Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kane mia dokimi me tis kartes tis http://www.VOICECOMM.gr

http://www.voicecomm.gr/TimeSp.htm Οι τιμες εδω ειναι για την καρτα των 5 ευρώ (52 λεπτά) . Όμως έχω καταλάβει ότι χρεώνει ανά δύο λεπτά . Άρα σε συμφέρει μόνο αν μιλάς πολύ ώρα . Δοκίμασα για Αμερική και Κύπρο η πιότητα ομιλίας είναι πολύ πολύ καλή . Στο Ισραήλ που μίλησα δεν είχε καλή πιότητα ( είχε όμως την καλύτερη τιμή της αγοράς για την συγκεκριμένη χώρα 0,088!! και μάλιστα σε κινητό !!)

Link to comment
Share on other sites

Προς NRG Δοκίμασς σήμερα με την dolphin kai call4goal gia kinhto Αγγλίας 004479 δίνει χρέωση 0,13 (23 λεπτά για 3 ευρώ) για το 004479 όμως δίνει 0,30 δεν ξέρω γιατί αλά αυτό όντως συμβαίνει .

Προς alepapa66 . Δεν γνωρίζω πολλά για Βέλγιο Αλλά θα τσεκάρω . Βλέπω είσαι και εσύ Βυρωνιώτης . Θα πάω τον Απρίλιο Στο Βέλγιο . Έχω δύο κάρτες κανονικές με chip Belgacom των 10 Ευρώ + 1 Δώρο Που λείγουν τον Ιούνιο 2005 . Θα τις χρησιμοποιήσω προφανώς αν και έχουν απαράδεκτη χρέωση γιατι λήγουν σύντομα .Ισχύει ακόμα ότι χρεώνουν διπλή τιμή αν πάρεις από Αεροδρόμιο ή Σταθμό τραίνου???? . Ξέρεις άλλη φτηνή κάρτα για κλήση από Βέλγιο προς Ελλάδα?

Έχω την ΟΤΕΚΑΡΤΑ και καταλαβαίνω ότι είναι πολύ καλή για τα Ελληνικά δεδομένα .

Πρόπερσι είχα χρησιμοποιήσει την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ ΟΤΕ . Ειχε τις ίδιες τιμές αλλά έπερνα την καρτα των 25 ευρω με 5,5 δώρο και ερχόταν πιο φτηνά . Τώρα ο ΟΤΕ κατέβασε τις τιμές για Βέλγιο από Σταθερό και άρα απο ΟΤΕΚΑΡΤΑ . Οι τιμές όμως τις χρονοκάρτας δεν άλλαξαν και τώρα είναι πιο ακριβή! Ευχαριστώ για κάθε πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Προς NRG Δοκίμασς σήμερα με την dolphin kai call4goal gia kinhto Αγγλίας 004479 δίνει χρέωση 0,13 (23 λεπτά για 3 ευρώ) για το 004479 όμως δίνει 0,30 δεν ξέρω γιατί αλά αυτό όντως συμβαίνει .

Μηπως εκανες καποιο τυπογραφικο λαθος? αφου και τα 2 κινητα αρχιζουν απο 79 γιατι να μην ειναι ιδια η χρεωση? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη . Στο 004477 που με ειχες ρωτησει η χρεωση ηταν 0,30 (9 λεπτα ομιλίας

στο 004479 είναι 0,13 (23 λεπτά ομιλίας). Το δοκίμασα τώρα πάλι .

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη . Στο 004477 που με ειχες ρωτησει η χρεωση ηταν 0,30 (9 λεπτα ομιλίας

στο 004479 είναι 0,13 (23 λεπτά ομιλίας). Το δοκίμασα τώρα πάλι .

 

Απιστευτο,ε? :blink: Οποτε εχεις χρονο τσεκαρε και την Orange, 00447875548008

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα (χρέωση 0,287)

 

Καλα τη ανωμαλια ειναι αυτη? 3 διαφορετικες χρεωσεις? :blink:

 

Σε ευχαριστω πολυ παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Προς NRG Δοκίμασς σήμερα με την dolphin kai call4goal gia kinhto Αγγλίας 004479 δίνει χρέωση 0,13 (23 λεπτά για 3 ευρώ) για το 004479 όμως δίνει 0,30 δεν ξέρω γιατί αλά αυτό όντως συμβαίνει .

Προς alepapa66 . Δεν γνωρίζω πολλά για Βέλγιο Αλλά θα τσεκάρω . Βλέπω είσαι και εσύ Βυρωνιώτης . Θα πάω τον Απρίλιο Στο Βέλγιο . Έχω δύο κάρτες κανονικές με chip Belgacom των 10 Ευρώ + 1 Δώρο Που λείγουν τον Ιούνιο 2005 . Θα τις χρησιμοποιήσω προφανώς αν και έχουν απαράδεκτη χρέωση γιατι λήγουν σύντομα .Ισχύει ακόμα ότι χρεώνουν διπλή τιμή αν πάρεις από Αεροδρόμιο ή Σταθμό τραίνου???? . Ξέρεις άλλη φτηνή κάρτα για κλήση από Βέλγιο προς Ελλάδα?

Έχω την ΟΤΕΚΑΡΤΑ και καταλαβαίνω ότι είναι πολύ καλή για τα Ελληνικά δεδομένα .

Πρόπερσι είχα χρησιμοποιήσει την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ ΟΤΕ . Ειχε τις ίδιες τιμές αλλά έπερνα την καρτα των 25 ευρω με 5,5 δώρο και ερχόταν πιο φτηνά . Τώρα ο ΟΤΕ κατέβασε τις τιμές για Βέλγιο από Σταθερό και άρα απο ΟΤΕΚΑΡΤΑ . Οι τιμές όμως τις χρονοκάρτας δεν άλλαξαν και τώρα είναι πιο ακριβή! Ευχαριστώ για κάθε πληροφορία.

Εκτός από την ΟΤΕκάρτα, έχω δοκιμάσει 4-5 τοπικές τηλεκάρτες, όχι όμως της Belgacom. Η καλύτερη μέχρι στιγμής, και με διαφορά, ήταν η Eurocall που έδινε 90' στα 5 ευρώ, και μάλιστα με χρέωση ανά 1' και χωρίς call-setup fee. Το κακό είναι ότι δεν την ξαναβρήκα.. Αξιόπιστη κάρτα είναι η XLcall (με την καμήλα) αλλά δεν είναι και πολύ συμφέρουσα. Σημειωτέον ότι όλα τα ανωτέρω ισχύουν για κλήση από σταθερό σπιτιού (πχ. ξενοδοχείο). Από καρτοτηλέφωνο πιάνουν κ..ο, αφού χρεώνουν πολύ περισσότερο, έως και τα διπλά.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τη φθηνοτερη καρτα για τουρκια?

 

η Ya! δινει 11 λεπτα για κινητα,14 για σταθερα.

χαλια δηλαδη...αλλα η ποιοτητα καλη, αν και με τη προσφορα ολο λεει, η υπηρεσια δεν λειτουργει προσωρινα... :(

 

καποιες καρτες που ειναι πολυ φθηνες, δηλ με 3 ευρω 27 λεπτα, η callback απο κινητο 11 λεπτα εχουν απαραδεκτη ποιοτητα.

 

καποιος ειπε για τη ΡΕΝΑΤΑ, τι χρεωση εχει για τουρκια?

καμμια αλλη καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα την Dominos Για Βελγιο

Στο 00322 και 00323 εδινε χρεωση 0,054 δηλαδη στα 0,38 που ειναι το υπολοιπο μου εδινε 7 λεπτα

Οπως εχω επισημανει ομως πιο πανω φενεται να χρεωνει δυο λεπτα για ξεκινημα δεν ειμαι παντως σιγουρος . Επισης λογω του μικρου υπολοιπου (0,38) δεν μπορω να υπολογισω τις χρεωσεις με ακριβεια

Θα δοκιμασω αυριο με μια των 3 ευρω .

 

 

Για τουρκια Η καλυτερη καρτα ειναι Επισης η Dominos

Στα 3 ευρω δινει 25 λεπτα .

ο τιμοκαταλογος ειναι στην σελιδα http://www.voicecomm.gr/TimeSp.htm Ο χρονος που διαβαζεις ειναι για 5 ευρω !! Η καρτα υπαρχει στα περιπτερα στην Ομονοια και στην ηλεκτρονικη διευθυνση http://www.voicecomm.gr

 

. Η Dolphin στα 3 ευρω εδωσε 10 λεπτα και 20 δευτερολεπτα . Ουτε αυτη ειναι καλη

Η Talk-talk χρεωνει για Τουρκια 0,22 για σταθερα και 0,275 για κινητα

εχει ομως 10% δωρο στην καρτα των 5 ευρω Σε αντιστοιχια τριων ευρω δινει 15 λεπτα σταθερο και 12 κινητο φενεται δηλαδη ελαφρα καλυτερη απο την YA κανε μια δοκιμη για την πιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα την Dominos Για Βελγιο

Στο 00322 και 00323 εδινε χρεωση 0,054 δηλαδη στα 0,38 που ειναι το υπολοιπο μου εδινε 7 λεπτα

Οπως εχω επισημανει ομως πιο πανω φενεται να χρεωνει δυο λεπτα για ξεκινημα δεν ειμαι παντως σιγουρος . Επισης λογω του μικρου υπολοιπου (0,38) δεν μπορω να υπολογισω τις χρεωσεις με ακριβεια

Θα δοκιμασω αυριο με μια των 3 ευρω .

 

 

Για τουρκια δοκιμασα στο 0090212 και 0090312 μου εδωσε 2 λεπτα ομιλιας αρα πρεπει να συμφερει Θα δοκιμασω αυριο με μια των 3 ευρω γιατι δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα 0,38 δια 2 Μπορει να ειναι 0,19 αλλα μπορει και 0,13 η χρεωση ..... Παντως σιγουρα θα σε συμφερει!! Η καρτα υπαρχει στα περιπτερα στην Ομονοια και στην ηλεκτρονικη διευθυνση http://www.voicecomm.gr

 

 

 

. Η Dolphin στα 3 ευρω εδωσε 10 λεπτα και 20 δευτερολεπτα . Ουτε αυτη ειναι καλη

Η Talk-talk χρεωνει για Τουρκια 0,22 για σταθερα και 0,275 για κινητα

εχει ομως 10% δωρο στην καρτα των 5 ευρω Σε αντιστοιχια τριων ευρω δινει 15 λεπτα σταθερο και 12 κινητο φενεται δηλαδη ελαφρα καλυτερη απο την YA κανε μια δοκιμη για την πιοτητα

χιλια ευχαριστω......

 

μπορεις να δοκιμασεις και την χρεωση σε 0090532 που ειναι κινητο τουρκιας??? η χρεωση της Talk talk για κινητο ειναι πολυ υψηλη παντως...

 

η διευθυνση http://www.voicecomm.gr/TimeSp.htm δινει με 5 ευρω 42 λεπτα για τουρκια. δηλαδη 0,1190€/λεπτο, μακραν η καλυτερη χρεωση. θα τη δοκιμασω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες πριν τροποποιησω το μυνημα μου ... :)

2 λεπτα μου εδωσε στα 0,38 ευρω για το κινητο 0090532

Δεν βγαινει συμπερασμα Χρειαζεται μεεγαλυτερη καρτα. Το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα δοκιμασω με μια γεματη που εχω

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες πριν τροποποιησω το μυνημα μου ... :)

2 λεπτα μου εδωσε στα 0,038 ευρω για το κινητο 0090532

Δεν βγαινει συμπερασμα Χρειαζεται μεεγαλυτερη καρτα. Το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα δοκιμασω με μια γεματη που εχω

 

οκ, μαλλον θα την αγορασω και εγω. ειναι πολυ καλη η χρεωση για σταθερα, αλλα αν ισχυει και για κινητα τοτε μιλαμε για θαυμα.... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι περιεργο ... Για Ισραηλ Αυτη η καρτα μου εδωσε 32 λεπτα σε σταθερο και 34 σε κινητο !!! Πρωτη φορα μου ετυχε να περνω φτηνωτερα σε κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Άνοιξα μια καινουρια κάρτα dominos Pizza των 3 Ευρώ .

Να τα αποτελέσματα

Βέλγιο σταθερό 00322 59 λεπτά. = 0,0508 €/min

Βέλγιο κινητό 0032473 18 λεπτά = 0,166 €/min

Τουρκία 0090212 26 λεπτά =0,115 €/min

Τουρκία Κινητό 0090532 23 λεπτά =0,130 €/min

Συμπέρασμα εκπληκτική και για τους δυό σας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Άνοιξα μια καινουρια κάρτα dominos Pizza των 3 Ευρώ .

Να τα αποτελέσματα

Βέλγιο σταθερό 00322 59 λεπτά. = 0,0508 €/min

Βέλγιο κινητό 0032473 18 λεπτά = 0,166 €/min

Τουρκία 0090212 26 λεπτά =0,115 €/min

Τουρκία Κινητό 0090532 23 λεπτά =0,130 €/min

Συμπέρασμα εκπληκτική και για τους δυό σας.

:)

επιτελους βρηκα φθηνη καρτα. μαλλον θα την αγορασω σημερα, ξερεις σε ποια περιπτερα θα την βρω??γιατι γραφεις των 3 ευρω? υπαρχει και των τριων και των πεντε???

 

ελπιζω μονο η ποιοτητα να ειναι καλη, γιατι εχω βρει και ακομα φθηνοτερη καρτα, αλλα μιλας σημερα και σε ακουει ο αλλος αυριο.... :p

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει των 3 5 και 20 . Αλλα παρε πρωτα την 3 για να δεις την πιοτητα και αν ειναι καλη περνεις μεγαλυτερη. Το Περιπτερο Αθηνας και Ομονοια μπροστα απο το everest την εχει σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

RENATA τιμες ΒΕΛΓΙΟ 100 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑ ΘΕΡΟ ΣΤΑ 5 ΕΥΡΟ.

ΚΙΝΗΤΟ ΒΕΛΓΙΟ 25 ΛΕΠΤΑ.

ΤΟΥΡΚΙΑ 35 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑΘΕΡΟ

20 ΚΙΝΗΤΟ.

ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ ΑΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΕΚΕΙ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ειπα οτι θα γραψω εντυπωσεις απο την dominos...

 

εχει πολυ καλη χρεωση. η καρτα των 5 ευρω μου δινει 40 λεπτα σε κινητο τουρκιας. 0,125€/λεπτο, ακριβως η μιση τιμη απο ΟΤΕ, Ya! και παρομοιες καρτες! :!: :!: :!: :) ;)

 

στα αρνητικα της...

εχει χρεωση ανα λεπτο, εμενα δεν με πολυπειραζει, μιλαω συνηθως 10-15 λεπτα συνεχομενα.

εχει μια μικρη καθυστερηση, περιπου 1-2 δευτερολεπτα.

 

γενικα νομιζω οτι αξιζει τα χρηματα της, μιας και η ποιοτητα φωνης ειναι καλη, η καθυστερηση μικρη...και ολα αυτα στην μιση τιμη...

ευχαριστω τον χρηστη "vasileios" που μου την προτεινε, θα με γλυτωσει απο πολλα λεφτα :O :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Mhpws gnwrizete poia i ti einai ptorimiteo..(enoow karta i h na graftw altectelecoms)gia klhseis apo salonica se athina kai tantistrofo?apoti eida kai diavasa apo 20.00-8.00kathe mera kai ta s.ka i altetelecoms prosferei astikh xrewsh...mhpws omws plhrwneis tipota alla "mikra grammata"?i amimex kanei afth thn douleia na xrewnei apo stathero thessalonikhs se stathero athinas astikh xrewsh kai tantistrofo?1000eyxaristw prokatavolika
Link to comment
Share on other sites

Mhpws gnwrizete poia i ti einai ptorimiteo..(enoow karta i h na graftw altectelecoms)gia klhseis apo salonica se athina kai tantistrofo?apoti eida kai diavasa apo 20.00-8.00kathe mera kai ta s.ka i altetelecoms prosferei astikh xrewsh...mhpws omws plhrwneis tipota alla "mikra grammata"?i amimex kanei afth thn douleia na xrewnei apo stathero thessalonikhs se stathero athinas astikh xrewsh kai tantistrofo?1000eyxaristw prokatavolika

 

Περιπου ποση ωρα μιλας την ημερα ή το μηνα γενικα σε υπεραστικα?

Link to comment
Share on other sites

AS valoume 10wres oti exw kata nou na milaw ana evdomada panw katw...

 

Μη τη ψαχνεις με altec κλπ, δεν θα περιμενεις να παει 8 το βραδυ ειμαι σιγουρος.

 

Εχεις 2 επιλογες :

 

Αν δεν σε πειραζει να βαλεις προεπιλογη teledome στο προγραμμα 4u οπου χρεωνει την κληση 0.099 €. Αυτο σημαινει οτι ειτε μιλησεις 1 δευτερολεπτο σε αστικα ή υπεραστικα ειτε μιλησεις 10 ωρες συνεχομενες θα χρεωθεις μολις 0.099€. Δεν σε συμφερει ομως αν οι κλησεις που θα κανεις θα ειναι μικρης διαρκειας. ΠΧ κανεις αστικα και μιλας 1-2 λεπτα τη φορα?Τοτε δεν σε συμφερει. Δες εδω

 

Η 2η επιλογη ειναι η Tellas με το My Greece. Εχει 3€ παγιο το μηνα και χρεωνει τα υπεραστικα-αστικα. Εδω δεν χρειαζεται προεπιλογη. Δες εδω Ισως σε ενδιαφερει και το Τελλας 50% τσεκαρε το. Παντως να ξερεις οτι η Τελλας συμφερει μονο με αυτα τα πακετα γιατι παραλληλα δινει και αρκετα καλες τιμες προς κινητα.

 

Ειχα παλαιοτερα το Tellas My Greece και ειχα κανει τρομερη οικονομια καθως και εγω μιλουσα 1-2 ωρες τη μερα σε υπεραστικα. Τωρα θα διαλεγα τη teledome χωρις 2η σκεψη.

 

Οτι δεν καταλαβαινεις ρωτα :)

 

Edit: Κοιτουσα τον τιμοκαταλογο της teledome για το προγραμμα 0.099 και ειδα οτι εχει χρεωση ΑΝΑ ενα λεπτο στα κινητα!!!!!!! :w00t: :scared: :fool: Οποτε καλυτερα να πας για Τελλας φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σε συμφέρει το Πρόγραμμα της teledome....

Είναι φοβερη προσφορα για όσους μιλάνε πολύ . Θέλει βέβεα προεπιλογή αλλά και αυτό δεν ειναι πρόβλημα . Απλά αν είναι να κάνεις κανένα αστικό κάτω από 4 λεπτά απλά βάζεις 1777 και το κάνεις με ΟΤΕ ή βάζεις τον αντίστοιχο κωδικό οποιασδήποτε άλλης εταιρείας !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...