Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος υπευθυνα να μου πει εαν μπορω να παραγγειλω μεσω pandawill smartphone με paypal εδω ελλαδα?γινεται κανονικα ή εχει θεμα λογω καπιταλ κοντρολς?ξερω οτι θα μου πειτε οτι υπαρχει ιδιο θεμα ηδη αλλα δεν το εβρισκα και εχω απηυδησει!Ευχαριστω προκαταβολικα!! :D

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω φιλους που καταφεραν να αγορασουν κανονικα απο paypal με συνδεδεμενη καρτα,εμενα που εχω καρτα εθνικης μου κανει deny λογω capital controls. Γινεται με το παρακατω κολπο να αγορασεις ομως κανονικα πληρωνοντας ομως τα fees (0,35+ 3,5%)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω φιλους που καταφεραν να αγορασουν κανονικα απο paypal με συνδεδεμενη καρτα,εμενα που εχω καρτα εθνικης μου κανει deny λογω capital controls. Γινεται με το παρακατω κολπο να αγορασεις ομως κανονικα πληρωνοντας ομως τα fees (0,35+ 3,5%)

 

 

εννοεις οτι παραγγειλαν κατευθειαν απο paypal χωρις να χρειαστει να κανουν αυτο με τα request money κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι πολύ εύκολο...

Έχεις έναν λογαριασμό PayPal συνδεδεμένο με μια πιστωτική κάρτα, αυτόν που χρησιμοποιούσες τόσα χρόνια.

Πας και φτιάχνεις έναν άλλον λογαριασμό PayPal, χωρίς να του δηλώσεις πιστωτική.

Κατόπιν μέσω του πρώτου λογαριασμού στέλνεις χρήματα στον δεύτερο με όποιον από τους 2 τρόπους θες. Είτε για "αγορά υπηρεσιών" όπου δεν πληρώνεις fee, αλλά κάνεις μέχρι 21 μέρες να τα πάρεις, είτε σε "φίλους και οικογένεια" όπου εκεί πληρώνεις ένα μικρό ποσοστό αλλά στο στέλνουν άμεσα.

Και κατόπιν αφού έχεις χρήματα στο balance του δεύτερου λογαριασμού πληρώνεις με τον δεύτερο.

Ο,τι δεν κατάλαβες ρώτα το.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι πολύ εύκολο...

Έχεις έναν λογαριασμό PayPal συνδεδεμένο με μια πιστωτική κάρτα, αυτόν που χρησιμοποιούσες τόσα χρόνια.

Πας και φτιάχνεις έναν άλλον λογαριασμό PayPal, χωρίς να του δηλώσεις πιστωτική.

Κατόπιν μέσω του πρώτου λογαριασμού στέλνεις χρήματα στον δεύτερο με όποιον από τους 2 τρόπους θες. Είτε για "αγορά υπηρεσιών" όπου δεν πληρώνεις fee, αλλά κάνεις μέχρι 21 μέρες να τα πάρεις, είτε σε "φίλους και οικογένεια" όπου εκεί πληρώνεις ένα μικρό ποσοστό αλλά στο στέλνουν άμεσα.

Και κατόπιν αφού έχεις χρήματα στο balance του δεύτερου λογαριασμού πληρώνεις με τον δεύτερο.

Ο,τι δεν κατάλαβες ρώτα το.

 

θα παρει δηλαδη εως 20 μερες να μπουν τα λεφτα?κατι ποιο γρηγορο?με την κανονικη παλια μεθοδο απο paypal γινεται να το παραγγειλω?

Link to comment
Share on other sites

θα παρει δηλαδη εως 20 μερες να μπουν τα λεφτα?κατι ποιο γρηγορο?με την κανονικη παλια μεθοδο απο paypal γινεται να το παραγγειλω?

 

Αυτή είναι η μια μέθοδος όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.

Η άλλη είναι να πληρώσεις φόρο και τα λεφτά θα μπούν άμεσα.

Υπολόγισε ότι για 200 ευρώ το paypal κρατάει προμήθεια 7+ ευρώ(αναφέρω ένα παράδειγμα).

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μια μέθοδος όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.

Η άλλη είναι να πληρώσεις φόρο και τα λεφτά θα μπούν άμεσα.

Υπολόγισε ότι για 200 ευρώ το paypal κρατάει προμήθεια 7+ ευρώ(αναφέρω ένα παράδειγμα).

 

σκεφτομαι εν τελη να παραγγειλω απο vickmall με paypal κανονικα χωρις requeest money και τετοια...φημες λενε οτι δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοίξει θέμα χωρίς λόγο και σε λάθος μέρος. Για ότι αφορά το paypal υπάρχουν θέματα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=76

 

Επίσης όπως ήδη θα έχεις δει την τροποποίηση σε κάποια posts σου, απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Εχω ενα Sony Z3 για λιγοτερο απο χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα ψαχνω να κανω την αλλαγη. Δεν ενδιαφερομαι για gaming, ενω η χρηση θα ειναι browsing, μουσικη, και πολλες all around εφαρμογες. Επισης θα μεινει σε στοκ ρομ με μονη παρεμβαση το ρουταρισμα για greenify/titanium/adblocker και τα συναφη..

 

Αυτα που ψαχνω απαραιτητως ειναι android συσκευη με μεγαλυτερη των 5.2 ιντσων οθονη (max ομως γυρω στις 5.7) και αξιοσημειωτη αυτονομια. Καλο επισης να εχει 4GB ram.

 

Ευρος τιμης συγκεκριμενο δεν υπαρχει αλλα καλο ειναι να μεινουμε max γυρω στα 400-450

 

Αναμενω τις προτασεις σας. Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Έχει κανείς άποψη για τα παραπάνω;

Κριτήρια το ραδιόφωνο, μπαταρία, έλλειψη lag και (ίσως) το usb otg.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 ειναι αξιολογες συσκευες αλλα σαυτο που μπορω να σε βοηθησω εγω ειναι οτι το α7 δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα...Δεν ειναι ευρωπαικο μοντελο...αν σε ενδιαφερει η διετης εγγυηση πας για s5
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικα με xiaomi redmi note 2 η 3 δεν ειναι καλυτερο να προτιμησω ενα απο αυτα τα δυο? απλα το 3, δεν εχει ερθει ακομη σε ελληνικα μαγαζια
Link to comment
Share on other sites

Σε επιδοσεις Mi4C, σε ποιοτητα κατασκευης LG G3 σε looks Flex 2.

 

Αν θες κατι future proof παρε το Mi4C με δυνατο SoC και πληρη χαρακτηριστικα. Το G3 είναι καλο δυνατο αλλα πάει για 2 χρονια τωρα.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχοντας δοκιμάσει το Xiaomi και το flex 2, εννοείται το flex 2 είναι το καλύτερο. Αρκετά καλή κάμερα, καλύτερος επεξεργαστής, αλαγκάριστο και φοβερό λουκ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για τέτοιες εφαρμογές νομίζω θα είναι οκ... Τώρα σε κανένα απαιτητικό game, στα 150 ευρώ ότι και να πάρει δεν θα έχει καν ικανοποιητικές επιδόσεις... Εκτός αν πάμε προς Κίνα μεριά. :)

 

Oι πληροφορίες περι μπαντών είναι πολύ βοηθητικές thx , καλό και το review, ναι κοιτάμε και από κίνα μεριά.Βασικά κυρίως από εκεί έψαχνα εγώ. Εγώ ένα xiaomi έχω και ο αδερφός είχε ένα lenovo που παρέδοσε ψυχή...

 

Το Μeizu M2 είχα σταμπάρει σαν καλή λύση , τώρα αν είναι ξεπερασμένο ή υπάρχει κάτι πιο καλό δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Και?

Παραγγέλνεις από Κινα κ το χεις σε καμιά 20ρια μέρες ή από τις Ευρωπαϊκές τους αποθήκες κ το χεις πολύ νωριτερα με λίγο τσιμπημενη τιμή.

Αν προτιμήσεις το 2, βρισκεις το prime (32GB) με 150 ευρώ,

ΤΟ 3 έχει επιπλέον από το 2:

fingerprint sensor, +1GB RAM, +1000MAH μπαταρία

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ: αφαιρούμενη μπαταρία κ sd card.

Πήρα το prime 2 (από το gearbest, σε 20 κ κατι μερες παραλαβη) για συνάδελφο κ έχω εντυπωσιαστεί...;)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου δεν ειναι το κινεζικο eshop η του εξωτερικου γενικοτερα, ειναι οι δοσεις :( μπορουν να μπουν μηπως δοσεις σε τετοια μαγαζια η γινονται μονο τοις μετρητοις οι αγορες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Ψαχνομαι για κινητο αυτην την περιοδο και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

http://www.minideal.net/original-asus-zenfone-2-ze551ml-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-4gb-ram-13mp-4g-lte-mobile-phone.html

 

Εκτος απο την προφανη διαφορα στη RAM και την μεγαλυτερη μπαταρια του Xiaomi, ποιο θεωρειται οτι ειναι καλυτερο συνολικα?

Δεν ασχολουμαι με φλασαρισματα ROM γενικα, αν ομως χρειαστει και υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος, ευχαριστως να προχωρησω σε κατι τετοιο.

Κλινω προς το asus, αλλα εχω διαβασει οτι ερχεται με πολλη "σαβουρα" η οποια ομως δεν ξερω κατα ποσο επηρεαζει την επιδοση του κινητου.

 

Οποιοδηποτε σχολιο ειναι ευπροσδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο περιπου ενα χρονο και μου εχει βγει πολυ καλο( για τα λεφτα του) μου εχει πεσει σιγουρα 30 - 50 φορες κατω, το πατησα κατα λαθος με το τζιπ και δεν επαθε ουτε γρατσουνια, ουτε καν εσβησε... η αποψη μου ειναι οτι αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω αφου λειτουργικα ειναι αντιστοιχο καποιου κινητου που κοστιζει τα διπλα απο αυτο. Τα μονα προβληματα ειναι οτι δεν υποστηριζει google λειτουργιες και οτι δεν ανταποκρινεται στο 3g internet, το wifi λειτουργει τελεια ομως.. Αληθεια ειχε καποιος αλλος παρομοιο προβλημα στο εν λογο κινητο με την συνδεση 3g imternet?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι αναμεσα σε 4 κινητα για μια φιλη η οποια δεν εχει και πολυ τρελες απαιτησεις.Διαθετει max 130 ευρο (ουτε σεντ παραπανω)

Εψαξα και βρηκα καποιες συσκευες οποτε θελω την βοηθεια σας.To χρειαζεται ΑΜΕΣΑ και γρηγορα οποτε δεν κοιταμαι αγορες απο κινα .

 

Microsoft Lumia 640 https://www.skroutz.gr/s/6487622/Microsoft-Lumia-640-3G-Dual-8GB.html

LG Spirit 3G https://www.skroutz.gr/s/6555820/LG-Spirit-3G-8GB.html

Doogee Galicia Pro https://www.skroutz.gr/s/7697920/Doogee-Galicia-Pro-16GB.html

Motorola Moto E (2nd Gen) https://www.skroutz.gr/s/6317018/Motorola-Moto-E-2nd-Gen-4G-8GB.html

 

Για πειτε...τι αγοραζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κινητο για τον πατερα μου για να το εχει ως μονιμο gps στο αυτοκινητο. Αγορα λογικα απο εξωτερικο.

 

Αυτο που με ενδιαφερει να εχει ειναι οθονη 5"+ και μεγαλη μπαταρια. Επισης καλο δεκτη gps, αν και λογικα ολα εχουν τον ιδιο δεκτη πανω-κατω..

 

Μεχρι 100-120 ευρω πιστευω ειναι καλη τιμη για την χρηση που θα το κανει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...