Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, στο 6s ξαφνικά η κάμερα εστιάζει μόνο κοντά και δεν εστιάζει πουθενά αλλού αν και πατάω στην εικόνα να εστιασει αλλού. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά δεν έφτιαξε. Το κινητό είναι της κοπέλας μου. Είμαι χρήστης Android. Οπότε και άσχετος με τα Apple σας. Παρακαλώ βοηθήστε

 

 

 

Εγώ φίλε μου παρόλο που είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μιας και η κάμερα είχε αρκετά κολλήματα,ειδικά στο γρήγορο άνοιγμα της από την οθόνη κλειδώματος,δεν είδα όφελος.Σε επίσκεψη μου στο i-storm της Θεσσαλονίκης μου πρότειναν να κάνω ενημέρωση του λογισμικού ξανά μέσω υπολογιστή και i tunes αφού πρώτα έκανα αντίγραφο ασφαλείας( τα υπόλοιπα ούτως ή άλλως τα χω στο I cloud).Ο λόγος γιατί αναφέρθηκαν αρκετά προβλήματα στην κάμερα και στη μπαταρία από κατόχους που έκαναν την αναβάθμιση μέσω wifi.Το κανα και θα πω εντυπώσεις αφού πρώτα δοκιμαστεί στο χρόνο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση σχετικα με τις φωτογραφιες που ειναι αποθηκευμενες στο κινητο. Μπορω να τις αντιγραψω συνδεοντας το στο pc; Οταν το συνδεω βλεπω 240 φακελους περιπου με κανονικες φωτογραφιες και με μικρογραφιες φωτογραφιων. Υπαρχει καποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις καμία διαφορά στην μπαταρία η στην ταχύτητα με 9.3.2 αξίζει η αναβάθμιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το ίδιο όπως πριν πάνω κάτω...δεν έχω βρει κάτι

Link to comment
Share on other sites

http://s32.postimg.org/oi7rmwuv9/IMG_0086_375_x_667.jpgεγω εκανα την αναβαθμιση αλλα δεν ιδα καποια διαφορα οσο αναφορα την μπαταρια. τωρα τα στατιστικα της καταναλωσης ειναι αυτα . εσας ποσες ωρες κραταει? Edited by dream_master
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση σχετικα με τις φωτογραφιες που ειναι αποθηκευμενες στο κινητο. Μπορω να τις αντιγραψω συνδεοντας το στο pc; Οταν το συνδεω βλεπω 240 φακελους περιπου με κανονικες φωτογραφιες και με μικρογραφιες φωτογραφιων. Υπαρχει καποια λυση;

 

κανεις καποια απαντηση; :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θελω να αλλάξω την οθόνη στο 6s γιατί έσπασε και δεν είναι λειτουργική. Έχω χάσει την εγγύηση της Apple γιατί είχα πάει στο ired αλλά δεν παίζει να δώσω τα λεφτά που ζητάνε. Τι πρέπει να προσέξω στην επιλογή της οθόνης;;;
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο Istorm αναλαμβανουν την αντικασταση οθονης...με κοστος 160€. Το στελνουν η ολλανδια η βελγιο σε applestore και στο επισκευαζουν. θελει 1-2 βδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο Istorm αναλαμβανουν την αντικασταση οθονης...με κοστος 160€. Το στελνουν η ολλανδια η βελγιο σε applestore και στο επισκευαζουν. θελει 1-2 βδομαδες.

το πηγα στο istorm.

δεν το αναλαμβανουν γιατί το εχουν ανοίξει στο ired. γιαυτό και θέλω να το κάνω μόνος μου.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση σχετικα με τις φωτογραφιες που ειναι αποθηκευμενες στο κινητο. Μπορω να τις αντιγραψω συνδεοντας το στο pc; Οταν το συνδεω βλεπω 240 φακελους περιπου με κανονικες φωτογραφιες και με μικρογραφιες φωτογραφιων. Υπαρχει καποια λυση;

Εκεί μέσα στους φακέλους είναι όλες σου οι φωτογραφίες. Από τον κάθε φάκελο θα πάρεις τις φωτογραφίες που υπάρχουν μέσα και θα τις κάνεις drag and drop στον υπολογιστή σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το πηγα στο istorm.

δεν το αναλαμβανουν γιατί το εχουν ανοίξει στο ired. γιαυτό και θέλω να το κάνω μόνος μου.

 

Ανταλλακτικό ρώτησες μήπως μπορούν να σου φέρουν;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο ebulk και βρες οθόνη απο εκεί. Το πώς θα το αλλάξεις θα βρεις ένα video στο youtube και θα ακολουθήσεις τα βήματα (φυσικά πρέπει να έχεις τα απαραίτητα κατσαβίδια). Δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός απλά να είσαι προσεκτικός με τις βίδες (είναι πάάάάάάάάρα πολύ μικρές). Αν το ανοίξεις μια φορά μετά θα σου είναι παιχνιδάκι. Και άσε τους τύπους στα ired/istorm να ζητάνε υπέρογκα ποσά :cool:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο ebulk και βρες οθόνη απο εκεί. Το πώς θα το αλλάξεις θα βρεις ένα video στο youtube και θα ακολουθήσεις τα βήματα (φυσικά πρέπει να έχεις τα απαραίτητα κατσαβίδια). Δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός απλά να είσαι προσεκτικός με τις βίδες (είναι πάάάάάάάάρα πολύ μικρές). Αν το ανοίξεις μια φορά μετά θα σου είναι παιχνιδάκι. Και άσε τους τύπους στα ired/istorm να ζητάνε υπέρογκα ποσά :cool:

 

Δεν το λες και παιχνιδάκι.

Ειδικά αν δεν ξέρεις υπάρχει περίπτωση πολυ μεγάλη να κανεις ζημιά σε κάποια μέρη της συσκευής ειδικά στην μητρική.

Να χαλασεις την οθόνη. Να χαλασεις το home button. Να χαλασεις τους αισθητήρες επάνω στην οθόνη.

Πολλά πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,την 9.3.2 να την περάσουμε ή παρατήρησε κανείς κάτι αρνητικό?

 

 

 

Όλα οκ! Πέρνα την άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο iphone Μου οταν ειναι στο mute και κουνας λιγο τον διακοπτη 'παιζει' σαν δοντι που κουνιεται αλλα οχι παρα πολυ ωστε να αλλαξει θεση.Οταν κουνας την συσκευη πανω κατω κανει και ενα θορυβο παλι στο Mute οταν ειναι πανω ο διακοπτης δεν υπαρχει προβλημα...Υπαρχει περιπτωση να το καλυψη η εγγυηση ? το κινητο δεν εχει κανενα σημαδι ουτε εχει πεσει ποτε κατω... μαλλον θα ηταν απτην αρχη αλλα τωρα το παρατηρησα
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο iphone Μου οταν ειναι στο mute και κουνας λιγο τον διακοπτη 'παιζει' σαν δοντι που κουνιεται αλλα οχι παρα πολυ ωστε να αλλαξει θεση.Οταν κουνας την συσκευη πανω κατω κανει και ενα θορυβο παλι στο Mute οταν ειναι πανω ο διακοπτης δεν υπαρχει προβλημα...Υπαρχει περιπτωση να το καλυψη η εγγυηση ? το κινητο δεν εχει κανενα σημαδι ουτε εχει πεσει ποτε κατω... μαλλον θα ηταν απτην αρχη αλλα τωρα το παρατηρησα

 

Έχει κάποια λίγα κενά εννοείς.

Νομιζω σε όλους έτσι είναι. Σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο ebulk και βρες οθόνη απο εκεί. Το πώς θα το αλλάξεις θα βρεις ένα video στο youtube και θα ακολουθήσεις τα βήματα (φυσικά πρέπει να έχεις τα απαραίτητα κατσαβίδια). Δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός απλά να είσαι προσεκτικός με τις βίδες (είναι πάάάάάάάάρα πολύ μικρές). Αν το ανοίξεις μια φορά μετά θα σου είναι παιχνιδάκι. Και άσε τους τύπους στα ired/istorm να ζητάνε υπέρογκα ποσά :cool:

Είδα ένα βιντεακι στο YouTube 42 λεπτά. Τρομερή επεξήγηση. Με προσοχή δεν κάνεις λάθος. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα βιντεακι στο YouTube 42 λεπτά. Τρομερή επεξήγηση. Με προσοχή δεν κάνεις λάθος. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάλι και με προσοχή υπάρχουν πιθανότητες μόνιμης βλάβης στην συσκευή.

Οι περισσότεροι απο αυτά που δείχνουν στο YouTube τα έχουν ανοίξει αρκετές φορές.

Επίσης την πρώτη φορά που ανοίγει η συσκευή ειδικά η οθόνη θέλει αρκετή προσπάθεια δεν ανοίγει έτσι εύκολα

Εγώ δεν συνιστώ σε κάποιον πάντως που δεν έχει γνώσεις να το δοκιμάσει τόσο άνετα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά έχω ενα θέμα με τις επαφές. Όταν πάω στις επαφές υπάρχει μια επιλογή "εμφάνιση όλων των επαφών" κ εχει 3 επιλογές. Gmail, άλλη μια διεύθυνση gmail και cloud. Εγω ήξερα ότι πι επαφές ανεβαίνουν στο cloud μόνο. Τώρα όμως Αν επιλέξω πχ cloud δε τις βλέπω όλες ενώ κάθε φορά που πάω στις επαφές βγαίνει το εικονίδιο του συγχρονισμού πάντα κ δε ξέρω γιατί! Πως μπορώ ν έχω όλες τις επαφές μόνο στο cloud? κ να μη συγχρονίζει συνέχεια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να κατεβάζουμε βίντεο απο το YouTube???

 

Δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή μέσα από τη συσκευή. Η Apple έχει απομακρύνει όλες τις εφαρμογές αυτού του είδους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...