Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Το πρωί πέρασα την 9.2 και πλέον όταν πληκτρολογώ στα μηνύματα πχ δεν ακούγεται ο κλασικός ήχος όπως ούτε και όταν πληκτρολογώ ένα τηλέφωνο για κλήση. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά τίποτα. Επίσης στην ενότητα ήχος όλα είναι όπως πρέπει.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Το πρωί πέρασα την 9.2 και πλέον όταν πληκτρολογώ στα μηνύματα πχ δεν ακούγεται ο κλασικός ήχος όπως ούτε και όταν πληκτρολογώ ένα τηλέφωνο για κλήση. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά τίποτα. Επίσης στην ενότητα ήχος όλα είναι όπως πρέπει.

 

 

Τον πλαϊνό διακόπτη της δόνησης ανέβασε

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό κομπλέ είναι φίλε μου. Μόλις παρατήρησα ότι αυτά που περιέγραψα ακούγονται μεν αλλά πρέπει να βάλεις το κινητό στο αυτί σου για να τα ακούσεις δε. Ενώ έως και χθες ήταν αρκετά πιο δυνατά. :/

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος στα πλήκτρα ακούγεται ανάλογα με την ένταση του ήχου κλήσης. Όταν είναι στο τέρμα ακούγονται δυνατά, όταν το έχεις τέρμα χαμηλά ίσα ίσα ακούγονται. Το μόνο πληκτρολόγιο που πάει σύμφωνα με την ένταση της μουσικής ή των βίντεο είναι το fleksy.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει τ public

 

ειναι πανακριβα... γιατι να αγορασει κανεις κατι τετοιο... πιο πολυ συμφερει να πουλησω το iphone μου και να παρω ενα με περισσοτερη μνημη

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα το πρώτο μου iPhone μετά από χρόνια χρήσης Android. Το έχω 3 μέρες κ από χθες μου δείχνει στο app store ότι υπάρχουν 2 εφαρμογές προς ενημέρωση. Μπαίνω μέσα κ μου λέει ότι όλες οι εφαρμογές είναι ενημερωμένες. Έχω κάνει κάτι χωρίς να το καταλάβω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα το πρώτο μου iPhone μετά από χρόνια χρήσης Android. Το έχω 3 μέρες κ από χθες μου δείχνει στο app store ότι υπάρχουν 2 εφαρμογές προς ενημέρωση. Μπαίνω μέσα κ μου λέει ότι όλες οι εφαρμογές είναι ενημερωμένες. Έχω κάνει κάτι χωρίς να το καταλάβω;

 

Εάν έχεις επιλέξει αυτόματες ενημερώσεις > app store > ενεργό τότε όλες οι αγορές και οι ενημερώσεις θα γίνονται αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα το πρώτο μου iPhone μετά από χρόνια χρήσης Android. Το έχω 3 μέρες κ από χθες μου δείχνει στο app store ότι υπάρχουν 2 εφαρμογές προς ενημέρωση. Μπαίνω μέσα κ μου λέει ότι όλες οι εφαρμογές είναι ενημερωμένες. Έχω κάνει κάτι χωρίς να το καταλάβω;

 

Καμία φορά κολλάει. Θα διορθωθεί άφησε το.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Άλλη μια ερώτηση αρχαρίου. Στις ρυθμίσεις->itunes store & App store, η επιλογή χρήση κινητού δικτύου είναι απενεργοποιημένη και στις αυτόματες λήψεις είναι ενεργοποιημένα όλα. Αυτό σημαίνει ότι οι αναβαθμίσεις γίνονται αυτόματα μόνο μέσω Wifi; Μην κάνω καμιά @#%$!@ και το δω στον λογαριασμό...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Άλλη μια ερώτηση αρχαρίου. Στις ρυθμίσεις->itunes store & App store, η επιλογή χρήση κινητού δικτύου είναι απενεργοποιημένη και στις αυτόματες λήψεις είναι ενεργοποιημένα όλα. Αυτό σημαίνει ότι οι αναβαθμίσεις γίνονται αυτόματα μόνο μέσω Wifi; Μην κάνω καμιά @#%$!@ και το δω στον λογαριασμό...

 

Σωστά οι αναβαθμίσεις να γίνονται όταν η συσκευή σου βρεθεί σε περιβάλλον Wi-Fi και δεν χρησιμοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Άλλη μια ερώτηση αρχαρίου. Στις ρυθμίσεις->itunes store & App store, η επιλογή χρήση κινητού δικτύου είναι απενεργοποιημένη και στις αυτόματες λήψεις είναι ενεργοποιημένα όλα. Αυτό σημαίνει ότι οι αναβαθμίσεις γίνονται αυτόματα μόνο μέσω Wifi; Μην κάνω καμιά @#%$!@ και το δω στον λογαριασμό...

Και στις ρυθμίσεις ICloud Drive απενεργοποίησε την κινητή τηλεφωνία για καλό και για κακό

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε !

Στο iPhone 6s που εχω τι ρύθμιση να κανω όταν τραβαω video 1080ι η 4Κ ?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε: http://bfy.tw/3WM9

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με το itunes μου λεει 7 gb ελευθερα και το κινητο λεει 5

τελικα εβγαλα κομπιουτερακι και οντως το itunes εχει δικιο χρησιμοποιω 4.7gb και το iphone λεει οτι χρησιμοποιω6.7gb τι συμβαινει?????

Edited by imbalanced
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με το itunes μου λεει 7 gb ελευθερα και το κινητο λεει 5

τελικα εβγαλα κομπιουτερακι και οντως το itunes εχει δικιο χρησιμοποιω 4.7gb και το iphone λεει οτι χρησιμοποιω6.7gb τι συμβαινει?????

 

Κάνε ένα restart στη συσκευή σου και έλεγξε και πάλι το χώρο σου, Ρυθμίσεις > Γενικά > Πληροφορίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart στη συσκευή σου και έλεγξε και πάλι το χώρο σου, Ρυθμίσεις > Γενικά > Πληροφορίες. :)

 

Δυστηχως παλι τα ιδια :(

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως παλι τα ιδια :(

Για fresh restore πας.. Σώσε αν έχεις καμιά φώτο από την συσκευή και επαφές (αν δεν της έχεις στο icloud) κάνε fresh install βάλε apple id κλπ και ξεκινά από το 0

Link to comment
Share on other sites

Για fresh restore πας.. Σώσε αν έχεις καμιά φώτο από την συσκευή και επαφές (αν δεν της έχεις στο icloud) κάνε fresh install βάλε apple id κλπ και ξεκινά από το 0

 

ολα τα προηγουμενα που ειχα κανει ηταν με backup λες αυτο να φταιει?

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

ολα τα προηγουμενα που ειχα κανει ηταν με backup λες αυτο να φταιει?

Συνήθως ναι αυτό φταίει (δεν είναι παντός κάτι ασυνήθιστο απλά κατεστραμμενα αρχεία είναι η καποιες εικόνες / video που έχουν χάσει το header τους)

Ρίξε του ένα format να βρεις την ηρεμία σου

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ναι αυτό φταίει (δεν είναι παντός κάτι ασυνήθιστο απλά κατεστραμμενα αρχεία είναι η καποιες εικόνες / video που έχουν χάσει το header τους)

Ρίξε του ένα format να βρεις την ηρεμία σου

 

οκ σε ευχαριστω πολυ αυριο το πρωι θα το κανω και θα σας πω τα αποτελεσματα :)

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

του εκανα καθαρο install και χωρις να εχω περασει τιποτα μου εχει παλι οτι χρησιμοποιω 560 mb για ποιον λογο???
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

του εκανα καθαρο install και χωρις να εχω περασει τιποτα μου εχει παλι οτι χρησιμοποιω 560 mb για ποιον λογο???

 

caching απο default εφαρμογες κλπ

εισαι οκ τωρα

 

βασικά που σου λέει οτι τρώει τόσο? δλδ ποια εφαρμογη? αν το βγάζει σαν σύνολο οκ αν το τρώει μια εφαρμογή τοτε μάλλον κάτι πέρασε πίσω από το icloud πχ photo stream

Link to comment
Share on other sites

caching απο default εφαρμογες κλπ

εισαι οκ τωρα

 

βασικά που σου λέει οτι τρώει τόσο? δλδ ποια εφαρμογη? αν το βγάζει σαν σύνολο οκ αν το τρώει μια εφαρμογή τοτε μάλλον κάτι πέρασε πίσω από το icloud πχ photo stream

 

μονο του εβγαλε οχι απο εφαρμογη

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...