Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται .Απλά κοίτα το υπόλοιπο του λογαριασμού σου .
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο εχω βαλει ηδη 60 Ευρω στο λογαριασμο μου :D ;)

Ε εντάξει ούτε 20 ευρώ δεν ξόδεψες....Πάντως ανέβασες σημαντικά την κυκλοφορία του περιοδικού !!!

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει ούτε 20 ευρώ δεν ξόδεψες....Πάντως ανέβασες σημαντικά την κυκλοφορία του περιοδικού !!!

 

Θα δω μπας και βαλω κανενα ακομα :p

 

 

NRG εμένα πάντως δε μου στέλνει το μαιλ ενεργοποίησης σε προηγούμενο account. Ακόμα το περιμένω από χτες......

 

Επρεπε να ειχε ερθει. Βαζεις το username σου στη μορφη username@hol.gr απο κατω σιριαλ και πιν και θα σου ερθει ιμειλ στο ιμειλ που ειχες δηλωσει. Τα παραπανω τα κανεις αν θελεις να προσθεσεις σε ενα ηδη υπαρχοντα λογαριασμο μια νεα καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εδω και δυο μερες εχει προβλημα στις κλησεις για Τουρκια. λεει "περιμενετε να σας συνδεσω.....λυπουμαστε η συνδεση δεν ειναι εφικτη"

ενω πριν δουλευε.τωρα λεει αυτο σε σταθερα και κινητα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές το βγάζει όταν ο καλούμενος είναι κατειλημένος. Δοκίμασε να καλέσεις με άλλο τρόπο να δεις. Ισως να είναι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές το βγάζει όταν ο καλούμενος είναι κατειλημένος. Δοκίμασε να καλέσεις με άλλο τρόπο να δεις. Ισως να είναι αυτό.

οχι, δυστυχως το βγαζει συνεχως. αφου προσπαθησω, αμεσως μετα με οποια καρτα και αν καλεσω η συνδιαλεξη γινεται κανονικα.

 

επικοινωνησα μαζι τους και οντως υπαρχει προβλημα σε κλησεις για τουρκια, μαλιστα δεν το ηξερε και μου ζητησε τον αριθμο που καλω και το διαπιστωσε και μονος του. θα το κοιταξουν μου ειπε. και θα με ενημερωσουν και τηλεφωνικα. για να δουμε... :O

Link to comment
Share on other sites

Θα δω μπας και βαλω κανενα ακομα :p

 

 

 

Επρεπε να ειχε ερθει. Βαζεις το username σου στη μορφη username@hol.gr απο κατω σιριαλ και πιν και θα σου ερθει ιμειλ στο ιμειλ που ειχες δηλωσει. Τα παραπανω τα κανεις αν θελεις να προσθεσεις σε ενα ηδη υπαρχοντα λογαριασμο μια νεα καρτα.

 

Μιά που μου έτυχε για δεύτερη φορά να προσπαθήσω να ανανεώσω την συνδρομή μου και σηνέβη το ίδιο πρόβλημα που είχα και με την πρώτη, με την Συνδρομή Σε Εκκρεμότητα, σε συνομηλία που είχα με κάποιον απο το Support online του έθεσα το ερώτημα και μου απάντησε ως εξής :

 

teokeh : μάλιστα, σε ένα forum, κάποιος χρήστης ισχυρίστηκε πως για

να γίνει σωστά μία ανανέωση θα πρέπει, όταν μου ζητηθεί το username,

να το θέσω σε μορφή username@hol.gr και όχι απλά username. Γνωρίζεται

εαν ισχύει κάτι τέτοιο?

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : Οχι

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : αυτό είναι το e-mail που έχετε από εμάς

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ : το username σας είναι teokeh χωρίς το hol.gr

 

Τελικά τι γίνεται δεν μπορώ να καταλάβω. Πάντως για σιγουριά, για κάθε μία απο τις κάρτες θα ανοίγω και διαφορετικό account......σίγουρα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν σου ζηταει καπου το username . Θα πας εδω http://evoice.hol.gr/online/evoice/index.aspx?mid=4067 στο email address θα βαλεις teokeh@hol.gr και απο κατω τα στοιχεια της καρτας. Θα σου σταλει ενα email με λινκ στο email που ειχες δηλωσει αρχικα οταν ανοιξες το λογαριασμο σου (px hotmail yahoo klp). Μολις πατησεις στο λινκ θα προστεθουν τα χρηματα, το εχω κανει 7-8 φορες!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας λίγο τον τιμοκατάλογο της υπηρεσίας evoice πριν λίγο διαπίστωσα

οτι στις χρεώσεις για σταθερά Ελλάδας και κινητά αλλά και για διεθνείς

κλήσεις έχουν προστεθεί και άλλες τιμές.

 

Π.χ. η χρέωση μέχρι και πριν ήταν ίση με 0,018€/min για όλα τα σταθερά

Ελλάδας ενώ τώρα εμφανίζει και χρέωση 0,028€ για κλήση προς σταθερό Ελλάδας.

Δοκίμασα επίσης την επιλογή που έχει στο site για υπολογισμό χρεώσεων

ανάλογα με τον αριθμό και τη δίάρκεια της κλήσης που επιθυμείς και με λύπη

διαπίστωσα οτι σε αριθμό της μορφής 210ΧΧΧΧΧΧΧ (δλδ Αθήνα) η χρέωση εμφανίζεται

να είναι 0,028€ /min !!!! (όλες οι τιμές χωρίς ΦΠΑ)

 

Επίσης δοκίμασα τον υπολογισμό χρεώσεων για εναν αριθμό σταθερού

τηλέφωνου Ιταλίας και ενώ πριν λίγες μέρες εμφάνιζε χρέωση 0,024€/min(και

τόσο ακριβώς χρεωνόταν) τώρα εμφανίζει χρέωση 0,034€ /min !!!

 

Δοκιμάστε το και εσείς. Ελπίζω να είναι κάποιο λάθος στην εμφάνιση του site

και να μην είναι πραγματικότητα οι αυξησεις αυτές....Πολύ φοβαμαι οτι

η hol ίσως προχωρήσει σύντομα σε κρυφές αυξήσεις τώρα που είδε οτι

υπήρξε μια σημαντική αύξηση στη χρήση της υπηρεσίας της...

 

Αν γίνει κάτι τέτοιο είναι σίγουρα μια πολύ κακή κίνηση για την εταιρεία και δεν θα βοηθήσει στην προώθηση της υπηρεσίας!! :down: :down:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο μου βγαζει και για Ελλαδα και για Αγγλια που δοκιμασα. Με τετοιες κινησεις το μονο που θα καταφερουν ειναι να μειωσουν τη "χασουρα" απο τις καρτες του computer active, αλλα δεν νομιζω οτι θα τη ξαναχρησιμοποιησει κανεις αυτη την υπηρεσια με τετοιες πρακτικες που ακολουθει η χολ...

 

Να σημειωσω πως μια κληση που εκανα προς Αγγλια σημερα στις 8 το βραδυ μου τη χρεωσε με 0,024 δηλαδη με τη ταριφα που ξερουμε...για να δουμε!

 

edit: Πηρα τωρα σε ενα σταθερο Ελλαδος και η χρεωση ειναι 0,018. Δηλαδη η παλια.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Η smile and web δινει παλι με 3 Ευρω 90 λεπτα σε δημοφιλεις προορισμους.

 

Μιλήστε με €3, 90 λεπτά* σε Αγγλία, ΗΠΑ, Καναδά, Γερμανία, Αυστραλία, Κύπρο.

 

Η ΟΤΕnet δημιούργησε μία εκπληκτική προσφορά για την κάρτα Smile+web, αυξάνοντας το διαθέσιμο χρόνο ομιλίας τηλεφωνικών κλήσεων στους παραπάνω προορισμούς, για κλήσεις από 23 Σεπτεμβρίου μέχρι και 30 Νοεμβρίου 2005

Link to comment
Share on other sites

Στο Computer Active λέει σαφώς ότι αν μπένουμε μέσω του 8002003864 χρεωνόμαστε 0,01 λεπτό παραπάνω σε σχέση με πρόσβαση μέσω internet . Φαίνεται ότι κινούνται προς την κατευθυνση αυτή. οπότε θα συμφέρει πιο πολύ αν μιλάμε με ακουστικά μέσω του υπολογιστή. Πάντως δεν το έχουν εφαρμόσει ακόμα αν και το βάλαν στο τιμοκατάλογο ...
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα μικρό ΤΙΡ για να κάνετε γρήγορες ανaνεώεις στο evoice

Ακολουθήστε κατευθείαν το παρακάτω link αφου πρώτα βάλετε τα δικά σας στοιχεία στο λινκ

δηλαδή αλάξτε το serial = με το δικό σας το pin= με το δικό σας και το login με το δικό σας

https://public.curbas.hol.gr/register/curbas-emoney-rebate.cgi?language=el&serial=CA0095454&pin=GGEIGPNG&login=mitsus

 

Σημ. Αν αλλάξετε τα δύο πρώτα και ξεχάσετε να αλλάξεται το login, θα με κάνετε ευτηχισμένο :-)

Link to comment
Share on other sites

Στο Computer Active λέει σαφώς ότι αν μπένουμε μέσω του 8002003864 χρεωνόμαστε 0,01 λεπτό παραπάνω σε σχέση με πρόσβαση μέσω internet . Φαίνεται ότι κινούνται προς την κατευθυνση αυτή. οπότε θα συμφέρει πιο πολύ αν μιλάμε με ακουστικά μέσω του υπολογιστή. Πάντως δεν το έχουν εφαρμόσει ακόμα αν και το βάλαν στο τιμοκατάλογο ...

 

Το θεμα ειναι οτι ,στο site,στην επιλογή που έχει για υπολογισμό χρεώσεων με βάση τον αριθμό που θα βάλεις και τη διάρκεια της κλήσης όλες οι κλήσεις που θα βάλεις εμφανίζονται αυξημένες σε σχέση με πριν ,όπότε οι χρεώσεις αυτές φαίνεται να ισχύουν και για κλήσεις απο PC

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ,στο site,στην επιλογή που έχει για υπολογισμό χρεώσεων με βάση τον αριθμό που θα βάλεις και τη διάρκεια της κλήσης όλες οι κλήσεις που θα βάλεις εμφανίζονται αυξημένες σε σχέση με πριν ,όπότε οι χρεώσεις αυτές φαίνεται να ισχύουν και για κλήσεις απο PC

 

Μιλησα με τη hol, τους εξηγησα το προβλημα και αφου μιλησε με το προισταμενο του μου ειπε οτι εχει προβλημα η ιστοσελιδα και οτι εντος της ημερας θα διορθωθει. Τελος καλο, ολα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τη hol, τους εξηγησα το προβλημα και αφου μιλησε με το προισταμενο του μου ειπε οτι εχει προβλημα η ιστοσελιδα και οτι εντος της ημερας θα διορθωθει. Τελος καλο, ολα καλα :)

 

 

Ουφ ! Ευτυχώς τελικα ηταν λαθος στο site! :)

Τους ειχα στειλει και εγω e-mail αλλα δεν απαντησαν ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Η smile and web δινει παλι με 3 Ευρω 90 λεπτα σε δημοφιλεις προορισμους.

 

Μιλήστε με €3, 90 λεπτά* σε Αγγλία, ΗΠΑ, Καναδά, Γερμανία, Αυστραλία, Κύπρο.

 

Η ΟΤΕnet δημιούργησε μία εκπληκτική προσφορά για την κάρτα Smile+web, αυξάνοντας το διαθέσιμο χρόνο ομιλίας τηλεφωνικών κλήσεων στους παραπάνω προορισμούς, για κλήσεις από 23 Σεπτεμβρίου μέχρι και 30 Νοεμβρίου 2005

Φιλε μου ισχυουν κ απο Αγγλια για Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ισχυουν κ απο Αγγλια για Ελλαδα

Δυστυχώς δεν ισχύουν για κλήσεις από Αγγλία στην Ελλάδα μια και η smileandweb δεν έχει αριθμό πρόσβασης από εξωτερικό.... όπως η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ.

TIP . Οι έπιπλέον ώρες Internet που προσφέρει η κάρτα ισχύουν ακόμα και αν την χρησιμοποιούμε για τηλεφωνήματα! Επιπλέον μπαίνεις και σε καθημερινές κληρώσεις για ένα ΧΒΟΧ!!! φτάνει να έχει ενεργοποιηθεί η κάρτα μετά από τις 22 Σεπτεμβρίου και να μπείς στο http://www.smileandweb.gr για να δηλώσεις την κάρτα σου να συμμετέχει στον διαγωνισμό .(επιπλέον πρέπει να έχει υπόλοιπο έστω και ένα λεπτό δηλαδή 0,01 ευρώ ).

Link to comment
Share on other sites

Για κινητό Αγγλίας τελικά ποιά κάρτα να πάρω ή με συμφέρει να συνδεθώ με κάποια εταιρία σταθερής τηλεφωνίας?

Νομίζω ότι υπήρξαμε σαφείς .

Η φτηνώτερη εταιρεία σταθερής χρεώνει τα κινητά Αγγλίας 0,21 Μαζί με το ΦΠΑ έρχεται 0,25

Άρα γιατί να μιλάς με την χειρώτερη πιότητα όταν μπορείς να μιλάς με ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ ΟΤΕ?

Άν θές να μιλάς με σταθερά τηλέφωνα Αγγλίας τώτε αλλάζει υπάρχουν πολλές κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά σε όλους τους φίλους που παρακολουθούν το post

έχω μια χρονοκάρτα ΟΤΕ που λήγει σήμερα .

όποιος θέλει μπορεί να την χρησιμοποιήσει .... 'Ετσι κι αλλιώς δεν την προλαβαίνω

Λοιπόν

Αριθμός πρόσβασης 8071122

PIN 0699 6474 4729

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...