Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λες τώρα; Ολόφρεσκο πράγμα, ε;

Ξέρουμε πότε θα ξεκινήσουν οι αποστολές το νέου κινητού;

Και από που προτείνετε να το πάρω αν εν τέλει το πάρω; Από geekbuying;

Κανένα κουπόνι για καμιά έκπτωση παίζει από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα θελω να αγορασω ένα κινητο με μικρο σχετικα μέγεθος, το ανωτερο 3", σκεφτομαι το nokia asha 503,οποιαδήποτε αποψη ειτε για αυτό ειτε για καποιο άλλο είναι ευπροσδεκτη.ευχαριστω:D
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Ελλαδάρα!

Έτσι πάνε όμως... Τι να πω...

Καλή υπομονή σε όλους μας...

 

Φαντάζομαι πως στα εντός Ελλάδας για κινητό με τέτοια χαρακτηριστικά (σαν το p6000 το παλιό, όχι το pro) δεν γίνεται να βρει κανείς, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο χθες παταω στην καμερα να μου ανοιξει και μου βγαζει " σφαλμα φωτογραφικης μηχανης " και η μονη επιλογη που εχω ειναι το "οκ" γνωριζει κανενας κατι; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο χθες παταω στην καμερα να μου ανοιξει και μου βγαζει " σφαλμα φωτογραφικης μηχανης " και η μονη επιλογη που εχω ειναι το "οκ" γνωριζει κανενας κατι; ευχαριστω

 

Γιατί άνοιξες θέμα στην επιλογή συσκευής και δεν το έβαλες στο νήμα της συσκευής http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368956; Η επιλογή συσκευής είναι για αγορές συσκευών.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

οποτε καλα γλυκοκοιταζα το lenovo και το meizu στην αρχη

 

αλλωστε το νημα και των δυο εχει πολυ κινηση δεν ειναι τυχαιο

 

απλα ειπα να δω τι παιζει με το mlais και mstar

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα την άποψη σας για μια αγορά που θέλω να κάνω.Θέλω να αγοράσω καινούργιο κινητό και είμαι μεταξύ του sony z1 compact και sony m4 aqua.Ποιο από τα δυο είναι καλύτερη επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

Το lenovo ειναι αρκετα ακριβο.. θα δώσω μεχρι 360 ευρώ.. και όπως ειπα η αγορα θα γινει απο Ελλάδα. οσον αφορα αυτο που με νοιαζει ειναι να εχει καλη μπαταρια, οθονη 5.2 ιντσες και πανω και να μην εχει lag στο διαδικτυο, καλή καμερα. Γενικα να ειναι συνολικα ενα πολυ καλό κινητο. Εχετε καποιο αλλο να προτείνεται εκτος απο τα κινητα που έχω αναφέρει? Edited by GreekLegend
Link to comment
Share on other sites

Xperia z2-z3 compact.Δες και το s5 καπου εκει ειναι και αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το lenovo ειναι αρκετα ακριβο.. θα δώσω μεχρι 360 ευρώ.. και όπως ειπα η αγορα θα γινει απο Ελλάδα. οσον αφορα αυτο που με νοιαζει ειναι να εχει καλη μπαταρια, οθονη 5.2 ιντσες και πανω και να μην εχει lag στο διαδικτυο, καλή καμερα. Γενικα να ειναι συνολικα ενα πολυ καλό κινητο. Εχετε καποιο αλλο να προτείνεται εκτος απο τα κινητα που έχω αναφέρει?

Αυτά που ζητάς πάντως τα έχει και με το παραπάνω το oneplus one..ιδίως μετά την τελευταία αναβάθμιση είναι άριστο και εξαφάνισε ό,τι προβληματάκια υπήρχαν..μπορείς επίσης εάν θέλεις να περιμένεις και το oneplus two που βγαίνει σε λίγες μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Και γω ψηθηκα για την αγορα.. Θα μου εκανε την παραγγελια ενα φιλαρακι απο το εξωτερικο..! Αλλα μολις ειδα οτι θα ειναι διαθεσιμο σε δυο μηνες, ξενερωσα..!

 

Αυτο γραφουν : Elephone P6000 3GB Release date: 31th, August, this product is available to pre order, we will ship the order from 1st, Sep.

Edited by vrasnagr
Link to comment
Share on other sites

μιας και χασαμε το paypal ακουω προτασεις με max τιμη 120-150ε αναγκαστικα απο ελληνικο μαγαζι.

τα φωτα σας!

 

Κάτσε να δούμε από Δευτέρα τι θα γίνει.... Από κει και πέρα καλό θα ήταν να πεις και τι ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατι παρα πολυ σημαντικο στα Κινεζικα (πλην τιμης) ειναι ο συνδυασμος ποιοτητας-υποστηριξης.Οχι μονο τα χαρακτηριστικα.Και σ αυτο,τα Meizu,Lenovo,Xiaomi,ZTE,Huawei ειναι πολυ μπροστα απο τα υπολοιπα.

Εμφανιστηκε και το Elephone Ρ6000 Pro 3GB σε τιμη σκανδαλο,αλλα θα αργησει μαλλον (αρχες Σεπτεμβρη).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος της οθόνης δεν με πολύ προβληματίζει... Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι το τι δυνατότητες έχει το κάθε κινητό... Η αλήθεια είναι ότι το z1 compact είναι πιο δελεαστικό με την έννοια ότι είναι ένα μικρό z αλλά θέλω να προτιμήσω αυτό που θα κρατήσει περισσότερο στις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να αγοράσω ένα smartphone και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τέσσερα:http://www.plaisio.gr/Compare.aspx?Catalog=43&Category=3000001992&Products=2309602,2309548,2226340,2282402 αλλά και απο το galaxy ace 4

ποιό μου προτείνετε; έχετε κάποιο απο αυτά;

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα LG L90 και χάλασε. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Κάτι περίπου στα 180 ευρώ μονόκαρτο.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειδες,προτεινω το moto g 2014,lg spirit,galaxy ace 4,lg g3 s,lg g2 mini.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το lenovo ειναι αρκετα ακριβο.. θα δώσω μεχρι 360 ευρώ.. και όπως ειπα η αγορα θα γινει απο Ελλάδα. οσον αφορα αυτο που με νοιαζει ειναι να εχει καλη μπαταρια, οθονη 5.2 ιντσες και πανω και να μην εχει lag στο διαδικτυο, καλή καμερα. Γενικα να ειναι συνολικα ενα πολυ καλό κινητο. Εχετε καποιο αλλο να προτείνεται εκτος απο τα κινητα που έχω αναφέρει?

 

Είχα το G3 και το ΜΧ4 το πρώτο είναι σχεδόν σε όλα καλύτερο σαν εμπειρία χρήσης από μπαταρία σερφάρισμα στο νετ κτλ + το LG έχει ράδιο, υπέρυθρες, nfc, ασύρματη φορτηση, αφερουμενη μπαταρία, πέρνει κάρτα μνήμης, έχει καλά ακουστικά στην συσκευασία, έχει καλύτερη και ένα τικ μεγαλύτερη οθόνη στο ίδιο μέγεθος

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω βρεθηκα σε αυτο το τριλημμα και κατεληξα στο G3.Δεν το εχω μετανιωσει καθολου αν και θελει πειραγμα για να πιασει καλους χρονους η μπαταρια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ζ1c αλλά στο πιο οικονομικό...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό ανθεκτικό τηλέφωνο είναι το mann zug 3 το οποίο το έχω εδω και δέκα μέρες, αυτό με το 1gb ram,οχι το παλιό. Σε σχέση με hummer h5 η μέρα με την νυχτα. Ηδη δοκιμαστηκε σε πτώσεις και κάνει αυτό που λέει. Μπαταρία έχει πολύ ,με χαλαρή χρήση σχεδόν τρεις μέρες. Δύο αρνητικά , εαμ μπορείς να τα πεις σε τέτοιου ειδους τηλέφωνα είναι η μέτρια κάμερα και η οθόνη στον πολύ ήλιο. Το παρήγγειλα από το vickmall και σε 8 μέρες το είχα. Ως τώρα δεν έχει κολλήσει η οτιδήποτε άλλο. Επίσης το βάρος είναι αρκετό σε σχέση με άλλα κλασικά τηλέφωνα αφής. Εαν θέλεις κάτι άλλο ρώτα να σου πω
Link to comment
Share on other sites

να σου πω για τα κινεζικα τα ξερω καλα παω για το τεταρτο

 

τωρα εχω το thl w200s και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

τα 2 κακα που εχει ειναι η μπαταρια (μιλαω για πολυ χρηση) κ η ram

 

τα εγραψα γιατι κ το p6000 ειναι 5" και ειπα να παω σε πιο μεγαλο

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...