Jump to content

myphone POLL: Ποιο είναι το αγαπημένο σας Nexus Smartphone μέχρι σήμερα;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Ποιο είναι το αγαπημένο σας Nexus smartphone μέχρι σήμερα;  

549 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το αγαπημένο σας Nexus smartphone μέχρι σήμερα;

    • HTC Nexus One
      27
    • Samsung Nexus S
      28
    • Samsung Galaxy Nexus
      56
    • LG Nexus 4
      112
    • LG Nexus 5
      221
    • Motorola Nexus 6
      52
    • Δεν μου αρέσει κανένα από τα Nexus που έχουν βγει
      37
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      16


Recommended Posts

Είχα το 4 και αναγκάστηκα να περάσω το 5. Ως τότε 4 με κλειστά μάτια. Πλέον 5. Αν και το 4 είναι πολύ ωραίο, το πακέτο του 5 είναι αρτιότερο, κομψό και μοναδικό. Και θα παραμείνει αφού οι εκδόσεις του 2015 προσωπικά δεν συγκίνησαν από όσα έχω διαβάσει ως τώρα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρόλο που έχουν περάσει όλες οι nexus συσκευές από τα χέρια μου (εκτός του nexus 6) θα πω Nexus one. Ήταν ένα χρόνο μπροστά από την εποχή του και είναι το μοναδικό τηλέφωνο που πραγματικά το ερωτεύτηκα με όλα τα ελαττώματα του...
Link to comment
Share on other sites

Nexus 4. Αν και τώρα έχω το lg g4 το nexus 4 έχει πάει στην σύζυγο. Όταν το παίρνω καμιά φορά ακόμα το θαυμάζω. Είναι πραγματικά πανέμορφο και ταχύτατο. Αν και του 2012 ακόμα κρατάει.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5. Όταν κυκλοφόρησε δεν υπήρχε συσκευή που να στοίχιζε 350$ μ' αυτά τα specs.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κάτοχος του galaxy nexus by Samsung,θεωρώ πως το καλυτερο και πληρέστερο ειναι το 4...βέβαια το Motorola βγάζει μάτια και θεωρώ αν έβγαινε λίγο μικρότερο θα είχε καλύτερες πωλήσεις.Αναμενουμε στις 29 τα νέα απο lg και huawei
Link to comment
Share on other sites

Galaxy nexus. Ήταν το τελευταίο nexus που στην εποχή του ήταν οδηγός και όχι να ακολουθεί σαν τα επόμενα. Πρώτο smartphone με nfc, πρώτο επίσης σε οθόνη υψηλής ανάλυσης(Δείτε τι οθόνη είχε η τοπ ναυαρχίδα της εποχής S2). Το έχω ακόμη άθικτο σαν δεύτερη συσκευή και τρέχει το lollipop πολύ ικανοποιητικά(zmod Rom).

 

Το πρώτο με nfc δεν ήταν (είχε το nexus s, αν και με το Galaxy nexus νομίζω ότι είδαμε το Android beam πρώτη φορά), αλλά ήταν το πρώτο σε κάμποσα πράγματα, όπως το ότι είχε την πρώτη hd amoled , έχει αισθητήρα ατμοσφαιρικής πίεσης πολύ πριν βάλει ο ανταγωνισμός, και την έστω και όχι πραγματική αλλά μέσω εφφέ καμπυλωτή οθόνη και σίγουρα κάποια άλλα πράγματα που μου διαφεύγουν

 

Μέχρι και αυτή τη συσκευή η Google όπως είπες οδηγούσε τις εξελίξεις, πειραματιζόταν και στο hw και τελοσπάντων δεν ακολουθούσε απλά τον ανταγωνισμό

 

Το μόνο αρνητικό με τη συνεργασία με τη Samsung ήταν ότι δεν τους άφηναν να βγάλουν συσκευή παντού καλύτερη από τη σειρά s. Και στην lg έγινε αυτό αλλά τουλάχιστον υπήρχε η δικαιολογία της χαμηλότερης τιμής και από άποψη επιδόσεων μια χαρά συναγωνιζόταν (και ξεπερνούσε λόγω καθαρού android) τη σειρά g.

 

Το τελευταίο Motorola πάντως για μένα παίρνει το στέμμα του πιο αδιάφορου nexus, όχι μόνο δεν έφερε κάτι νέο (πέρα από stereo ήχο στη συγκεκριμένη σειρά κινητών) αλλά ήταν και είναι ακριβό και υπερβολικά τεράστιο και δύσχρηστο

 

Δυστυχώς και στο νέο 5αρι δε περιμένω κάτι συγκλονιστικό και μάλλον δε θα έβρισκα λόγο να το προτιμησω από το g4 που θα μου προσφέρει ένα πιο ολοκληρωμένο πακέτο και ας μην παίρνει τόσο γρήγορα τις αναβαθμίσεις

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Θα πω Nexus 5 διότι όταν όταν ήμουν ανάμεσα σε N4 και LG Optimus G (το αδερφάκι του), το δεύτερο με κέρδισε περισσότερο σε εμφάνιση και είχε καλύτερη μπαταρία, κάμερα και αυτονομία σε σχέση με ένα N4 που έπιασα αργότερα (και τα δύο αγορασμένα, όχι μεταχειρισμένα) + ότι το τελευταίο δεν είχε LTE. Μετά από αυτό, θεώρησα ότι το Nexus 5 είχε όλο το "πακέτο" και το απόλαυσα περισσότερο για λίγους μήνες που το είχα μετά το OG.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο nexus κινητά έχω πάρει ξεκινησα από το galaxy και έχω καταλήξει στο 6αρι. Το καλύτερο αισθητικά θα λεγα το 4. Το γυαλί με τις κουκιδες από άλλο πλανήτη είχε προκαλέσει υστερία. Το 5 μοναδικό στο design alla 4 με τίποτα. Το 6 απλά τούμπανο.ο λόγος να έχεις nexus απλά τα custom roms. Η γυναίκα μου χρησιμοποιεί ακόμα το 4 και δεν κολλάει με τίποτα. Το 5 τα ίδια. Αν κλείσεις ματιά και βλέπεις οθόνη ανάθεμα αν καταλάβεις ποιο κινητό είναι. Απλά ταχύτατα χωρίς λαγκ. Το 6 πάλι τούμπανο τι να λέμε από επιδόσεις. Το μόνο παράπονο που έχω είναι επειδή η Google τα δίνει σε εκάστοτε εταιρίες LG Samsung ότι τα ρίχνουν λίγο σε κάμερα σε οθόνη λίγο ραμ κτλ. Πιστεύω ότι το n5x θα έχει 2 gb ram για να μην βλάψει το g4. Καθαρά μάρκετινγκ. Το Huawei πιστεύω θα είναι καλό αλλά κατώτερο των περιστασεων. Πάντως μόνο νεξους παιδιά γιατί το φλασαρεις και πάει τρένο και αφήστε τα galaxy να σερνονται μετά από κάνα χρόνο με TouchWiz.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5 μακράν...Κορυφαίος συνδυασμός χαρακτηριστικων - τιμής, έκανε τα nexus δημοφιλή στο ευρύ κοινό,πέρα από τούς developers
Link to comment
Share on other sites

Το 4 το οποίο έβαλε τη σειρά στο χάρτη. Καταπληκτικό μέχρι και σήμερα κινητό και μακράν το πιο όμορφο. Το μόνο που είχε θέμα όπως και σχετικά όλη η σειρά είναι η κάμερα. Κατά τα άλλα νομίζω και το Νεξους με τις μεγαλύτερες πωλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Nexus S. Ταχύτατο, πανέμορφο με την κυρτή του οθόνη, και επίσης καταπληκτικό κράτημα στο χέρι. Γέμιζε η παλάμη και το κίνητο ήταν λες και είχε "κολλήσει" στο χέρι..! :D

 

Αυτί ακριβώς φίλε μου. Την ίδια αίσθηση κι εμπειρία μου είχε αφήσει κι εμένα.

Ειδικά αυτή η μικρή κυρτοτητα που είχε ήταν το κάτι άλλο.

Σαν ποιότητα βέβαια προτιμώ το 4 της LG που ήταν εξαιρετικό. Απλά αυτή η πρώτη εμπειρία με το S ήταν κάτι διαφορετικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Nexus. Δεν θα πω τίποτα άλλο. Το όνομα μιλάει από μόνο του.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

LG Nexus 4 για το στυλ και την αισθηση στο χερι
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μακράν πλέον το νεξους 6,είχα και το galaxy nexus αλλά ήθελα ανέκαθεν ένα νεξους με μεγάλη οθόνη!!!

Όταν βγήκε πήγα και το τσίμπησα μετά από κάνα μήνα κυκλοφορίας!!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να αντικαταστήσω το nexus 5... Όποτε σκέφτομαι κατι άλλο κάνω πίσω φοβούμενος πως θα χάσω αυτή την απίστευτη εμπειρία χρήσης που σου προσφέρει.., όπως ειπώθηκε και νωρίτερα πολλοί το άφησαν και γύρισαν τρέχοντας πίσω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 γιατι περα απο γρηγορο κτλ ειναι μακραν το πιο ομορφο nexus μεχρι σημερα. Μακαρι η LG να συνεχιζε το γυαλι πισω με τα patterns που στο φως εδειχναν καταπληκτικα.

2ο το nexus 5 γιατι εχει ιδανικο μεγεθος και φυσικα πιο καλα specs κτλ σαν μεταγενεστερο του 4 αλλά δεν ειχε αυτο το κατι εμφανισιακα που ειχε το 4.

Link to comment
Share on other sites

Nexus S. Ταχύτατο, πανέμορφο με την κυρτή του οθόνη, και επίσης καταπληκτικό κράτημα στο χέρι. Γέμιζε η παλάμη και το κίνητο ήταν λες και είχε "κολλήσει" στο χέρι..! :D

 

:stupid: Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...