνη προς τα κάτω για να μην ανάβει ούτε η 2η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Κανονική λειτουργία όχι λειτουργία πτήσης αλλά το βράδυ κατά τη διάρκεια του ύπνου έχω κλειστό wifi 4G Bluetooth.

Αλλά ο miselakos δε διευκρινίσε τη δική του κατάσταση.

Αν τα έχει ανοιχτά είναι φυσιολογικό, αν όχι τότε δεν το θεωρώ φυσιολογικό με βάση τα δικά μου στατιστικά.

 

 

Παιδιά το κινητο το έχω εδώ και 2 βδομάδες.Κάθε βράδυ με κλειστό wifi,4g,bt δεν έχανε ΟΥΤΕ 1% όπως και του Amyntaiou.Εχθές λοιπόν πρώτη φορά μου το έκανε αυτό και δε ξέρω τον λόγο.Όπως είπα σε προηγούμενα post δεν εγκατέστησα τπτ και έχω κλειστά τα google update.Θα το παρακολουθήσω να δώ αν θα συνεχιστεί.Πάντως ακόμα και έτσι να είναι δεν είναι κάτι τραγικό γιατί η μπαταρία όντως μετά απο έναν συγκεκριμένο κύκλο φορτίσεων 7-8 στρώνει θεαματικά και σου βγάζει ανετότατα μια μέρα Full χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα ..

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το έξεις...

Μια και θέλω να αγοράσω το lg v 10 και όσα μηνύματα στο forum Μπόρεσα και διάβασα, το κύριο πρόβλημα για τους περισσότερους είναι η μπαταρία ..

Θέλω να σας ρωτήσω. αν μπορούμε να του βάλουμε μεγαλύτερη μπαταρία μια και είδα ότι υπάρχει μπαταρία για lg v10 BL-45B1F 3200mAh …

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα ..

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το έξεις...

Μια και θέλω να αγοράσω το lg v 10 και όσα μηνύματα στο forum Μπόρεσα και διάβασα, το κύριο πρόβλημα για τους περισσότερους είναι η μπαταρία ..

Θέλω να σας ρωτήσω. αν μπορούμε να του βάλουμε μεγαλύτερη μπαταρία μια και είδα ότι υπάρχει μπαταρία για lg v10 BL-45B1F 3200mAh …

 

Καλησπερα, μιας και με ενδιαφερει και εμενα το κινητο και ψαχνω το θεμα της μπαταριας σε περιπτωση που το παρω υπαρχει μπαταρια της zerolemon με 9000mah καθως και κιτ φορτισης με εργοστασιακη μπαταρια επισημη της LG. Το μονο προβλημα ειναι πως οσο και αν εψαξα κυριως στο (amazon.com) και στις δυο περιπτωσεις δεν στελνουν Ελλαδα λεει This item does not ship to Greece. Ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να παραγγειλεις 2η μπαταρια η αυτην της zerolemon απο εξωτερικο ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω:

21ω 30λ χρήση μπαταρίας

4ω 30λ οθόνη (57%)

Wifi Bluetooth Facebook Emai Viber κατά τη διάρκεια της μέρας μόνιμα ανοιχτά

Και ρέστα 10% μπαταρία.

Προσωπικά δε βλέπω κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]65224[/ATTACH][ATTACH]65225[/ATTACH][ATTACH]65226[/ATTACH][ATTACH]65227[/ATTACH][ATTACH]65228[/ATTACH]

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Πωωωωωω.... Παιδια ζηλευω τρελά. Εν τω μεταξυ πριν τελειωσουν οι πανελληνιες και οι ενδοσχολικες δηλαδη καπου 20 Ιουνη δεν θα το εχω στα χερια μου. Αλλα ηδη παρηγγειλα με γνωστο το bundle με δευτερη μπαταρια και charging cradle ( σορυ αλλα δεν ξερω πως το λενε στα ελληνικα) απο Αμερικα και χωρις μεταφορικα!!! Χιχιχι

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω:

21ω 30λ χρήση μπαταρίας

4ω 30λ οθόνη (57%)

Wifi Bluetooth Facebook Emai Viber κατά τη διάρκεια της μέρας μόνιμα ανοιχτά

Και ρέστα 10% μπαταρία.

Προσωπικά δε βλέπω κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

 

έτσι παίζει κι εμένα....αν συνεχίσει έτσι είναι άριστο!....σε σύγκριση με g2,g3 που είχα,υπέρευχαριστημένος,αν αναλογιστούμε το μέγεθος και ανάλυση οθόνης.

το μόνο αρνητικό μέχρι ώρας είναι το lightbliding της μικρής οθόνης από αριστερά...μ ενοχλεί που φέγγει σα φακός!:mad:...τι κουλό είναι αυτό?...παίρνει κανένα φάρμακο?

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

το μόνο αρνητικό μέχρι ώρας είναι το lightbliding της μικρής οθόνης από αριστερά...μ ενοχλεί που φέγγει σα φακός!:mad:...τι κουλό είναι αυτό?...παίρνει κανένα φάρμακο?

Χαχαχααα εδώ θα περάσουμε καλάαααα

Δεν βλεπω κατι προς τα αριστερά τι του δινεις? :p

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως το light bleeding είναι ένα θεματάκι.

Αλλά λόγο του ότι είναι το μοναδικό και προσωπικά το θεωρώ πταίσμα (εξάλλου είναι αντιληπτό μόνο σε απόλυτο σκοτάδι) το παραβλέπω ☺

Και όχι φάρμακο δεν παίρνει γιατί είναι θέμα στησίματος του τηλεφώνου.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα στησίματος του τηλεφώνου

Και γιατιι δεν το έχω εγώ???

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατιι δεν το έχω εγώ???

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Είσαι από τους λίγους τυχερούς!

Δεν το έχουν όλες οι συσκευές, νομίζω όμως το μεγαλύτερο ποσοστό.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί έχει να κάνει με το backlight της 2ης οθόνης το οποίο ανάβει όταν η κύρια οθόνη είναι σβηστη.

Ίσως να μην έχει γίνει σωστή υλοποίηση αλλά μικρό το κακό.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160514/8cd5a9237c0ff2239186fac183467b46.jpg

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει και εγώ και μάλιστα με το tempered φαίνεται πιο έντονα αλλά ΔΕΝ με χαλάει καθόλου, όποιος θέλει ας κατεβάσει το Lux auto Brightness από το store , ή κάποια αντίστοιχη εφαρμογή και θα το ρυθμιζει.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητουλι παιδιά!!Θηρίο και αλαγκαριστο απλά βλέπω οτι η μπαταρία δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με το plus που ειχα!Βέβαια δύο φορτίσεις έχω κάνει οπότε ευελπιστώ σε βελτιωση!!Πάντως πολύ καλό value for money!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...