Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να εχω σε 2 διαφορετικα δωματια σπιτιου ασυρματη τηελφωνικη συσκευη, υπαρχει κατι που με μια βαση να φορτιζει και να επικοινωνει με 2 συσκευες, η εστω 2 βασεις αλλα η μια να ειναι μονο για φορτιση και να μην θελει εισοδο γραμμης? Εχω γκοοκλαρει αλλα θελω αποψψεις απο ατομα που εχουν χρησιμοποιησει και εχωουν εμπειρια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποια προτίμηση σε λειτουργικό (Android ή Windows Phone);

 

Ή κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά; Μέγεθος οθόνης που προτιμάς; Ελάχιστη RAM;

 

Αλλιώς για τι χρήση το προορίζεις. Θέλεις καλή κάμερα; Αυτονομία; Ικανό επεξεργαστή;

 

Δεν πληρούν όλα τα τηλέφωνα τα παραπάνω κριτήρια στον ίδιο βαθμό.

 

Δώσε μας ένα-δυο στοιχεία παραπάνω και θα σου προτείνουμε κάτι. :)

Link to comment
Share on other sites

merimobiles.com/samsung-galaxy-note-3-n9006.htm

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

merimobiles.com/samsung-galaxy-note-3-n9006.htm

 

ζητηστε να γίνει κ ροοτ με +3 ευρώ γιατί είναι λίγο μπελαλιδικο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ένα ψάξιμο για το mi4c. Το φθηνότερο που βρήκα με 3gb είναι στα 236€. Νομίζω είναι ικανοποιητικά χρήματα για ένα κινητό.

Επίσης άλλη μια ερώτηση, το gps στα κινεζικα τηλεφωνα είναι καλο? Είχα το iphone 3gs k ήμουν ικανοποιημένος και τώρα παο πρώτη φορα σε android και κινεζικο.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα θα δόσω την παλιά μου συσκευή που ήταν ένα xiaomi hongmi 1s και προσανατολίζομαι να αγοράσω κάποια από τις συσκευές του τίτλου.

 

Τα λεφτά που δίνω είναι γύρω στα 160 ευρώ αν και επειδή μου αρέσει η Letv One Le 1 X600 και θέλω 32 gb σκέφτομαι να δόσω έως και 185 ευρώ στα οποία πουλιέται τώρα.

 

Προσωπικά μου αρέσει το Letv περισσότερο,έχει τις καλύτερες διαστάσεις και χαρακτηριστικα συνολικά αλλά προβλιματίζομαι ως προς την φερεγγυότητα της εταιρίας μακροπρόθεσμα.

 

Για πείτε γνώμες/ρίξτε και αλλες λιδιου μήκους προτάσεις στο τραπέζι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ένα ψάξιμο για το mi4c. Το φθηνότερο που βρήκα με 3gb είναι στα 236€. Νομίζω είναι ικανοποιητικά χρήματα για ένα κινητό.

Επίσης άλλη μια ερώτηση, το gps στα κινεζικα τηλεφωνα είναι καλο? Είχα το iphone 3gs k ήμουν ικανοποιημένος και τώρα παο πρώτη φορα σε android και κινεζικο.

Ικανοποιητικότατο,τώρα βέβαια είναι και αναλόγως την συσκευή.

Σε ότι xiaomi έχω πιάσει στα χέρια μου είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα ηθελα αρχικα μονο android με οσο καλυτερο επεξεργαστη ραμ 2γβ και πανω καλη οθονη και καρτα γραφικων και δεν θα με περιζε και η καλη-μετρια μπαταρια:pΟλα τα αλλα ειναι επονται
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλιστα!

 

Σε αυτη την τιμη (300-350) παιζουν τα εξης:

 

LG G3 16gb 2 gb ram

LG G3 32gb 3 gb ram

LG G Flex 2

Samsung Galaxy A7

Asus ZenFone 2 (ZE551ML)

 

Το μονο με 3gb ram ειναι το g3 32gb στα 300 ευρω.

 

Τα τρια πρωτα εχουν την ιδια, καλυτερη καμερα. Το Samsung εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης απο μεταλλο και το Zenfone ειναι το μονο dual sim (και 4gb ram).

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει δυνατά και τις επόμενες εβδομάδες το Lenovo P1 Pro

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το LG g3 ξέρω ότι τρώει κάποια λαγκς το έχω πιάσει και στα χέρια μου κοιλιάς το meizu mx4 pro δεν αξίζει;; σε αυτά τα λεφτά;Γενικά μου αρέσουν τα κινητά στιλ one plus2 (κάτι που δεν μπορώ να αποκτήσω)με το σχεδόν στοκ android.Το ξέρω το meizu δεν έχει καμία σχέση με Αυτό αλλά και πάλι μου αρέσει πολύ σχεδιαστικά και πρακτικά
Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε Γιαννη πηρες καποιο απο αυτα τα 2 ?

Και εγω μαλλον αναμεσα σε αυτα τα 2 ειμαι .

Αν πηρες καποιο θα μας βοηθουσε μια γνωμη σου .

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως στο χερι και την καμερα που δοκιμασα, το J5 μου αρεσε περισσοτερο...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, ανηξηγητα lags εχουν ολα τα κινητα...

 

Ακομα και οσα λενε οτι ειναι στοκ Android καποια κολληματα θα τα φανε.

 

Μιλαμε για λειτουργικο που δεν ειναι φτιαγμενο για ενα και μονο συνδιασμο hardware, οποτε απλως αγοραζεις οτι πιο high end μπορεις να αντεξεις χρηματικα και ανεχεσαι οτι lag ερχεται :p

 

Ειδικα οταν εχεις χρηματικο περιορισμο, δεν υπαρχει lag-free κινητο κατ' εμε.

 

Αμα πας σε κανενα S6 ή G4 ή Z3... Εκει ναι.

 

 

Και, τελος, τα lags του G3 που εχουν γινει γνωστα αφορουν το 2gb. Το 3gb το εχει ο αδερφος μου (που παλιοτερα ειχε το 2gb) και συμφωνα με τον ιδιο ειναι μακραν μεγαλη η διαφορα στην αποδοση του κινητου αυτο το 1gb.

 

Για το Meizu δεν εχω εμπειρια...

 

Edit: μην ξεχνας και την υποστηριξη για Cyanogenmod που ειναι για μενα μονοδρομος σε περιπτωσεις σαν την δικη σου.

 

Το G3 της υπογραφης μου το πηρα οταν ειχε 330 και με Kitkat. Οντως αρκετα κολληματα, αλλα μολις περασα CM12.1 (lollipop πριν βγει η επισημη lollipop απο LG) το κινητο ανασανε.

 

Σκεψου το G3 3gb με CM. Θα πεταει.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Vagos φιλε μου το samsung εχει τις επιλογες να κανει hotspot το ιντερνετ του ( δηλαδη να συνδεετε στο ιντερνετ και να το μοιραζει και αλλου , αυτο δεν ειναι ? ) και αν εχει την επιλογη να μπορει με το αναλογο καλώδιο να δίνει εικονα στην τηλεοραση ?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Βρίσκομαι σε ένα μεγάλο δίλημμα.

Είμαι ανάμεσα σ' αυτά τα δύο κινητά. Είναι περίπου στην ίδια τιμή.

Θέλω την βοήθειά σας γιατί δεν ξέρω και πολλά από κινητά.

Θα σας είμαι υπόχρεος.

Thanks!!!!!!!!

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-f2015

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-2-2gb-16gb

Edited by asteri72
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, ξέρω ότι θα κουράσω με το ποστ μου απλά λόγω ότι αρχικά δεν έβγαλα άκρη με ότι διάβασα (κάπου το χάνω) αλλά και λόγω ότι το S4 έπειτα από 2.5 χρόνια μας άφησε, ψάχνω κινητό σε αυτά τα λεφτά. Δε ψάχνω κάτι συγκεκριμένο, κυρίως με ενδιαφέρει να έχει όσο καλύτερα αυτονομία. Δεν υπάρχει θέμα να είναι από εξωτερικό απλά να είναι αξιόπιστη η αγορά. Αξίζει να κάνουμε κάποια αγορά ή να περιμένουμε κάποιο καιρό μπας και ανέβει το μπάτζετ λίγο παραπάνω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την ταλαιπωρία του νέου ποστ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

 

ψάχνω αγορά tablet για μια συγκεκριμένη δουλειά. θέλω να τρέχει to acestream καθώς και κάποια προγράμματα για online streaming. τα συγκεκριμένα προγράμματα τα τρέχω στο samsung galaxy s5 που έχω, αλλά τρώει καποια σκαλώματα, πιθανόν λόγο hardware. αυτό σημαίνει ότι θα ήθελα το ταμπλετ που θα πάρω να έχει παρόμοια χαρακτηριστηκά σε hardware με το s5 αν όχι καλύτερα.

 

δεν με νοιάζει να πάρω κάτι επώνυμο. αν χρειαστέι όμως θα το κάνω. μου αρκεί να κάνει την δουλειά του. πιστεύω ότι η μνήμη σίγουρα πρεπει να είναι πάνω από 2gb. οθόνη θέλω να είναι 8 ιντσες. δεν θα με πείραζε να ειναι και 10 γιατί έτσι κι αλλιώς για την δουλειά που το θέλω, το βάζω να δουλεύει και κάθεται, δεν το πιάνω στα χέρια μου.

 

τελος νομίζω ειναι απαραίτητο να έχει έκδοση Lolipop 5,0+ γιατί αν δεν απατομαι το acestream δεν συνεργάζεται με <5.0 χωρίς να το έχω τσεκαρισμένο.

 

τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω, ειναι περίπου στα 200 ευρώ. δεν θα με πείραζε να πάρω κάτι μεταχειρισμένο.

 

εκ πρώτης έρευνας που έκανα τείνω προς το mipad αλλά νομίζω τα χαρακτηριστικά του δεν ειναι αρκετά για να σηκώσουν τις δουλειές που θέλω να κάνω.

 

τι έχετε να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα θα δόσω την παλιά μου συσκευή που ήταν ένα xiaomi hongmi 1s και προσανατολίζομαι να αγοράσω κάποια από τις συσκευές του τίτλου.

 

Τα λεφτά που δίνω είναι γύρω στα 160 ευρώ αν και επειδή μου αρέσει η Letv One Le 1 X600 και θέλω 32 gb σκέφτομαι να δόσω έως και 185 ευρώ στα οποία πουλιέται τώρα.

 

Προσωπικά μου αρέσει το Letv περισσότερο,έχει τις καλύτερες διαστάσεις και χαρακτηριστικα συνολικά αλλά προβλιματίζομαι ως προς την φερεγγυότητα της εταιρίας μακροπρόθεσμα.

 

Για πείτε γνώμες/ρίξτε και αλλες λιδιου μήκους προτάσεις στο τραπέζι.

 

Το παρελαβα χτες φιλε μου και επαθα πλάκα με την ποιοτητα κατασκευης. Δεν παίζεται το letv!!! Για τα λεφτα του ειναι αψογο! τώρα ως προς την φερεγγυότητα της εταιρειας ουτε εγω ξέρω τι γινεται (αν και η letv σαν εταιρεια ειναι κολοσσος στην Κίνα) αλλα το πήρα απο vickmall που ειναι απίστευτα αξιοπιστο και με καλυπτει ως προς την εγγυηση. περάστηκε και η ρομ του ιταλου και το κινητο παει σφαιρα!! Με αυτα τα λεφτα δεν βρισκεις πιστευω κατι καλύτερο.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Το letv ειναι φθηνοτερο . Και απο οτι λενε ειναι καλο εργαλειο.

 

Τέλειο είναι για τα λεφτά του παιδια. Και με τη ρομ του ιταλου ειναι απίστευτο. Το έχω απο χθες (για την αδελφη μου το παραγγειλα) και έχω πάθει πλάκα!! Τρομερη ποιοτητα κατασκευης και πανέμορφο. +απο μένα!:)

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω το samsung s6 plus.

Με μία αναζήτηση στο Skroutz το βρήκα σε πολύ καλή τιμή στο qElectronics.gr

Το ξέρετε σαν μαγαζί;

Αν ναι έχει καλό after sale service;

https://artonweb.gr Μελέτη ,Σχεδιασμός & Δημιουργία Δυναμικών ιστοσελίδων.
Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 συσκευές είναι τούμπανα με παρόμοια specs (κάπου χάνει το ένα, κάπου κερδίζει το άλλο). Εσύ θα κρίνεις ανάλογα με τις ανάγκες σου (sd, radio, camera). Εκεί που με διαφορά κερδίζει το redmi note 2, είναι στην υποστήριξη από την ίδιαντην εταιρεία (και εννοώ αναβαθμίσεις) και από το τεράστιο community. Αυτός ήταν και ο κρίσιμος παράγοντας για μένα, οπότε και το παρήγγειλα και το αναμένω.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θα έπαιρνα το LG G3 αλλά είδα σχόλια για την υπερθέρμανση του και με ανησύχησε.

Επίσης σε κάποια άλλα threads στο subforum αυτό είδα πως υπήρξε κιτρίνισμα της οθόνης, λόγω θερμοκρασίας.. ?

 

Να προχωρήσω με το G3 ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο αντίστοιχο?

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...