Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα , ηρθα και εγω στο club σας .... τελικα ειναι πιο μικρο απ οσο περιμενα ..

 

 

Μικρό δεν ειναι αλλα αν το έχεις χωρίς θήκη η έστω με λεπτή θήκη, δεν προβληματίζει τόσο, το μέγεθος του στην χρήση.

 

Το τηλέφωνο ειναι άψογο σε λειτουργίες και το iOS 9.3 εξαιρετικό.

Ταχύτατη συσκευή και ακούραστη. Δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με κλείσιμο εφαρμογών, καθάρισμα cache κλπ.

Απλά δουλεύει.

 

Απο εκεί και πέρα υστερεί σε κάποια πράγματα αλλα δεν ενδιαφέρουν όλους.

 

Πιστεύω ότι το 6s plus ειναι το πιο ολοκληρωμένο iPhone ως τωρα και το πρώτο που δεν θα έχει μειωμένο performance ακόμα και οταν βγει το 7s.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα και εγω το 6 και πηγα σε 6s plus.Μικρο δεν ειναι και δεν το εχω συνηθισει ακομα.απλα ειναι μακραν το καλυτερο iphone.η διαφορα σε ταχυτητα απο το 6 ειναι πολυ εμφανης.για το touch id απλα δεν σχολιαζω.....
Link to comment
Share on other sites

εκλεισα μια μερα , αν και ειναι πολυ νωρις ειδα καποια πραματα που μου αρεσαν , αυτα ειναι η ομαλοτητα του και η μπαταριαρα του , α και το απιστευτα γρηγορο ξεκλειδωμα με αποτυπωμα....

το πληκτρολογιο ομως ειναι απο τα χειροτερα που εχω χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια .

εχω ενα θεματακι ομως , ενω το πρωι γυρνουσε κανονικα η ο8ονη σε land scape τωρα δεν μου το κανει , βασικα το κανει μονο στο youtube και πουθενα αλλου. γυρναω το κινητο δεξια αριστερα και αυτο μενει εκει. εχει καμια ρυθμισει μεσα στο μενου ? ( δεν εχω κλειδωμενο τον προσανατολισμο)

 

το βρηκα , το γυρισα σε τυπικο απο ζοομ και ειναι παλι οκ.

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σε λειτουργία ζουμ, συμπεριφέρεται σαν κλασσικό iPhone.

Μόνο στην κανονική προβολή έχει τη δυνατότητα προβολής διπλής στήλης, όπως και τα iPads.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το πληκτρολογιο ομως ειναι απο τα χειροτερα που εχω χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια .

 

Γιατί το λες; Έχοντας και εγώ καλομάθει από τις πολλές επιλογές πληκτρολογίων στο android, δεν μου κακοφαίνεται το stock πληκτρολόγιο της Apple, έχει εξαιρετικό word prediction και το μόνο θέμα που έχει είναι με το τελικό ς που περιμένουμε κάποια στιγμή να λυθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες; Έχοντας και εγώ καλομάθει από τις πολλές επιλογές πληκτρολογίων στο android, δεν μου κακοφαίνεται το stock πληκτρολόγιο της Apple, έχει εξαιρετικό word prediction και το μόνο θέμα που έχει είναι με το τελικό ς που περιμένουμε κάποια στιγμή να λυθεί.

 

 

Συμφωνώ η επιδιόρθωση κειμένου ειναι η καλύτερη που έχω δει. Γι αυτό άλλωστε το προτιμώ απο τα υπόλοιπα swipe πληκτρολόγια που ειναι διαθέσιμα στο App Store.

Ένα μυστικό για λέξεις που δεν υπάρχουν στο λεξικό του και επιμένει να σου δίνει αλλα, είναι να την γράψεις σωστά και να βάλεις τόνο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ενταξει , ενα πληκτρολογιο δεν ειναι μονο η επιδιορθωση , που οντως ειναι πολυ καλη και το τελικο s αν και δεν το εχει , εμφανιζεται εκει που πρεπει οταν πρεπει. συμφωνα ομως με τα δικα μου παντα θελω δεν ειναι πρακτικο να θελω να βαλω !,? κλπ η καποιο νουμερο και να πρεπει να παταω παντα το 123( εκτος και αν υπαρχει καποιο τιπς). ειδα στο μαρκετ εχει και το swiftkey αλλα θελω να κρατησω το στοκ ... δεν θελω να νοιωθω οτι γραφω σε αντροιντ παλι.

μετα ο safari μου φαινετε πολυ γρηγορος αλλα παταω σε λαθος σημειο αρκετες φορες , δεν κανει αυτο το ''ζοομ'' του αντροιντ. ισως πρεπει να συνηθησω οτι πρεπει να παταω στο σωστο σημειο και οχι στο περιπου. σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος και νομιζω εχω ακομα πολλα να ανακαλυψω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το τελικο s αν και δεν το εχει , εμφανιζεται εκει που πρεπει οταν πρεπει.

 

Δεν εννοώ αυτό, θα το διαπιστώσεις το bug στο οποίο αναφέρομαι εν καιρώ...

 

μετα ο safari μου φαινετε πολυ γρηγορος αλλα παταω σε λαθος σημειο αρκετες φορες , δεν κανει αυτο το ''ζοομ'' του αντροιντ. ισως πρεπει να συνηθησω οτι πρεπει να παταω στο σωστο σημειο και οχι στο περιπου.

 

Συνήθεια είναι. Το touch του δεν έχει την απόκριση των τελευταίων samsung ναυαρχίδων αλλά εξακολουθεί να είναι υποδειγματικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενταξει , ενα πληκτρολογιο δεν ειναι μονο η επιδιορθωση , που οντως ειναι πολυ καλη και το τελικο s αν και δεν το εχει , εμφανιζεται εκει που πρεπει οταν πρεπει. συμφωνα ομως με τα δικα μου παντα θελω δεν ειναι πρακτικο να θελω να βαλω !,? κλπ η καποιο νουμερο και να πρεπει να παταω παντα το 123( εκτος και αν υπαρχει καποιο τιπς). ειδα στο μαρκετ εχει και το swiftkey αλλα θελω να κρατησω το στοκ ... δεν θελω να νοιωθω οτι γραφω σε αντροιντ παλι.

 

μετα ο safari μου φαινετε πολυ γρηγορος αλλα παταω σε λαθος σημειο αρκετες φορες , δεν κανει αυτο το ''ζοομ'' του αντροιντ. ισως πρεπει να συνηθησω οτι πρεπει να παταω στο σωστο σημειο και οχι στο περιπου. σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος και νομιζω εχω ακομα πολλα να ανακαλυψω.

 

 

Το μειονέκτημα του Safari και γενικά του iOS ειναι η ανύπαρκτη αναδίπλωση κειμένου.

Βγάζεις τα μάτια σου να διαβάσεις αν το site δεν ειναι συμβατό με την λειτουργία ανάγνωσης που διαθέτει ο Safari.

Εγώ πάντως δουλεύω μόνο μ αυτόν γιατί οι άλλοι δεν έχουν καν αυτή την δυνατότητα.

Τέλος το πληκτρολόγιο χρειάζεται χρόνο να το συνηθίσεις.

Όντως ειναι μείον ότι πρέπει να πατάς το 123 για αριθμούς κλπ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο για σημερα , σε καποιες εφαρμογες που παω να κατεβαζω , βασικα σε 2 μου το εκανε , δεν τις κατεβαζει. μου βγαζει το γκρι εικονιδιο στην ο8ονη , πανω αριστερα οτι φορτωνει και δεν κανει τιποτα. και τις δυο φορες αναγκαστηκα να κανω ρεσταρτ για να τις ξανακατεβασω. σε ενα 24ωρο 2 φορες ρεσταρτ για να στρωσει , ρε αυτο ειναι το ios που λετε τοσο καιρο ? χαχα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως ειναι μείον ότι πρέπει να πατάς το 123 για αριθμούς κλπ.

 

Το χειρότερο είναι ότι αν θέλεις να αφήσεις κάποιο κενό ανάμεσα στα νούμερα, επιστρέφει στο qwerty και πρέπει να ξαναπατήσεις το 123. Εντάξει είπαμε... iOS με τα υπέρ και τα κατά του. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο για σημερα , σε καποιες εφαρμογες που παω να κατεβαζω , βασικα σε 2 μου το εκανε , δεν τις κατεβαζει. μου βγαζει το γκρι εικονιδιο στην ο8ονη , πανω αριστερα οτι φορτωνει και δεν κανει τιποτα. και τις δυο φορες αναγκαστηκα να κανω ρεσταρτ για να τις ξανακατεβασω. σε ενα 24ωρο 2 φορες ρεσταρτ για να στρωσει , ρε αυτο ειναι το ios που λετε τοσο καιρο ? χαχα :lol:

 

 

 

Δεν έχω κάνει ποτέ reboot . Μάλλον οι εφαρμογές σου θα έφταιγαν εκτός και αν δεν είχες καλό δίκτυο και κόλλαγε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα με το 6s plus ομολογω να πω πως ειναι πολυ καλο τηλεφωνο. γρηγορο , ομαλο με περιεργα ωραια οθονη.

μου φανηκε πολυ καλο το σημα του wifi , βασικα εχει απο τις μεγαλυτερες εμβελειες που εχω συναντησει . αυτο που με εχει γονατισει ειναι οι διαφημισεις στις εφαρμογες , ειναι ατελειωτες . μετα το βαρος του ωρες ωρες σε κανει να λες πιαστηκε το χερι μου και τελος η φωτογραφικη του σε σκοτεινους εσωτερικους χωρους ειναι απλα καλη , θα ηθελα να ειναι καλυτερη . την μερα βγαζει υπεροχες και δεν θα χρειαζομουν κατι παραπανω. το 3d touch στην αρχη το θεωρησα αχρηστο , αλλα με το που αλλαξα την ευαισθησια σε ελαφρια εγινε πολυ πιο χρηστικο , νομιζω στο μικρο ομως θα ειναι πολυ πιο βολικο στην καθημερινη του χρηση . η μπαταρια πααααρα πολυ καλη. ισως η καλυτερη που εχω δουλεψει.

τελος παντων , σκεφτομαι να το ανταλλαξω με κανενα 6s 64αρι να δοκιμασω και το μικρο η απλα να το κρατησω μεχρι να βγει το m10.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα με το 6s plus ομολογω να πω πως ειναι πολυ καλο τηλεφωνο. γρηγορο , ομαλο με περιεργα ωραια οθονη.

μου φανηκε πολυ καλο το σημα του wifi , βασικα εχει απο τις μεγαλυτερες εμβελειες που εχω συναντησει . αυτο που με εχει γονατισει ειναι οι διαφημισεις στις εφαρμογες , ειναι ατελειωτες . μετα το βαρος του ωρες ωρες σε κανει να λες πιαστηκε το χερι μου και τελος η φωτογραφικη του σε σκοτεινους εσωτερικους χωρους ειναι απλα καλη , θα ηθελα να ειναι καλυτερη . την μερα βγαζει υπεροχες και δεν θα χρειαζομουν κατι παραπανω. το 3d touch στην αρχη το θεωρησα αχρηστο , αλλα με το που αλλαξα την ευαισθησια σε ελαφρια εγινε πολυ πιο χρηστικο , νομιζω στο μικρο ομως θα ειναι πολυ πιο βολικο στην καθημερινη του χρηση . η μπαταρια πααααρα πολυ καλη. ισως η καλυτερη που εχω δουλεψει.

τελος παντων , σκεφτομαι να το ανταλλαξω με κανενα 6s 64αρι να δοκιμασω και το μικρο η απλα να το κρατησω μεχρι να βγει το m10.

ααα τοσο πολυ σαρεσει :p

Edited by athanaso77
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά... οι αγγελίες δημόσια στο φόρουμ (εκτός του Buy&Sell) απαγορεύονται, αυτοί που διαβάζουν ξέρουν και σε ποιον απευθύνομαι, την επόμενη φορά θα υπάρξουν και οι ανάλογες κυρώσεις. Για να μη λέτε οτι δεν προειδοποίησα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο μια βδομαδα που το εχω και ενω πριν ειχα το 6 δεν νομιζω να το αλλαζα παλι με το 6s.το Plus ειναι το πιο ολοκληρωμενο Iphone
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οταν ειχα το s6 edge δοκιμασα να βαλω αποτυπωμα την μυτη και δεν το επερνε ( ναι ναι , βαριομουν και εβλεπα τις δυνατοτητες του :lol::lol: ) και τωρα το δοκιμασα στο plus και το πηρε κανονικα (με λιγη υπομονη) . μαλλον εχει πιο εξελιγμενο αισθητηρα ...
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να παραμεινεις στην μυτη και στα δαχτυλα... :P

Αχαχαχαχαχ πολύ καλό :p

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ερωτηση , υπαρχει τροπος να χαμηλωνω μονο κατι απο αυτα που θελω? εννοω πχ η κληση να ειναι στο φουλ και οι ειδοποιησεις αθορυβες.

επισεις υπαρχει τροπος για ενεργοποιηση - απενεργοποιηση των δεδομενων με καποιο κουμπακι σε στυλ widget?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον ερωτηση , υπαρχει τροπος να χαμηλωνω μονο κατι απο αυτα που θελω? εννοω πχ η κληση να ειναι στο φουλ και οι ειδοποιησεις αθορυβες.

επισεις υπαρχει τροπος για ενεργοποιηση - απενεργοποιηση των δεδομενων με καποιο κουμπακι σε στυλ widget?

 

Όχι και στα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την δωρεάν εφαρμογή launcher, μπορείς να ανοίγεις με 3 κινήσεις (swipe down το Notification Center, επιλογή τη συντόμευση, κλείνεις διακόπτη) τη συγκεκριμένη ρύθμιση για τα δεδομένα.

Ειναι widget και εχει έξι τέτοιες συντομεύσεις, μπορείς να βάλεις κι επαφές.

 

Δες κι εδώ:

http://www.macworld.com/article/2937226/the-best-launcher-apps-for-ios.html

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όχι και στα δύο.

 

Γιατί όχι και στα δυο; Άμα βάλει μην ενοχλείτε και να επιτρέπονται οι κλήσεις για όλους γίνεται. Οπότε η πρώτη ερώτηση σου γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει εδω η λογική που προφανώς ο φίλος εχει συνηθίσει στο android, πρέπει να ακολουθήσει άλλους δρόμους σαν αυτό που αναφέρεις αλλα με άλλους περιορισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Επειδή διαθέτω ενα LG flex 2, ο φορτιστής του ειναι νέας γενιάς, ταχυφορτιστής δηλαδή.

Επειδή δεν μπορώ να εχω στο τσαντάκι μου δυο φορτιστές συνέχεια, αν φορτιζω το 6s plus με αυτό το φορτιστή θα εχω πρόβλημα;

Το flex πάντως με αυτόν φορτίζει σε χρόνο dt!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...