Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

otan les sou thn stelnoun sto spiti?posh einai h epibarynsh gia ta metaforika kai pws ginetai h plhrwmh me antikatabolh?
[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Χωρις επιβαρυνση μου τη φερανε!Πληρωσα με αντικαταβολη οταν ηρθε η καρτα σπιτι!Ρωτησα για αυτες στο Μαραθωνα και μου ειπαν οτι ηταν συλλεκτικες και δε βγαζουν πια!Ισως να ηταν προσφορα τοτε!Παντως αυτη τη βδομαδα που πηρα εγω την καρτα οι τιμες ηταν οπως τις εγραψα και μου ειπαν οτι δε βγαζουν στο εμποριο καρτες πανω απο 10 ευρω πια!Για αυτο παραγγειλα των 30 ευρω!Ακομα συμφερει ομως!Πραγματικα οι καλυτερες χρεωσεις!Ηδη τη χρησιμοποιησα και δουλευει μια χαρα και απο ποιοτητα τελεια!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hatzisd ( 5 Ιαν. 2005 , 22:34)

 

Χωρις επιβαρυνση μου τη φερανε!Πληρωσα με αντικαταβολη οταν ηρθε η καρτα σπιτι!Ρωτησα για αυτες στο Μαραθωνα και μου ειπαν οτι ηταν συλλεκτικες και δε βγαζουν πια!Ισως να ηταν προσφορα τοτε!Παντως αυτη τη βδομαδα που πηρα εγω την καρτα οι τιμες ηταν οπως τις εγραψα και μου ειπαν οτι δε βγαζουν στο εμποριο καρτες πανω απο 10 ευρω πια!Για αυτο παραγγειλα των 30 ευρω!Ακομα συμφερει ομως!Πραγματικα οι καλυτερες χρεωσεις!Ηδη τη χρησιμοποιησα και δουλευει μια χαρα και απο ποιοτητα τελεια!

 

 

Παρηγγειλα κι εγω 1! Πηρα μια καρτα των 30 Ευρω για κλησεις στην Αγγλια και θα μου βαλουν μεσα 33 Ευρω, περιπου 430 λεπτα ομιλιας! Χαλλλααααααρααααααα η φθηνοτερη καρτα. Το μονο που ξεχασα να ρωτησω το ρυθμο χρεωσης και αν το νουμερο που καλεις ειναι δωρεαν (καλα αυτο το θεωρω αυτονοητο,ετσι?).

Των 5 Ευρω που μου ειπαν εχει 65 Λεπτα για Σταθερα Αγγλιας και χρεωση 0.30 Ευρω για τα κινητα Αγγλιας, πραγματικα οι καλυτερες χρεωσεις, ευγε :up:

 

Συνοπτικα 0.0769 Για σταθερα Αγγλιας εναντι 0.0870 της Talk Talk , παντα με ΦΠΑ οι τιμες. Στην 30αρα τη καρτα (με τα 3 ευρω δωρο) η χρεωση παει 0,0697 :blink: και στα κινητα 0,272!

Link to comment
Share on other sites

Όλες Οι κάρτες της amimex έχουν 807 αριθμό άρα λογικά και αυτή θα έχει toll free νούμερο(δε θα χρεώνεσαι για να συνδεθείς μαζί τους).

 

Έχε το νου σου στο ρυθμό χρέωσης. Είναι θεωρητικά ανά λεπτό απλά όσες έχω δοκιμάσει εγώ, κλέβουν λεπτά. Δηλαδή ενώ μίλησες 5 π.χ. σου αφαιρεί περισσότερα.

 

Επίσης οι τιμές δεν είναι και τόσο φοβερές. Για κινητό Αγγλίας υπάρχουν και φτηνότερες, όπως επίσης και για σταθερό..........

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spartak (13 Ιαν. 2005 , 22:49)

 

Όλες Οι κάρτες της amimex έχουν 807 αριθμό άρα λογικά και αυτή θα έχει toll free νούμερο(δε θα χρεώνεσαι για να συνδεθείς μαζί τους).

 

Έχε το νου σου στο ρυθμό χρέωσης. Είναι θεωρητικά ανά λεπτό απλά όσες έχω δοκιμάσει εγώ, κλέβουν λεπτά. Δηλαδή ενώ μίλησες 5 π.χ. σου αφαιρεί περισσότερα.

 

Επίσης οι τιμές δεν είναι και τόσο φοβερές. Για κινητό Αγγλίας υπάρχουν και φτηνότερες, όπως επίσης και για σταθερό..........

 

 

Θα το κοιταξω αυτο με τα λεπτα και αν οντως ισχυει θα τους παρω τηλ και θα τους παρει και θα τους σηκωσει :rolleyes:

 

Οι τιμες ειναι φοβερες γιατι τετοια χρεωση για κινητο και σταθερο Αγγλιας σε 1 καρτα δεν εχω δει πουθενα. Για κινητο το δεχομαι οτι υπαρχει φθηνοτερη,αλλα για σταθερο στην ιδια καρτα και γενικα δεν εχω δει να υπαρχει. Εσυ ποια λες οτι εχει φθηνοτερη χρεωση για σταθερο Αγγλιας? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fixed (14 Ιαν. 2005 , 11:41)

 

Έχω την εντύπωση πως η Vivodi Call Plus για Αγγλία έχει τις εξής χρεώσεις:

Σταθερά -> 0,0625/λεπτό (με ΦΠΑ)

Κινητά -> 0,2950/λεπτό (με ΦΠΑ)

 

Στις κάρτες των 5, 10, 15 ευρώ, δίνει +10% δωρεάν χρόνο και χρεώνει ανά λεπτό.

 

Αρα με 5 ευρώ σου δίνει 5,5€ και μιλάς 88' σε σταθερο Αγγλίας (δηλ. 0,0568/λεπτό!!!!!!!!!)

 

Βέβαια στο vivodi.gr γίνεται χαμός. Όποιος θέλει να προσπαθήσει, μπορεί ίσως να βγάλει άκρη με τις χρεώσεις της Call Plus για Αγγλία καλώντας δωρεάν στο 13880...

 

 

Στο σαιτ τους δεν εχουν τιμοκαταλογο για το εξωτερικο.Πηρα στο cc και μου ειπαν οτι οντως ειναι 0.06 για σταθερο και 0.29 για κινητο. Το προβλημα ειναι οτι αυτη τη καρτα δεν την βρισκεις πουθενα :o

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για την τιμή για κινητό;

 

Νομίζω ότι είναι 0,18/λεπτό γι' αυτό λέω.

 

Βέβαια η ευθύνη για αυτά είναι στην εταιρία που δεν έχει ανακοινώσει ακόμα τις τιμές για την κάρτα αυτή στο site της....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kai na rwthsw egw kati..gia astikes klhseis apo THESSALONIKI gia THESSALONIKI poia einai i pio symferousa?Dioti anafere parapanw to palikari oti 20eyro-15wres mono an arxizei to noumero apo 21...mhpws gnwrizei kaneis gia salonica?:)
Link to comment
Share on other sites

Προσφορα της Ya! της Q-Telecom, με 3 € μιλας 60 λεπτα προς σταθερα Αγγλιας,Γαλλιας,Γερμανιας,Ιταλιας,Καναδα,ΗΠΑ,Αυστραλιας και Ελλαδας! 0,05€/min ΜΕ ΦΠΑ!

 

Ισχυει μεχρι 31/03!

Link to comment
Share on other sites

Kai na rwthsw egw kati..gia astikes klhseis apo THESSALONIKI gia THESSALONIKI poia einai i pio symferousa?Dioti anafere parapanw to palikari oti 20eyro-15wres mono an arxizei to noumero apo 21...mhpws gnwrizei kaneis gia salonica?:)

 

Πιθανόν να συμφέρει καλύτερα η Τηλεκάρτα του ΟΤΕ, με χρέωση 0.037 Ευρώ ανά 66'' (συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ) και με δώρο 37' ομιλίας στις αστικές κλήσεις, με την κάρτα των 4 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για δώρο . Απλά η τηλεκάρτα των 4 ευρώ έχει 37 λεπτά πάνω από την κάρτα των 3 Ευρώ... Αν υπολογιστεί πρώτα η αξία του 1 επιπλέον ευρώ που δίνει 27 λεπτά ακόμα και η αλλαγή στην χρέωση από 60 δευτερόλεπτα σε 66 που δίνει 10 ακόμα λεπτά στην κάρτα των 4 -- σε σχέση με την κάρτα των 3 ευρώ όταν είχε χρέωση ανά 60 δεύτερα !!! ( τό δώρο δηλαδή είναι μόνο 10 λεπτά)
Link to comment
Share on other sites

Kai na rwthsw egw kati..gia astikes klhseis apo THESSALONIKI gia THESSALONIKI poia einai i pio symferousa?Dioti anafere parapanw to palikari oti 20eyro-15wres mono an arxizei to noumero apo 21...mhpws gnwrizei kaneis gia salonica?:)

 

Η Amimex Έχει βγάλει μια σειρά 20 τηλεκαρτών μe θέμα ΠΑΟΚ Volleyball

Η κάρτα των 5 ευρώ έχει 170 λεπτά ομιλίας με αστικά σε όλη την περιοχή 23

Ότι πρέπει δηλαδή για θεσσαλονίκη. Ξέρω επίσης ότι αν τους πάρεις τηλέφωνο σου φτιάχνουν ότι κάρτα θέλεις . Πιθανόν θα σου κάνουν την ίδια προσφορά που πήρε και ο φίλος Hatsisd για Αθήνα. Δηλαδή μάλλον θα σου δώσουν 370 λεπτά για 10 ευρώ .Δεν χάνεις να τους κάνεις μια ερώτηση .τα τηλέφωνα έχουν δημοσιευθεί σε προηγούμενα μυνήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για δώρο . Απλά η τηλεκάρτα των 4 ευρώ έχει 37 λεπτά πάνω από την κάρτα των 3 Ευρώ...

( τό δώρο δηλαδή είναι μόνο 10 λεπτά)

 

:o

Ωπ, sorry!

Δεν κατάλαβα καλά την "προσφορά"...

Πάντως, ακόμα κι έτσι, είναι (ίσως) η πιο συμφέρουσα λύση αυτή την στιγμή για αστικά (σίγουρα φθηνότερη από την Χρονοκάρτα). :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και δεν μου λέτε ρε παιδιά, εγώ που θέλω να μιλάω με την γκόμενα

μου στην Σερβία, ποιά κάρτα απ’ όλες με συμφέρει να χρησιμοποιώ για να μιλήσω με σταθερό?

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λέτε ρε παιδιά, εγώ που θέλω να μιλάω με την γκόμενα

μου στην Σερβία, ποιά κάρτα απ’ όλες με συμφέρει να χρησιμοποιώ για να μιλήσω με σταθερό?

Κάνοντας μια αναζήτηση στο Ιντερνετ βρήκα αυτές τις τιμές

Κάρτα talk-talk ΣΕΡΒΙΑ (ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑ) 0.1375 ΣΕΡΒΙΑ Κινητό 0.2154

H Smart 0.1522

H ya δεν αναφέρει τίποτα στο site .έχει τιμή μόνο για κινητό(0,25) . Πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών δεν βρήκαν κάτι κράτησαν τα στοιχεία μου για να με ενημερώσουν αργότερα. Θα κοιτάξω για άλλες κάρτες στα Περίπτερα της Ομόνοιας και θα σε ενημερώσω αν βρώ καλύτερη τιμή από την Talk-talk .

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η Υα θα έχει τιμή 0,11 (χωρίς ΦΠΑ) για Σερβία. Αυτό είναι το πιθανότερο. Ας πάρεις μια των 3 Ευρώ να δοκιμάσεις (πάντα για σταθερό μιλάμε)
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από την Q Και μου είπαν ότι η χρέωση είναι 0,13 +Φπα=0,1534 .

Επειδή όμως η κάρτα των 3 Ευρώ έχει και 30 λεπτά Δώρο τελικά η χρέωση βγαίνει 0,1394 Άρα η talk-talk αναδεικνύεται 1,3 % φτηνώτερη .Επίσης η χρέωση στην talk-talk γίνεται ανά 11 δευτερόλεπτα κάτι που νομίζω σε συμφέρει σε σχέση με άλλες κάρτες που τιμολογούν ανά λεπτό. Δεν μπόρεσα να δώ τον ρυθμό χρέωσης στην ΥΑ .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παιδιά, ομολογώ ότι δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση. Anyway αν έχετε κανένα νεότερο μου λέτε. Και πάλι ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για Ισπανία, και συγκεκριμένα για κινητό Vodafone μήπως γνωρίζετε ποιά κάρτα συμφέρει περισσότερο; Επίσης ενδιαφέρομαι και για Κύπρο (cytagsm).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για Ισπανία, και συγκεκριμένα για κινητό Vodafone μήπως γνωρίζετε ποιά κάρτα συμφέρει περισσότερο; Επίσης ενδιαφέρομαι και για Κύπρο (cytagsm).

 

Απο αυτες που ειναι "ευρειας" κυκλοφοριας για κινητο Ισπανιας η Talk Talk 0.3055 με ελαχιστη χρεωση 30sec και μετα χρεωση ανα 11sec. Η smartalk της Forthnet 0.288, ελαχιστη χρεωση κλπ δεν αναφερει.

 

Για κινητο Κυπρου η Talktalk με 0.275 ελαχιστη χρεωση 30sec και μετα ανα 11sec. Η smartalk 0.288, ελαχιστη χρεωση κλπ δεν αναφερει.

 

Υπαρχει και η Callplus της Vivodi αλλα ειναι δυσευρετη και δεν εχει τιμοκαταλογο στο site της,ωστοσο πρεπει να ειναι αρκετα φθηνοτερη και απο τις 2. Δοκιμασε να τηλεφωνησεις στο cc τους να ρωτησεις.

 

Επισης οι νεες καρτες Talk talk εχουν 0.5€ δωρο στα 5€ και 1€ στα 10€, δεν ξερω κατα ποσο αυτα τα "δωρα" συμπεριλαμβανονται στις τιμες,αλλα δεν νομιζω!Οποτε μαζι με το δωρο λογικα σε συμφερει η Talk talk σε σχεση με τη smartalk.

 

Ολες οι τιμες ειναι τελικες με ΦΠΑ. :)

Link to comment
Share on other sites

Για την Ισπανια και κληση σε κινητο η καλυτερη καρτα ειναι η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ του ΟΤΕ . Χρεωνει 0,30 ευρω σε βηματα 30 δευτερολεπτων .

Ομως Παρεχει και δωρεαν χρονο ομιλιας .

Ετσι με την καρτα των 6 ευρω + 0,36 δωρο η κληση χρεωνεται 0,283 το λεπτο.

με την καρτα των 13 ευρω+ 2,5 δωρο η κληση χρεωνεται 0,251 το λεπτο

ενω με την καρτα των 25 ευρω + 5,5 δωρο η κληση χρεωνεται 0,246 το λεπτο.

Ο ΟΤΕ εχει τις ιδιες τιμες στην Χρονοκαρτα και για σταθερο και για κινητο.

Ετσι ενω στα σταθερα τηλεφωνα συμφερουν αλλες χρονοκαρτες,ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ συνηθως πλεονεκτει η καρτα του ΟΤΕ.

Για Κυπρο ισχυουν οι ιδιες με την ΙΣΠΑΝΙΑ τιμες αρα πλεονεκτει ο ΟΤΕ (με τις μεγαλες καρτες) . Οι τιμες της Ταλκ -Ταλκ ειναι εξισου ανταγωνιστικες για ΚΥΠΡΟ μια και εχουν 10% δωρο (αρα χρεωνει 0,250) . Επισης ο ρυθμος χρεωσης ειναι καλυτερος . Στην ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ ΟΤΕ ΟΜΩΣ Η ποιοτητα ειναι 100% Για την Ταλκ-ταλκ δεν γνωριζω αν εχει την ιδια ποιοτητα. Αμα την δοκιμασεις Πες μας αν μεινεις ικανοποιημενος. Επισης η Ταλκ-Ταλκ εχει και την υπηρεσια Καρτοσταθερη δηλαδη μπορεις να περασεις τον χρονο ομιλιας στο σταθερο απο το οποιο καλεις ωστε να μην πληκτρολογεις συνεχεια τα ψηφια της καρτας!

Link to comment
Share on other sites

Για την Ισπανια και κληση σε κινητο η καλυτερη καρτα ειναι η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ του ΟΤΕ . Χρεωνει 0,30 ευρω σε βηματα 30 δευτερολεπτων .

Ομως Παρεχει και δωρεαν χρονο ομιλιας .

 

Αφου εχει βημα χρεωσης 30 sec νομιζω οτι ειναι πολυ ασυμφορη,μα παρα πολυ. Η Talk Talk και φθηνοτερη ειναι και ανα 11sec χρεωνει με ελαχιστη 30sec. Νομιζω οτι και με τις μεγαλες καρτες παλι δεν ειναι φθηνοτερη η χρονοκαρτα λογο του ρυθμου χρεωσης. Ωστοσο νομιζω πως αν αποφασισει καποιος να παρει μια μεγαλη καρτα θα ειναι καλυτερα να παρει μια της amimex οπου σιγουρα θα του κανουν καλη τιμη και την στελνουν δωρεαν στο σπιτι αν ειναι ανω των 30 Ευρω η αξια της.

 

Η Talk Talk για διεθνη σταθερα που την εχω χρησιμοποιησει η ποιοτητα ειναι ικανοποιητικη, καμια σχεση με ΟΤΕ και Ya! βεβαια που κυριολεκτικα η ποιοτητα ειναι τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλύτερες τιμές από τις παραπάνω για κινητά κύπρου και Ισπανίας έχει η call4goal που είχε βγει περσι το καλοκαίρι. Αν βρεις πουθενά πάρε. Η ποιότητα είναι καλή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...