Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Μιας και θα αλλάξω συσκευή θα ήθελα να πάω και σε οκταπύρινο και να μην παραμείνω σε 4πυρινο μοντέλο.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τον αδερφο μου το θελω αλλα αν ειναι καλο και μου αρεσει μπορει και να το εβλεπα και μετα και για μενα ...!!! Ποιο απο τα 2 ειναι ποιο καλο?? Και αν ειναι καλυτερο απο το g2 δεν νομιζω ...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

 

Να εκμεταλλευτώ τις γνώσεις σας παιδιά σχετικά με τον προβληματισμό μου. Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό ένα LG G2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά πλέον υπάρχει ανάγκη να χρησιμοποιώ και δεύτερη sim. Επειδή όμως το ταμείο είναι μείον ήθελα κάποια πρόταση με ποιό κινητό θα μπορούσα να ανταλλάξω το G2 (να είναι δηλαδή κοντινής μεταπωλητικής αξίας) το οποίο να είναι αξιοπρεπές και δίκαρτο. Δεν έχω απαιτήσεις ιδιαίτερες εκτός του να έχει 2GB Ram, να φοράει Android 5.0, ενδεχομένως Full HD οθόνη αν και με 720p επίσης είμαι μια χαρά και να δουλεύει απροβλημάτιστα GPS και Bluetooth καθώς καθημερινά έχω συνδεδεμένα ένα moto 360, ένα SBH52 και ένα SRW10.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας,

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

μάλλον για xiaomi redmi note 3 32 πάμε απλά ρώτησα μήπως αξίζει και κάποιο άλλο που δέν το έχω υπόψι μου...

ξέχασα να αναφέρω οτι θέλει 2καρτο...

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα και ειναι refurbished και το mi3

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

meizu m1 note 119 δολλαρια?

 

βεβαια 5.5 ιντσες,αλλα εχεις λιγες επιλογες νεου 8πυρινου με το μπατζετ σου να ξερεις

 

και παλιο 8πυρινο με 6592 ,εχει θεματακια μην πας

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το note 3 είναι top . Εγώ προσωπικά αυτό θα προτιμούσα μεταλλική κατασκευή δαχτυλικό αποτύπωμα τρία giga RAM αξιοπρεπέστατη κάμερα σούπερ οθόνη δυνατό επεξεργαστή.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω αναφέρεις Καλή κάμερα να μην κολααει κ μαζεμένο και το έχεις και στην λίστα σου και μιας το εχω και εγω θα σου πω ότι το s6 θα σε καλύψει απόλυτα σε όλα όσα αναφέρεις και με το παραπάνω . Ειδικά στα 410 € που κάνει σήμερα. και δε θεωρώ ότι μπορεί να συγκριθεί με κάποιο από τα τηλέφωνα που έχεις στην λίστα σου . ειδικά τώρα και με την έκδοση mm 6.0.1 μέχρι το τέλος του μήνα που λογικά θα πάρει από τα παιδιά που έχουν χρησιμοποιήσει τη beta και γενικά από τα forum που έχω διαβάσει λένε πως η κάμερα γίνεται ακόμα καλύτερη καθώς υπάρχει μεγαλύτερη πληθώρα manual ρυθμίσεων και ο αισθητήρας δουλεύει καλύτερα . Το λογισμικό έχει γίνει πιο smooth . Η μπαταρία τώρα είναι ανάλογα τη χρήση που κάνεις και νομίζω πως αν πας στο νήμα του s6 και διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες θα σου λυθεί η απορία γιατί για τον καθένα είναι σχετικό ανάλογα τη χρήση που κάνει αυτά από μένα.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ φίλε απο τις 5.5" θα πας στις 5; Είσαι σίγουρος? συνήθισε το μάτι στις 5.5 δύσκολα σε βλέπω στις 5.
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλαξεις; βαλε αγγελια ανταλλαγης και οποιος εμφανιστει ρωτα για το μοντελο του στο θρεντ του κινητου του στο myphone αν αξιζει

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Huawei honor 6 θα σε καλυψει και με το παραπανω.ριξε μια ματια και θα καταλαβεις..εγω απο g2 πηγα σε αυτο και δεν το μετανιωσα..φοβερη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ! θα ηθελα την γνωμη σας για το ποιο ειναι το καλυτερο τρικαρτο κινητο δηλαδη με τρεις sim να ειναι stand by. θελω να αγορασω μια τετοια συσκευη και δεν ξερω καμια ,οποιος μπορει ας βοηθησει , ευχαριστω Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ψάχνω ενα ταμπλετ στις 8 ίντσες περιπου μέχρι 200€. Η χρηση του θα είναι ίντερνετ και χρηση PDF και epub αρχεία. Αυτό που θέλω είναι να είναι αξιόπιστο και γρήγορο όσο γίνεται. Μου άρεσε απο χαρακτηριστικά το xiaomi mipad 2 αλλά να δουμε ποτε θα κυκλοφορήσει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Βλέποντας την ανακοίνωση για την νεα βελτιωμένη έκδοση του Redmi note 3 με τον snapdragon 650, πούλησα το RN3 και ειπα να αγοράσω την pro έκδοση, ελα ομως που βρήκα προσφορά το Galaxy Note 4 στα 260 ευρω και εχω μπερδευτεί...

Καταλαβαίνω οτι είναι πολύ νωρίς για μια σύγκριση αλλά βάσει των Specs εσείς τι θα διαλέγατε?

 

Σημεία ενδιαφέροντος : κάμερα και smoothness.

Link to comment
Share on other sites

Τα χουν παιξει εκει στην xiaomi....:wacko:

Καθε μηνα ανακοινωνουν και καινουριο τουμπανο!:blink:

 

Το note 4 απο το fastcardtech?:D

Το περιμενω και γω...;)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι ισχυει με το fastcardtech? Μια μικρή έρευνα απο Google δείχνει οτι είναι απάτη site και στέλνει οτιναναο. Ισχυει?? Γιατί οι τιμές που έχει είναι απίστευτες.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά site,όπως όλα τα Κινεζικα, είναι.

Πολύς κόσμος έχει ψωνισει, αρκετες φορες, χωρίς πρόβλημα.

Στη χειροτερη, να σου ρθει κάτι κ να ναι προβληματικό, να το στειλεις πίσω.

Λεφτά,ελεω paypal, δε χάνεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Ενας φιλος αγορασε το S6 απο το Καταρ (ζει ο πατερας του εκει κ του το πηρε) αλλα δεν ξερει τι γινεται με εγγυηση κ με το μενου.Σε περιπτωση βλαβης θα τον καλυψει η θα πρεπει να το στειλει πισω;;ΘΑ εχει Ελληνικο μενου κ πληκτρολογιο;;Mε τα δικτυα θα εχει καποιο προβλημα ;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι ισχυει με το fastcardtech? Μια μικρή έρευνα απο Google δείχνει οτι είναι απάτη site και στέλνει οτιναναο. Ισχυει?? Γιατί οι τιμές που έχει είναι απίστευτες.

 

 

Κατα τις δικες μου προσωπικες εμπειριες δεν ισχυει κατι τετοιο!!

 

Θελουν λιγο παραπανω ζορισμα και υπομονη απο τα λεγομενα καλα κινεζικα π.χ vickmall αλλα απατεώνες δεν ειναι!!

 

Οσες παραγγελιες εχω κανει παρελαβα οτι παρηγγειλα.....μη αφηνοντας το ομως στην τυχη του!!

 

Τι εννοω??

 

Παντα εγω οταν παραγγελνω απο το συγκεκριμενο μαγαζι ζηταω προκαταβολικα φωτογραφιες του προιοντος που θα μου αποσταλει.....παντα μου τις στελνουν.....και εως τωρα χτυπα ξυλο δεν ειχα θεματα με συσκευες απο εκει!!

 

Επισης καθε μερα μυνηματα μεχρι να μου στειλουν κωδικο αποστολης και μεχρι η παραγγελια να γινει shiped.....αλλα καθε μερα ομως να μην το ξεχνανε!!

 

Απο εκει και περα συμπερασματικα......οι τιμες τους δεν παιζονται.....αλλα οποιος το παρει αποφαση να ψωνισει απο εκει πρεπει γενικα να τους εχει λιγο στην τσιτα και να αφιερωνει χρονο να μιλαει μαζι τους......αν δεν το κανει ολο και κατι θα προκυψει.....η θα του στειλουν αλλα αντι αλλων η θα κανουν κανενα 15μερο να διωξουν το δεμα και αλλα τετοια ευτραπελα!!!

 

Αν τους τραβας ομως τα λουρια.......μια χαρα ειναι.....τουλαχιστον αυτες τις εμπειριες εχω εγω απο αυτους!!

 

Θετικες μπορω να πω......αλλα η ολη διαδικασια παντα υπο ελεγχο με το συγκεκριμενο μαγαζι.....οποιος θελει να γινονται ολα αυτοματα να παραγγελνει και να το ξεχναει μεχρι να παραλαβει.....πολυ απλα ψωνιζει απο αλλου!!

 

Εγω τους προτιμαω μονο οταν εχω ορεξη και χρονο να κατσω να ασχοληθω.......αλλιως ψωνιζω απο αλλου!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλα οποιος το παρει αποφαση να ψωνισει απο εκει πρεπει γενικα να τους εχει λιγο στην τσιτα και να αφιερωνει χρονο να μιλαει μαζι τους......αν δεν το κανει ολο και κατι θα προκυψει.....η θα του στειλουν αλλα αντι αλλων η θα κανουν κανενα 15μερο να διωξουν το δεμα και αλλα τετοια ευτραπελα!!!

 

 

Προσωπικά και τις 5 φορές που έχω πάρει από εκεί, εκτος από την πρώτη που μου την καθυστέρησαν πολύ και τους έπριξα στα email, τις άλλες φορές δεν χρειάστηκε να τους στείλω τίποτα μετά την παραγγελία.

Έχουν λίγο αργή μεταφορική αλλά στα προιόντα τους στην δική μου εμπειρία, στέλνουν ότι ακριβώς λένε.

 

 

Όσο για την σύγκριση, εως ότου δούμε τι ψάρια πιάνει το note 3 pro, σαφώς και galaxy note 4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...