Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω on-ear ακουστικά, και είμαι ανάμεσα σε δύο εταιρίες : AKG και JBL. Ποιά από τις δύο θα είχατε να μου προτείνετε, όσοι από εσάς έχετε εμπειρία σε θέματα ήχου? Σίγουρα ότι δίνεις παίρνεις, και εννοείται πως άλλες απαιτήσεις έχεις από ακουστικά π.χ. των 30 € και άλλες από των 150 ή 200€. Σε κάθε περίπτωση πάντως δεν θέλω να ξεπεράσω τα 60 το πολύ 70€.

Υ.Γ. : Off topic το θέμα που θίγω το γνωρίζω, αλλά έχει τεθεί στο παρελθόν εδώ μέσα από αρκετά παιδιά, για αυτό και θα με ενδιέφεραν απόψεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εxω μες στη spigen rugged armor και γυαλι πανω. Μου πεσε απ το μισο μετρο σημερα στο ξυλινο πατωμα. Εκανε ενα γκαπ και αφησε ενα σημαδι στο πατωμα. Οπως παλια που πεφτανε κατω τα νοκια και γκρεμιζανε τα σπιτια. Μπορει να ειναι βαρυ και τεραστιο αλλα για οσους ειναι λιγο ατζαμηδες ειναι καλη λυση το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Το εxω μες στη spigen rugged armor και γυαλι πανω. Μου πεσε απ το μισο μετρο σημερα στο ξυλινο πατωμα. Εκανε ενα γκαπ και αφησε ενα σημαδι στο πατωμα. Οπως παλια που πεφτανε κατω τα νοκια και γκρεμιζανε τα σπιτια. Μπορει να ειναι βαρυ και τεραστιο αλλα για οσους ειναι λιγο ατζαμηδες ειναι καλη λυση το κινητο.

Τι να πει κανείς;;;; τα σημερινά πατώματα είναι για κλάματα :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Το εxω μες στη spigen rugged armor και γυαλι πανω. Μου πεσε απ το μισο μετρο σημερα στο ξυλινο πατωμα. Εκανε ενα γκαπ και αφησε ενα σημαδι στο πατωμα. Οπως παλια που πεφτανε κατω τα νοκια και γκρεμιζανε τα σπιτια. Μπορει να ειναι βαρυ και τεραστιο αλλα για οσους ειναι λιγο ατζαμηδες ειναι καλη λυση το κινητο.

Εντάξει δεν υπάρχεις... Έχω καιρό να γελάσω με post. Η αλήθεια είναι ότι το τηλέφωνο δείχνει πολύ γερό... Την ίδια θήκη έχω και εγώ χωρίς να την έχω δοκιμάσει βέβαια και μακάρι να μην την δοκιμάσω κιόλας! Γενικά δεν μου πέφτουν τα τηλέφωνα μου πολύ σπάνια αλλά καλού κακού βάζω μια ωραία θήκη. Μετά το g4 που γενικά μου φαινόταν εθραυστο (παρόλο που δεν ήταν) νιώθω πιο "ασφαλής" με το v10

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν και branded ???

Ρωτησα ένα σκρουτζομαγαζο και μου είπε ότι δε μπορεί να το εγγυηθεί?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4η μέρα με το V10 και έχω πλέον εξοικειωθεί σε μεγάλο βαθμό μαζί του. Με βοήθησε αρκετά σε κάποια tips και το βίντεο που έβαλε φίλος στο φόρουμ :)

Ως στιγμής είμαι σούπερ ικανοποιημένος ή μάλλον ενθουσιασμένος με την επιλογή μου. Δεν το προχωρώ ακόμα σε αναβάθμιση ΜΜ, θα περιμένω για ένα διάστημα μέχρι να σιγουρευτώ ότι είναι όλα under control με αυτή...

Του φόρεσα μια θήκη spiegen και ένα tempered glass (όχι της nillkin, πιο φτηνή αλλά μια χαρά στα 0,2mm) και ησύχασα με το θέμα της προστασίας του. Και παρήγγειλα και μια silicone case της nillkin, αυτή που ανέφερε φίλος πιο πριν από το eBay.

Δεν έχω βρει ακόμα λύση με την αυτόματη απάντηση όταν χρησιμοποιώ το bt ακουστικό μέσα από το κράνος...

Επίσης από χθες δεν μου δίνει το μενού ρυθμίσεων την δυνατότητα να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης κλήσης είτε σε μεμονομένη επαφή είτε σε ομάδα. Για τις ομάδες το κάνω βέβαια μέσω του app "Group ring" αλλά απο τις ρυθμίσεις επαφών δεν...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

4η μέρα με το V10 και έχω πλέον εξοικειωθεί σε μεγάλο βαθμό μαζί του. Με βοήθησε αρκετά σε κάποια tips και το βίντεο που έβαλε φίλος στο φόρουμ :)

Ως στιγμής είμαι σούπερ ικανοποιημένος ή μάλλον ενθουσιασμένος με την επιλογή μου. Δεν το προχωρώ ακόμα σε αναβάθμιση ΜΜ, θα περιμένω για ένα διάστημα μέχρι να σιγουρευτώ ότι είναι όλα under control με αυτή...

Του φόρεσα μια θήκη spiegen και ένα tempered glass (όχι της nillkin, πιο φτηνή αλλά μια χαρά στα 0,2mm) και ησύχασα με το θέμα της προστασίας του. Και παρήγγειλα και μια silicone case της nillkin, αυτή που ανέφερε φίλος πιο πριν από το eBay.

Δεν έχω βρει ακόμα λύση με την αυτόματη απάντηση όταν χρησιμοποιώ το bt ακουστικό μέσα από το κράνος...

Επίσης από χθες δεν μου δίνει το μενού ρυθμίσεων την δυνατότητα να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησης κλήσης είτε σε μεμονομένη επαφή είτε σε ομάδα. Για τις ομάδες το κάνω βέβαια μέσω του app "Group ring" αλλά απο τις ρυθμίσεις επαφών δεν...

Πήγαινε στο τηλέφωνο - στον dialer (κλήση) πάτα πάνω δεξιά τις τελιτσες - πας στη τελευταία επιλογή που λέει ρυθμίσεις κλήσεων - και πήγαινε εκεί που λέει αυτόματη απάντηση.

 

Αν και αυτό είναι πιο γενικό δεν είναι μόνο για Bluetooth, δεν ξέρω αν είναι αυτό που θες

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160429/8b2ef09735332a0d40f5f5a406e2c69d.jpg

 

Απλά αν θες μπορείς να το ενεργοποιείς κάθε φορά που ανεβαίνεις στη μηχανή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο Αμέρικα έχουν προσφορές μπαταρία και εξωτερικό ( ή όπως λέγεται ) φορτιστή.

20$ τα 2 μαζί.

Παίζει να μπορούμε παραγγείλουμε κάπως για Ελλάδα;

 

http://www.lg.com/us/cell-phone-batteries

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Αν θα μπορούσαμε πάντως και υπάρχει τρόπος ψήνομαι και γω..:p:p:ninja:

Τζάμπα πράμα στο Αμέρικα λέμεεεε...

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα από εδώ και αναμενω την αφιξη.

http://www.ebay.com/itm/371518918850?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Μόνο το φορτιστή χωρίς μπαταρία;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το φορτιστή χωρίς μπαταρία;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Πολλά τα € !!!

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λίγο φτηνή... Δες αν θα σου έρθει μέσα στο κουτί της LG το αυθεντικό. Θα το καταλάβεις...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο τηλέφωνο - στον dialer (κλήση) πάτα πάνω δεξιά τις τελιτσες - πας στη τελευταία επιλογή που λέει ρυθμίσεις κλήσεων - και πήγαινε εκεί που λέει αυτόματη απάντηση.

 

Αν και αυτό είναι πιο γενικό δεν είναι μόνο για Bluetooth, δεν ξέρω αν είναι αυτό που θες

 

Απλά αν θες μπορείς να το ενεργοποιείς κάθε φορά που ανεβαίνεις στη μηχανή

 

Ναι, αυτή είναι μια λύση... Βέβαια θα πρέπει να την ενεργοποιώ κάθε φορά και ιδίως να θυμάμαι να την απενεργοποιώ μετά... Πάντως έχω την υποψία ότι αν το ρουτάρω μετά θα δουλεύουν οι σχετκές εφαρμογές. Ίδωμεν...

Anyway, ευχαριστώ φίλε :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λίγο φτηνή... Δες αν θα σου έρθει μέσα στο κουτί της LG το αυθεντικό. Θα το καταλάβεις...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Το ξερω για τη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Για καποιους πιο πισω που εγραψαν σχετικα με τις αναβαθμισεις σε 6 η σε Ν κλπ κλπ το κινητο μετραει 6 μηνες συνολο και στην ευρωπαικη αγορα λιγοτερο οποτε να κανουν υπομονη τι νομιζουν οτι κερδιζουν με τις αναβαθμισεις πολλες φορες εχουν και ελειψεις ακομα και απο τις προγενεστερες και μητρικες,και στην ουσια δε προσφερουν τιποτα αξιοσημειωτες υπερλειτουργιες σιγα τα ωα.Και αυτοι που θελουν να παιρνουν σιγουρα και γρηγοροτερα αναβαθμισεις απο αλλους και ψαχνονται συνεχεια ας παρουν συσκευες nexus η motorola που αναβαθμιζουν πιο γρηγορα και τακτικα απο την lg.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και αυτοι που θελουν να παιρνουν σιγουρα και γρηγοροτερα αναβαθμισεις απο αλλους και ψαχνονται συνεχεια ας παρουν συσκευες nexus η motorola που αναβαθμιζουν πιο γρηγορα και τακτικα απο την lg.

 

Συμφωνώ έτσι είναι η κατάσταση τώρα, από την άλλη δεν βρίσκω το λόγο γιατί η κάθε LG, η κάθε Samsung, η κάθε HTC να μην δίνουν περισσότερες και γρηγορότερες αναβαθμίσεις.

Μια χαρά π.χ. το g2 θα μπορούσε να τρέξει και την Μ και την επερχόμενη Ν.

Όσο για το v10, είναι συσκευή του 15,θεωρώ δεδομένο ότι θα πάρει και την Ν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ έτσι είναι η κατάσταση τώρα, από την άλλη δεν βρίσκω το λόγο γιατί η κάθε LG, η κάθε Samsung, η κάθε HTC να μην δίνουν περισσότερες και γρηγορότερες αναβαθμίσεις.

Μια χαρά π.χ. το g2 θα μπορούσε να τρέξει και την Μ και την επερχόμενη Ν.

Όσο για το v10, είναι συσκευή του 15,θεωρώ δεδομένο ότι θα πάρει και την Ν.

 

Τι να σου πω εγω προσωπικα για την χρηση που κανω δηλαδη fb,viber,messenger,σερφ στο διαδυκτιο, και αναγνωση καποιων ειδησιογραφικων σελιδων,φωτογραφιες,βιντεο,,μηνυματα,youtube,και το τηλεφωνο λειτουργει χωρις κολληματα, παντα προθυμο,αψεγαδιαστο κυριολεκτικα σε οτι του ζητησω απο αυτα τι να κανω τις αναβαθμισεις πχ? Οποτε γιατι να αγχωθω αν θα παρει την 6 την 7 και παει λεγοντας,και το λεω γιατι καποια παιδια νομιζουν οτι αν δεν παρει την Ν πχ ηρθε η συντελεια του κοσμου η το κινητο τους ειναι υποδεεστερο απο τα αλλα που εχουν παρει την Ν Ξ Ω. Φιλοι μου ο σκοπος ειναι οτι ειναι κινητα και οχι ΔΥΝΑΣΤΕΣ ΜΑΣ για σκεφτειτε το λιγο.:rolleyes::rolleyes:

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το v10, είναι συσκευή του 15,θεωρώ δεδομένο ότι θα πάρει και την Ν.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160429/cca487d092e0210edcf037cc66a3ebab.jpg

Αν ισχύει αυτό και δεν μας παρατήσουν λογικά θα την πάρουμε.

 

Για καποιους πιο πισω που εγραψαν σχετικα με τις αναβαθμισεις σε 6 η σε Ν κλπ κλπ το κινητο μετραει 6 μηνες συνολο και στην ευρωπαικη αγορα λιγοτερο οποτε να κανουν υπομονη τι νομιζουν οτι κερδιζουν με τις αναβαθμισεις πολλες φορες εχουν και ελειψεις ακομα και απο τις προγενεστερες και μητρικες,και στην ουσια δε προσφερουν τιποτα αξιοσημειωτες υπερλειτουργιες σιγα τα ωα.Και αυτοι που θελουν να παιρνουν σιγουρα και γρηγοροτερα αναβαθμισεις απο αλλους και ψαχνονται συνεχεια ας παρουν συσκευες nexus η motorola που αναβαθμιζουν πιο γρηγορα και τακτικα απο την lg.

 

Και μόνο για τις ενημερώσεις ασφαλείας θα έπρεπε. Δε χρειάζεται να υπάρχει πάντα κάτι καινούριο.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο για τις ενημερώσεις ασφαλείας θα έπρεπε

Το μόνο που θα μου λειψει

 

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τις ενημερώσεις ασφαλείας, το Android απέχει μακράν από το να το πεις ιδιαίτερα χρηστικό λειτουργικό, οπότε η κάθε αναβάθμιση εν δυνάμει μπορεί να προσφέρει πολλές βελτιώσεις. Αλλά ακόμη και οι επουσιώδεις αλλαγές όπως πχ οι αλλαγές στην εμφάνιση του interface θεωρώ ότι είναι καλοδεχούμενες αφού δίνουν έναν "αέρα" καινούργιου στις συσκευές μας.
Link to comment
Share on other sites

369 και κάτι στο skroutz....

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Μπα κάτι βρωμάει..

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...