Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται πλέον έχουμε wifi calling και στα καρτοκινητά Cosmote

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πλέον έχουμε wifi calling και στα καρτοκινητά Cosmote

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κανεις κλησεις με wifi? Τοτε να τσεκαρω τη καρτα στο 5s μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κανεις κλησεις με wifi? Τοτε να τσεκαρω τη καρτα στο 5s μου.

 

 

 

Εφόσον δεν έχεις καθόλου καλό σήμα στο κινητό, σου εμφανίζει COSMOTE wifi στο Carrier

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σκέφτεται η κοπέλα μου μετάβαση σε iphone 6s, επειδή έχω χρόνια να δουλέψω-ασχοληθώ με iOS, από αυτονομία πώς τα πάει, βγάζει την μέρα άνετα? Επειδή κοιτάει για μεταχειρισμένο, υπάρχει κάτι που πρέπει να ελέγξω, π.χ. σαν τον knox της samsung(jailbreak)?

Τέλος, βλέπω αρκετές αγγελίες στα 350, είναι καλά θεωρείτε?

Ευχαριστωωωω!

 

Μια χαρά είναι η συσκευή σε όλα της

Η τιμή που ανέφερες είναι περίπου αυτή στα μεταχειρισμένα

Θα πρέπει να μην είναι iCloud locked

Από αυτόν που θα το πάρεις μπροστά σου θα πρέπει να μπει στις ρυθμίσεις και να απενεργοποιήσει την Εύρεση iPhone

Συν ότι θα πρέπει να δεις αν όλα δουλεύουν καλά όπως θα έκανες σε ένα οποιοδήποτε τηλέφωνο. Μικρόφωνα, ηχεία και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω κι εγώ το σοβαρό θέμα με τις συνεχείς ανεξήγητες χρεώσεις δεδομένων χωρίς καν να τα έχω ενεργοποιμένα! Έχω κάνει όλες τι απαραίτητες ρυθμίσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα. Είμαι στην Κύπρο και ο παροχέας μου είναι η ΜΤΝ. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει;

Έχω επικοινωνήσει μαζί τους και μου είπανε ότι είναι καθαρά θέμα του iPhone. Πχ είχα χρεώσεις στις 4 το πρωί ενώ κοιμόμουνα, ενώ το κινητό ήταν στο wifi με απενεργοποιημένα τα δεδομένα φυσικά. Βοήθεια παρακαλώ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω κι εγώ το σοβαρό θέμα με τις συνεχείς ανεξήγητες χρεώσεις δεδομένων χωρίς καν να τα έχω ενεργοποιμένα! Έχω κάνει όλες τι απαραίτητες ρυθμίσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα. Είμαι στην Κύπρο και ο παροχέας μου είναι η ΜΤΝ. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει;

Έχω επικοινωνήσει μαζί τους και μου είπανε ότι είναι καθαρά θέμα του iPhone. Πχ είχα χρεώσεις στις 4 το πρωί ενώ κοιμόμουνα, ενώ το κινητό ήταν στο wifi με απενεργοποιημένα τα δεδομένα φυσικά. Βοήθεια παρακαλώ! :blink:

 

Wifi assist/βοηθεια wifi.Κλειστο αυτο για αρχη.Μετα imessage ισως να φταιει.Κλεισε το και αυτο,και μενα με χρεωνει με ελληνικο καρτοκινητο.Εχω Vodafone αλλα και Wind.Με κοσμοτε μονο δεν χρεωθηκα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω κι εγώ το σοβαρό θέμα με τις συνεχείς ανεξήγητες χρεώσεις δεδομένων χωρίς καν να τα έχω ενεργοποιμένα! Έχω κάνει όλες τι απαραίτητες ρυθμίσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα. Είμαι στην Κύπρο και ο παροχέας μου είναι η ΜΤΝ. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει;

Έχω επικοινωνήσει μαζί τους και μου είπανε ότι είναι καθαρά θέμα του iPhone. Πχ είχα χρεώσεις στις 4 το πρωί ενώ κοιμόμουνα, ενώ το κινητό ήταν στο wifi με απενεργοποιημένα τα δεδομένα φυσικά. Βοήθεια παρακαλώ! :blink:

 

Όπως είπε και ο φίλος πιο πριν βάλε στο off το wifi assist .Μετα δες στα δεδομένα στις ρυθμίσεις ποια εφαρμογή σου κατέβασε δεδομένα ,ίσως καταλάβεις κάτι από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Το τελευταιο διαστημα μεσα στη μερα μου εμφανιζει αρκετες φορες το κλασσικο μηνυμα Welcome To Vodafone. Παλιοτερα δεν μου το εκανε.

Εχει καποιο θεμα η συσκευη ή η καρτα σιμ;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Το τελευταιο διαστημα μεσα στη μερα μου εμφανιζει αρκετες φορες το κλασσικο μηνυμα Welcome To Vodafone. Παλιοτερα δεν μου το εκανε.

Εχει καποιο θεμα η συσκευη ή η καρτα σιμ;

Μου το κάνει και μένα τις 2 τελευταίεες μέρες σε i7άρι , μάλλον της voda θα είναι γιατί έχω αλλάξει κάρτα πρόσφατα και το τηλ είναι 3 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και μένα τις 2 τελευταίεες μέρες σε i7άρι , μάλλον της voda θα είναι γιατί έχω αλλάξει κάρτα πρόσφατα και το τηλ είναι 3 μηνών
Ακριβως και εμενα η καρτα sim καινουρια ειναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άλλαξα τη μπαταρία το Δεκέμβρη στο προγράμματος αντικατάστασης και χθες ξανακλάταρε η μπαταρία. Έτρεξα ένα Antutu προχθές και έπειτα η μπαταρία χάνει πάλι 2 και 3% και μέσα σε 2,5 ώρες πάει στο 0, όπως επίσης χάνει και ένα 10% στο airplane το βράδυ. Αυτά τα λέω αφού έκανα και restore. Θα προσπαθήσω τώρα να κάνω δυο πλήρεις απόφορτίσεις-φορτίσεις. Σύντομα όμως θα με χαιρετήσει η apple και ώρα να πάω απέναντι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τη μπαταρία το Δεκέμβρη στο προγράμματος αντικατάστασης και χθες ξανακλάταρε η μπαταρία. Έτρεξα ένα Antutu προχθές και έπειτα η μπαταρία χάνει πάλι 2 και 3% και μέσα σε 2,5 ώρες πάει στο 0, όπως επίσης χάνει και ένα 10% στο airplane το βράδυ. Αυτά τα λέω αφού έκανα και restore. Θα προσπαθήσω τώρα να κάνω δυο πλήρεις απόφορτίσεις-φορτίσεις. Σύντομα όμως θα με χαιρετήσει η apple και ώρα να πάω απέναντι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι έπαθες πως και θα απαρνηθείς την κυρία Apple βρε?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθες πως και θα απαρνηθείς την κυρία Apple βρε?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Εγώ τα έχω ξαναπεί ότι η apple τουλάχιστον στην Ελλάδα είναι απαράδεκτη σαν εγγύηση, service και αντιπροσωπεία. Έχω ένα κινητό με υποστήριξη μέχρι το 2020 αλλά μάλλον πρέπει να γυρίσω σε Android και ανα 1,5 χρόνο να το αλλάζω να ησυχάζω. iOS δε θα είναι αλλά το φτιάξουμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω ξαναπεί ότι η apple τουλάχιστον στην Ελλάδα είναι απαράδεκτη σαν εγγύηση, service και αντιπροσωπεία. Έχω ένα κινητό με υποστήριξη μέχρι το 2020 αλλά μάλλον πρέπει να γυρίσω σε Android και ανα 1,5 χρόνο να το αλλάζω να ησυχάζω. iOS δε θα είναι αλλά το φτιάξουμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα ίδια λέω κάτι χρόνια για την υποστήριξη της Apple στη Ελλάδα. Ios δεν είναι το Android όχι αλλά είναι κάτι πολύ καλύτερο εφόσον έχεις μερακι 1 2 ώρες μπορείς να κάνεις θαύματα και μετά απλά θα απολαμβάνεις το κινητό σου. Τι νομίζεις ότι όλη μέρα φτιάχνω το note μου με ρομ κτλ? Μια 2 φορες το έχω κάνει το σεταρισα όπως μου αρέσει με αλλαγή dpi adaway YouTube playback κτλ και τέλος. Απλά δεν ξανά ασχολήσε. Για την υποστήριξη σίγουρα θα πάρεις 2 μεγάλες αναβαθμίσεις εφόσον πας σε ναυαρχίδα για μετά η πας xda η μένεις σε αυτή που είσαι και έχεις για ένα ακόμα χρόνο security updates.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέω κάτι χρόνια για την υποστήριξη της Apple στη Ελλάδα. Ios δεν είναι το Android όχι αλλά είναι κάτι πολύ καλύτερο εφόσον έχεις μερακι 1 2 ώρες μπορείς να κάνεις θαύματα και μετά απλά θα απολαμβάνεις το κινητό σου. Τι νομίζεις ότι όλη μέρα φτιάχνω το note μου με ρομ κτλ? Μια 2 φορες το έχω κάνει το σεταρισα όπως μου αρέσει με αλλαγή dpi adaway YouTube playback κτλ και τέλος. Απλά δεν ξανά ασχολήσε. Για την υποστήριξη σίγουρα θα πάρεις 2 μεγάλες αναβαθμίσεις εφόσον πας σε ναυαρχίδα για μετά η πας xda η μένεις σε αυτή που είσαι και έχεις για ένα ακόμα χρόνο security updates.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Σε αλλά thread ας τα πούμε αυτά, όχι εδώ, μη μπαίνεις σα τον night king στη σπηλιά του three-eyed raven :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλά thread ας τα πούμε αυτά, όχι εδώ, μη μπαίνεις σα τον night king στη σπηλιά του three-eyed raven :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι έχεις δίκιο. Φουλ game of thrones και εσύ ε χθες είδα το 6 τι επος ήταν.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τη μπαταρία το Δεκέμβρη στο προγράμματος αντικατάστασης και χθες ξανακλάταρε η μπαταρία. Έτρεξα ένα Antutu προχθές και έπειτα η μπαταρία χάνει πάλι 2 και 3% και μέσα σε 2,5 ώρες πάει στο 0, όπως επίσης χάνει και ένα 10% στο airplane το βράδυ. Αυτά τα λέω αφού έκανα και restore. Θα προσπαθήσω τώρα να κάνω δυο πλήρεις απόφορτίσεις-φορτίσεις. Σύντομα όμως θα με χαιρετήσει η apple και ώρα να πάω απέναντι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Δοκιμασε restore χωρίς να επαναφέρεις backup και κανε κ ένα καλιμπραρισμα τη μπαταρία

 

1. Use your iPhone until it shuts off automatically. If it is near 0% battery life and you want to drain it faster, turn on the flashlight, turn up screen brightness all the way and play a video, preferably streaming from the Internet.

 

2. Let your iPhone sit overnight to drain the battery further.

 

3. Plug your iPhone in and wait for it to power up. Make sure to use the charger supplied by Apple or one that runs at the same wattage and amperage.

 

4. Hold down the sleep/wake button and swipe “slide to power off”.

 

5. Let your iPhone charge for at least 5 hours. The charge progress indicator is not displayed while your iPhone is turned off.

 

6. With the charging cable still connected, press the sleep/wake button for about a second to start up your iPhone.

 

7. When the iPhone has booted up, hold down the sleep/wake and home buttons until you see the Apple logo.

 

8. When your iPhone is back online, remove the charging cable.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το welcome της vodafone δοκιμάστε τα παρακάτω.

 

Reset Network Settings (αφού κλείσουμε τον διακόπτη keychain από το iCloud για να μην χάσουμε τα αποθηκευμένα wifi passwords)

 

Και

 

Επανατοποθέτηση της κάρτας Sim.

 

Αυτά τα 2 μου έλυσαν το πρόβλημα που είχα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε restore χωρίς να επαναφέρεις backup και κανε κ ένα καλιμπραρισμα τη μπαταρία

 

1. Use your iPhone until it shuts off automatically. If it is near 0% battery life and you want to drain it faster, turn on the flashlight, turn up screen brightness all the way and play a video, preferably streaming from the Internet.

 

2. Let your iPhone sit overnight to drain the battery further.

 

3. Plug your iPhone in and wait for it to power up. Make sure to use the charger supplied by Apple or one that runs at the same wattage and amperage.

 

4. Hold down the sleep/wake button and swipe “slide to power off”.

 

5. Let your iPhone charge for at least 5 hours. The charge progress indicator is not displayed while your iPhone is turned off.

 

6. With the charging cable still connected, press the sleep/wake button for about a second to start up your iPhone.

 

7. When the iPhone has booted up, hold down the sleep/wake and home buttons until you see the Apple logo.

 

8. When your iPhone is back online, remove the charging cable.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω και έτσι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ανούσιο για να γίνεται κάθε φορά μετά από αναβάθμιση, αλλά που και που η συσκευή το χρειάζεται.

Τώρα όσον αφορά την αναβάθμιση, είναι όντως μικρή, αλλά εκατσαν και δούλεψαν λίγα πραγματάκια όπως τη βελτίωση της μπαταρίας (το 6s μου πήρε γύρω στο μισάωρο έξτρα ώρα χρήσης) και ίσως λίγο ακόμα πιο smooth animations στις "κινήσεις" του λειτουργικού.

 

Μην το κάνεις αυτό, είναι το hardware trap για reboot χωρίς να ρωτήσει το λειτουργικό.

Αν είσαι άτυχος και το πετύχεις στιγμή που γράφει στο filesystem θα πάρεις το τηλέφωνο στο χέρι και θα θέλει restore.

Με πολύ προσοχή και μόνο αν κολλήσει το τηλέφωνο και δεν ξεκολλάει αλλιώς, σε καμία άλλη περίπτωση.

Αν δεν σου αρέσει που δείχνει να έχει ανοιχτές εφαρμογές μετά από reboot, είναι μόνο τα γραφικά που εμφανίζει, δεν τις τρέχει στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή μπαταρίας σήμερα μετά από 8 μήνες μόνο, αφού την είχα αλλάξει από το πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας. 280 κύκλοι φόρτισης αλλά μια μέρα ξαφνικά έπειτα από restore έχασε απότομα χωρητικότητα η μπαταρία και είτε με restore είτε με αργές φορτίσεις δε έγινε δουλειά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά μια ερώτηση για ένα περίεργο ζήτημα με την οθόνη ενός 6s. Η οθόνη ρίχνει τη φωτεινότητα και την ανεβάζει σε κανονικά επίπεδα όταν πχ γράφεις ένα μήνυμα. Όταν σταματήσεις να την αγγίζεις, ξαναριχνει τη φωτεινότητα. Δεν είναι ενεργη η αυτόματη φωτεινότητα. Έχει κανείς καμιά ιδέα αν είναι γνωστό θέμα πχ? Όποιος μπορεί ας δώσει μια ιδέα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν έχει κανείς κανενα ταλαιπωρημενο, σπασμένο, διαλυμένο 6s με ενδιαφέρει. Αρκεί να δουλεύει η μητρική και το touch id.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για ένα περίεργο ζήτημα με την οθόνη ενός 6s. Η οθόνη ρίχνει τη φωτεινότητα και την ανεβάζει σε κανονικά επίπεδα όταν πχ γράφεις ένα μήνυμα. Όταν σταματήσεις να την αγγίζεις, ξαναριχνει τη φωτεινότητα. Δεν είναι ενεργη η αυτόματη φωτεινότητα. Έχει κανείς καμιά ιδέα αν είναι γνωστό θέμα πχ? Όποιος μπορεί ας δώσει μια ιδέα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μήπως η οθόνη είναι αλλαγμένη και αυτή που έχουν βάλει είναι χαμηλής ποιότητας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες αν έχει κανείς κανενα ταλαιπωρημενο, σπασμένο, διαλυμένο 6s με ενδιαφέρει. Αρκεί να δουλεύει η μητρική και το touch id.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Touch ID πηγαίνει μαζί με την μητρική

Αν βάλεις άλλη μητρική σε άλλη οθόνη το Touch ID η αλλιώς ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν λειτουργεί

Φυσικά εμένα πχ δεν θα με πείραζε γιατί πάντα δουλεύω τις συσκευές μου με κωδικό κλειδώματος και όχι με αποτύπωμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει το ios11 για εγκατάσταση OTA. Χρειάζεται 1,9 Gb και είχα 1,2. Κάπως κάτι έκανε και μόλις άρχισε να κατεβαίνει ως δια μαγείας ο ελεύθερος χώρος έγινε 2,2.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...