Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ απο την εμπειρία χρήσης που είχα με το doogee x5 pro εχω να πω ότι στα 80€ που έκανε αρχικά και στα 75 που το βρίσκει κάποιος σήμερα επαναπροσδιόρισε την έννοια του vfm.Και άλλες εταιρίες έβγαλαν κινητά σε αυτή την τιμή αλλά καμμία δεν έβγαλε 4g,16gb rom και 2gb ram.Προσωπικά προτιμώ να κάνω εκπτώσεις στην κάμερα παρά στις μνήμες..

Η αλήθεια είναι πως σκέφτομαι να το ξαναπάρω να το έχω ως backup κινητό και 4g modem καθώς σε αυτά τα χρήματα δε νομίζω πως υπάρχει κάτι άλλο πέραν του blackview bv2000 το οποίο όμως έχει μισή μνήμη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι για να σου αναγνωρίσει το sp flash tools το κινητό πρέπει να περάσεις πρώτα τους mtk drivers απο το λινκ με τις οδηγίες που έδωσα.Σε xp/7 ειναι εύκολη η διαδικασία.Σε 8/10 δυσκολεύει κάπως η διαδικασία λόγω των επιπλέον ρυθμίσεων ασφαλείας της ms.
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να σου αναγνωρίσει το sp flash tools το κινητό πρέπει να περάσεις πρώτα τους mtk drivers απο το λινκ με τις οδηγίες που έδωσα.Σε xp/7 ειναι εύκολη η διαδικασία.Σε 8/10 δυσκολεύει κάπως η διαδικασία λόγω των επιπλέον ρυθμίσεων ασφαλείας της ms.

 

ευχαριστώ πολύ έχω 7 μπορώ να την κάνω και σε xp?γιατί στα 7 θέλω να ξεμπρικάρω ένα coolpad.μπορώ να κάνω την διαδικασία και για τα 2 κιν στο ίδιο pc με 7 δηλαδή έχουν ίδιους drivers?

επίσης για το pro ποια ρομ να φλασάρω

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι έχω φλασάρει και σε xp το κινητό.Προσωπικά φλάσαρα απο την σελίδα τους την R07 http://www.doogee.cc/download.php?ProId=53 και μετά απευθείας έκανα τα 2 ota σε R08 και R09

Nαι οι drivers είναι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχω φλασάρει και σε xp το κινητό.Προσωπικά φλάσαρα απο την σελίδα τους την R07 http://www.doogee.cc/download.php?ProId=53 και μετά απευθείας έκανα τα 2 ota σε R08 και R09

Nαι οι drivers είναι ίδιοι.

 

ευχαριστώ :D πολύ ξεκινάω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την εμπειρία χρήσης που είχα με το doogee x5 pro εχω να πω ότι στα 80€ που έκανε αρχικά και στα 75 που το βρίσκει κάποιος σήμερα επαναπροσδιόρισε την έννοια του vfm.Και άλλες εταιρίες έβγαλαν κινητά σε αυτή την τιμή αλλά καμμία δεν έβγαλε 4g,16gb rom και 2gb ram.Προσωπικά προτιμώ να κάνω εκπτώσεις στην κάμερα παρά στις μνήμες..

Η αλήθεια είναι πως σκέφτομαι να το ξαναπάρω να το έχω ως backup κινητό και 4g modem καθώς σε αυτά τα χρήματα δε νομίζω πως υπάρχει κάτι άλλο πέραν του blackview bv2000 το οποίο όμως έχει μισή μνήμη..

Μια χαρα τα εγραψες!!Το κντ αυτο πεταει out of the box,δεν θελει το παραμικρο πειραγμα,και το κοστος που ζητα ειναι πραγματικα .........κελεπουρισιο.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω. Εμβελεια ασυρματου απο τριτο σε πρωτο σε πολυκατοικια, με αρκετο τοιχους στο ενδιαμεσο. Επιπλεον 4G σημα συνεχως ακομα και μεσα στο σπιτι ανεξαρτητως οροφου.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Όταν απαντώ σε κλίση και πλησιάζω το τηλέφωνο στο αυτί μου, κάποιες φορές (σχεδόν πάντα), θα αρχίσει η δόνηση. Συνήθως δονείται μία φορά, αλλά μου έχει τύχει να κάνει συνεχόμενες δονήσεις και να σταματάει μόνο όταν το απομακρύνω από το αυτί μου. Δεν είναι ειδοποίηση για μηνύματα, άλλες κλίσεις ή οτιδήποτε άλλο σχετικό.

Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Το πρόβλημα με τον ήχο (πολύ χαμηλός στο κουδούνισμα ) λύθηκε με την εγκατάσταση sound booster απο το play.

Τι να πω. Άγνωστες οι βουλές του Doogee...

Ελπίζω να βοηθήσει σε όσους αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Έχω Windows 7. Το PC δε βλέπει το κινητό. Πως θα λυθεί αυτό το θέμα;

 

Κατέβασε τους οδηγούς από εδώ:

http://adbdriver.com/downloads/

Εγκατέστησε το αρχείο ADB Driver Installer (9.22 MB). Το είδε αμέσως και σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο για οσους εχουν πρόβλημα με την δόνηση. :worry:

 

http://www.protothema.gr/technology/article/542550/meleti-to-kinito-prokalei-paraisthiseis/

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο για οσους εχουν πρόβλημα με την δόνηση. :worry:

 

http://www.protothema.gr/technology/article/542550/meleti-to-kinito-prokalei-paraisthiseis/

Καλα τωρα αυτο τι σχεση εχει μονο με το pro.......:)

Αυτο ειναι εινα γενικο σχολιο απο καποιον συναδελφο που διαβασε κατι καπου......τα κντ ειναι στην ζωη μας δεκαετιες....τωρα το καταλαβαν αυτοι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάποια.Σε περίπτωση που σου πετάει λάθος κάποια πράγματα που μπορείς να κάνεις ειναι αλλαγή usb θύρας και καλωδίου και άλλη έκδοση sp flash tools.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία ρομ να περάσω μεσω recovery?

γιατί από pc μου πετάει error.

και με καινούρια έκδοση ftool

 

Doogee_X5_Pro_LEAGOO_Elite5_Flasher_23.zip

 

https://yadi.sk/d/XgyW3yNCm7pXc

(thanks to Flasher_23 )

Μπαίνεις recovery κάνεις όλα τα wipes εκτός από internal memory ,external memory και μετά install και βρίσκεις το ζιπ που το έχεις τοποθετήσει στην sd card

Για περισσότερα http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=699029&st=1060#entry45186076

 

ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ BACK UP ΠΡΙΝ ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ ΝΕΑ ROM

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό θα ήθελα να ρωτήσω αν, παρόλο που η εταιρεία αναφέρει ότι παίρνει μέχρι 32 γίγα κάρτα, μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει επιτυχώς και μεγαλύτερη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό θα ήθελα να ρωτήσω αν, παρόλο που η εταιρεία αναφέρει ότι παίρνει μέχρι 32 γίγα κάρτα, μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει επιτυχώς και μεγαλύτερη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά.

 

Το δουλευω αυτη την στιγμη με μια 64αρα samsung. Εχω ποσταρει και μια φωτο σε προηγουμενη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 4 ημερών και πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Ένα θέμα που έχω που για εμένα είναι σοβαρό είναι ότι η ειδοποιήσεις από π. χ. από escore, whatsapp, δεν έρχονται πάντα όταν έχω κλειστή την εφαρμογή..
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 4 ημερών και πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Ένα θέμα που έχω που για εμένα είναι σοβαρό είναι ότι η ειδοποιήσεις από π. χ. από escore, whatsapp, δεν έρχονται πάντα όταν έχω κλειστή την εφαρμογή..

Σε άλλη συσκευή δουλεύουν κανονικά? Ίσως είναι θέμα εφαρμογής όπως όταν συζητούσαμε για το Viber. Εγώ με greenify πληρωμένο που έχω και όλες οι εφαρμογές είναι hibernated δεν έχω κανένα θέμα όλα χτυπάνε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...