Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως μονος σου ειπες εδω δεν ειναι το καταλληλο μερος για συγκρισει ουτε να σου προτεινουμε εμεις!! αρχικα παιζει ρολο τι θελεις εσυ...οχι τι θα σου πουμε εμεις!! το Iphone & το Ios ειναι μια συσκευη που θα σε εξυπηρετησει πληρως γιαυτα που θες...δεν εχει την τελεια καμερα σε σχεση με το S7 αλλα την δουλεια σου θα την κανεις αψογα...τα 16gb ειναι λιγα ( αν εχεις πολλες φωτο & apps ). ΑΝ πιστευεις οτι θες να δοκιμασεις το iphone παρτο...και οτι χρειαστεις θα σε βοηθησουμε...εσυ αποφασιζεις...οχι οι αλλοι!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οπως μονος σου ειπες εδω δεν ειναι το καταλληλο μερος για συγκρισει ουτε να σου προτεινουμε εμεις!! αρχικα παιζει ρολο τι θελεις εσυ...οχι τι θα σου πουμε εμεις!! το Iphone & το Ios ειναι μια συσκευη που θα σε εξυπηρετησει πληρως γιαυτα που θες...δεν εχει την τελεια καμερα σε σχεση με το S7 αλλα την δουλεια σου θα την κανεις αψογα...τα 16gb ειναι λιγα ( αν εχεις πολλες φωτο & apps ). ΑΝ πιστευεις οτι θες να δοκιμασεις το iphone παρτο...και οτι χρειαστεις θα σε βοηθησουμε...εσυ αποφασιζεις...οχι οι αλλοι!!

 

Δεν ξερω αρχικα αν θα με βολεψει το πληκτρολογιο του, η καμερα δεν με νοιαζει πραγματικα καθολου..Μπαταρια και πληκτρολογιο φομαβαι κυριος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αρχικα αν θα με βολεψει το πληκτρολογιο του, η καμερα δεν με νοιαζει πραγματικα καθολου..Μπαταρια και πληκτρολογιο φομαβαι κυριος

 

Αν φοβάσαι μόνο αυτά τα δυο τότε μπορείς να πας άνετα στο iphone.

Η αυτονομία του για εμένα είναι από τις καλύτερες ενώ και το πληκτρολόγιο είναι πολύ καλό (ειδικά η λειτουργία όπου με 3d touch μετακινείς τον κέρσορα όπου χρειάζεσαι μέσα στο κείμενο είναι όλα τα λεφτά) ενώ μπορείς επίσης να βάλεις και από το store το swype και δεν θα σου λείπει τίποτα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3gs,4s,5s αποφασισα να παω στο plus λογω μπαταριας.αλλα δεν με εχει ικανοποιησει.δεν εχει τη σβελταδα των προηγουμενων μοντελων και εχω και δυο θεμετα που με ενοχλουν αρκετα.πολλες φορες οταν παω να ανοιξω την καμερα με κλειστη οθονη σερνοντας το εικονιδιο η καμερα ειναι σαν παγωμενη(ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω).και μονο οταν ειμαι στο μηχανακι και αυτο οχι παντα και παω να απαντησω σε κληση(ξερω οτι δεν πρεπει) το κινητο ειναι σαν κολλημενο και δεν μπορω να απαντησω.εχετε κατι να προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3gs,4s,5s αποφασισα να παω στο plus λογω μπαταριας.αλλα δεν με εχει ικανοποιησει.δεν εχει τη σβελταδα των προηγουμενων μοντελων και εχω και δυο θεμετα που με ενοχλουν αρκετα.πολλες φορες οταν παω να ανοιξω την καμερα με κλειστη οθονη σερνοντας το εικονιδιο η καμερα ειναι σαν παγωμενη(ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω).και μονο οταν ειμαι στο μηχανακι και αυτο οχι παντα και παω να απαντησω σε κληση(ξερω οτι δεν πρεπει) το κινητο ειναι σαν κολλημενο και δεν μπορω να απαντησω.εχετε κατι να προτεινετε?
ή κάνεις στην άκρη και απαντάς ή bluetooth.. φίλε μου πρόσεχε δεν παιζουμε ποτέ μ αυτά, τώρα για το τεχνικό κομμάτι δεν γνωρίζω ας μιλήσουν άλλοι
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξερω οτι δεν ειναι το καλυτερο μερος για συγκρισεις αλλα θελω και την γνωμη της απο εδω μεριας, λοιπον ειμαι αναμεσα σε LG G5/S7 EDGE καθως και iphone 6s plus(16gb) αρχικα να αναφερω οτι απο Iphone δεν εχω ιδεα και δεν εχω πιασει στα χερια μου.. Ασχολουμε πολυ με μηνυματα,facebook,instagram,viber καθως και 1-2 παιχνιδακια, τα υπολοιπα ειναι τα κλασσικα που χρειαζομαι για την δουλεια μου, internet καθως και κλησεις.. Τι θα μου προτεινατε;

 

Όλα αυτά εννοείται τα κάνουν καλά όλες αυτές οι συσκευές.

Πρέπει να διαλέξεις με αλλά κριτήρια. Λειτουργικό, εμφάνιση, χρηστικότητα, μπαταρία, και αλλά τέτοια που ίσως επηρεάζουν την επιλογή σου.

Αν και iPhone fun χρόνια δυστυχώς η επιλογή πλέον έγινε πολύ δύσκολη. Και οι άλλες συσκευές προσφέρουν αρκετά και ειναι καλές συσκευές.

Ίσως αν τα δεις από κοντά να σε πείσει κάποιο για την επιλογή σου

 

Το iPhone εγώ θα έπαιρνα για λόγους τους οποίους δεν καταλαβαίνεις γιατί δεν είχες ποτέ.

Έχει μια περίεργη ευκολία το λειτουργικό που αν το συνηθίσεις μετά το android με το πλήθος παραμετροποιησεων που έχει και των ρυθμίσεων φαντάζει βουνό

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αρχικα αν θα με βολεψει το πληκτρολογιο του, η καμερα δεν με νοιαζει πραγματικα καθολου..Μπαταρια και πληκτρολογιο φομαβαι κυριος

 

Ειδικά σε πληκτρολόγιο και μπαταρία ειναι μονόδρομος. Ποιο γρήγορο και ακριβές πληκτρολόγιο δεν βρίσκεις.

Ειναι άλλη φιλοσοφία το iOS όπως και να το κάνουμε.

Έχει και τα μείον του αλλά το 9.3 έχει φτάσει σε πολύ ανώτερο επίπεδο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω να επιστρέψουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο... Εδω δεν συγκρίνουμε ούτε λειτουργικά, ούτε συσκευές. Ο φίλος που θέλει να διαλέξει συσκευη ας επισκεφτεί το κατάλληλο μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το wifi του ειναι κυριολεκτικά....

Δεν ειναι δυνατόν να συνδέονται flex 2 και k3 note (συζύγου) και το μαραφετι των 700€ να μην συνδέεται στα μπιτσόμπαρα...

Τρεις ημέρες τώρα δε συνδέεται με τίποτε.

Κάκιστα αδύναμο ειναι η επιεικής έκφραση!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το wifi του ειναι κυριολεκτικά....

Δεν ειναι δυνατόν να συνδέονται flex 2 και k3 note (συζύγου) και το μαραφετι των 700€ να μην συνδέεται στα μπιτσόμπαρα...

Τρεις ημέρες τώρα δε συνδέεται με τίποτε.

Κάκιστα αδύναμο ειναι η επιεικής έκφραση!

 

Γνωστο προβλημα το wifi στα iphones. Δεν ειναι κατι καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Με τα παλιά μοντέλα ήταν κάπως καλύτερα...

Ευτυχώς υπάρχουν δεδομένα διαθέσιμα, ενεργοποιώντας μάλιστα το wifi assist, φεύγουν σαν νερό, σημάδι ότι τραβάει συνέχεια, χωριά η μπαταρία που πέφτει ιλιγγιωδώς!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι το πιο δυνατό wifi που εχω δει ποτε μου σε φορητή συσκευή. Παίζει στα ίσια με λαπτοπ σε εμβέλεια.

Κάτι συμβαίνει με τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι το πιο δυνατό wifi που εχω δει ποτε μου σε φορητή συσκευή. Παίζει στα ίσια με λαπτοπ σε εμβέλεια.

Κάτι συμβαίνει με τη συσκευή σου.

 

Κι εγώ επειδή έχω αλλάξει παρά πολλά iPhone έχω παρατηρήσει οτι πως θα τύχει η συσκευή.

Πιθανόν έχει μέσα διαφορετικά μοντέλα wifi chip ίσως άλλων παρτίδων η άλλων εργοστασίων και όντως κάποια τηλέφωνα παρουσιάζουν δυσλειτουργία.

Κάπως σαν να συνδέονται αλλά να μην παίρνουν Ίντερνετ από το router ειδικά σε πολυσύχναστα μέρη. Ενώ άλλες συσκευές βλέπεις μπαίνουν φυσικά χωρίς μεγάλες ταχύτητες και πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρεί κανεις άλλος σοβαρό drain μπαταρίας με 9.3.3;;

Εβγαλα το μεσετζερ κ ειναι με χρήση 3 ώρες και 38 λεπτά κ αναμονή περίπου 7ωρο στο 47%.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρεί κανεις άλλος σοβαρό drain μπαταρίας με 9.3.3;;

Εβγαλα το μεσετζερ κ ειναι με χρήση 3 ώρες και 38 λεπτά κ αναμονή περίπου 7ωρο στο 47%.

 

Το έπαθα πριν μερικές ημέρες κι εγω. Κόλλησε το Google photos app και μου έφαγε 30% μπαταρία σε μιάμιση ώρα με σβηστή οθόνη. Όπως και 300mb δεδομένων... Έφαγε σουτ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ομως δεν ειναι μεμονομενο γεγονος ομως, καιρο τωρα εχω προβλημα.

 

Ξεχναω ολη μερα σχεδον το ασυρματο δικτυο ανοικτο, δικαιολογει μηπως το drain που παρατηρείτε??

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την 9.3.2 έχω ίσως την καλύτερη αυτονομία από ποτέ άλλοτε, περίπου 7,5-8 ώρες χρήση μου ειναι υπέρ αρκετά για 45 ώρες αναμονής.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά παρατηρεί κανεις άλλος σοβαρό drain μπαταρίας με 9.3.3;;

Εβγαλα το μεσετζερ κ ειναι με χρήση 3 ώρες και 38 λεπτά κ αναμονή περίπου 7ωρο στο 47%.

 

Από τη στιγμή που ειναι beta απορώ πως σου κάνουν εντύπωση τέτοια προβλήματα. Η τελευταία επίσημη (όχι δοκιμαστική) ειναι η 9.3.2 και δεν εχει κανένα θέμα με τη μπαταρία, το αντίθετο μάλιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τοτε γιατι την εκανα διαθεσιμη? φτου Αλεκο, με την πρωτη ευκαιρια γυρναω 9.3.2 επομενως.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Και τοτε γιατι την εκανα διαθεσιμη? φτου Αλεκο, με την πρωτη ευκαιρια γυρναω 9.3.2 επομενως.

Δεν την έκαναν διαθέσιμη. Είναι διαθέσιμη για όσους είναι στο πρόγραμμα public beta. Δεν σε υποχρεώνει να περάσεις τις beta. Αν θες τις περνάς.

 

Μάλιστα χθες βγήκε η τρίτη έκδοση της 9.3.3. Οπότε πέρασε την και δες αν διορθωθεί το θέμα που έχεις. Αλλιώς κάνε restore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη δικο μου λαθος, δεν ειμαι στην 9,3,3 αλλα στην 9,3,2.

 

Επομενως απλα θα κανω restore kai set up as new, υπαρχει ομως καποιος τροπος να κρατησω τα μηνυματα μου χωρις να χρειαστει να κανω επαναφορα backup ?

Μαλλον δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση μεταξυ 9.3.1 και 9.3.2

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη δικο μου λαθος, δεν ειμαι στην 9,3,3 αλλα στην 9,3,2.

 

Επομενως απλα θα κανω restore kai set up as new, υπαρχει ομως καποιος τροπος να κρατησω τα μηνυματα μου χωρις να χρειαστει να κανω επαναφορα backup ?

Μαλλον δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση μεταξυ 9.3.1 και 9.3.2

Όχι δεν υπάρχει τρόπος από όσο ξέρω. Ή τα επαναφέρεις όλα ή τίποτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει τρόπος από όσο ξέρω. Ή τα επαναφέρεις όλα ή τίποτα.

Και εγώ μια φορά ψάχτηκα γιαυτο το θέμα στο Ίντερνετ και είχε έναν τροπο μέσω του προγράμματος για τη μπαταρία για iPhone...I backupot κάπως έτσι λέγεται , είχε κάτι οδηγίες μέσα για το πως αλλα μπλέχτηκα και το παράτησα .Ισως κάποιος τα καταφέρει

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω, από περιέργεια και μόνο, τους κατόχους αυτων των κινητών για ποσά χρόνια περίπου υποστηρίζει τα μοντέλα της η apple με αναβαθμίσεις λειτουργικού, υπάρχει κάποιος στάνταρ χρόνος, αυτό ας πούμε το 6s plus για ποσα χρόνια θα αναβαθμίζεται ;
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω, από περιέργεια και μόνο, τους κατόχους αυτων των κινητών για ποσά χρόνια περίπου υποστηρίζει τα μοντέλα της η apple με αναβαθμίσεις λειτουργικού, υπάρχει κάποιος στάνταρ χρόνος, αυτό ας πούμε το 6s plus για ποσα χρόνια θα αναβαθμίζεται ;

 

Έχουμε σπίτι και το iphone 5 το οποιο το πήραμε το 2012 και συνεχίζει ακάθεκτο .Θα πάρει και την 10 αρα ..δεν συζητάμε για ποιο καινούργια μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω, από περιέργεια και μόνο, τους κατόχους αυτων των κινητών για ποσά χρόνια περίπου υποστηρίζει τα μοντέλα της η apple με αναβαθμίσεις λειτουργικού, υπάρχει κάποιος στάνταρ χρόνος, αυτό ας πούμε το 6s plus για ποσα χρόνια θα αναβαθμίζεται ;

 

Απλά σκέψου ότι ακόμα έξω κυκλοφορεί το 4 - 4s χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...