Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!ειμαι νεος στην παρεα και θα ηθελα την βοηθεια σας στην ερωτηση meizu mx4 pro η mx5?Για την ακριβεια μετα απο 2χρονια με umi x2 και σπασιμο οθονης ενω ειμαι ετοιμος για το mx4 pro της meizu καπως μπερδευτηκα και με το mx5.τι μου προτεινεται?ευχαριστω εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτουσα το Meizu MX4 Pro που εχει 2Κ οθονη το οποιο εχει πεσει πολυ και αρχισα να σκεφτομαι μηπως δωσω το Note 4G και επενδυσω σε κατι με καλη οθονη.

 

Ξερετε ποια αλλα μοντελα εχουν 2k οθονη και ειναι σε παρομοιο budget? 200-225 δολλαρια περιπου? αν δεν παιζει κατι αλλο ποιο ειναι το φτηνοτερο κινητο με 2κ οθονη εκτος του MX4 pro?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

xiaomi redmi note 3 ποιο νεο μοντελο καλυτερη μπαταρια και fingerprint sensor
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Στα 285 ειναι και το letv x800 gold απο vickmall. 10€ κατω βρισκεις το ασημενιο στο ιδιο μαγαζι. Αλλου το βρισκεις και φθηνοτερα. Πάντως αν δεν βαριέσαι να περιμενεις θα πεσει και αλλο.

Απλά σε ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την γυναικα,που με τουμπαρε να της παρω κινητο....

 

Της γυαλισε το ZTE Nubia Z9 Max και το ΖΤΕ ΑΧΟΝ Εlite...εγω ειμαι υπερ του 1ου,αυτη υπερ του 2ου.Επειδη γραφουμε μαζι το thread,εσεις ποιο θα προτιμουσατε?εγω απλα βρισκω το Ζ9 πιο ομορφο!!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Συνολικά το mi4 είναι καλύτερο, ανάλογα και τι ζητάς. Έχει καλύτερο επεξεργαστή, οθόνη, video, αλλά είναι όντως πιό παλιό, χωρίς fp sensor και 5 ίντσες έναντι 5.5 του note 3. Και τα δύο είναι σπουδαία τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Στα 285 ειναι και το letv x800 gold απο vickmall. 10€ κατω βρισκεις το ασημενιο στο ιδιο μαγαζι. Αλλου το βρισκεις και φθηνοτερα. Πάντως αν δεν βαριέσαι να περιμενεις θα πεσει και αλλο.

Απλά σε ενημερώνω.

 

εγινε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi4 ή redmi note 3?? Ποιο απο τα 2 προτινεται για αγορα?

Για πες μας κι εσύ τι ανάγκες έχεις ή γενικά τι ζητάς περισσότερο απο την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

με καλυπτουν και τα 2 απλα ρωτησα να παρω και μια 2η αποψη.. προς το mi4 καταληγω γιατι δεν θελω πανω απο 5 ιντσες Edited by Hezonja
Link to comment
Share on other sites

το axon υποστηριζει και την μπαντα 800mhz, το nubia οχι.

 

το axon νομιζω εχει μεγαλυτερη rom.

 

αν σας ενδιαφερει να ειναι δικαρτο και να εχετε ταυτοχρονα και καρτα sd

για χωρο, βεβαιωθειτε οτι μπορουν, διοτι στο axon μαλλον πρεπει να βγει η 2η sim.

 

απο που θα τα παρετε? γραψτε λινκ των σελιδων που τα κοιτατε

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βαρεθεί το g2 σου προχωρα σε αγορά. Κάτι καινούριο είναι πιο θελκτικό πάντα. Σίγουρα οι 5.5 ίντσες θα σε βολεψουν στο μάτι σε σχέση με τις 5.2. Κατά τα άλλα το g2 είναι τουλάχιστον εξίσου καλό με τα νέα κινέζικα μοντέλα (αν εξαιρέσεις το gps που στο δικό μου τουλάχιστον g2 ήταν μετριοτατο ενώ στα περισσότερα νέα κινέζικα είναι εξαιρετικό).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Προορίζεται για νεαρή κοπέλα 22 ετών και θα είναι η πρώτη της επαφή με smartphone. Έχουμε καταλήξει σε αυτά τα 2. Το 640 είναι δοκιμασμένο αλλά από την άλλη το 550 είναι λίγο πιο μικρό για γυναικείο χέρι αλλά με χαλάει η SD ανάλυση στο βίντεο και η εμπειρία χρήσης με τα 10 που είναι σε BETA ακόμα. Εσείς ποιο θα αγοράζατε;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Προορίζεται για νεαρή κοπέλα 22 ετών και θα είναι η πρώτη της επαφή με smartphone. Έχουμε καταλήξει σε αυτά τα 2. Το 640 είναι δοκιμασμένο αλλά από την άλλη το 550 είναι λίγο πιο μικρό για γυναικείο χέρι αλλά με χαλάει η SD ανάλυση στο βίντεο και η εμπειρία χρήσης με τα 10 που είναι σε BETA ακόμα. Εσείς ποιο θα αγοράζατε;

 

Το 640 που ειναι πιο ώριμο και περπατημένο στην πιάτσα.

Και γενικά σαν συσκευή αξίζει μεχρι την τελευταία δεκάρα.

Εχει αποσπάσει πολυ θετικές κριτικές και σε review εξειδικευμένα πχ AnandTech.

Δεν εχουν και τόση μεγαλη διαφορα σε διαστάσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των motolora moto g (οποιασδήποτε γενιάς) και του meizu m2 note. Ποιο μου προτείνετε και γιατί, ή αν έχετε κάποιο άλλο προτείνετε το.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερρα , ψαχνω να αγορασω κανα κινεζοsmartphone στα 60-80 ευρω (με καμια θηκ/ζελατινα μαζι).

Ειμαι πολυ ασχετος με τα κινητα tbh οποτε θελω προτασεις.

 

Εως τωρα η ποιο σοβαρες προτασεις που εχω δει ειναι τα :

DooGee x5 / x5-pro , Cubot x12 (εχει και δωρο screen protector + θηκη απ'οτι φενεται.

και εριξα και μια ματια στο Bluboo XFire

υπαρχει τιποτα καλυτερο απο specs/rom η απο support/αναβαθμησεις ? Επισης πολυ σημαντικο ποιο απο τα παραπανω κινεζομαγαζα ειναι ποιο αξιοπιστο ?

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

 

P.s : Επειδη η αγορα θα γινει μεσα στις επομενες 2 μερες (μπας και ερθει πριν την πρωτοχρονια) , σκεφτομαι και το απλο DooGee x5 να ξεμπερδευω ριχνοντας τις οποιες λιγες απαιτησεις μου ακομα ποιο κατω αλλα δεν μου φενεται και πολυ value for money με την ~10 ευρω διαφορα που εχει απο το pro.

P.s 2 : Το θεμα εχει ανεβει και σε αλλο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Με μπατζετ μεχρι 300 - 350 τι προτεινετε? Σκεφτομουν και το asus zenfone 2 με την 4αρα ραμ το 64αρι, αλλα διαβασα οτι θα μου βγαλει την πιστη να το παραμετροποιήσω. Εχω το huawei P6 δυο χρόνια τωρα , δεν εχει παθει κατι αλλα δε σηκώνει πλέον τη χρήση που του κάνω. Πηγαινα για P8 αλλα τα 16GB δεν θα μου φτασουν. Γενικά κανω βαριά χρήση στα κινητα μου , πολλα mail πολυ browsing, συνεχες chatting και ομιλια με πελάτες, streaming σειρων και ελαχιστα παιχνίδια. εχω ψιλοκαταλήξει στα 2 xiaomi αλλα και αλλες προτασεις ειναι δεκτες. Στο Μι4c μου αρεσει το edge tap αλλα στο note η 4000 μπαταρια. Καποια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα αγορασω και εγω J5 για πειτε καμια προαωπικη εμπειρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η καμερα ειναι σιγουρα κορυφη, αλλα απο λειτουργικα 1,5 ραμ ειναι αρκετη για αυτο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο DAC/AMP συνδυασμό σε κινητό για ακουστικά

 

Οχι απαραιτητα να βρω το καλυτερο κινητο για ηχο με ακουστικα αλλα ισως και ποια ειναι τα καλυτερα DAC που υπαρχουν σε κινητα και ποια κινητα βγαινουν που εχουν ηδη ενισχυση στην εξοδο των ακουστικων.

 

Επισης με ενδιαφερει να υπαρχει και επεκταση χωρητικοτητας αλλα αρχικα με ενδιαφερει ποια κινητα εχουν τα καλυτερα DAC η γενικα τον καλυτερο ηχο.

 

Το budget ειναι 200 δολλαρια περιπου αλλα δεν υπαρχει κατι σε αυτη την τιμη θα σκεφτω και κατι πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Για το ulefone Paris έχω διαβάσει καλές κριτικές, τα χαρακτηριστικά που θέλεις + 2gb μνήμη σε σχέση με το doogee που αναφέρεις.

Aπό Ελλάδα, αν ανέβεις λίγο σε κόστος, δες το samsung j5....;)

Link to comment
Share on other sites

Bιαστική επιλογή πιστεύω. Το lumia 640 XL είναι καλύτερο τόσο σαν κάμερα, όσο και συνολικά. Η κάμερά του συγκρίνεται με πολύ ακριβότερες προτάσεις, η μπαταρία του είναι τέρας (κι αυτό είναι σε άμεση συνάρτηση και με τη φωτογραφική χρήση) και γενικά η εμπειρία χρήσης είναι σε άλλο επίπεδο λόγω λειτουργικού. Μόνο αρνητικό οι διαστάσεις του για μένα, αλλιώς δεν βλέπω να έχει καν αντίπαλο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...