Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια βοήθεια...μεσα το κουτι του iphone 6s εχει βιβλιαρακι με οδηγιες?σε εμενα ειχε 3,4 καρτελακια και αλλα 3,4 αποκόμματα(σαν τα καρτελακια αλλα απο μαλακο χαρτι)..νομιζω οτι παιζει να ειναι και παραεισαγωγη απο ουγγαρια...να αρχισω να ανησυχω?επισης παρατηρησα οτι ενω μιλουσα στο viber προσεγγισα το χερι προς την οθονη και αυτη μαυρισε.οταν απομακρυνα το χερι επανηλθε...εχει καποιο σενσορα?

 

Αγορίνα πάνω από όλα ψυχραιμία.

Έχουμε βασικά

1 αν το έχεις αγοράσει από μαγαζί skroutz σίγουρα είναι παρά εισαγωγής αλλά αυτό δεν λέει τίποτα αφού εγγύηση έχεις κανονικά.

2 οδηγίες ή βιβλίο οδηγιών εδώ και πολλά χρόνια βασικά το έχουν καταργήσει / υπάρχει το Quick manual και στο iPhone στο safari υπάρχει πεδίο οδηγίες τηλεφώνου.

3 δίπλα στο ακουστικό μπροστά στο τηλέφωνο υπάρχει αισθητήρας που κλείνει την οθόνη όποτε αυτός καλύπτεται είτε με το χέρι ή ακουμπώντας το κινητό στο αυτί σου.

Οπότε χαλαρώνεις και απολαμβάνεις το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα πάνω από όλα ψυχραιμία.

Έχουμε βασικά

1 αν το έχεις αγοράσει από μαγαζί skroutz σίγουρα είναι παρά εισαγωγής αλλά αυτό δεν λέει τίποτα αφού εγγύηση έχεις κανονικά.

2 οδηγίες ή βιβλίο οδηγιών εδώ και πολλά χρόνια βασικά το έχουν καταργήσει / υπάρχει το Quick manual και στο iPhone στο safari υπάρχει πεδίο οδηγίες τηλεφώνου.

3 δίπλα στο ακουστικό μπροστά στο τηλέφωνο υπάρχει αισθητήρας που κλείνει την οθόνη όποτε αυτός καλύπτεται είτε με το χέρι ή ακουμπώντας το κινητό στο αυτί σου.

Οπότε χαλαρώνεις και απολαμβάνεις το κινητό σου.

 

ναι απο σκρουτζομαγαζο ειναι....βασικα το εκανε καποιος αλλος για εμενα γιατι δεν ειμαι και πολυ καλος σε αυτα οσο παραδοξο και αν ακουγεται...μπηκα στο τρυπακι και το αγορασα μετα απο αναλογη αγορα που καναμε δωρο σε φιλο..ομορφο τηλεφωνο..απλα εκτος απο σκρουτζομαγαζα που αλλου μπορει καποιος να το αγορασει σαν πιο ''επισημα''?

Link to comment
Share on other sites

ναι απο σκρουτζομαγαζο ειναι....βασικα το εκανε καποιος αλλος για εμενα γιατι δεν ειμαι και πολυ καλος σε αυτα οσο παραδοξο και αν ακουγεται...μπηκα στο τρυπακι και το αγορασα μετα απο αναλογη αγορα που καναμε δωρο σε φιλο..ομορφο τηλεφωνο..απλα εκτος απο σκρουτζομαγαζα που αλλου μπορει καποιος να το αγορασει σαν πιο ''επισημα''?

 

Cosmote, Vodafone, Wind επισημοι πωλητες

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι απο σκρουτζομαγαζο ειναι....βασικα το εκανε καποιος αλλος για εμενα γιατι δεν ειμαι και πολυ καλος σε αυτα οσο παραδοξο και αν ακουγεται...μπηκα στο τρυπακι και το αγορασα μετα απο αναλογη αγορα που καναμε δωρο σε φιλο..ομορφο τηλεφωνο..απλα εκτος απο σκρουτζομαγαζα που αλλου μπορει καποιος να το αγορασει σαν πιο ''επισημα''?

 

Δεν υπάρχουν μούφα τηλέφωνα μην αγχώνεσαι. Απο όπου και να το πάρεις ειναι το ίδιο. Όλες οι συσκευές είτε Ελλάδα είτε απο έξω δεν έχουν καμία διαφορά.

Ο αισθητήρας αυτός κλείνει την οθόνη όταν μιλάς στο τηλέφωνο η viber πχ για να μην πατάς κατα λάθος κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η εγγύηση ισχύει αν δεν έχεις την απόδειξη αγοράς?

και μια ακόμα ερώτηση. η ποιότητα εικόνας στη φωτογραφία όταν βγάζεις με live photo είναι ίδια με αυτή χωρίς? δηλαδή αν θέλω την καλύτερη φωτογραφία να επιλέγω χωρίς live photo? δεν με απασχολεί ο χώρος, έχω το 64άρι....

 

είμαι κάτοχος του edge plus, και μου αρέσει αρκετά το iphone τελικά (δεν το περίμενα). κυριως λόγω κατασκευής. Περιμένω και το jailbreak για την 9.2....(ελπίζω να βγει σύντομα) αλλιώς μάλλον θα φύγει....

επίσης αν και το edge plus έχει καλύτερη ανάλυση και amoled, η καθαρότητα της εικόνας (απλό 6s) ειναι πολύ καλή σαν να ειναι fullhd (πάλι δεν το περίμενα)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Cosmote, Vodafone, Wind επισημοι πωλητες

 

Δεν υπάρχουν μούφα τηλέφωνα μην αγχώνεσαι. Απο όπου και να το πάρεις ειναι το ίδιο. Όλες οι συσκευές είτε Ελλάδα είτε απο έξω δεν έχουν καμία διαφορά.

Ο αισθητήρας αυτός κλείνει την οθόνη όταν μιλάς στο τηλέφωνο η viber πχ για να μην πατάς κατα λάθος κάτι

 

 

ευχαριστω παιδια...καποια γυαλινη προσοψη που να καλυπτει ολη την οθονη(δοκιμασμενο απο καποιον)?και μια θηκη που να ταιριαζει με αυτη?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η εγγύηση ισχύει αν δεν έχεις την απόδειξη αγοράς?

και μια ακόμα ερώτηση. η ποιότητα εικόνας στη φωτογραφία όταν βγάζεις με live photo είναι ίδια με αυτή χωρίς? δηλαδή αν θέλω την καλύτερη φωτογραφία να επιλέγω χωρίς live photo? δεν με απασχολεί ο χώρος, έχω το 64άρι....

 

είμαι κάτοχος του edge plus, και μου αρέσει αρκετά το iphone τελικά (δεν το περίμενα). κυριως λόγω κατασκευής. Περιμένω και το jailbreak για την 9.2....(ελπίζω να βγει σύντομα) αλλιώς μάλλον θα φύγει....

επίσης αν και το edge plus έχει καλύτερη ανάλυση και amoled, η καθαρότητα της εικόνας (απλό 6s) ειναι πολύ καλή σαν να ειναι fullhd (πάλι δεν το περίμενα)

 

Τον πρώτο χρόνο η εγγύηση καλύπτεται από το Ιμει

Τον δεύτερο για να διεκδικήσεις χρειάζεται απόδειξη

Η οθόνη του τηλεφώνου είναι άριστη. Ανάλυση μπορεί να μην έχει τόσα πολλά ppi αλλά για το ανθρώπινο μάτι είναι υπέρ αρκετή με καλή ποιότητα χρωμάτων και χωρίς να ζορίζει άχρηστα τον επεξεργαστή για να έχει υποτίθεται υψηλή ανάλυση όπως μερικές εταιρίες ονόματα δεν λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν το σύνδεσα με καλώδιο στο λαπτοπ τις πρώτες μέρες το έβλεπε σαν εξωτερικό σκληρό και μου έδινε τη δυνατότητα να βλέπω τις φωτό μου και να κάνω copy-paste προς το λαπτοπ.Σημερα και χωρίς να καταλάβω γιατί,όταν το συνδέω και το βλέπει σαν σκληρό,έχει φτιάξει ΠΟΛΛΟΥΣ φακέλους μέσα στο DCIM και μέσα σ'αυτους είναι διάσπαρτες και χωρίς σειρά οι φωτό μου,με αποτέλεσμα να πρέπει να ψάχνω έναν-έναν κάθε φάκελο μπας και βρω τη φωτό που θέλω να περάσω στο λαπτοπ.Επισης ανεβάζω στο iCloud.com κάποιες φωτό και δεν εμφανίζονται στο τηλέφωνο .Δωστε τα φώτα σας ρε παιδιά !!!! Edited by n_1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια...καποια γυαλινη προσοψη που να καλυπτει ολη την οθονη(δοκιμασμενο απο καποιον)?και μια θηκη που να ταιριαζει με αυτη?

 

Υπ όψιν εκτός από τους C / V / Wind που αναφέρει και το άλλο μέλος Ελληνικές συσκευές βρίσκεις και στα Public / Media Mark.

 

Τώρα για τζάμι εάν μιλάμε για το 6s θέλεις το 0,02 για να μην έχεις κανένα πρόβλημα στην απόκριση του 3d και τέτοιο τζάμι προσωπικά έχω ευχαριστηθεί από την x-one.

Θήκες είναι καθαρά θέμα γούστου / τσέπης.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη φορά που μέσα σε τρεις μέρες μου σβήνει ΟΛΕΣ τις σημειωσεις gmail που βάζω στο κινητό!Ξερει κανείς γιατί ; Στις ρυθμίσεις-->Mail,λογαριασμοί κλπ είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός σε ΟΛΑ(mail,ημερολόγιο,σημειώσεις,καιρός).ΔΕΝ έχω iCloud mail παρά μόνο ένα gmail.Το μόνο που έκανα είναι στις ρυθμίσεις->Mail,λογαριασμοί κλπ->Νέα δεδομένα->Μετάκληση από χειροκίνητα το τικαρα "Κάθε 15 λεπτά" επειδή θεώρησα ότι θα μου ενημέρωνε συχνότερα τα Mail.Για την ιστορία αν δεν έμπαινα στα Mail (το εικονίδιο κάτω δεξιά της αρχικής οθόνης) να κάνει ενημέρωση αυτά ούτε έρχονταν ούτε ειδοποίηση ερχόταν.Δε ξέρω με αυτή τη ρύθμιση που άλλαξα βελτιωθεί αν ξέρει και για αυτό κάποιος κάτι ας πει.Γενικα ΠΟΛΥ με τυραννάει το τηλ για ανούσια πράγματα
Link to comment
Share on other sites

αγορασα power bank 5000mah με έξοδο 1 αμπερ και φορτίζει πιο γρηγορα απο το λαπτοπ που το συνδεω.

στο λαπτοπ η εξοδος usb ποσα αμπερ είναι ?

μηπως ξερετε καποια εφαρμογή που οταν φορτίζει το κινητο να δειχνει τα αμπερ ?

Link to comment
Share on other sites

αγορασα power bank 5000mah με έξοδο 1 αμπερ και φορτίζει πιο γρηγορα απο το λαπτοπ που το συνδεω.

στο λαπτοπ η εξοδος usb ποσα αμπερ είναι ?

μηπως ξερετε καποια εφαρμογή που οταν φορτίζει το κινητο να δειχνει τα αμπερ ?

 

Οι usb θύρες σε laptop και λοιπά δίνουν 0,5A γι αυτό φορτίζει αργά.

Διπλάσιο χρόνο περίπου θέλει δηλαδή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ανοιγω το σαφαρι παω να γραψω διευθυνση και με πεταει ξερετε τι φταιει??εχω το 6s

 

Εννοεις οτι κρασαρει ο Σαφαρι και κλεινει;

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι κρασαρει ο Σαφαρι και κλεινει;

 

Καλησπερα ανοιγω το σαφαρι παω να γραψω διευθυνση και με πεταει ξερετε τι φταιει??εχω το 6s

Είναι γενικό το θέμα και περιμένουμε λύση από την Apple. Το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα. Η λύση είναι είτε να μπεις μέσω private browsing στο safari ή να κλείσεις τον διακόπτη safari suggestions μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

http://9to5mac.com/2016/01/27/safari-on-ios-and-mac-crashing-today-for-many-users-bug-related-to-safari-suggestions/

 

Επίσης συμβαίνει και στα mac.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ενα docking station με βάση για iphone4 εγω έχω iphone6s με την 9.2 πήρα δυο διαφορετικούς oem ανταπτορες αλλα βγάζει μήνυμα οτι το αξεσουάρ δεν ειναι συμβατό,αν ξέρει κάποιος ανταπτορα συμβατό θα με βοηθούσε ,ευχαριστω εκ των προτέρων.
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ενα docking station με βάση για iphone4 εγω έχω iphone6s με την 9.2 πήρα δυο διαφορετικούς oem ανταπτορες αλλα βγάζει μήνυμα οτι το αξεσουάρ δεν ειναι συμβατό,αν ξέρει κάποιος ανταπτορα συμβατό θα με βοηθούσε ,ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα φίλε μου, το oem ισχύι μόνο για τα ανταλλακτικά. Τα αξεσουάρ θα πρέπει να φέρουν την ένδειξη MFi (Made for idevices). Αναζήτησε μόν τέτοιου είδους αξεσουάρ για να υποστηρίζονται από τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ενα docking station με βάση για iphone4 εγω έχω iphone6s με την 9.2 πήρα δυο διαφορετικούς oem ανταπτορες αλλα βγάζει μήνυμα οτι το αξεσουάρ δεν ειναι συμβατό,αν ξέρει κάποιος ανταπτορα συμβατό θα με βοηθούσε ,ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Το 4s δεν είχε την τεχνολογίας MFI γι αυτό. Από το 5 και μετά με το Lightning όλα τα αξεσουάρ παίρνουν πιστοποίηση made for iPhone αλλιώς δεν δουλεύουν. Αναγκαστικά πρέπει να πάρεις αξεσουάρ τέτοιου τύπου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν έχει noise cancellation στο ακουστικό;;

 

το έχει στις ρυθμίσεις γενικά προσβασιμοτητα

Link to comment
Share on other sites

το έχει στις ρυθμίσεις γενικά προσβασιμοτητα

 

Ειναι ενεργο, αλλα δεν δουλευει. Στο ιδιο σημειο με το Plus που ειχα δουλευε μια χαρα... :blink:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη φορά που μέσα σε τρεις μέρες μου σβήνει ΟΛΕΣ τις σημειωσεις gmail που βάζω στο κινητό!Ξερει κανείς γιατί ; Στις ρυθμίσεις-->Mail,λογαριασμοί κλπ είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός σε ΟΛΑ(mail,ημερολόγιο,σημειώσεις,καιρός).ΔΕΝ έχω iCloud mail παρά μόνο ένα gmail.Το μόνο που έκανα είναι στις ρυθμίσεις->Mail,λογαριασμοί κλπ->Νέα δεδομένα->Μετάκληση από χειροκίνητα το τικαρα "Κάθε 15 λεπτά" επειδή θεώρησα ότι θα μου ενημέρωνε συχνότερα τα Mail.Για την ιστορία αν δεν έμπαινα στα Mail (το εικονίδιο κάτω δεξιά της αρχικής οθόνης) να κάνει ενημέρωση αυτά ούτε έρχονταν ούτε ειδοποίηση ερχόταν.Δε ξέρω με αυτή τη ρύθμιση που άλλαξα βελτιωθεί αν ξέρει και για αυτό κάποιος κάτι ας πει.Γενικα ΠΟΛΥ με τυραννάει το τηλ για ανούσια πράγματα

 

 

Έχει συμβεί σε κανέναν σας παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Το γιατί σβήστηκαν οι σημειώσεις σου, δεν το γνωρίζω.

Ωστόσο, για την μη αυτόματη ενημέρωση του Gmail, και κατ' επέκταση τη μη ύπαρξη push notifications, ευθύνεται η Google. Πλέον, μόνο η εφαρμογή της Google, το Gmail, παρέχει τη δυνατότητα αυτόματων ενημερώσεων/ειδοποιήσων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργο, αλλα δεν δουλευει. Στο ιδιο σημειο με το Plus που ειχα δουλευε μια χαρα... :blink:

 

Πρόσεξε, αν μιλάς με bluetooth και δεν έχει την δυνατότητα αυτή ναι δεν γίνετε, εμένα το Μ70 που δεν το έχει είναι ενοχλητικό στο συνομιλητή όταν είμαι σε χώρο μη θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...