Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάρτα φτηνή για εστία κ κινητό για Αγγλία? Με την σμιλε γουμπ δεν μπορω να παρω 90 λεπτα σε κινητό κ εστία. Τα τηλ είναι τα εξής

004487075453χχ Σπίτι

004478704614χχ Κινητό

 

Ευχαριστώ.

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο σχόλιο σου ήταν ιδιαίτερα επιθετικό απέναντι στο Βασίλειο χωρίς λόγο κατά τη γνώμη μου. Στο κάτω κάτω είχε τεκμηριώσει γιατί κατά την άποψη του ο ΟΤΕ συνέφερε καλύτερα στην περίπτωση εκείνη. Καλό είναι Lawyer (μια και γράφτηκες πολύ πρόσφατα στο φόρουμ) να είσαι πιο προσεκτική με τις αιχμές που αφήνεις κατά των υπόλοιπων μελών. Καλό είναι προτού απευθύνεις κάποια αιχμή να δεις τις προτάσεις που σε διάφορες φάσεις χρονικά έχει καταθεσει ο Βασίλειος, προτού μιλήσεις (άκουσον άκουσον :lol: ) για συνεργασία ολυμπιακής-ΟΤΕ.......

 

 

Μαστ για τις προπληρωμένες κάρτες που δίνουν πολύ χρόνο το έχουμε συζητήσει και άλλη φορά. Απο τον ΟΤΕ παίρνεις αναλυτική κατάσταση και βλέπεις πόσο μίλησες ενώ η πλειοψηφία των κατών που έχει πολύ χαμηλές χρεώσεις έχει άλλες παγίδες (π.χ. πάγιο τέλος κλήσης, ημερήσιο κόστος χρήσης, μηνιαίο κόστος χρήσης, ή δεν ξέρω τι άλλο :wacko: ) που καταλήγει να σε συμφέρει μόνο αν χρησιμοποιήσεις την κάρτα για μια κλήση και την τελειώσεις στη διάρκεια αυτής της μιας κλήσης (αν και σε κάποιες κάρτες ούτε αυτό ισχύει....)

ante na zontanepsoume ligo na apoktisei endiaferon to forum.

kale mou file den mporo na katalavo ego pou kolao sti sizhthsh.

ego eipa apla oti kapioi dinoun times kato tou kostous.

auto mas endiaferei.

tora ean exoun krifes xreoseis eine toso megales oi diafores pou den nomizo oi 5 ores na ginontai 3.

kalo tha eine na miloun olo kai pio perissoteroi filoi na xeroume pou vadizei h agora.

yparxoun 6 toulaxiston kartes me katapliktikes xreoseis tis opoies den tis exo dei na tis anaferoun sto forum.

EMENA prosopika auto me endiaferei gia na mporo na parousiazo kai tin dikh mas protasi stin agora,

oso perisoteroi sumetexoun edo toso kaliteroi ginomaste oloi.

sumfono na min ginontai prosopikes anafores ston kathe xristi.

den eine ayto to zitoumeno alloste

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάρτα φτηνή για εστία κ κινητό για Αγγλία? Με την σμιλε γουμπ δεν μπορω να παρω 90 λεπτα σε κινητό κ εστία. Τα τηλ είναι τα εξής

004487075453χχ Σπίτι

004478704614χχ Κινητό

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν νομιζω οτι θα βρεις κατι καλο. Πες στο φιλο σου που ειναι στην εστια να σε καλεσει στο κινητο σου να δεις τι νουμερο βγαζει σαν αναγνωριση και αν ειναι της μορφης 0044 2 τοτε εισαι τυχερος και μπορεις να καλεις αυτο το νουμερο με τη smile and web και να εχεις 90 λεπτα :)

 

Για το κινητο μπορεις να πας σε ενα περιπτερο και να παρεις ενα περιοδικο computer active που εχει δωρο μια καρτα 6,40 Ευρω το περιοδικο κανει 2 Ευρω. Δες στις προηγουμενες σελιδες που εχουμε συζητησει αναλυτικα το θεμα. Η χρεωση ειναι 0,18/λεπτο χωρις φπα, δηλαδη με 2 ευρω που θα δωσεις θα μιλας 30 λεπτα, δεν ειναι και ασχημα!

 

ps Ας δοκιμασει καποιος το 0870 νουμερο με καρτα ya, στον τιμοκαταλογο λεει οτι με 3 ευρω εχεις 50 λεπτα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Η χρεωση ειναι 0,18/λεπτο χωρις φπα, δηλαδη με 2 ευρω που θα δωσεις θα μιλας 30 λεπτα, δεν ειναι και ασχημα!

QUOTE]

 

Αναφέρεσαι 39 λεπτά ομιλίας σε σταθερό τηλέφωνο σωστά? Δηλαδή για τιν εστεία/κινητό θα είναι κανένα 5 λεπτο?

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

Η χρεωση ειναι 0,18/λεπτο χωρις φπα, δηλαδη με 2 ευρω που θα δωσεις θα μιλας 30 λεπτα, δεν ειναι και ασχημα!

QUOTE]

 

Αναφέρεσαι 39 λεπτά ομιλίας σε σταθερό τηλέφωνο σωστά? Δηλαδή για τιν εστεία/κινητό θα είναι κανένα 5 λεπτο?

 

30 λεπτα σε κινητο μιλας, για την εστια γυρω στα 25 να υπολογιζεις. Περισσοτερα στο http://www.evoice.gr οπου υπαρχει πληρης τιμοκαταλογος. Μη μπερδευτεις, δεν θα τη χρησιμοποιεις απο τον υπολογιστη οπως λεει αλλα απο το σταθερο σου τηλεφωνο, γινεται :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε ποια κάρτα συμφέρει για κλήσεις προς Γαλλία (σταθερό/κινητό);

Μήπως η περίφημη του computer active;! Όμως διατίθεται και στην Θεσσαλονίκη; Και γενικά κυκλοφορεί ευρέως ή θα το ψάχνω σε κάθε περίπτερο; :worry:

Ευχαριστώ!

:bear:
Link to comment
Share on other sites

θέλω καποιος να μου πει πια κάρτα συμφέρει να πάρω για κλήσεις σε σταθερά απο το σπίτι μου (δεν θέλω να φορτώνω τον λογαρισαμό του ΟΤΕ γιατί μιλάω πολύ)
Link to comment
Share on other sites

θέλω καποιος να μου πει πια κάρτα συμφέρει να πάρω για κλήσεις σε σταθερά απο το σπίτι μου (δεν θέλω να φορτώνω τον λογαρισαμό του ΟΤΕ γιατί μιλάω πολύ)

 

Σταθερά Ελλάδας εννοείς;;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε ποια κάρτα συμφέρει για κλήσεις προς Γαλλία (σταθερό/κινητό);

Μήπως η περίφημη του computer active;! Όμως διατίθεται και στην Θεσσαλονίκη; Και γενικά κυκλοφορεί ευρέως ή θα το ψάχνω σε κάθε περίπτερο; :worry:

Ευχαριστώ!

 

Για σταθερά έχει εξαιρετικές τιμές. Και για κινητά Γαλίας έχει πολύ καλές.

 

Αν βρεις το περιοδικό πάρε την. Αλλιώς μπορείς να αγοράσεις χρόνο για την κάρτα χρησιμοποιώντας την πιστωτική σου κάρτα.....

Link to comment
Share on other sites

tasgaz & Nikolaos και τους 2 σας συμφερει η καρτα του computer active. Για σταθερα Ελλαδος πληρωνεις 2 Ευρω που κανει το περιοδικο μιλας 300 λεπτα (5 ωρες!). Για σταθερο γαλλιας μιλας 225 λεπτα, για το κινητο πεσμου τα πρωτα ψηφια του αριθμου για να σου πω.

 

Οποτε τρεξτε στα περιπτερα :D Φιλε nikolaos κυκλοφορει ευρεως το περιοδικο, δεν θα δυσκολευτεις να το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

tasgaz & Nikolaos και τους 2 σας συμφερει η καρτα του computer active. Για σταθερα Ελλαδος πληρωνεις 2 Ευρω που κανει το περιοδικο μιλας 300 λεπτα (5 ωρες!). Για σταθερο γαλλιας μιλας 225 λεπτα, για το κινητο πεσμου τα πρωτα ψηφια του αριθμου για να σου πω.

 

Οποτε τρεξτε στα περιπτερα :D Φιλε nikolaos κυκλοφορει ευρεως το περιοδικο, δεν θα δυσκολευτεις να το βρεις.

 

 

Κανονικά (εκτός περιοδικού) η κάρτα αυτή ποια είναι και πόσο κάνει;; Μπορείς να την βρείς εύκολα;;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά (εκτός περιοδικού) η κάρτα αυτή ποια είναι και πόσο κάνει;; Μπορείς να την βρείς εύκολα;;

 

Εκτος περιοδικου δεν υπαρχει αυτη η καρτα. Η υπηρεσια λεγεται http://www.evoice.gr κανεις ενα λογαριασμο και καταθετεις χρηματα με τη πιστωτικη/χρεωστικη σου καρτα. Απο το περιοδικο ομως με 2 Ευρω παιρνεις 6,41 Ευρω χρονο ομιλιας ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτος περιοδικου δεν υπαρχει αυτη η καρτα. Η υπηρεσια λεγεται http://www.evoice.gr κανεις ενα λογαριασμο και καταθετεις χρηματα με τη πιστωτικη/χρεωστικη σου καρτα. Απο το περιοδικο ομως με 2 Ευρω παιρνεις 6,41 Ευρω χρονο ομιλιας ;)

 

Δεν θέλω να καλώ μεσω υπολογιστή... Θέλω να καλώ απο το σταθερό μου.. Βασικά μέχρι τώρα έβαζα την Smile αλλά με 3 ευρώ δεν σου δίνει και πολύ ώρα ομιλίας... Μήπως υπάρχει καποια αντίστοιχη της που να σου δίνει πιο πολύ ώρα ομιλίας σε σταθερά εντός ελλάδας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να καλώ μεσω υπολογιστή... Θέλω να καλώ απο το σταθερό μου.. Βασικά μέχρι τώρα έβαζα την Smile αλλά με 3 ευρώ δεν σου δίνει και πολύ ώρα ομιλίας... Μήπως υπάρχει καποια αντίστοιχη της που να σου δίνει πιο πολύ ώρα ομιλίας σε σταθερά εντός ελλάδας?

 

Για το σταθερο μιλαμε και εμεις. Την υπηρεσια μπορεις να τη χρησιμοποιησεις απο τον υπολογιστη αλλα και απο το σταθερο. Η Ya! δινει 50 λεπτα με 3 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να καλώ μεσω υπολογιστή... Θέλω να καλώ απο το σταθερό μου.. Βασικά μέχρι τώρα έβαζα την Smile αλλά με 3 ευρώ δεν σου δίνει και πολύ ώρα ομιλίας... Μήπως υπάρχει καποια αντίστοιχη της που να σου δίνει πιο πολύ ώρα ομιλίας σε σταθερά εντός ελλάδας?

 

Mπορείς να τη χρησιμοποιήσεις από το σταθερό σου καλώντας 8002003864

Link to comment
Share on other sites

εχω γραψει και παλιοτερα για οικονομικες χρεωσεις προς Τουρκια, επανερχομαι σημερα.

 

πρωτη και καλυτερη η e-voice, πολυ καλη ποιοτητα, και οι καλυτερες τιμες ακομα και για κινητο.

 

αυτη που ανακαλυψα τωρα τελευταια ειναι η IDT Unity, που η καρτα των 5€ δινει περιπου 65 λεπτα ομιλιας+δωρο μια καρτα 1€ με 12 λεπτα ομιλιας(με κληση τηλεφωνου 210-χχχχχχχ, αν καλεισεις μεσω toll free number 807 ειναι λιγο πιο ακριβο).δηλαδη το συνολο μας κανει 5€ που δινουν 77λεπτα ομιλιας περιπου....καθολου ασχημα, αν και εχει ενα κοστος επιπλεον 0,03 ανα ημερα, οποτε καλο ειναι σε 1-2 μερες να τελειωσει.

Να σημειωθει ομως οτι η ποιοτητα της συγκρινεται με ποιοτητα ΟΤΕ!!!!

 

αυτα μεχρι στιγμης...

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να τη χρησιμοποιήσεις από το σταθερό σου καλώντας 8002003864

 

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, νάστε καλά

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι spartak και nrg, σας ευχαριστώ πολύ. Σπεύδω στο περίπτερο!

 

Να'σαι καλα :) Οταν παρεις τη καρτα θα πας στο http://www.evoice.gr και θα την κανεις register, μετα θα κανεις login και θα πας στις Ρυθμισεις υπηρεσιας, εκει θα βρεις το 10 ψηφιο αριθμο sip και το pin. Μετα θα καλεσεις το νουμερο που ειπε πιο πανω ο φιλος spartak και θα σου ζητηθει ο αριθμος sip και το pin, αυτα θα σου ζητουνται καθε φορα οποτε καλο ειναι να τα γραψεις πανω στη καρτα. Φυσικα οταν κανεις login θα βλεπεις αναλυτικα τις κλησεις που εχεις κανει τη διαρκεια τους το κοστος κλπ.

 

Αν παρεις πανω απο ενα περιοδικα, οταν κανεις παλι register θα βαλεις το ιδιο email ωστε να προστεθουν στον υπαρχοντα λογαριασμο σου.

Link to comment
Share on other sites

Nrg έκανα την εγγραφή , έβαλα όλα τα στοιχεία που έπρεπε έφτιαξα μαιλ στην ΧΟΛ κ μετά τι κάνεις για να πάρεις τηλ? Πήρα τηλ την Χολ κ μου είπαν ότι μέσα σε μια ημερα θα μου στείλουν μαιλ με τις οδηγιες. ακόμα περιμενω... μήπως έκανα κάτι λάθος???????
" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

Nrg έκανα την εγγραφή , έβαλα όλα τα στοιχεία που έπρεπε έφτιαξα μαιλ στην ΧΟΛ κ μετά τι κάνεις για να πάρεις τηλ? Πήρα τηλ την Χολ κ μου είπαν ότι μέσα σε μια ημερα θα μου στείλουν μαιλ με τις οδηγιες. ακόμα περιμενω... μήπως έκανα κάτι λάθος???????

 

Θα πας tools.hol.gr και θα κανεις login. Μετα θα πας στις ρυθμισεις υπηρεσιας του evoice. Σημειωσε τον 10ψηφιο αριθμο χρηστη-τηλεφωνου καθως επισης και το κωδικο προσβασης (μπορεις να τον αλλαξεις σε κατι πιο ευκολο).

 

Μετα παιρνεις 8002003864, σου ζηταει το 10ψηφιο αριθμο sip, τον πληκτρολογεις και μετα σου ζηταει τον αριθμο pin , τον πληκτρολογεις και αυτον και παιρνεις τηλεφωνο. :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα , είσαι πολύ δυνατός

 

Να'σαι καλα. Σε αγγλικο κινητο πρεπει να εχει τελεια ποιοτητα ε? Γιατι και εμενα με αυτη τη καρτα με παιρνουν συνηθως (ειμαι στην Αγγλια)και ομολογω οτι η ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...