Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι γίνεται με την έναρξη και το χρόνο. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών για να το διορθωσω και πάλι ανοιγει στα 70δευτερα ενώ ήταν στα 35. Καμιά ιδέα;

Υπάρχει αναλυτικός οδηγός για επιστροφη το 4g σε kitkat;

Αν το έκανε κάποιος γκουρού του φόρουμ αναλυτικός οδηγός θα βοηθούσε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται με την έναρξη και το χρόνο. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών για να το διορθωσω και πάλι ανοιγει στα 70δευτερα ενώ ήταν στα 35. Καμιά ιδέα;

Υπάρχει αναλυτικός οδηγός για επιστροφη το 4g σε kitkat;

Αν το έκανε κάποιος γκουρού του φόρουμ αναλυτικός οδηγός θα βοηθούσε!

 

Και εμένα με την lollipop ανοίγει πολύ αργά, ίσως πιο αργά και από τα 70 του φίλου.

Αν το μόνο κέρδος της ουσιαστικά είναι τα 1080p στο youtube τότε και γω θα ήθελα να γυρίσω σε kitkat.

 

Και στα δικά σας 4g η εφαρμογή Myf2go θεωρείται ασύμβατη?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αργεί το ίδιο να ανοίξει το απλό με το 3g; Το λέω γιατί ενδιαφερομαι να το αγοράσω, ειδικα λόγω 2gb ram
Link to comment
Share on other sites

Έχω το A10-70F με περασμένες όλες τις αναβαθμίσεις (5.0.1)

Το άνοιξα και το έκλεισα τρεις φορές...

 

Την 1η φορά έκανε 55 δευτερόλεπτα μέχρι να δείξει την πρώτη οθόνη

Την 2η φορά έκανε πάλι 55 !

Και την τρίτη φορά κατέβηκε ο χρόνος στα 50 δευτερόλεπτα !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Το tablet είναι γρήγορο δεν το συζητάμε.

Απλά με lollipop αργεί να ανοιξει κ τρώει λίγο παραπάνω την μπαταρία. Όπως και νά χει αν κάποιος ανεβάσει αναλυτικό οδηγό για το 4g για επιστροφή σε kitkat θα έμπαινα στον πειρασμό...

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βράδυ εντελώς ξαφνικά άρχισε και πετάει συνεχώς το μήνυμα " δυστυχώς η εφαρμογη Υπηρεσίες Google play ι εχει σταματήσει" .. Πατάω "οκ" αλλά το πετάει συνεχώς και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ταμπελτ στην ουσία ! Πάω για φορματ η υπάρχει καμία άλλη λύση ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστεί επαναφορά. Κράτα ότι δεδομένα από μέσα χρειάζεσαι ... και βουρ.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μια ερώτηση, νεα αγορά αναβάθμιση τελευταία, οταν κάνεις shutdown και το ξανανοιγεις γιατι θυμαται τα recent apps, ανοικτα προγραμματα. Υπαρχει ρυθμιση?

 

Σε παλαιοτερο ποστ ειδα το miracast, με αυτο παιζει νοβα στην τβ? οτε τβ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μια ερώτηση, νεα αγορά αναβάθμιση τελευταία, οταν κάνεις shutdown και το ξανανοιγεις γιατι θυμαται τα recent apps, ανοικτα προγραμματα. Υπαρχει ρυθμιση?

 

Σε παλαιοτερο ποστ ειδα το miracast, με αυτο παιζει νοβα στην τβ? οτε τβ?

Είναι της Marshmallow αυτό

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια αν μπορει κάποιος.

Που μπορω να κατεβασω την rom είτε της lollipop είτε της 4.2 , αλλα για το μοντελο που υποστηριζει 3g δεδομένα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξαφνικά το tablet a10-70L δε βρίσκει κανέναν δορυφόρο,με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει σήμα GPS.

Έχω το gps status,έχω κάνει reset,στους σενσορες δείχνει το gps,όμως δε συνδέεται ούτε βρίσκει κάποιον δορυφόρο.

Φοράω την 4.4.4 μαμά,απείραχτο.

 

τί έγινε ξαφνικά;

Πώς να το φτιάξω;

Στο google δε βρήκα καμία απάντηση.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αν με αυτο μπορω να δω νοβα και οτε τβ στην τβ ???

 

 

http://www.geekbuying.com/item/MiraScreen-WIFI-Display-Dongle-Miracast-DLNA-Airplay-AM8252-802-11-b-g-n-HDMI-1080P-356888.html

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνφορουμίτες θα επιμείνω λίγο στο θέμα χρόνου εκκίνησης του ταμπλετ. Επειδή είναι το πρώτο μου ταμπλετ δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλα μετά από καιρό. Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιησω sim wifi και δεδομένα να κάνω αλλαγές αλλά πάλι θέλει τουλάχιστον 1,5 λεπτό να ανοίξει. Να σας ενημερωσω ότι έχω εγκαταστήσει μόλις 5 εφαρμογές extra από τις αρχικές. Σε κάποια φάση μετά από επαναφορά άνοιγε σε 35 δεύτερα αλλά τώρα και μετά από επαναφορά πάλι κάνει 1,5 λεπτό το λιγότερο. Αυτό έχει να κάνει μόνο λόγω lollipop? Σας παρακαλώ μετρηστε κ πείτε μου πόσο κάνει το δικό σας. Sorry για το κόλλημα που έχω φάει, αλλά μου τη σπάει κάθε φορά που το ανοίγω:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνφορουμίτες θα επιμείνω λίγο στο θέμα χρόνου εκκίνησης του ταμπλετ. Επειδή είναι το πρώτο μου ταμπλετ δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλα μετά από καιρό. Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιησω sim wifi και δεδομένα να κάνω αλλαγές αλλά πάλι θέλει τουλάχιστον 1,5 λεπτό να ανοίξει. Να σας ενημερωσω ότι έχω εγκαταστήσει μόλις 5 εφαρμογές extra από τις αρχικές. Σε κάποια φάση μετά από επαναφορά άνοιγε σε 35 δεύτερα αλλά τώρα και μετά από επαναφορά πάλι κάνει 1,5 λεπτό το λιγότερο. Αυτό έχει να κάνει μόνο λόγω lollipop? Σας παρακαλώ μετρηστε κ πείτε μου πόσο κάνει το δικό σας. Sorry για το κόλλημα που έχω φάει, αλλά μου τη σπάει κάθε φορά που το ανοίγω:mad:

Το δικό μου ανοίγει σε 35 με 40 δευτερόλεπτα. Είναι με lollipop, φορτωμένο με αρκετές εφαρμογές και 64 Gb sd γεμάτη με ταινίες και σειρές.

 

Sent from my Huawei P9 Lite

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αν με αυτο μπορω να δω νοβα και οτε τβ στην τβ ???

 

 

http://www.geekbuying.com/item/MiraScreen-WIFI-Display-Dongle-Miracast-DLNA-Airplay-AM8252-802-11-b-g-n-HDMI-1080P-356888.html

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Αν ρωτάς, αν μπορείς να δεις π.χ. OTE TV to Go στην οθόνη της τηλεόρασης σου από το Tablet, to PC ή το κινητό σου, νομίζω πως αυτό το gadget κάνει τέλεια για αυτή την δουλειά.

Ενδιαφέρομαι και εγώ για κάτι τέτοιο. Του να βλέπεις π.χ. το FOX play σε μεγάλη οθόνη αντί στο tablet κάνει τεράστια διαφορά...

 

Ας μας πει κάποιος αν όντως η ποιότητα του Mirroring με αυτό το gadget είναι χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες reset στη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

reset το cache memory του gps με το gps status.Όχι την συσκευή.

Βασικά μου έκοψε,και έκανα reinstall το app αυτό,και έφτιαξε.Προφανώς θα χε κολλήσει.

Όλα καλά,δουλεύει και πάλι το gps.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με τη στοκ εφαρμογή καιρού που φοράει το τάμπλετ. Ξαφνικά δεν μπορεί να βρει καμιά πόλη και μου λέει ότι ή σύνδεση δικτύου απέτυχε, ενώ έχω κανονικά internet. Έχει κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

reset το cache memory του gps με το gps status.Όχι την συσκευή.

Βασικά μου έκοψε,και έκανα reinstall το app αυτό,και έφτιαξε.Προφανώς θα χε κολλήσει.

Όλα καλά,δουλεύει και πάλι το gps.

 

 

Βασικά,ξανα δεν συνδέεται με κανέναν δορυφόρο ούτε βρίσκει κάποιον .Το με το reinstall δεν έπιασε ,οπότε ήταν random.

Ακούω ιδέες ,πως να το φτιαξω παρακαλώ.

 

ΥΓ,

Μόλις εκανα reboot την συσκευή και ένιωσε.

Τι μπορεί να συμβαίνει??

 

Μπορεί κάποιος να βάλει ένα screenshot ενώ τρέχει το apo για να τα συγρκινω?

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο πολλές φορές ενώ πάω να παίξω το παιχνίδι uno παγώνει το ταμπλετ. Εχω την τελευταία έκδοση κ δεν το έχω φορτώσει καθόλου εφαρμογές . για πιο λόγο γίνεται;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.θέλω να αγοράσω το tablet για την γυναίκα μου.η χρήση του θα είναι ελαφρύ gaming ( candy crash και τέτοια )και ίντερνετ.θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει σαν αγορά.στο Internet πάει καλα;ανοίγει γρήγορα σελίδες;ή μπαταρία κραταει;και κάτι τελευταίο.διαβάζω κάποια σχόλια αρνητικά για το wifi.αποσυνδέσεις και αστάθεια.ισχυει;τι λετε;να το παρω;:cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...