Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα !!!

 

ερωτηση ...

 

η συσκευη απο μπαταρια πως παει ??

 

εγω εχω σχεδον ολη μερα δεδομενα και wifi ανοιχτο και γενικα κανω πολυ χρηση ..

 

βγαζει την μερα ??

 

εφυγα απο το galaxy s6 και πηγα στο s7 αλλα σαν ποιοτητα συσκευης δεν μου αρεσει καθολου και σκεφτομαι να το δωσω να παω σε iphone ..

 

το μονο που με κολλαει ειναι η μπαταρια του ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε σχέση με τις συσκευές που αναφέρεις... Δεν υστερεί σε αυτονομία, ένα γενεί το iOS είναι λιγότερο ενεργοβόρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τις συσκευές που αναφέρεις... Δεν υστερεί σε αυτονομία, ένα γενεί το iOS είναι λιγότερο ενεργοβόρο.

 

το σκεφτομαι πολυ σοβαρα τοτε ..

 

ειναι η πρωτη συσκευη που πηρα και δεν με ενθουσιασε καν ...:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας είμαι σε δίλημμα μεγάλο θέλω να αγοράσω καινούργιο κινητό και έχω εντυπωσιαστεί σε μεγάλο βαθμό χωρίς να το έχω δει από κοντά με το καινούργιο samsung galaxy s7 το θέμα όμως είναι άλλο είχα πάντα την φιλοσοφία ότι αν ξόδευα ποτέ λεφτά για μια ακριβή συσκευή θα ήθελα να έχει καλή μεταπωλητική αξία και σ αυτό το κομμάτι η apple παίζει μόνη της αντικειμενικά όμως το s7 είναι πολύ ανώτερο αλλά αν το αγοράσω θα χάσω ένα πολύ μεγάλο μέρος απ τα λεφτά που θα έχω ξοδέψει... εσείς τι μου προτείνεται επίσης να αναφέρω ότι αν αγοράσω το 6s θα είναι το 16 gb. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας είμαι σε δίλημμα μεγάλο θέλω να αγοράσω καινούργιο κινητό και έχω εντυπωσιαστεί σε μεγάλο βαθμό χωρίς να το έχω δει από κοντά με το καινούργιο samsung galaxy s7 το θέμα όμως είναι άλλο είχα πάντα την φιλοσοφία ότι αν ξόδευα ποτέ λεφτά για μια ακριβή συσκευή θα ήθελα να έχει καλή μεταπωλητική αξία και σ αυτό το κομμάτι η apple παίζει μόνη της αντικειμενικά όμως το s7 είναι πολύ ανώτερο αλλά αν το αγοράσω θα χάσω ένα πολύ μεγάλο μέρος απ τα λεφτά που θα έχω ξοδέψει... εσείς τι μου προτείνεται επίσης να αναφέρω ότι αν αγοράσω το 6s θα είναι το 16 gb. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...

Εμένα το μόνο που με χαλούσε στο iPhone ήταν η μνήμη του ...

 

Έπαιρνα πάντα 16 άρι με αποτέλεσμα να γεμίζει και να είμαι με μια συσκευή που με καλύπτει , χωρίς κολλήματα κτλ αλλά αυτό με την μνήμη ήταν πάντα το μειονέκτημα του για εμένα ..

 

Βέβαια θα μου πεις γιατί δεν έπαιρνες με περισσότερη μνήμη αφού σε καλύπτε σαν συσκευή ?

 

Έλα ντε ..:p

 

Έχω το s7 από χθες ..

 

Είχα το s6 πριν ..

 

Τον ενθουσιασμό που μου έδωσε το s6 όταν το πήρα δεν τον έχω ακόμα ..

 

Κάτι με χαλάει αλλά δεν μπορώ να κατάληξω τι ..

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το δώσω και να πάω στο 6s ..

 

64άρι αυτήν την φορά .. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαρία να έχεις υπ όψη σου οτι η οθόνη του iPhone 6s δεν ειναι καν Foul HD. Και η καμερα του απαράδεκτη σε χαμηλό φωτισμό, σε σχέση με το S7.

Αυτά τα δυο μπορεί να σε απογοητεύσουν πολύ περισσοτερο και να τρέχεις πάλι για αλλαγές χάνοντας χρήματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα με απασχολεί ιδιαίτερα ούτε το άλλο ...

 

Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν και οι 2 συσκευές εξίσου ..

 

Τώρα αν μου πεις που κλείνω θα σου πω δεν ξέρω ...:O

 

Πάντως σαν κατασκευή το s7 σε σχέση με το s6 με απογοήτευσε ..

 

Κάτι δεν μου αρέσει αλλά δεν ξέρω ακόμα τι ...

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Τάσο ευχαριστώ πολύ εγώ θέλω να Περάσω τις επαφές στο iCloud γιατί σε android δεν θα ξανά πάω. Όποτε δεν έχει ουσία να έχω μέσα στο iPhone μου λογαριασμό gmail. Μήπως κατάλαβες τη αντίθετο?

Επισεις το ημερολόγιο πως γίνεται αφού κάνω συγχρονισμό από το g mail και είναι όλα στο κινητό να μεταφερθούν όλα στο iCloud

 

Ναι συγνώμη. Η αντίθεση διαδικασία ακριβώς ήθελα να πω.

Ξεκινάς από gmail και καταλήγεις σε iCloud

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

mmaria_82 έχω ακριβώς εδώ και πολύ καιρό τον ίδιο προβληματισμό με σένα όσο αφορά την επιλογή συσκευής γιατί είχα πιο παλιά στην κατοχή μου iphone 4/4s/5/5s αλλά με κούρασε αυτό το iTunes για μεταφορα αρχείων και έκανα μετάβαση στο g3. Πολύ ευχαριστημένος όσο αφορά την μεταφορά αρχείων ΑΛΛΑ δεν έχει υποστήριξη από την lg , ακόμα για Android 6 .Τώρα για το samsung το είδα , έπαιξα μαζί του αρκετή ώρα αλλά παρατήρησα κάτι ότι , κολλάει-lagarei και θα ήθελα να μου πεις αν όντως κολλάει η αν οφειλόταν στην συσκευή ότι είναι demo. Από την άλλη το iphone 6s έχει την ίδια κάμερα , μόνο είναι λίγο χειρότερη σε χαμηλό φωτισμό αλλά το 6s δεν έχει lags και έχει iTunes. Επίσης αν μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι έχει ελεύθερο χώρο out of the box 22 gb. Αν όντως η Sammy δημιούργησε κινητό 8 core με lags τι να πω?? Δεν έχω καμία διάθεση για vs απλώς θέλω την Τρίτη η τέταρτη να αγοράσω συσκευή μια εκ των δύο και δεν έχω αποφασίσει . Αν όμως έχει lags η Sammy δεν είμαι διατεθιμενος να πληρώσω 729 ευρώ για κινητό που κολλάει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ας θυμίσω και εγώ εδώ λοιπόν το αυτονόητο... Στο παρόν θέμα συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Αν κάποιος θέλει να συγκρίνει συσκευές υπάρχει ξεχωριστός χώρος...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Παρακαλώ συνεχίστε εκεί για να μην ακολουθήσουν διαγραφές μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

 

η συσκευη ανοιγει κανονικα εγγραφα word excel ?

 

γιατι θυμαμαι σε παλιοτερη συσκευη δεν μπορουσα ...

 

Ναι κανονικά εδώ και πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

 

η συσκευη ανοιγει κανονικα εγγραφα word excel ?

 

γιατι θυμαμαι σε παλιοτερη συσκευη δεν μπορουσα ...

 

Στη συσκευή iPhone το office ειναι δωρεαν για προβολή κι επεξεργασία. Στο iPad απαιτεί συνδρομή στο office 365.

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή iPhone το office ειναι δωρεαν για προβολή κι επεξεργασία. Στο iPad απαιτεί συνδρομή στο office 365.

 

Καλησπέρα DINFUN !!!!!!!!!!

 

Να παρακαλας να μην γυρίσω σε iPhone θα σας τάραξω πάλι στις ερωτήσεις ....:p

 

Πλάκα κάνω !!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι κι εγώ πλέον ένας ευτυχής κάτοχος ενός iphone 6s 64Gb!

Όπως είχα αναφέρει και σε παλαιότερο post, το προηγούμενο κινητό μου, ενώ δεν είχα κανένα ουσιαστικό πρόβλημα, με είχε κουράσει το μέγεθός του... πάντα για iphone μιλάμε.. ήταν το iphone 6 plus. :rolleyes:

 

Ουσιαστικά, έχει βγάλει σε κάποιον από εδώ στην παρέα μας, "παιδικές αρρώστιες" το συγκεκριμένο τηλέφωνο, iphone 6s?

:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

και γω κατοχος ενος 6s.

Δυστυχως στην εβδομαδα πανω πριν προλαβα να του παρω καν ζελατινα και θηκη στην πρωτη πτωση εσπασε το κρυσταλο.

Ξενερα οσο δεν παει αλλο.:cry::cry::cry:

Το 5s με αμετρητρες πτωσεις σκυλι.

Αυτο με το καλημερα εσπασε...

 

Υπαρχει αλλη λυση οικονομοικοτερη απο τα 260 ευρω που βλεπω οτι ζητανε για αλλαγη οθονης?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

και γω κατοχος ενος 6s.

Δυστυχως στην εβδομαδα πανω πριν προλαβα να του παρω καν ζελατινα και θηκη στην πρωτη πτωση εσπασε το κρυσταλο.

Ξενερα οσο δεν παει αλλο.:cry::cry::cry:

Το 5s με αμετρητρες πτωσεις σκυλι.

Αυτο με το καλημερα εσπασε...

 

Υπαρχει αλλη λυση οικονομοικοτερη απο τα 260 ευρω που βλεπω οτι ζητανε για αλλαγη οθονης?

 

Ποιος σου ζητάει 260€

Η αντιπροσωπεία σ αλλάζει συσκευή δεν αλλάζει οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ζητάει 260€

Η αντιπροσωπεία σ αλλάζει συσκευή δεν αλλάζει οθόνη

 

η αντιπροσωπεια ναι αυτο μου ειπε και θελει και 360-380 ακομα νομιζω δεν θυμαμαι οι οποιοι μου ειπαν οτι αφηνω εκει τ κινητο το σπασμενο και σε 2-3 εργασιμες μου φερνουν αλλο το οποιο εχει υπολοιπο εγγυησης.

 

Μιλαω για μαγαζια που επισκευαζουν κινητα οτι θελουν 260.

 

Κριμα το τηλεφωνο ολοκαινουργιο...εχω σκασει :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

η αντιπροσωπεια ναι αυτο μου ειπε και θελει και 360-380 ακομα νομιζω δεν θυμαμαι οι οποιοι μου ειπαν οτι αφηνω εκει τ κινητο το σπασμενο και σε 2-3 εργασιμες μου φερνουν αλλο το οποιο εχει υπολοιπο εγγυησης.

 

Μιλαω για μαγαζια που επισκευαζουν κινητα οτι θελουν 260.

 

Κριμα το τηλεφωνο ολοκαινουργιο...εχω σκασει :cry::cry::cry:

 

Φίλε επειδή επισκευάζω τηλέφωνα να σου πω ότι γνήσιο ανταλλακτικό δεν υπάρχει στην αγορά

Να δώσεις 260 σε καινούργιο τηλεφωνο και να σου βάλουν οθόνη που δεν ξερω κι εγω απο ποιο εργοστάσιο βγήκε δεν αξίζει.

Νομίζω καλύτερα να δώσεις τα 360 αν και πολλά αλλα θα σου δώσουν τηλεφωνο ανακατασκευασμένο περασμένο απο όλους τους τεχνικούς ελέγχους και με καινούργια μπαταρία. Και σίγουρα γνήσιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή επισκευάζω τηλέφωνα να σου πω ότι γνήσιο ανταλλακτικό δεν υπάρχει στην αγορά

Να δώσεις 260 σε καινούργιο τηλεφωνο και να σου βάλουν οθόνη που δεν ξερω κι εγω απο ποιο εργοστάσιο βγήκε δεν αξίζει.

Νομίζω καλύτερα να δώσεις τα 360 αν και πολλά αλλα θα σου δώσουν τηλεφωνο ανακατασκευασμένο περασμένο απο όλους τους τεχνικούς ελέγχους και με καινούργια μπαταρία. Και σίγουρα γνήσιο

 

 

μαλιστα....δηλαδη ολες τις οθονες που βαζουνε στα υπολοιπα μοντελα ειναι και αυτες <<μαιμου>> εν ολιγοις?

παντως δυστυχως αυτη την στιγμη και δεν εχω 360 και δεν μου παει η καρδια να δωσω το ολοκαινουργιο τηλεφωνο μου πισω να μου δωσουν ενα ανακατασκευασμενο...

 

Επισης βλεπω στις σελιδες τον μαγαζιων οτι η αλλαγη οθονης σε 6+ ειναι πιο φθηνη απο οτι σε 6s.

Πως γινεται αυτο? Επειδη ειναι πιο παλιο εχουν κυκλοφορησει πιο πολλα ανταλλακτικα στην αγορα η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....δηλαδη ολες τις οθονες που βαζουνε στα υπολοιπα μοντελα ειναι και αυτες <<μαιμου>> εν ολιγοις?

παντως δυστυχως αυτη την στιγμη και δεν εχω 360 και δεν μου παει η καρδια να δωσω το ολοκαινουργιο τηλεφωνο μου πισω να μου δωσουν ενα ανακατασκευασμενο...

 

Επισης βλεπω στις σελιδες τον μαγαζιων οτι η αλλαγη οθονης σε 6+ ειναι πιο φθηνη απο οτι σε 6s.

Πως γινεται αυτο? Επειδη ειναι πιο παλιο εχουν κυκλοφορησει πιο πολλα ανταλλακτικα στην αγορα η κατι αλλο?

 

Γίνεται. Ειναι πιο καινούργιο και τις πουλάνε πιο ακριβά ειναι λογικό.

Εσυ ξέρεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

AppleCare+ ισχυει για την ελλαδα?

προσφερει κατι σε τετοιες περιπτωσεις?

 

edit: δεν υποστηριζει το προγραμμα ελλαδα.

 

κανας αλλος με σπασμενο 6s λυση?

 

μονο εγω την πατησα?

Edited by yiannisz3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ουσιαστικά, έχει βγάλει σε κάποιον από εδώ στην παρέα μας, "παιδικές αρρώστιες" το συγκεκριμένο τηλέφωνο, iphone 6s?

:confused:

 

Δεν εχει παιδικές ασθένειες κανένα "s" μοντέλο αφού είναι η εξέλιξη του προηγούμενου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

AppleCare+ ισχυει για την ελλαδα?

προσφερει κατι σε τετοιες περιπτωσεις?

 

edit: δεν υποστηριζει το προγραμμα ελλαδα.

 

κανας αλλος με σπασμενο 6s λυση?

 

μονο εγω την πατησα?

 

Πάρε μια οθόνη απο eBay

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...