Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι .Μολις τις δοκιμασα . Η χρέωση ήταν 0,13 Ευρώ για κινητο Κύπρου Φοβερό .

Έχουν βγει σε δευτερη έκδοση με ημερομηνια 12/03 Και εχουν μοιραστει σε περιπτερα.

Ειναι όμως ιδιες με την DOLPHIN μόλις δοκιμασα και αυτή έχει την ίδια χρέωση 0,13 για κινητο Κυπρου!!! . Για Ισπανια δεν ξερω Θέλω ένα νουμερο δεν ξερω απο τι αρχιζουν τα κινητα εκει ... Παντως στο site της ΗΟL οι τιμες ειναι απαρχεωμένες και δεν ισχυουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι .Μολις τις δοκιμασα . Η χρέωση ήταν 0,13 Ευρώ για κινητο Κύπρου Φοβερό .

Έχουν βγει σε δευτερη έκδοση με ημερομηνια 12/03 Και εχουν μοιραστει σε περιπτερα.

Ειναι όμως ιδιες με την DOLPHIN μόλις δοκιμασα και αυτή έχει την ίδια χρέωση 0,13 για κινητο Κυπρου!!! . Για Ισπανια δεν ξερω Θέλω ένα νουμερο δεν ξερω απο τι αρχιζουν τα κινητα εκει ... Παντως στο site της ΗΟL οι τιμες ειναι απαρχεωμένες και δεν ισχυουν

 

Αν δεν σου κανει κοπο δοκιμασε να καλεσεις 00447746459994 ειναι παλιο απενεργοποιημενο κινητο μου και πες μας τη χρεωση :) Επισης 0.13 με ΦΠΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καλεσα με την DOLPHIN . Η τιμη βγήκε 0,3012 .Η ιδια τιμη βγήκε με την χρήση της Call for goal για 3 Ευρώ δίνει 9 λεπτα και 58 δευτερόλεπτα δηλαδή 0,301 Αλλά 0044 είναι Αγγλία ...Δεν είναι Ισπανία....

Το 0,13 Ειναι με ΦΠΑ .Καλεσα στην Κύπρο τηλέφωνο 0035799439ΧΧΧ για 3 Ευρώ δίνει 23 λεπτά !

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καλεσα με την DOLPHIN . Η τιμη βγήκε 0,3012 .Η ιδια τιμη βγήκε με την χρήση της Call for goal για 3 Ευρώ δίνει 9 λεπτα και 58 δευτερόλεπτα δηλαδή 0,301

Το 0,13 Ειναι με ΦΠΑ .Καλεσα στην Κύπρο τηλέφωνο 0035799439ΧΧΧ για 3 Ευρώ δίνει 23 λεπτά !

 

Περιεργα πραγματα... Σε ευχαριστω :) Το ξερω οτι ειναι Αγγλια, η Αγγλια με ενδιαφερει προσωπικα,λογικα ομως και για Ισπανια το ιδιο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Βρήκα ότι τα κινητά στην Ισπανία είναι 00346 Για τα 3 Ευρώ μου είπε 12 λεπτά .

Το ίδιο και με την DOLPHIN . Άρα η χρεωση στην call4goal και στην dolphin ειναι 0,25

Τώρα μόλις Δοκιμασα την Dominos της http://www.voicecomm.gr υπάρχει στην Ομόνοια . Για 0,91 που ειναι το υπόλοιπο μου αυτήν την στιγμή έδωσε 7 λεπτα για 003469 δηλαδη 0,13 με ΦΠΑ . Αλλά μόνο 4 λεπτά για 00447746.... Πρεπει να ψαξουμε λίγο παραπάνω την Αγγλία

Οι τιμες ειναι για την καρτα των 5 ευρω εδώ http://www.voicecomm.gr/TimeSp.htm ειναι πολύ καλη για αμερική Αγγλια Σταθερα Για κινητο δεν φενεται να ειναι καλη . Αλλά από οτι ξέρω έχει περίεργο ρυθμό χρέωσης .Παρατήρησα ότι και για πολύ λίγο να μιλήσω κρατάει 2 λεπτά... Δεν ξερω πως ακριβως χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

Trexa na deis tin prosfora http://www.smileandweb.gr/Offer_tel.htm

 

:w00t: :blink: :shock: :rotfl: :happy: :yahoo:

 

μονο μια παρατηρηση. Μη τολμησει κανεις και παρει σε διεθνες κινητο απο την smile and web. 0.40€/min :X

 

Απο ποιοτητα τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η call4goal Μου δίνει 0,13 για κινητό αγγλίας.

 

Η smile and web δεν έχει και πολύ καλή ποιότητα.....

 

EDIT: Φαίνεται ότι η διαφορά στος τιμές προς κινητό αγγλίας υπάρχει ανάλογα με την εταιρία κινητής που καλείς......Περίεργο

Link to comment
Share on other sites

:w00t: :blink: :shock: :rotfl: :happy: :yahoo:

 

μονο μια παρατηρηση. Μη τολμησει κανεις και παρει σε διεθνες κινητο απο την smile and web. 0.40€/min :X

 

Απο ποιοτητα τι λεει?

 

Ναι καλήτερα να μην πάρει κανεις σε κινητό είναι απαράδεκτα υψηλή .Επίσης μην τολμησει κανεις να πάρει εσωτερικό... Είναι λίγο περίεργο να πέρνει κανείς Αμερική με 0,0333 και εσωτερικό με 0,1300 . Αλλά αυτά έχουν οι προσφορές πρέπει να τηλεφωνάει κανείς μόνο εκεί που είναι η προσφορά! :confused: Από ποιότητα σε Αμερική είναι πάρα πολύ καλή. Για άλλες χώρες δεν έχω δοκιμάσει .

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν στην Αγγλια με την smile and web,δεν εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο τη ποιοτητα,μιλησα 3 φορες απο 5 λεπτα. Οχι οτι ειναι ασχημη,μια χαρα συνενοεισαι απλα καμια σχεση με την Ya! που με επαιρναν εδω και καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από μένα!

 

Ταξιδεύω συχνά στο Βέλγιο και, μέχρι στιγμής, βολεύομαι με την ΟΤΕκάρτα που έχει toll-free νούμερο εκεί (080010804) και χρεώνει σαν να παίρνεις υπεραστικό από Ελλάδα. Υπάρχει τίποτα φτηνότερο σε τηλεκάρτα για να με παίρνουν από Ελλάδα; Μέχρι τώρα έπαιρνα εγώ, αλλά δε συμφέρει...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους κάνουν τον κόπο ν' απαντήσουν.

 

Υ.Γ. Απ' ό,τι φαίνεται, ο Βύρωνας δείχνει εξαιρετικό ενδιαφέρον για το θέμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από μένα!

 

Ταξιδεύω συχνά στο Βέλγιο και, μέχρι στιγμής, βολεύομαι με την ΟΤΕκάρτα που έχει toll-free νούμερο εκεί (080010804) και χρεώνει σαν να παίρνεις υπεραστικό από Ελλάδα. Υπάρχει τίποτα φτηνότερο σε τηλεκάρτα για να με παίρνουν από Ελλάδα; Μέχρι τώρα έπαιρνα εγώ, αλλά δε συμφέρει...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους κάνουν τον κόπο ν' απαντήσουν.

 

Υ.Γ. Απ' ό,τι φαίνεται, ο Βύρωνας δείχνει εξαιρετικό ενδιαφέρον για το θέμα :lol:

 

Η ΟΤΕΚΑΡΤΑ χρεωνεται στον λογαριασμο του τηλεφωνου σου?

 

Σε σταθερο ή σε κινητο θελεις να σε καλουν στο Βελγιο?

Link to comment
Share on other sites

Η ΟΤΕκάρτα συνδέεεται με το σταθερό τηλέφωνο (δεν σου βγάζει ο ΟΤΕ αν δεν έχεις σύνδεση) αλλά έρχεται ξεχωριστός λογαριασμός. Η κάρτα δεν έχει πάγιο (μόνο τέλος έκδοσης, περίπου 8 ευρώ) και οι χρεώσεις της είναι ίδιες σαν να καλείς από σταθερό τηλέφωνο. Την έχω βολευτεί πολύ, γιατί μου δίνει πρόσβαση σε τηλέφωνο όπου και να είμαι, ακόμα και εκεί που δεν πιάνει κινητό. Επίσης, καλεί και ΕΠΑΚ με χαμηλή χρέωση, οπότε μπορείς να μπαίνεις στο Internet ακόμα και από τηλέφωνα με φραγή, αρκεί να έχουν ανοιχτά τα freephones (807-).

 

Εκτός από Βέλγιο, έχει toll-free και από πολλές άλλες χώρες. Δες εδώ http://www.ote-shop.gr/home/otekartaintcodes.htm

 

Γενικά, σαν προϊόν είναι πολύ καλό και απορώ πως οι ΟΤετζήδες το σκέφτηκαν.

 

Στο Βέλγιο θα με καλούν σε σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

H FUHNOTERH KARTA EINAI H ΡΕΝΑΤΑ TΗΣ B.T AΓΓΛΙΚΟΥ ΟΤΕ

110 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑ 5 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΑΓΓΛΙΑ.

100 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΟΠΗ -ΑΜΕΡΙΚΗ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΚΑΝΑΔΑ

ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ.

ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ.

Η SMART TALK THΣ FORTHNET MAZI ME THN MASTER THΣ COSMOLINE

EXOYN 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΑΣΤΙΚΟ !!!ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΤΩΝ 5 EURO

Ε Ξ Α Κ ΡΙ Β Ο Μ ΕΝ Ο.

Link to comment
Share on other sites

Η ΟΤΕκάρτα συνδέεεται με το σταθερό τηλέφωνο (δεν σου βγάζει ο ΟΤΕ αν δεν έχεις σύνδεση) αλλά έρχεται ξεχωριστός λογαριασμός. Η κάρτα δεν έχει πάγιο (μόνο τέλος έκδοσης, περίπου 8 ευρώ) και οι χρεώσεις της είναι ίδιες σαν να καλείς από σταθερό τηλέφωνο. Την έχω βολευτεί πολύ, γιατί μου δίνει πρόσβαση σε τηλέφωνο όπου και να είμαι, ακόμα και εκεί που δεν πιάνει κινητό. Επίσης, καλεί και ΕΠΑΚ με χαμηλή χρέωση, οπότε μπορείς να μπαίνεις στο Internet ακόμα και από τηλέφωνα με φραγή, αρκεί να έχουν ανοιχτά τα freephones (807-).

 

Εκτός από Βέλγιο, έχει toll-free και από πολλές άλλες χώρες. Δες εδώ http://www.ote-shop.gr/home/otekartaintcodes.htm

 

Γενικά, σαν προϊόν είναι πολύ καλό και απορώ πως οι ΟΤετζήδες το σκέφτηκαν.

 

Στο Βέλγιο θα με καλούν σε σταθερό.

 

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες,οντως ειναι αποριας αξιο πως το σκεφτηκε αυτο οτετζης :lol:

 

Για το Βελγιο δεν υπαρχει κατι το ιδιαιτερο δυστηχως. Η φθηνοτερη ειναι η Talk Talk με 0.122€/min μαζι με τον ΦΠΑ,μαλιστα αν παρεις καρτα των 5€ εχει δωρο 50cent οποτε βγαινει ακομα φθηνοτερα. Μετα ερχεται η Ya! με 0.13€/min μαζι με το ΦΠΑ αλλα με πραγματικα αρριστη ποιοτητα επικοινωνιας. Οχι οτι η Talk Talk ειναι ασχημη,αλλα εχουν μεγαλη διαφορα.

 

Οπως και να εχει συμφερουν κατα πολυ σε σχεση με τον οτε.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΗΡΙΑ ΑΡΓΟ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΠΗΡΑ ΤΗ RENATA.

125 ΛΕΠΤΑ ΣΤΑ 5 ΕΥΡΟ ΕΝΝΟΩ.

ΠΑΡΕ 8078091 ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΒΤ. :) :)ΓΙΑ ΤΟΝ SPARTAK H AΠΑΝΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες,οντως ειναι αποριας αξιο πως το σκεφτηκε αυτο οτετζης :lol:

 

Για το Βελγιο δεν υπαρχει κατι το ιδιαιτερο δυστηχως. Η φθηνοτερη ειναι η Talk Talk με 0.122€/min μαζι με τον ΦΠΑ,μαλιστα αν παρεις καρτα των 5€ εχει δωρο 50cent οποτε βγαινει ακομα φθηνοτερα. Μετα ερχεται η Ya! με 0.13€/min μαζι με το ΦΠΑ αλλα με πραγματικα αρριστη ποιοτητα επικοινωνιας. Οχι οτι η Talk Talk ειναι ασχημη,αλλα εχουν μεγαλη διαφορα.

 

Οπως και να εχει συμφερουν κατα πολυ σε σχεση με τον οτε.

Η φθηνοτερη ειναι για βελγιο η RENATA THS B.T Οπου εχει 100 λεπτα σταθερο και 20 λεπτα κινητο.Εκτος Αγγλιας που εχει 110 λεπτα.

Οσο για ποιοτητα παρε 8078091 και πες μου.

Εννοειται στα 5 ΕURO.

Link to comment
Share on other sites

Η φθηνοτερη ειναι για βελγιο η RENATA THS B.T Οπου εχει 100 λεπτα σταθερο και 20 λεπτα κινητο.Εκτος Αγγλιας που εχει 110 λεπτα.

Οσο για ποιοτητα παρε 8078091 και πες μου.

Εννοειται στα 5 ΕURO.

 

Μα φυσικα και αν παρεισ 8078091 θα ακουγεται μια χαρα,μετα που θα παρεις το νουμερο δεν ξερω πως θα ακουγεται :X

Link to comment
Share on other sites

:( 8 0 7 8 0 9 1 Εγω με αυτον αριθμο αυτο μιλαω.

Οσον αφορα την ποιτητα.

Η RENATA ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙ ΜΕ Β.Τ

ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ

ΑΛΛΟ.

ΠΑΝΤΩΣ 110 ΛΕΠΤΑ ΕΥΡΩΠΗ ΣΤΑ 5 ΕΥΡΟ ΜΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ Β.Τ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΣΑΣ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΟΝΕ.

ΧΑ ΧΑ ΧΑ .!!! ΣΩΣΤΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια είναι στο tone παρότι είναι άσχετο. και στο παλμικό να ήταν πάλι θα καλούσε.

 

Σήμερα πάντως δουλεύει το νούμερο.....

Link to comment
Share on other sites

Paidia,poia thewreite oti einai i kaliteri karta gia stathero Roumania (kai pou mporoume na tin broume).

Eixa dokimasei arketes,eixa katalixei stin Ya alla allaxe tis xrewseis kapoia stigmh kai twra me 3.3euro milaw me stathero mono 17 lepta.Auti ti stigmi xrisimopoiw mia CosmosCard me 5 euro mou dinei 43 lepta stathero me kali poiotita ixou (simantiko).Iparxei kati kalitero stin agora???

Basika mporw na milaw me tis wres me Roumania xwris na dinw mia, gia pantaaaa??? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...