Jump to content

myphone POLL: Ποιο είναι το αγαπημένο σας Nexus Smartphone μέχρι σήμερα;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Ποιο είναι το αγαπημένο σας Nexus smartphone μέχρι σήμερα;  

549 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το αγαπημένο σας Nexus smartphone μέχρι σήμερα;

    • HTC Nexus One
      27
    • Samsung Nexus S
      28
    • Samsung Galaxy Nexus
      56
    • LG Nexus 4
      112
    • LG Nexus 5
      221
    • Motorola Nexus 6
      52
    • Δεν μου αρέσει κανένα από τα Nexus που έχουν βγει
      37
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      16


Recommended Posts

Σαν το Nexus5 δεν έχει περάσει πιο αξιόπιστο, καλό και τίμιο (για τα λεφτά) του. Με το 6άρι τα κάνανε μαντάρα :down:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Galaxy nexus ήταν για μένα το καλύτερο nexus ever. Τη συσκευή όταν την είχα πάρει απλά είχα μείνει άφωνος για πολύ καιρό . Κανένα άλλο δεν μου έκανε κλικ όσο αυτό .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει Nexus S απο το Πλαίσιο στα 250ε και το Nexus 4 στα κλασικά safari του αγγλικού android store γύρω στα 300.

Το S μου έδινε τρελή εντύπωση τεχνολογίας και το Nexus 4 ήταν το flagship κίλερ πριν τους κινέζους.

 

Από όλα προτιμώ το S ως ώρας.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακράν το Nexus 4. Είχε πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά για την εποχή του, και σε πολύ καλή τιμή. Δεν καταλαβαίνω πως τόσα άτομα ψήφισαν το 5, την στιγμή που τα χαρακτηριστικά που αναβάθμισαν ήταν λίγα και ανούσια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω μέτρο σύγκρισης για τα άλλα Nexus, αλλά το Galaxy Nexus που είχα είναι από τις καλύτερες συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω μέτρο σύγκρισης για τα άλλα Nexus, αλλά το Galaxy Nexus που είχα είναι από τις καλύτερες συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου

 

Εγω παλι, δεν μπορω να πω το ιδιο.

Μετριο σημα. Ακομα πιο μετριο ακουστικο και ηχειο, η αισθητικη της συσκευης, δεν ηταν του γουστου μου και μετα απο 3 βδομαδες χρησης διαπιστωσα οτι στη θυρα usb ειχε σπασει μετα ενα κομματακι πλαστικου. Μετα εμαθα οτι ηταν γνωστο προβλημα.

 

Οπως καταλαβαινεις, δεν εμεινε στα χερια μου πανω απο 3-4 μηνες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι, δεν μπορω να πω το ιδιο.

Μετριο σημα. Ακομα πιο μετριο ακουστικο και ηχειο, η αισθητικη της συσκευης, δεν ηταν του γουστου μου και μετα απο 3 βδομαδες χρησης διαπιστωσα οτι στη θυρα usb ειχε σπασει μετα ενα κομματακι πλαστικου. Μετα εμαθα οτι ηταν γνωστο προβλημα.

 

Οπως καταλαβαινεις, δεν εμεινε στα χερια μου πανω απο 3-4 μηνες...

 

Τι να πω.....

Αρκετές φορές τυχαίνει να μην ευχαριστιούνται το ίδιο όλοι κάποια συσκευή.

Δεν είχα θέμα σήματος ή κάποιας δυσλειτουργίας το μόνο που με χαλούσε ήταν ότι ήταν branded αλλά όταν βρήκα χρόνο έφτιαξε και αυτό...

Το άλλαξα όταν το βαρέθηκα όπου με πιάνει συχνά αυτό :p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το αγαπημενο μου ειναι το 5 γιατι ειναι απιστευτο και ακομα και τωρα που κοντευει να γινει 2 ετων ειναι ενα κινητο που μπορεις να το παρεις και να στεκεται σαν τα καινουργια high end στην λειτουργια του!

 

καλυτερα για την εποχη τους ηταν ολα! αλλα το galaxy nexus νομιζω οτι ξεχωριζε λιγο απο τον ανταγωνισμο οταν βγηκε...ηταν πολυ μπροστα!

 

μακαρι να σκισουν και τα καινουργια (που το πιστευω) και να σηνεχισουν στην καλη παραδωση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.....

Αρκετές φορές τυχαίνει να μην ευχαριστιούνται το ίδιο όλοι κάποια συσκευή.

Δεν είχα θέμα σήματος ή κάποιας δυσλειτουργίας το μόνο που με χαλούσε ήταν ότι ήταν branded αλλά όταν βρήκα χρόνο έφτιαξε και αυτό...

Το άλλαξα όταν το βαρέθηκα όπου με πιάνει συχνά αυτό :p

Και το δικο μου branded ηταν.

Το σημα δεν ειχε προβλημα, αλλα γενικα ηταν καπως χαμηλο. Μετα καταλαβα οτι ηταν γενικα ετσι τα σαμσουγκ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αδιαμφισβήτητα προτιμώ το nexus 5.όχι τόσο για την τεχνολογική του υπέροχη,οσο για το απλό του design πακέτο με τα υπόλοιπα του χαρακτηριστικά.

Μόνο η μπαταρία ηταν κάπως θέμα.

Αμέσως μετά,το nexus 4.

Το nexus 6 ούτε πού μπήκα ποτέ στην περιέργειά να το χρησιμοποιήσω,άσχημο,τεράστιο και τόσα χρήματά σε motorola δεν τα έδινα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πακέτο (τιμή, σπεκς, προβλήματα, απόδοση) νομίζω το Nexus 5 είναι το καλύτερο... Τρελό vfm τότε μαζί με G2...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος μόνο του Nexus 5, έχω παίξει με τα περισσότερα Nexus, καθώς τα είχαν φίλοι. Μπορώ να πω πως το 5 ήταν αυτό που πλησίαζε περισσότερο προς την κορυφή. Εξαιρετική συσκευή και διαστάσεις, με μοναδικό ελάττωμα την ελαφρώς μικρότερη από όσο θα έπρεπε, μπαταρία του.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

nexus s... 12-2011.. δεν θα ξεχασω ποτε την διαφορα απο το χperia 8 που ειχα.. Νομιζα οτι ειχα μια παντοφλα τρενο... :P Αν και το πρωτο ρουτ ειχε γινει στο xperia (κατα τυχη) με το nexus καταλαβα τι παει να πει android. Απλα απιστευτο για τα τοτε δεδομενα.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...