Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia exei na proteinei kaneis kati?? mipos...??? :(

Υπαρχει μια χρονοκάρτα της AMIMEX με χρέωση 0,04 (Μαζι με τον ΦΠΑ)

Αν πάρεις την κάρτα των 25 ευρώ με 6 ευρώ δώρο η κλήση θα σου έρχεται 0,032 δηλαδή θα σου στοιχιζει το υπεραστικό μόλις 4% πάνω από την αστική κλίση ΟΤΕ .Οι τιμές που σου λέω είναι δοκιμασμένες .

Δες όμως την φωτογραφία πιο κάτω για να πάρεις την συγκεκριμένη

 

http://www.amimex.gr/cards_gallery32.html

 

Αν δεν μπορείς να τις βρείς στην Καβάλα τώτε η επόμενη σου επιλογή είναι η Talk-talk . χρεώνει 0,05. Αλλά δίνει και 10% δώρο δηλαδή με 5 ευρώ αγοράζεις 5,5 άρα η τελική τιμή είναι Με 4,54 μαζί με τον ΦΠΑ.

Επίσης δες αν έχη φτάσει η mycard .

Όπως γράφουν εδώ χρεώνει 0,04 δηλαδή με 6 ευρώ δίνει 150 λεπτά . Δεν έχω δοκιμάσει όμως την ποιότητα της .Αν την δοκιμάσεις γράψε σε παρακαλώ την εμπειρία σου . Στην Καβάλα έκανα φαντάρος ... πολύ καλή εμπειρία ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από πρόσφατο ταξίδι στο Βέλγιο:

 

- Η ΟΤΕκάρτα δεν λειτουργεί πια από καρτοτηλέφωνα, αφού το 080010804 δεν είναι πλέον επιτρεπτή κλήση (αν κατάλαβα καλά το ηχογραφημένο μήνυμα στα γαλλικά). Αντίθετα, λειτουργεί κανονικά από ξενοδοχείο...

 

- Η τηλεκάρτα της Belgacom είναι σκέτη κλοπή, από καρτοτηλέφωνο χρεώνει για αστικό Ελλάδας 2,31 ευρώ το λεπτό! Ούτε δορυφορικό να ήταν! Πιο φτηνό είναι το κινητό.

 

- Από Ελλάδα με καλούσαν με την τηλεκάρτα της IDT των 5 ευρώ. Μετά από 3-4 συνομιλίες, συνολικής διάρκειας περίπου μίας ώρας, είχε μείνει 0.5 ευρώ μέσα. Η γενική εντύπωση είναι ότι ψιλοκλέβει ή, όπως ανέφερε και άλλος πιο πάνω, χρεώνει μέχρι και το ξύσιμο του PIN. Πολύ καλή ποιότητα επικοινωνίας πάντως, συνεννοείσαι χωρίς πρόβλημα. Ά, γίνεται και καρτοσταθερή (πατάς *5).

 

Αυτά. Τέλος Ιουνίου θα πάω Τουρκία και θα σας πω εντυπώσεις. Πρώτη κάρτα επιλογής για επικοινωνία από το σπίτι, θα είναι μάλλον η Talk-Talk.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από πρόσφατο ταξίδι στο Βέλγιο:

 

- Η ΟΤΕκάρτα δεν λειτουργεί πια από καρτοτηλέφωνα, αφού το 080010804 δεν είναι πλέον επιτρεπτή κλήση (αν κατάλαβα καλά το ηχογραφημένο μήνυμα στα γαλλικά). Αντίθετα, λειτουργεί κανονικά από ξενοδοχείο...

Αν δεν λειτουργεί από Βελγικό καρτοτηλέφωνο, κάτι που δεν αμφισβητώ, καλό θα ήταν να ενημερώσεις και να παραπονεθείς στην εξυπηρέτηση της ΟΤΕκάρτας. Γιατί αυτοί καυχιούνται ότι μπορείς να καλέσεις από οποιοδήποτε σημείο του κόσμου (στις χώρες που υποστηρίζει βέβαια). :)

Link to comment
Share on other sites

Από το 2000 δε μπορούσες να καλέσεις με οτεκάρτα από καρτοτηλέφωνο Ολλανδίας. Τους είναι γνωστό από τότε. Άλλες κάρτες καλούσαν κανονικά. Δεν ξέρω αν το εχουν φτιάξει σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από πρόσφατο ταξίδι στο Βέλγιο:

 

- Η ΟΤΕκάρτα δεν λειτουργεί πια από καρτοτηλέφωνα, αφού το 080010804 δεν είναι πλέον επιτρεπτή κλήση (αν κατάλαβα καλά το ηχογραφημένο μήνυμα στα γαλλικά). Αντίθετα, λειτουργεί κανονικά από ξενοδοχείο...

 

 

Το παρατήρησα και εγω αλλά πρόσεξε

Η Οτεκαρτα και η Χρονοκάρτα δεν λειτουργούν από το αεροδρόμιο. Από τα υπόλοιπα καρτοτηλέφωνα της BELGACOM λειτουργεί κανονικά

- Η τηλεκάρτα της Belgacom είναι σκέτη κλοπή, από καρτοτηλέφωνο χρεώνει για αστικό Ελλάδας 2,31 ευρώ το λεπτό! Ούτε δορυφορικό να ήταν! Πιο φτηνό είναι το κινητό.

 

Είναι γνωστό ότι τα καρτοτηλέφωνα στο Βέλγιο χρεώνουν διπλή τιμή αν μιλήσεις από Αεροδρόμιο ή απο σταθμό τραίνου - Μετρό

Ενώ μέσα στον σταθμό η τιμή είναι 2,35 έξω από τον σταθμό είναι 1,15 το πρωί και 1,03 το απόγευμα και το βράδυ . Σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτα υψηλή Η χρέωση όμως είναι ιδια και για σταθερό Ελλάδος και για κινητό! Η χρέωση της χρονοκάρτας ΟΤΕ από Βέλγιο είναι 0,15 τα 30 δευτερόλεπτα (0,30 το λεπτό) και για κινητό και για σταθερό !

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα και εγω αλλά πρόσεξε

Η Οτεκαρτα και η Χρονοκάρτα δεν λειτουργούν από το αεροδρόμιο. Από τα υπόλοιπα καρτοτηλέφωνα της BELGACOM λειτουργεί κανονικά

 

Είναι γνωστό ότι τα καρτοτηλέφωνα στο Βέλγιο χρεώνουν διπλή τιμή αν μιλήσεις από Αεροδρόμιο ή απο σταθμό τραίνου - Μετρό

Ενώ μέσα στον σταθμό η τιμή είναι 2,35 έξω από τον σταθμό είναι 1,15 το πρωί και 1,03 το απόγευμα και το βράδυ . Σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτα υψηλή Η χρέωση όμως είναι ιδια και για σταθερό Ελλάδος και για κινητό! Η χρέωση της χρονοκάρτας ΟΤΕ από Βέλγιο είναι 0,15 τα 30 δευτερόλεπτα (0,30 το λεπτό) και για κινητό και για σταθερό !

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αυτό για τα βελγικά καρτοτηλέφωνα δεν το ήξερα. Πάντως η ΟΤΕκάρτα δεν λειτουργεί ούτε από καρτοτηλέφωνο στο δρόμο (δοκίμασα στη Λιέγη). Τελευταία φορά που πήγα (Φεβρουάριο), η ΟΤΕκάρτα δούλευε και από το αεροδρόμιο.

 

Τις ταρίφες πού τις βρήκες; To site της Belgacom δεν τις έχει πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αυτό για τα βελγικά καρτοτηλέφωνα δεν το ήξερα. Πάντως η ΟΤΕκάρτα δεν λειτουργεί ούτε από καρτοτηλέφωνο στο δρόμο (δοκίμασα στη Λιέγη). Τελευταία φορά που πήγα (Φεβρουάριο), η ΟΤΕκάρτα δούλευε και από το αεροδρόμιο.

 

Τις ταρίφες πού τις βρήκες; To site της Belgacom δεν τις έχει πουθενά...

Τις Ταρίφες δεν τις βρήκα στο internet, Πήγα Βέλγιο από 16 μέχρι 23 Απριλίου, Μόλις πάρεις τηλέφωνο με την Belgacom σου βγάζει την ταρίφα στην Οθόνη του καρτοτηλεφώνου. Είχα δύο Belgacom από τηνπροηγούμενη επίσκεψη και τις άδειασα μια που λήγαν τον Μάιο . Αν και δεν σύμφερε το rate.... αλλά δεν μπορούσα να τις αφήσω να πάνε χαμένες.... Απλά τις άδειασα στην Πόλη (Πλατεία Λουίζα) και όχι στο metro ...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια χρονοκάρτα της AMIMEX με χρέωση 0,04 (Μαζι με τον ΦΠΑ)

Αν πάρεις την κάρτα των 25 ευρώ με 6 ευρώ δώρο η κλήση θα σου έρχεται 0,032 δηλαδή θα σου στοιχιζει το υπεραστικό μόλις 4% πάνω από την αστική κλίση ΟΤΕ .Οι τιμές που σου λέω είναι δοκιμασμένες .

Δες όμως την φωτογραφία πιο κάτω για να πάρεις την συγκεκριμένη

 

http://www.amimex.gr/cards_gallery32.html

 

Αν δεν μπορείς να τις βρείς στην Καβάλα τώτε η επόμενη σου επιλογή είναι η Talk-talk . χρεώνει 0,05. Αλλά δίνει και 10% δώρο δηλαδή με 5 ευρώ αγοράζεις 5,5 άρα η τελική τιμή είναι Με 4,54 μαζί με τον ΦΠΑ.

Επίσης δες αν έχη φτάσει η mycard .

Όπως γράφουν εδώ χρεώνει 0,04 δηλαδή με 6 ευρώ δίνει 150 λεπτά . Δεν έχω δοκιμάσει όμως την ποιότητα της .Αν την δοκιμάσεις γράψε σε παρακαλώ την εμπειρία σου . Στην Καβάλα έκανα φαντάρος ... πολύ καλή εμπειρία ! :)

 

Μήπως μπορείς να μου υποδείξεις πού ακριβώς έχει τις χρεώσεις της Amimex για τις χρονοκάρτες της; Στο site τους βλέπω μόνο χρεώσεις για σταθερή τηλεφωνία και όχι για κάρτες.

Επίσης ξέρεις αν χρεώνει ανά λεπτό ή ανα δευτερόλεπτο τις υπεραστικές;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου υποδείξεις πού ακριβώς έχει τις χρεώσεις της Amimex για τις χρονοκάρτες της; Στο site τους βλέπω μόνο χρεώσεις για σταθερή τηλεφωνία και όχι για κάρτες.

Επίσης ξέρεις αν χρεώνει ανά λεπτό ή ανα δευτερόλεπτο τις υπεραστικές;

Η χρέωση είναι ανα λεπτό στις χρονοκάρτες αλλά αυτό δεν με ενοχλεί μια και η χρέωση είναι εξαιρετικά φτηνή. Όταν μιλάμε για χρεωση 0,032 (μαζί με τον Φ.Π.Α) αυτό είναι μόλις 4 % πάνω από αστική κλήση !!! Φυσικά για να εχεις αυτή την χρέωση θα πρέπει να πάρεις την κάρτα των 25 ευρώ και να την καταναλώσεις σε 6 μήνες.

Δυστυχώς όμως η χρέωση δεν υπάρχει στο site, Ότι έχω γράψει το έχω δοκιμάσει .Επίσης μπορείς να πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις και να σου υποδείξουν κάρτες σύμφωνα με τις ανάγκες σου. το τηλέφωνο είναι 8001140002 δωρεάν κληση .

Γραψε μου με PM Ποιες υπεραστικές κλήσεις σε ενδιαφέρουν ώστε να σου υποδείξω πια ακριβώς κάρτα χρειάζεσαι ( από όσες γνωρίζω ) .

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι ανα λεπτό στις χρονοκάρτες αλλά αυτό δεν με ενοχλεί μια και η χρέωση είναι εξαιρετικά φτηνή. Όταν μιλάμε για χρεωση 0,032 (μαζί με τον Φ.Π.Α) αυτό είναι μόλις 4 % πάνω από αστική κλήση !!! Φυσικά για να εχεις αυτή την χρέωση θα πρέπει να πάρεις την κάρτα των 25 ευρώ και να την καταναλώσεις σε 6 μήνες.

Δυστυχώς όμως η χρέωση δεν υπάρχει στο site, Ότι έχω γράψει το έχω δοκιμάσει .Επίσης μπορείς να πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις και να σου υποδείξουν κάρτες σύμφωνα με τις ανάγκες σου. το τηλέφωνο είναι 8001140002 δωρεάν κληση .

Γραψε μου με PM Ποιες υπεραστικές κλήσεις σε ενδιαφέρουν ώστε να σου υποδείξω πια ακριβώς κάρτα χρειάζεσαι ( από όσες γνωρίζω ) .

 

Ενδιαφέρομαι για κλήσεις από και προς διάφορες περιοχές:

από Θεσ/ νίκη προς Λάρισα και Κοζάνη και κυρίως

από Δράμα προς Λάρισα, Θεσ/νίκη και Κοζάνη.

Φαντάζομαι ότι η ο αρχικός αριθμός κλήσης ξεκινάει από 807+++. Σκεφτόμουν επίσης (επειδή πρόκειται να βάλω σταθερό στη Δράμα από Σεπτέμβριο) να επιλέξω μια λύση με χρονοκάρτες για όλες τις κλήσεις αντί να βάλω έναν από τους εναλλακτικούς και τρέχω με αιτήσεις, λογαριασμούς, προμήθειες σε τράπεζες και δε συμμαζεύεται.

 

Επίσης μ' ενδιαφέρει και η ποιότητα του σήματος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για κλήσεις από και προς διάφορες περιοχές:

από Θεσ/ νίκη προς Λάρισα και Κοζάνη και κυρίως

από Δράμα προς Λάρισα, Θεσ/νίκη και Κοζάνη.

Φαντάζομαι ότι η ο αρχικός αριθμός κλήσης ξεκινάει από 807+++. Σκεφτόμουν επίσης (επειδή πρόκειται να βάλω σταθερό στη Δράμα από Σεπτέμβριο) να επιλέξω μια λύση με χρονοκάρτες για όλες τις κλήσεις αντί να βάλω έναν από τους εναλλακτικούς και τρέχω με αιτήσεις, λογαριασμούς, προμήθειες σε τράπεζες και δε συμμαζεύεται.

 

Επίσης μ' ενδιαφέρει και η ποιότητα του σήματος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

H ποιότητα σήματος της Αmimex ειναι πάρα πολύ καλή .Σου συστήνω την κάρτα που σύστησα και πιο πάνω για όλα τα τηλέφωνα σου .

http://www.amimex.gr/cards_gallery32.html ειδικά την κάρτα των 25 Ευρώ που έχει την μεγαλύτερη έκπτωση

 

Ειδικά όμως για κλήσεις προς Θεσσαλονίκη Ζήτα την σειρά 20 καρτων ΠΑΟΚ VOLLEY η οποία έχει ακόμα πιο καλή χρέωση (0,028) φτάνει να καλείς ΠΡΟΣ τηλέφωνα που αρχίζουν από 23 Από όπου και αν τα καλείς. (φυσικά μπορείς να πάρεις και λιγώτερες από 20 Κάρτες)

 

δες τις κάρτες του Πάοκ εδώ http://www.amimex.gr/cards_gallery20.html

Κοιτα επίσης αυτό το κείμενο από την σελίδα του ΠΑΟΚ

http://www.paokbc.gr/kartes.htm

 

 

Οι χρονοκάρτες είναι συλλεκτικές καθώς κάθε ένα από τα σχέδια που κυκλοφόρησαν τυπώθηκε σε limited edition 2.000 τεμαχίων. Για την αρχή τυπωθήκανε 5 σχέδια τα οποία απεικονίζουν διάφορες ιστορικές στιγμές της αγαπημένης μας ομάδας μπάσκετ.

Η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ κοστίζει 5 ευρώ και προσφέρει χρόνο ομιλίας με χαμηλότερη χρέωση σε κλήσεις προς κινητά (29 λεπτά χρόνο ομιλίας), στα υπεραστικά (77 λεπτά χρόνο ομιλίας) καθώς και στις κλήσεις στο εξωτερικό (21 λεπτά χρόνο ομιλίας).

Θέλοντας όμως να την διαφοροποιήσουμε από τις υπόλοιπες χρονοκάρτες που υπάρχουν στην αγορά αποφασίσαμε να προσδώσουμε στην ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ έναν ειδικό χαρακτήρα. Ο ειδικός χαρακτήρας της ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ λοιπόν είναι ο εξής: από οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδος χρησιμοποιηθεί η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ για κλήση προς Θεσσαλονίκη, τα 5 ευρώ αντιστοιχούν σε 170 λεπτά χρόνο ομιλίας!!! Βρίσκεστε για παράδειγμα στην Κρήτη, στην Ορεστιάδα η οπουδήποτε στην Ελλάδα και χρησιμοποιώντας την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ μπορείτε να τηλεφωνείτε στην Θεσσαλονίκη χρεώνοντας την όσο για μια αστική κλήση!!! Την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ μπορείτε τώρα να την προμηθευτείτε από την μπουτίκ την ομάδας μπάσκετ εντός του PAOK SPORTS ARENA αλλά και από όλα τα περίπτερα.

Link to comment
Share on other sites

antigrafo apo site.

my card-hellas.astiko-yperastiko 75 min. sta 3 eyro.

un.kingdom 100 min. -sta 3 eyro.

Netherlands to idio.

Canada to idio.

RENATA tora poy teleiosan oi prosfores.

GERMANY O.O33 TO LEPTO .150 LEPTA STA 5 EYRO

ITALY TO IDIO.

U.S.A 0.035 TO 1 MIN 140 lapta sta 5 eyro.

all eyrope.0.05 to 1 min. dhladh kathara 100 lepta sta 5 etro.

POLLAND 0,04 !!! to 1 min.125 lepta sta 5 eyro.

RUSSSIA O.O46 !!! TO 1 MIN .111 MIN PROS FIXED and 100 min pros mobile sta 5 eyro!!!!!

BRAZIL 0.067 TO 1 MIN .75 lepta sta 5 eyro.

CYPRUS 0.05 MY CARD 60 LEPTA STA 3 EYRO.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mast Μήπως μπορείς να μας βρείς τις χρεώσεις για Ρουμανία Και Ισραήλ? Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

Φιλε mast Μήπως μπορείς να μας βρείς τις χρεώσεις για Ρουμανία Και Ισραήλ? Ευχαριστώ .

VASILIE eisai aytos poy anebazei ton pyxi sto forum.

Antigrafo apo site.

ISRAEL. 86 LEPTA RENATA STA 5 EYRO.

ROUMANIA 40 LEPTA STA 5 EYRO RENATA

My CARD ROYMANIA 28 LEPTA STA 3 EYRO.

Link to comment
Share on other sites

H ποιότητα σήματος της Αmimex ειναι πάρα πολύ καλή .Σου συστήνω την κάρτα που σύστησα και πιο πάνω για όλα τα τηλέφωνα σου .

http://www.amimex.gr/cards_gallery32.html ειδικά την κάρτα των 25 Ευρώ που έχει την μεγαλύτερη έκπτωση

 

Ειδικά όμως για κλήσεις προς Θεσσαλονίκη Ζήτα την σειρά 20 καρτων ΠΑΟΚ VOLLEY η οποία έχει ακόμα πιο καλή χρέωση (0,028) φτάνει να καλείς ΠΡΟΣ τηλέφωνα που αρχίζουν από 23 Από όπου και αν τα καλείς. (φυσικά μπορείς να πάρεις και λιγώτερες από 20 Κάρτες)

 

δες τις κάρτες του Πάοκ εδώ http://www.amimex.gr/cards_gallery20.html

Κοιτα επίσης αυτό το κείμενο από την σελίδα του ΠΑΟΚ

http://www.paokbc.gr/kartes.htm

me 3 eyro den xereis na moy peis kammia.

poy na doso 20 eyro gia karta.

kai ama ti xaso ti ginete.

 

Οι χρονοκάρτες είναι συλλεκτικές καθώς κάθε ένα από τα σχέδια που κυκλοφόρησαν τυπώθηκε σε limited edition 2.000 τεμαχίων. Για την αρχή τυπωθήκανε 5 σχέδια τα οποία απεικονίζουν διάφορες ιστορικές στιγμές της αγαπημένης μας ομάδας μπάσκετ.

Η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ κοστίζει 5 ευρώ και προσφέρει χρόνο ομιλίας με χαμηλότερη χρέωση σε κλήσεις προς κινητά (29 λεπτά χρόνο ομιλίας), στα υπεραστικά (77 λεπτά χρόνο ομιλίας) καθώς και στις κλήσεις στο εξωτερικό (21 λεπτά χρόνο ομιλίας).

Θέλοντας όμως να την διαφοροποιήσουμε από τις υπόλοιπες χρονοκάρτες που υπάρχουν στην αγορά αποφασίσαμε να προσδώσουμε στην ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ έναν ειδικό χαρακτήρα. Ο ειδικός χαρακτήρας της ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ λοιπόν είναι ο εξής: από οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδος χρησιμοποιηθεί η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ για κλήση προς Θεσσαλονίκη, τα 5 ευρώ αντιστοιχούν σε 170 λεπτά χρόνο ομιλίας!!! Βρίσκεστε για παράδειγμα στην Κρήτη, στην Ορεστιάδα η οπουδήποτε στην Ελλάδα και χρησιμοποιώντας την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ μπορείτε να τηλεφωνείτε στην Θεσσαλονίκη χρεώνοντας την όσο για μια αστική κλήση!!! Την ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑΠΑΟΚ μπορείτε τώρα να την προμηθευτείτε από την μπουτίκ την ομάδας μπάσκετ εντός του PAOK SPORTS ARENA αλλά και από όλα τα περίπτερα.

me 3 eyro den xereis kapoia xronokarta.

einai polla 20 eyro gia karta.

Link to comment
Share on other sites

me 3 eyro den xereis kapoia xronokarta.

einai polla 20 eyro gia karta.

Γεια σου φίλε

Δεν είναι 20 Ευρώ

Είναι 20 Κάρτες των 5 Ευρώ .

Μπορείς βέβεα να πάρεις και μία από αυτές .

Οι κάρτες που ανέφερα πιο πάνω έχουν την χαμηλώτερη χρέωση προς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Πέραν τούτου αν μιλάς για Περιοχές που αρχίζουν από 22 υπάρχουν άλλες κάρτες

Επίσης και η mycard έχει καλό χρόνο για όλη την Ελλάδα .Αλλά για Θεσσαλονίκη και περιοχές από 22 ( Στερεα Ελλάδα πλήν Αιτωλοακαρνανίας Κυκλάδες Δωδεκάνησα Ευβοια Χίο Μυτιλίνη Σάμο Ικαρία) οι κάρτες της Amimex υπερέχουν

Link to comment
Share on other sites

Poia thewreitai auti ti stigmi i kaliteri xronokarta gia roumania? Enow apo apopsi xronou omilias kai poiotitas ixou (an sindiazontai pleon afou distixws i Ya mas teleiwse....:( )
Link to comment
Share on other sites

H talktalk χρεώνει 0,05 για Ρουμανία με την κάρτα των 5 ε. Ομως δεν την εχω δοκιμάσει για τον προορισμό αυτό. Πάρε μια των 3ε δοκιμαστικά να δεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

Για υπεραστικα και εξωτερικο εχω καταληξει στην talk-talk . Η καρτα των 11Ε ( 10+1 δωρο ) δινει 220' λεπτα χρονο ομιλιας εντος Ελλαδας και 200' για χωρες της ΕΕ .

 

Το ερωτημα μου ειναι ποια ειναι η καλυτερη καρτα για αστικα τηλεφωνηματα και δη στην Αθηνα . Δηλαδη , καποια καρτα που να εχει ευνοϊκοτερη χρεωση στα αστικα , χωρις να παιζει ρολο τι χρεωσεις εχει στις υπολοιπες κατηγοριες κλησεων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

Για υπεραστικα και εξωτερικο εχω καταληξει στην talk-talk . Η καρτα των 11Ε ( 10+1 δωρο ) δινει 220' λεπτα χρονο ομιλιας εντος Ελλαδας και 200' για χωρες της ΕΕ .

 

Το ερωτημα μου ειναι ποια ειναι η καλυτερη καρτα για αστικα τηλεφωνηματα και δη στην Αθηνα . Δηλαδη , καποια καρτα που να εχει ευνοϊκοτερη χρεωση στα αστικα , χωρις να παιζει ρολο τι χρεωσεις εχει στις υπολοιπες κατηγοριες κλησεων

H Talk talk σύμφωνα με τον κατάλογο της έχει για αστικά 0,03 μέ τον όρο ότι θα περάσεις την κάρτα στο τηλέφωνο από το οποίο καλείς (καρτοσταθερή) έτσι με την κάρτα των 10 +1 δώρο η τελική χρέωση κατεβαίνει στο 0,027

Είναι αρκετά καλή τιμή . Πέραν τούτου υπάρχουν αρκετές κάρτες της Amimex που δίνουν την ίδια τιμή ή ελαφρώς καλύτερη (0,0266) και μπορούν να χρησιμοποιηθούν και από θάλαμο . Προτείνω την σειρά των αθλημάτων των 8 ευρώ με χρόνο για αστικά 300 λεπτά ( άρα 0,0266) Θα τις βρεις στα περίπτερα στην Ομόνοια .Για να τις γνωρίσεις σου στέλνω μια φωτογραφία

 

 

http://www.amimex.gr/cards_gallery1.html

Link to comment
Share on other sites

Για κακή μου τύχη χρησιμοποιώ στη δουλειά μου χρονοκάρτα της Αmimex και δε βλέπω την ώρα να τελειώσει.

Τα προβλήματα είναι πολλά:

α) η χειρίστη δυνατή ποιότητα ήχου. Αυτοί που λαμβάνουν την κλήση μου μού λένε ότι ακούγομαι σα να μιλάω από το υπερπέραν. Το ίδιο χάλια τους ακούω κι εγώ, κάτι που προκαλεί επιμήκυνση της διάρκειας συνομιλίας μας και ως εκ τούτου, μεγαλύτερο κόστος συνομιλίας.

β) χρειάζομαι τουλάχιστον 22 δευτερόλεπτα μέχρι να πληκτρολογήσω τον αριθμό της κάρτας μου, 1 για ελληνικά, αναμονή μέχρι να μου δοθεί εντολή για πληκτρόγηση του καλούμενου αριθμού, κι αναμονή μέχρι, όπως μου αναγγέλεται, για να συνδεθώ. Όσο κι αν προσπαθήσει κάποιος να επισπεύσει την κλήση του, διακόπτοντας τις αναγγελίες της χρονοκάρτας, τα 22" πλασματικό χρόνο ομιλίας, που συνυπολογίζεται στο χρόνο συνομιλίας που χρεώνεται, ΔΕΝ τα αποφεύγει. Με τη χρονοκάρτα του ΟΤΕ ο χρόνος αυτός με γρήγορες πληκτρολογήσεις μπορεί να περιοριστεί στα 6".

γ) Δεν παρέχεται αναγνώρηση του καλούντος αριθμού στον καλούμενο. Ο καλούμενος βλέπει ότι λαμβάνει κλήση από Αμερική! (001.....)

δ) Η τιμή χρέωσης ανά λεπτό είναι 0,04 στα αστικά ενώ στον ΟΤΕ ήταν 0,032.

 

ΠΟΤΕ και σε κανέναν δε θα συνιστούσα αυτή την χρονοκάρτα. ΄Εχω κυριολεκτικά αγανακτήσει με τη χρονοκάρτα της Αmimex. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ στις χρονοκάρτες!

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Για κακή μου τύχη χρησιμοποιώ στη δουλειά μου χρονοκάρτα της Αmimex και δε βλέπω την ώρα να τελειώσει.

Τα προβλήματα είναι πολλά:

α) η χειρίστη δυνατή ποιότητα ήχου. Αυτοί που λαμβάνουν την κλήση μου μού λένε ότι ακούγομαι σα να μιλάω από το υπερπέραν. Το ίδιο χάλια τους ακούω κι εγώ, κάτι που προκαλεί επιμήκυνση της διάρκειας συνομιλίας μας και ως εκ τούτου, μεγαλύτερο κόστος συνομιλίας.

β) χρειάζομαι τουλάχιστον 22 δευτερόλεπτα μέχρι να πληκτρολογήσω τον αριθμό της κάρτας μου, 1 για ελληνικά, αναμονή μέχρι να μου δοθεί εντολή για πληκτρόγηση του καλούμενου αριθμού, κι αναμονή μέχρι, όπως μου αναγγέλεται, για να συνδεθώ. Όσο κι αν προσπαθήσει κάποιος να επισπεύσει την κλήση του, διακόπτοντας τις αναγγελίες της χρονοκάρτας, τα 22" πλασματικό χρόνο ομιλίας, που συνυπολογίζεται στο χρόνο συνομιλίας που χρεώνεται, ΔΕΝ τα αποφεύγει. Με τη χρονοκάρτα του ΟΤΕ ο χρόνος αυτός με γρήγορες πληκτρολογήσεις μπορεί να περιοριστεί στα 6".

γ) Δεν παρέχεται αναγνώρηση του καλούντος αριθμού στον καλούμενο. Ο καλούμενος βλέπει ότι λαμβάνει κλήση από Αμερική! (001.....)

δ) Η τιμή χρέωσης ανά λεπτό είναι 0,04 στα αστικά ενώ στον ΟΤΕ ήταν 0,032.

 

ΠΟΤΕ και σε κανέναν δε θα συνιστούσα αυτή την χρονοκάρτα. ΄Εχω κυριολεκτικά αγανακτήσει με τη χρονοκάρτα της Αmimex. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ στις χρονοκάρτες!

Μα κανείς δεν συνέστησε ποτέ την χρονοκάρτα της AMIMEX για αστικές κλήσεις στην Πάτρα.

Σε ποιόν αριθμό μπαίνεις? Σε ρωτάω γιατί αν μπαίνεις στο 8078075 δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα . Υπάρχουν μερικές κάρτες συνεργατών που μπαίνουν σε άλλα νουμερα ... Αυτές είναι προβληματικές .

Στον ΟΤΕ υπάρχει call-setup στις αστικές κλήσεις δηλαδη 1 λεπτό ομιλίας σου στοιχίζει 0,062 .( Αμιμεχ 0.04) Τα δύο λεπτά στοιχίζουν 0,094 (Αμι 0.08)

Τα τρία λεπτά 0,126 ( ΑΜι 0.120)

Τα τέσσερα 0,158 (Αμι 0.160) Ακόμα και μέχρι τα 3 λεπτά η AMIMEX είναι πιο φτηνή ακόμα και στα αστικά αν και δεν ενδείκνυτε για αστικες κλήσεις και αυτό λόγω της τακτικής του call-setup της χρονοκάρτας.

Η Αμιμεχ έχει την ίδια τιμή και για υπεραστικές .Εκεί είναι ασύγκριτη !

Δεν χρειάζεται να περιμένεις μετά την πληκτρολόγηση του 1 για Ελληνικά .Μπορεις να πληκτρολογήσεις Αμέσως το PIN .

Δεν χρειάζεται να περιμένεις να σου δοθει εντολή πληκτρολόγησης του αριθμού (φτάνει να έχεις πατήσει δίεση και συνεχίζεις αμέσως)

και ένα μικρό ΤΙΡ. Αν μπαίνεις στο 8078075 μπες στο 8078070 και δεν θα σου ζητήσει ούτε το 1 για Ελληνικά .Στο 8078070 μιλάει μόνο Ελληνικά !!

Τέλος υπαρκτό πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει αναγνώριση κλήσης .

¨οσο αφορά την πιότητα εγω από Αθήνα δεν είχα ποτέ πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Για κακή μου τύχη χρησιμοποιώ στη δουλειά μου χρονοκάρτα της Αmimex και δε βλέπω την ώρα να τελειώσει.

Τα προβλήματα είναι πολλά:

α) η χειρίστη δυνατή ποιότητα ήχου. Αυτοί που λαμβάνουν την κλήση μου μού λένε ότι ακούγομαι σα να μιλάω από το υπερπέραν. Το ίδιο χάλια τους ακούω κι εγώ, κάτι που προκαλεί επιμήκυνση της διάρκειας συνομιλίας μας και ως εκ τούτου, μεγαλύτερο κόστος συνομιλίας.

β) χρειάζομαι τουλάχιστον 22 δευτερόλεπτα μέχρι να πληκτρολογήσω τον αριθμό της κάρτας μου, 1 για ελληνικά, αναμονή μέχρι να μου δοθεί εντολή για πληκτρόγηση του καλούμενου αριθμού, κι αναμονή μέχρι, όπως μου αναγγέλεται, για να συνδεθώ. Όσο κι αν προσπαθήσει κάποιος να επισπεύσει την κλήση του, διακόπτοντας τις αναγγελίες της χρονοκάρτας, τα 22" πλασματικό χρόνο ομιλίας, που συνυπολογίζεται στο χρόνο συνομιλίας που χρεώνεται, ΔΕΝ τα αποφεύγει. Με τη χρονοκάρτα του ΟΤΕ ο χρόνος αυτός με γρήγορες πληκτρολογήσεις μπορεί να περιοριστεί στα 6".

γ) Δεν παρέχεται αναγνώρηση του καλούντος αριθμού στον καλούμενο. Ο καλούμενος βλέπει ότι λαμβάνει κλήση από Αμερική! (001.....)

δ) Η τιμή χρέωσης ανά λεπτό είναι 0,04 στα αστικά ενώ στον ΟΤΕ ήταν 0,032.

 

ΠΟΤΕ και σε κανέναν δε θα συνιστούσα αυτή την χρονοκάρτα. ΄Εχω κυριολεκτικά αγανακτήσει με τη χρονοκάρτα της Αmimex. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ στις χρονοκάρτες!

an thes dokimase ti my-card kai pes mou tis entiposeis sou.

exei astiko-yperastiko 75 mins opou kai an briskese.STA 3 EYRO!!!!

panelladika i idies xreoseis.

TOULAXISTON ayth tin protinoume anepifilakta!!!

Den xreiazete an eise stin Patra i THESSALONIKH na thimase oti allazei i xreosi

alla to kiriotero eine i KALYTERH POIOTHTA THS AGORAS kai ayto den mporei na to amfisbitisei kaneis. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...