Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λατρεμένο forum καίγομαι!!!έχω βρει μεταχειρισμένο one plus one 16αρι και mx4 16αρι κουτατο σφραγισμένο!!πρεπει να αποφασισω μέχρι το απόγευμα..τι προτείνεται;;γενικά όχι ψαγμενος με αλλαγές rom φλασαρισματα και αλλα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου τυχαινει να εχω και εγω το ιδιο διλημμα..Πραγματικα δυσκολη επιλογή, οσο περισσοτερο το ψαχνω τοσο πιο πολυ μπερδευομαι.Αν τυχαινει και ειχε καποιος και τις δυο συσκευες δεν θα ηταν καθολου ασχημα να μας πει τη γνωμη του.Αντε παιδες help !!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, θέλω να αγοράσω ένα κινητό και είμαι ανάμεσα από τα 3 που αναγράφονται στο τίτλο του θέματος. Απ ότι έχω καταλάβει οι διαφορές δεν είναι μεγάλες και οι τιμές είμαι πάνω κάτω οι ίδιες (γύρο στα 200 euro από κίνα).Η χρήση που θέλω να κάνω είναι κυρίως internet άντε και κάνα παιχνίδι. πια είναι η γνώμη σας? Επίσης οποιος θέλει να προτείνει και κανένα άλλο στα 200 euro θα μου ήταν χρήσιμο.

 

ευχάριστο!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το χιαομι και το άσους. Το χιαομι για μένα είναι πολύ καλύτερο σε όλα( κάμερα, οθόνη,βολικότητα μεγεθους, υποστηριξη). Το άσους έχει ταχυφορτιση, στο κόκκινο είναι πολύ ωραίο. Τώρα ταχύτητα τι να πω, και τα δύο είναι σφαίρες.
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το lenovo το ξεχνάς,χάλια αυτονομία/μπαταρία

Προσωπικά θα προτιμούσα το mi4 ( το είχα και το asus για λίγο και το mi4 σαν 1η συσκευή ) για την ποιότητα κατασκευής κατ'αρχάς ,νιώθεις λες και έχεις ναυαρχίδα διπλάσιας τιμής.

Αλλά και στην κάμερα/υποστήριξη/αυτονομία υπερτερεί αισθητά απο το asus.

 

Κοίτα και το mi4c επίσης αν θες.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Εαν θες ενα κινητό έτοιμο για χρηση μην πάρεις το letv πρεπει να ασχοληθεις μαζί του για να το φέρεις στα μετρα σου.ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά τελικά κατέληξα μάλλον σε mx4
Link to comment
Share on other sites

Εαν θες ενα κινητό έτοιμο για χρηση μην πάρεις το letv πρεπει να ασχοληθεις μαζί του για να το φέρεις στα μετρα σου.ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά τελικά κατέληξα μάλλον σε mx4

 

Το οποίο δεν θέλει πείραγμα :rolleyes:

 

Το x600 θα προτιμούσα εγώ,ως προς το σύνολο μαζί με την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο δεν θέλει πείραγμα :rolleyes:

 

Το x600 θα προτιμούσα εγώ,ως προς το σύνολο μαζί με την τιμή του.

 

Εννοειτε και εκείνο θέλει το πειραγματακι του αλλά ανάλογα πια εκδοση θα παρεις:p

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος τι μου προτείνεται στις 5 ίντσες;

Μ ενδιαφέρει η καλή κάμερα και να δουλεύει ικανοποιητικά το GPS.

Μεταξύ των παρακάτω ποιο αξίζει;

 

Meizu M2

THL 2015A

Mlais MX Base

UMi emax mini

Dooge F3 ( ή F3 Pro για όποιον θέλει περισσότερη μνήμη αλλά ακριβότερο).

 

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/ac714a9e9

 

Εγώ είμαι ανάμεσα στα Meizu m2 με Samsung κάμερα και το THL 2015A με Somy IMX135 Exmor Rs κάμερα....

Ποια από τις δύο κάμερες είναι καλύτερη;

 

Δεν είχα ποτέ κανένα από τα δύο αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ το meizu έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής αν κ του λείπει η 800 συχνότητα στο 4G.

 

Το http://www.kimovil.com/ αν και βγάζει καλύτερο το Doogee δίνει το μεγαλύτερο antutu scoring στο THL 2015A:40.283 και μετά έρχονται Doogee F3 και Meizu M2 31.900 και 31.638 αντίστοιχα. Στη συνέχεια το Mails MX Base με 28.00

 

Ποιο τηλέφωνο τελικά μου προτείνετε - αξίζει τα λεφτά του;

Edited by igrasias
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

Αποφάσισα για ds με τα χαρακτηριστικα του τιτλου ασχετως λειτουργικου

Να σημειωθει οτι εχω τωρα το lumia 1020 οποτε με WP αρκετα ικανοποιημενος, μιας και γλιτωσα απο καποια κολληματα του android

θεωρω βασικο να μην υπαρχει bloatware και σιγουρα με χαλαει πολυ το θεμα με το να καει το κινητο (βλ. android)

 

ΣΚεφτομαι για το 640xl, αν κ με τρομαζει το 1gb ram

ΠΟιες οι αποψεις σας>>>/?? Κατι δικαρτα HTC τι λενε??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω από το εξωτερικό το Meizu Pro αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τις πιστωτικές και τις χρεωστικές. Λειτουργούν κανονικά για εξωτερικό; Το λέω γιατί πριν από λίγες μέρες προσπάθησα να αγοράσω κάτι από το aliexpress και δεν τη δέχθηκε.

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, θέλω να αγοράσω ένα κινητό και είμαι ανάμεσα από τα 3 που αναγράφονται στο τίτλο του θέματος. Απ ότι έχω καταλάβει οι διαφορές δεν είναι μεγάλες και οι τιμές είμαι πάνω κάτω οι ίδιες (γύρο στα 200 euro από κίνα).Η χρήση που θέλω να κάνω είναι κυρίως internet άντε και κάνα παιχνίδι. πια είναι η γνώμη σας? Επίσης οποιος θέλει να προτείνει και κανένα άλλο στα 200 euro θα μου ήταν χρήσιμο.

 

ευχάριστο!

 

Mi4c με 3gb κι απο μενα. Εκπληκτική κάμερα σύμφωνα με τα reviews, πιο φρέσκο, πιο δυνατό απο το mi4.Μονο μειονέκτημα οτι είναι πλαστικό!

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι λετε το χιαομι ειναι η καλυτερη επιλογη.

Το mi4c δε εβαλα στα προτινομενα γτ 1ον δε μου αρεσει κ τοσο το design του (σε σχεση με το mi4) και 2ον γτ νομιζα πως υπαρχει μονο η εκδωση με τα 2GB ram.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε αφοβα στο 640xl! Πολυ καλη καμερα, αυτονομια 2 ημερων, τεραστια οθοναρα, ειδικα αφου δεν σε ενοχλει το λειτουργικο.

 

Το τριπτυχο καλη καμερα, καλη αυτονομια, μεγαλη οθονη δυσκολα το βρισκεις σε Android. Ειδικα, δε, στην τιμη του 640xl.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, επειδή βρισκομαι μεταξύ των δύο, (ZUK Z1 ή Asus Zenfone 2), ποιό θεωρητικά έχει ισχυρότερο επεξεργαστή κατά τη γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

....και μη σε τρομάζει το 1GB ραμ.....

δεν είναι πρόβλημα για windows phone συσκευές, όπως είναι αντίστοιχα για android συσκευές....;)

Link to comment
Share on other sites

Ονομαστικά, το ZUK είναι στα 2,5Ghz ενώ του Asus είναι 2,3Ghz. Θεωρώ πως day-to-day δεν θα δεις διαφορά στα δυο chipsets.

 

Παρ' όλα αυτά νομίζω με τα 4gb RAM το Asus το πατάει κάτω σε heavy use το ZUK.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι λετε το χιαομι ειναι η καλυτερη επιλογη.

Το mi4c δε εβαλα στα προτινομενα γτ 1ον δε μου αρεσει κ τοσο το design του (σε σχεση με το mi4) και 2ον γτ νομιζα πως υπαρχει μονο η εκδωση με τα 2GB ram.

Εκτός απο το μέταλλο είναι καλύτερο απο το mi4 ( κι απ'τα αλλα 2 )

Αλλά το mi4 πλέον κοστίζει φθηνότερα ακόμα και η έκδοση 4G

Link to comment
Share on other sites

....και μη σε τρομάζει το 1GB ραμ.....

δεν είναι πρόβλημα για windows phone συσκευές, όπως είναι αντίστοιχα για android συσκευές....;)

 

Δεν καταλαβαίνουν τίποτα τα κινητά με 1GB RAM!!! Προχώρα άφοβα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προς το Asus "γέρνω" κι εγώ κυρίως και λογο της υποδοχής microsd θέλω όμως να σιγουρευτώ οσο το δυνατον, οτι σε βαρια χρήση ποιο πιθανων να υπερτερει.
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι σοβαρα για το xl απλα επειδη δεν θα καταλαβω "μεγαλη" διαφορα λογω lumia 1020 και με καθε αγορα νεου κινητου περιμενεις να νιωσεις κατι διαφορετικο και καινουριο :X (ισως πολλοι το βρουν χαζο αυτο) μονο αυτο με προβληματιζει.

Ο αντιλογος βεβαια ειναι οτι θα εξακολουθησω να εχω το κεφαλι μου ησυχο απο τρελλα κολληματα android και φυσικα θα συνεχισω να απολαμβανω τους τελειους χαρτες + to glance screen του 640xl

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...