Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγα τη μεγαλη αγορα....για ναπεσουν επενδυσεις...δε νομιζω...ασε που σεκαποια χρονια ουτε Ελληνικα δε θα εχουμε

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Ενώ έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές από το App Store επί πληρωμή αν και έχω ένα έχω Ένεργοποιημένη την οικογενειακή χρήση παρόλα αυτά ο γιος μου δεν μπορεί να κατεβάσει εφαρμογές που έχω ήδη πληρώσει Αν και τον βλέπω ότι είναι μέσα στην οικογενειακή χρήση και μοιράζεται μαζί μου τα GB στο icloud Παρόλαυτα του ζητάει να πληρώσει πάλι τις εφαρμογές που έχω πληρώσει ήδη εγώ . Δε μιλάω για τις αγορές εντός εφαρμογής Αλλά για αγορά εφαρμογής

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό και πως μπορώ να το λύσω ευχαριστώ

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό που λες, πρεπει να τις πληρώσει για να τις κατεβάσει. Είναι διαφορετικό Apple ID. Η οικογενειακή χρήση απλά θα του βγάλει τη δικιά σου μέθοδο πληρωμής για να μη προσθέτει κάρτες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α οκ νόμιζα πως μπορείς να το κανεις αυτο. Οπως γίνεται στο χώρο αποθήκευσης πχ

 

Ευχαριστω

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Α οκ νόμιζα πως μπορείς να το κανεις αυτο. Οπως γίνεται στο χώρο αποθήκευσης πχ

 

Ευχαριστω

 

Πρέπει να περάσεις το ίδιο id για να μπορείς να κατεβάζεις σε όλες τις συσκευές τις εφαρμογές που έχεις αγοράσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό που λες, πρεπει να τις πληρώσει για να τις κατεβάσει. Είναι διαφορετικό Apple ID. Η οικογενειακή χρήση απλά θα του βγάλει τη δικιά σου μέθοδο πληρωμής για να μη προσθέτει κάρτες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Γίνεται κανονικά. Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις. Πήγαινε στις αγορασμένες εφαρμογές από εσένα και τις διαλέγεις. Ψάξτε λίγο είναι κρίμα να τις πληρώσεις άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες γίνεται το εχει κανει κανεις ??? Γιατι λιγο που το έψαξα λεει μέσα στην Apple ότι μπορείς να μοιράζεσαι τις αγορές που έκανες μέσω App Store γιαυτο και ρώτησα. Αλλιώς ποιος ο λόγος να το αναφέρει ?
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες γίνεται το εχει κανει κανεις ??? Γιατι λιγο που το έψαξα λεει μέσα στην Apple ότι μπορείς να μοιράζεσαι τις αγορές που έκανες μέσω App Store γιαυτο και ρώτησα. Αλλιώς ποιος ο λόγος να το αναφέρει ?

 

Για να στο λέω μάλλον το έχω κάνει εγώ και συνεχίζω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να στο λέω μάλλον το έχω κάνει εγώ και συνεχίζω ακόμα.

 

Επιβεβαιώνω, δουλεύει κανονικά.

Δοκίμασε όμως λέει και ο φίλος πιο πάνω να πας από το τηλέφωνο του παιδιού στις αγορασμένες εφαρμογές. Εκεί θα δεις λογικά ΚΑΙ επιλογή για το δικό σου προφίλ εκτός από το δικό του. Μπαίνεις και επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοινωση κλησεων ελεγε σωστα τα ονοματα ενω μετα την αναβαθμιση που εκανα δεν καταλαβαινεις τι λεεει
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου αρχίζει με ορισμένα dattery drains που έβλεπα συχνά εδώ και ενάμιση μήνα.

Από τη δική μου πλευρά το έψαξα όσο μπορούσα. Μέχρι και set as new έκανα. Δεν είδα βελτίωση.

Μίλησα με το support της Apple, έκανε τα διαγνωστικά με το σκανάρισμα της συσκευής και μου έβγαλε αποτέλεσμα ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Το μόνο πρόβλημα που μου ανέφεραν είναι ότι δεν έχω την τελευταία έκδοση του λειτουργικού. Η 10.3.3 είναι υπεύθυνη για τα drains.

Φυσικά και τους απάντησα κατάλληλα λέγοντας πως τα draιns θα τα είχα από τη πρώτη στιγμή που είχα βάλει την 10.3.3, κάτι που δεν ισχύει. Επίσης τους είπα ότι η συσκευή κλείνει δυο χρόνια και είναι φυσικό να υπάρχει φθορά στη μπαταρία. Μου ανέφεραν ξανά ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα με τη μπαταρία μου και πως αν έχω αντιρρήσεις να απευθυνθώ στον επίσημο αντιπρόσωπο της Ελλάδος.

Μίλησα με την Isquare, μου είπα τιμές για αλλαγή μπαταρίας (90 ευρώ) αλλά μου ανέφεραν ότι αν δεν πάρουν το ok από την Apple δε μπορούν να αλλάξουν τη μπαταρία. Τους εξηγώ πως έχουν τα πράματα ότι έκανα chat, πως το κινητό είναι δυο χρονών, τίποτα αυτοί, την ίδια πολιτική με την Apple, ok λογικό είναι λέω.

Τους πίεσα ότι θέλω με δική μου ευθύνη να αλλαχτεί αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τι κάνω τώρα…

Μιλάω με εξωτερικούς συνεργάτες και για να μη κουράζω άλλο μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί διότι με έπεισαν πιο πολύ με τις απαντήσεις τους.

Σε έναν διαγνωστικό έλεγχο, μου έβγαλαν ότι η συσκευή είναι μια χαρά, ένα ελάττωμα έχει, η μπαταρία είναι πεθαμένη. Είχα 400 κελιά κατεστραμμένα και ουσιαστικά είχα μείνει με 1300 μιλιαμπέρ μπαταρία. Πήρα την απόφαση και έκανα την αλλαγή μπαταρίας από OEM με ίδια χαρακτηριστικά όπως τη μαμίσια.

Το κινητό πετάει. Η εξάλειψη των αρκετών lags (frame drops) που έβλεπα εξαφανίσθηκαν.

Αυτή είναι η εμπειρία μου. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει όπως το ανέφερες. Εγώ θα ήθελα να μάθω πού άλλαξες μπαταρία

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει όπως το ανέφερες. Εγώ θα ήθελα να μάθω πού άλλαξες μπαταρία

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Τελικα η λυση ηταν εντος της πολεως που μενω. Ενα αλλο που με κερδισε, μαζι με τη συσκευη μου εδωσαν και τη παλια μπαταρια.

Δεν είναι λίγοι που τις κρατούν σα λάφυρο για άλλες συσκευές ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει πλεον η αγορα του 6s?Απο θεμα ταχυτητας και λειτουργιας,το εξεταζω,συν την τιμη που πωλουνται στις αγγελιες.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοινωση κλησεων ελεγε σωστα τα ονοματα ενω μετα την αναβαθμιση που εκανα δεν καταλαβαινεις τι λεεει

 

Εμένα σε 6 αρι με το τελευταίο IOS όλα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου αρχίζει με ορισμένα dattery drains που έβλεπα συχνά εδώ και ενάμιση μήνα.

Από τη δική μου πλευρά το έψαξα όσο μπορούσα. Μέχρι και set as new έκανα. Δεν είδα βελτίωση.

Μίλησα με το support της Apple, έκανε τα διαγνωστικά με το σκανάρισμα της συσκευής και μου έβγαλε αποτέλεσμα ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Το μόνο πρόβλημα που μου ανέφεραν είναι ότι δεν έχω την τελευταία έκδοση του λειτουργικού. Η 10.3.3 είναι υπεύθυνη για τα drains.

Φυσικά και τους απάντησα κατάλληλα λέγοντας πως τα draιns θα τα είχα από τη πρώτη στιγμή που είχα βάλει την 10.3.3, κάτι που δεν ισχύει. Επίσης τους είπα ότι η συσκευή κλείνει δυο χρόνια και είναι φυσικό να υπάρχει φθορά στη μπαταρία. Μου ανέφεραν ξανά ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα με τη μπαταρία μου και πως αν έχω αντιρρήσεις να απευθυνθώ στον επίσημο αντιπρόσωπο της Ελλάδος.

Μίλησα με την Isquare, μου είπα τιμές για αλλαγή μπαταρίας (90 ευρώ) αλλά μου ανέφεραν ότι αν δεν πάρουν το ok από την Apple δε μπορούν να αλλάξουν τη μπαταρία. Τους εξηγώ πως έχουν τα πράματα ότι έκανα chat, πως το κινητό είναι δυο χρονών, τίποτα αυτοί, την ίδια πολιτική με την Apple, ok λογικό είναι λέω.

Τους πίεσα ότι θέλω με δική μου ευθύνη να αλλαχτεί αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τι κάνω τώρα…

Μιλάω με εξωτερικούς συνεργάτες και για να μη κουράζω άλλο μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί διότι με έπεισαν πιο πολύ με τις απαντήσεις τους.

Σε έναν διαγνωστικό έλεγχο, μου έβγαλαν ότι η συσκευή είναι μια χαρά, ένα ελάττωμα έχει, η μπαταρία είναι πεθαμένη. Είχα 400 κελιά κατεστραμμένα και ουσιαστικά είχα μείνει με 1300 μιλιαμπέρ μπαταρία. Πήρα την απόφαση και έκανα την αλλαγή μπαταρίας από OEM με ίδια χαρακτηριστικά όπως τη μαμίσια.

Το κινητό πετάει. Η εξάλειψη των αρκετών lags (frame drops) που έβλεπα εξαφανίσθηκαν.

Αυτή είναι η εμπειρία μου. Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Και εγώ είχα πρόβλημα με την μπαταρία και νόμιζα πως ήτανε οι αναβαθμίσεις που έκανα τελικά αγορασα μπαταρία την έβαλα μόνος μου και το κινητό Πετάει ούτε κολλήματα ούτε τίποτα και κρατάει πάρα πολύ ενώ πρώτα το φόρτιζα συνέχεια και μου κίνησε την περιέργεια που αλλά 6S είχανε μεγάλο αποτέλεσμα στο Antutu ενω το δικό μου είχε κοντά στης 62000 και μετά την αλλαγή μπαταρίας 124637 Τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έβλεπα ένα lag γενικότερα στην συσκευή. Είπα να τρέξω ένα geekbench και ιδού τα αποτελέσματα:

 

6163912ca936e8c3f7eed5a47a6b3de5.jpg

 

Όποτε πήγα για αλλαγή μπαταρίας και αμέσως επανήλθα στα κανονικά νούμερα:

 

51a8b56f685029b49a0eec6e62562385.jpg

 

Όλα αυτά σε ios 10.3.3

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αντιμετώπισα ακριβώς το.ιδιο θέμα με το παιδί κ το ελυσα σε after market μαγαζί στο κέντρο του Πειραιά κ με εγγύηση για ένα χρόνο για την μπαταρία έχω να πω μακριά απο ired istorm κλπ. Απατεώνες φουλ.
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στο τριπακι με το antutu.

Όσο φορτιζε το κινητό, έβγαλε σκορ 125k, με 93% μπαταρία το σκορ έπεσε στο 78k

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση χρόνο που ήταν αδύνατο να το κρατάω ως βασικό κινητό λόγω του θέματος με την μπαταρία, επιτέλους μπορώ να πω ότι το πρόβλημα διορθώθηκε.

Πήγα σε apple store για αλλαγή μπαταρίας με 25 λίρες και τελικά μου δώσανε καινούργια συσκευή σε αυτήν την τιμή.

Βέβαια αν στο service στην Ελλάδα δεν δούλευαν τόσο ηλίθιοι, δεν θα είχα υποστεί όλη αυτήν την ταλαιπωρία ενάμιση χρόνο και δεν θα χρειαζόταν να πληρώσω ούτε τις 25 λίρες. Η apple δεν μπορεί να σχολιάσει τις πρακτικές των εξουσιοδοτημένων service αλλά τα εξουσιοδοτημένα service λειτουργούν με αποφάσεις της apple.

 

Κάτι δεν μου κολλάει στο δεύτερο σκέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...