Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιρνωντας σημερα εξω απο ενα call shop εντοπισα την idt eastern europe (γνωστη καρτα στην Αγγλια) η οποια αν καλεις σε δωρεαν τηλεφωνο με 5 Ευρω ειχε καπου στα 90 λεπτα προς Αγγλια (λογικα και Ευρωπη-ΗΠΑ), ε και ? Θα μου πειτε... Διπλα ομως ειχε μια αλλη τιμη, αν καλεις σε αριθμο 210 (Αθηνας) εχεις 1225 λεπτα προς Αγγλια με 5 Ευρω!! :w00t: Δηλαδη καλεις απο κινητο και χρεωνεσαι εθνικη κληση ή απο το σταθερο με τα προγραμματα τυπου 0,099 και μιλας σχεδον τζαμπα!

Kαποιος είχε ξαναγράψει για αυτη την κάρτα ότι οι χρεώσεςι ισχύουν μόνο αν κάνεις ένα τηλέφωνο διότι έχει call setup maintenance κάθε μέρα και τα λοιπά απαράδεκτα με τα οποία στο τέλος μιλάς πολύ λιγώτερο !!!

Link to comment
Share on other sites

:secret: pws tha matho to ypolipo pou exo sthn karta evoice ths HOL meso thlefonoy? :baby: pantos apo poiotita omilias kata thn gnomh mou einai!!! mayra xalia!!! :this:

 

Για να μαθεις το υπολοιπο σου πας στο tools.hol.gr κανεις login και μετα πας διαχειρηση πορτοφολιων. Χαλια δεν θα την ελεγα, υποφερτη ναι, αλλα για τζαμπα (σχεδον) ειναι τελεια! :alien:

Link to comment
Share on other sites

ma ayto kano kai leei oti einai lathos to Password ayton ton kodiko mou exei stelei h hol sto email moy!!! :sorry:

 

H HOL δεν σου εχει στειλει κωδικο στο email. Ο κωδικος ειναι αυτος που εχεις δηλωσει στην αρχη, ελενξε μη τυχον το γραφεις με κεφαλαια!

Link to comment
Share on other sites

an den thimame ton kodiko ti mporo na kano?

 

Δυστυχως τιποτα εκτος αν τους στειλεις φαξ και σου πουν τον κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

NRG δε σου τη συστήνω τη συγκεκριμένη κάρτα γιατί έχει όλων των ειδών τα πάγια τέλη κλήσης.......

 

Μαλιστα...καποια μερα που θα ξαναπερασω θα κοιταξω τα ψιλα γραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Paradexomai arxhka pws den exw koitaksei ola ta posts poio panw,mias kai exw polu argh grammh kai den anoigoun oi selides eukola.

 

Tha mporousate na mou proteinetai mia karta pou na dinei oso to dunaton perissotera lepta se kinhta Italias.

 

Euxaristw.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Με την talk talk των 5 Ευρω εχεις 20 λεπτα σε κινητα Ιταλιας, η τιμη ειναι καλυτερη και απο εναλλακτικους.

 

Αν θες πεσμου τα πρωτα 5-6 ψηφια για να δω κατι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η κάρτα της Vivodi δίνει καλύτερη τιμή για κινητό Ιταλίας αλλά χρεώνει ανά λεπτό. Εκτός και αν 'παίξει' αυτό που δοκιμάζει ο ΝRG με την κάρτα.........
Link to comment
Share on other sites

34983

 

OK?eimai olos autia

 

Θα πας σε ενα περιπτερο και θα παρεις το περιοδικο computer active, εχει μια καρτα του evoice της HOL με χρονο ομιλιας 6.40 Ευρω, το περιοδικο κανει 2 Ευρω. Η χρεωση προς αυτο το νουμερο ειναι 0,228 με ΦΠΑ με χρεωση ανα δευτερολεπτο χωρις ελαχιστη χρεωση. Η ποιοτητα δεν ειναι και πολυ καλη,αλλα σιγουρα ειναι ανεκτη! Παρε ενα περιοδικο και αν σου αρεσει παιρνεις και αλλο. Αν ωστοσο θελεις να το δοκιμασεις χωρις να παρεις το περιοδικο στειλε μου ενα pm :rolleyes:

 

Κοινως με 2 Ευρω που κανει το περιοδικο μιλας 28 ολοκληρα λεπτα, μολις το παρεις κανε ενα ποστ εδω γιατι ειναι λιγο περιπλοκη η διαδικασια για την ενεργοποιηση :)

 

@spartak για να βρει τη καρτα της vivodi φεξε μου και γλυστρισα, ασε που φθηνοτερη δεν θα ειναι ειδικα με τη χρεωση ανα λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw paidia.An brw to periodiko tha postarw amesws.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εχει γύρω στα 0.18 ανά λεπτό τελική τιμή η κάρτα της vivodi. Αν μιλά μεγάλη διάρκεια ανά κλήση τον συμφέρει επειδή η ποιότητα είναι καλή. Αν η ποιότητα της κάρτας της Hol είναι ικανοποιητική τότε μπορεί να χρησιμοποιεί αυτή.....
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΦΥΣΙΚΑ, ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!! :wacko:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ, ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ ....ΚΑΛΑ!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

H talktalk έχει 0,12/λεπτό σε σταθερό(των 5 ευρώ). Eπίσης η κάρτα της hol έχει 0,05/λεπτό. Δοκίμασε την για να δεις ποιότητα επικοινωνίας...
Link to comment
Share on other sites

Η HOL ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ, KOITAΞΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 0,20/ΛΕΠΤΟ ΕΝΩ H TALK TALK ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ..Η SMILE POY KOITAJA EXEI 1 ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ 30/9 0,05/ΛΕΠΤΟ...ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ... PLEASE!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ, ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ ....ΚΑΛΑ!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

Η HOL ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ, KOITAΞΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 0,20/ΛΕΠΤΟ ΕΝΩ H TALK TALK ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ..Η SMILE POY KOITAJA EXEI 1 ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ 30/9 0,05/ΛΕΠΤΟ...ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ... PLEASE!!!

 

Να ξερεις οτι η smileandweb εχει κυριολεκτικα ΧΑΛΙΑ ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ E VOICE ΤΗΣ HOL..ΧΑΛΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, ΜΟΝΟ ΜΕ ADSL ΜΙΛΑΣ ΚΑΛΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ SMILE AND WEB ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 30/9 ΜΟΝΟ..ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΩΣΙΚΕΣ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ???
ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ, ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ ....ΚΑΛΑ!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

Η talk-talk επανεφερε τον παλιο της τιμοκαταλογο. χωρες που χρεωνονταν 0,055€/λεπτο, χρεωνονται τωρα 0,22€/λεπτο... :(

 

καμμια ιδεα για κλησεις προς Τουρκια?εξακολουθει να ειναι φθηνη, αλλα η διαφορα με πριν ειναι τεραστια.....

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ενδιαφέρεται για Βουλγαρία, παρατήρησα σήμερα σ'ένα μαγαζί με όλων των ειδών τις κάρτες στην Ομόνοια ότι υπάρχει ειδική κάρτα για Βουλγαρία που λέγεται "Bulgaria-κάτι". Δεν ξέρω αν την έχεις ήδη δοκιμάσει. Δεν πρόσεξα τί χρέωση είχε, αλλά θέλω να πιστεύω ότι για να είναι ειδικά για Βουλγαρία θα είναι από τις φτηνότερες αν όχι η φτηνότερη.

Αν σε ενδιαφέρει να ξανακοιτάξω όταν περάσω την Πέμπτη.

 

edit: Τώρα είδα ότι ο φίλος ζήταγε Ρουμανία αντί Βουλγαρία που θυμόμουν εγώ, οπότε άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Η talk-talk επανεφερε τον παλιο της τιμοκαταλογο. χωρες που χρεωνονταν 0,055€/λεπτο, χρεωνονται τωρα 0,22€/λεπτο... :(

 

καμμια ιδεα για κλησεις προς Τουρκια?εξακολουθει να ειναι φθηνη, αλλα η διαφορα με πριν ειναι τεραστια.....

 

Χμμμμμ...δικιο εχεις. Ομως δεν ειδα πουθενα καμια ανακοινωση τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...