Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε εγώ δεν σε απαντώ γιατί ούτε έχω κάνει αγορές από το εξωτερικό, ούτε είμαι κάτοχος αυτού του κινητού :(
Φιλε μου, με συγχωρεις που επεμβαινω, αλλα αφου ουτε εχεις κανει αγορες απο το εξωτερικο, ουτε και εχεις αυτη τη συσκευη, τοτε γιατι απαντας ? Ασε να απαντησουν αυτοι που την εχουν ..... Το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι απαντας παντου μονο και μονο για να ανεβασεις τα posts σου, πραγμα που δεν ειναι καθολου δεοντολογικο και καλα θα κανεις να το σταματησεις. Και το γραφω αυτο γιατιο διαβασα πως και σε αλλα νηματα απαντας χωρις να εχεις την αντιστοιχη συσκευη.......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου, με συγχωρεις που επεμβαινω, αλλα αφου ουτε εχεις κανει αγορες απο το εξωτερικο, ουτε και εχεις αυτη τη συσκευη, τοτε γιατι απαντας ? Ασε να απαντησουν αυτοι που την εχουν ..... Το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι απαντας παντου μονο και μονο για να ανεβασεις τα posts σου, πραγμα που δεν ειναι καθολου δεοντολογικο και καλα θα κανεις να το σταματησεις. Και το γραφω αυτο γιατιο διαβασα πως και σε αλλα νηματα απαντας χωρις να εχεις την αντιστοιχη συσκευη.......

 

1)Δεν απαντησα απο μονος μου(απαντησα στο ερωτημα του φιλου) 2)Οχι δεν εχω σκοπο να ανεβαζω μονο τα post μου και αμα διαβασεις προσπαθω να μαθω και βοηθησω τους αλλους 3)Παρακολουθω τα θεματα: x6/x6 pro, x5/x5 pro και y100x γιατί είναι τα πέντε υποψήφια κινητά , από τα οποία ενα θα πάρω και κανω ερωτήσεις για να μπορέσω να συγκρίνω πιο εύκολα τα κινητά ώστε να αποφασίσω πιο εύκολα πιο απ'όλα θα πάρω. Επίσης παρακολουθώ και το θέμα dg310 γιατί ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ του κινητού αυτού και έχω κάποιες απορίες.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σε πείραξε τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να έχεις πρόβλημα με την ένταση του ήχου στις κλήσεις , υπάρχει λύση. Μπαίνεις στο engineer mode (κρυφό μενού) και ανεβάζεις ένταση μικροφώνου/ακουστικού.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να έχεις πρόβλημα με την ένταση του ήχου στις κλήσεις , υπάρχει λύση. Μπαίνεις στο engineer mode (κρυφό μενού) και ανεβάζεις ένταση μικροφώνου/ακουστικού.

 

αχρειαστο να ειναι, αλλα λιγο info στο πως μπαινουμε εκει?

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις στον dialer *#*#3646633#*#* -->mtk settings.Και εδώ οι ρυθμίσεις που μπορείς να κάνεις απο εκεί στον ήχο
Link to comment
Share on other sites

*#*#3646633#*#* αν θυμάμαι καλά. Υπάρχει και αναλυτικός οδηγός κάπου στο myphone για το τι να πειράξεις. Δεν σου δίνω link τώρα γιατί είμαι από το κινητό και μου είναι λίγο δύσκολο. Αν δεν το βρεις στο δείχνω πιο μετά.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ και πάλι την παρέα του X5 PRO,

γνωρίζεται πως από τον stock dialer μπορώ να περάσω έναν αριθμό στις επαφές μου? Δεν το έχω βρει ακόμα και κάτι μου λέει ότι ίσως χρειαστεί να περάσω άλλον dialer .

Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμό εφόσον τον έχεις στο ιστορικό κλήσεων,ανοιγεις dialer,πατάς το πίσω,βρίσκεις τον αριθμό που θες να περάσεις,πατάς πανω στην εικόνα με το ανθρωπάκι και στην νέα καρτέλα που ανοίγει επιλέγεις το ανθρωπάκι πάνω δεξιά και απο εκει διαλέγεις αν θες νέα επαφή ή προσθήκη σε υπάρχουσα.
Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμό εφόσον τον έχεις στο ιστορικό κλήσεων,ανοιγεις dialer,πατάς το πίσω,βρίσκεις τον αριθμό που θες να περάσεις,πατάς πανω στην εικόνα με το ανθρωπάκι και στην νέα καρτέλα που ανοίγει επιλέγεις το ανθρωπάκι πάνω δεξιά και απο εκει διαλέγεις αν θες νέα επαφή ή προσθήκη σε υπάρχουσα.

 

οκ σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Εχω παραλαβει το κινητο doogee χ5pro αλλα εχω ενα προβλημα με το μαιλ.Οταν η οθονη ειναι ανοικτη και στειλω μαιλ κανει ειδοποιηση το κινητο με εναν ηχο που εχω επιλεξει. Οταν ομως η οθονη ειναι σβηστη και στειλω μαιλ δεν κτυπαει αλλα αφηνει μηνυμα ειδοποιησεις. Μηπως καποιος γνωριζει για να με βοηθησει να λυσω αυτο το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου το κόβει κάποια εφαρμογή; Οταν κλείνεις την οθόνη,έχεις ενεργό δίκτυο wifi ή δεδομένα; Τον αυτόματο συγχρονισμό τον έχεις ανοιχτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ναι εχω ανοικτο το wifi αλλιως πως θα λαμβανω τα μαιλ οσο για τον αυτοματο συνχρονισμο που τον βρισκουμε;
Link to comment
Share on other sites

Για να σου έρχονται mail στο gmail app,συγχρονίζεις γενικότερα με google έτσι πρέπει να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Χθες παρελαβα ενα κινητο για εναν φιλο και δεν ακουγεται δυνατα το ηχειο του μαλλον καλυτερα μολις που ακουγεται αν βαλεις το αυτι σου κοντα του ...εννοειται πως ολες οι μπαρες ειναι τερμα

 

Καμμια ιδεα ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Χθες παρελαβα ενα κινητο για εναν φιλο και δεν ακουγεται δυνατα το ηχειο του μαλλον καλυτερα μολις που ακουγεται αν βαλεις το αυτι σου κοντα του ...εννοειται πως ολες οι μπαρες ειναι τερμα

 

Καμμια ιδεα ???

 

Δες το post 788 !!!!!!!!!!!!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Δες το post 788 !!!!!!!!!!!!

Δεν καταλαβες μαλλον καλα...

Δεν ακουγεται καθολου

Το ειχε και αλλος το προβλημα αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες μαλλον καλα...

Δεν ακουγεται καθολου

Το ειχε και αλλος το προβλημα αυτο??

 

Παιδια καλησπερα

Χθες παρελαβα ενα κινητο για εναν φιλο και δεν ακουγεται δυνατα το ηχειο του μαλλον καλυτερα μολις που ακουγεται αν βαλεις το αυτι σου κοντα του ...εννοειται πως ολες οι μπαρες ειναι τερμα

 

Καμμια ιδεα ???

 

Τελικα φιλε μου τι ισχυει που δεν σε καλυψε η παραπανω απαντηση?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Kαλό θα ήταν να ξεκαθαριστεί αν μιλάμε για το ηχείο (στο κάτω μέρος της συσκευής) ή για το ακουστικό που χρησιμοποιείται για τις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Kαλό θα ήταν να ξεκαθαριστεί αν μιλάμε για το ηχείο (στο κάτω μέρος της συσκευής) ή για το ακουστικό που χρησιμοποιείται για τις κλήσεις.
μιλαμε για το ηχειο και οχι για το ακουστικο...

Ακουγεται μολις και μετα βιας σε αντιθεση με ενα απλο x5 που εχει ο γιος μου και ακουγεται κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλες γιορτες! Παρελαβα το pro πριν μια βδομαδα απο κινα. Ολα καλα με την αποστολη ( και δωρο ανταπτορας αυτοκινητου) το κινητο σε γενιμες γραμμες πολυ καλο! Εντυπωσιακη οθονη και τα γνωστα πλεονεκτηματα που εχετε ηδη αναφερει! Αλλα...! Εχω προβλημα στις κλησεις! Εχω ηδη απενεργοποιησει απο το κρυφο μενου την δονηση οταν σηκωνε το τηλεφωνο αυτος που καλω ομως κατα τη διαρκεια της κλησης το τηλεφωνο συνεχως δονειται... λες και οταν μιλαω και ακουμπαει στο μαγουλο μου πατιουνται πληκτρα.. εχω μαλιστα παρατηρησει αρκετα συχνα πως η οθονη κατα τη διαρκεια της συνομιλιας αναβει χωρις να παρω το ακουστικο απο το αυτι μου! Πατιουνται αριθμοι, μια δυο φορες μαλιστα τερματιστηκε γιατι ακουμπησα το κουμπι τερματισμου κλησης με το μαγουλο προφανως! Τι κανω λαθος? επισης η μπαταρια stand by χανει περιπου 4% την καθε ωρα.. ειναι νορμαλ αυτο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μιλαμε για το ηχειο και οχι για το ακουστικο...

Ακουγεται μολις και μετα βιας σε αντιθεση με ενα απλο x5 που εχει ο γιος μου και ακουγεται κανονικα...

Και σε μενα το ιδιο στην ανοιχτη ακροαση! Ισα που ακουω και μαλιστα μου παραπονιουνται οτι δεν με ακουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ειναι οταν παραλαμβανεται μια συσκευη να κανετε αμεσως μαι επαναφορα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...