Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατριώτη το asus που αναφέρεις, αν και πολύ καλή συσκευή, δεν πληροί τα κριτήρια του όγκου που θέτεις (152.5 x 77.2 x 10.9 mm & 170gr)

Το εξαιρετικό huawei honor 6 εναλλακτικώς, ελαφρώς πιο ακριβό από το asus με διαστάσεις όμως (139.6 x 69.7 x 7.5 mm & 130gr).

Δεν τις λες και μικρές τις διαφορές....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το lenovo είναι γεμάτο κινεζιές και bloatware και δεν υπάρχει μια Ρομ της Προκόπης, θα πρέπει συνεχώς να ψαχνεσαι. Το asus εχει αδύναμη μπαταρια αλλά είναι πολύ καλό τηλέφωνο και δοκιμασμένο. Βάλε στα υπόψην και από εμένα το honor 6, δεν συγκρίνεται με τα υπόλοιπα τώρα που η τιμή του έχει πέσει. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πατριώτη το asus που αναφέρεις, αν και πολύ καλή συσκευή, δεν πληροί τα κριτήρια του όγκου που θέτεις (152.5 x 77.2 x 10.9 mm & 170gr)

Το εξαιρετικό huawei honor 6 εναλλακτικώς, ελαφρώς πιο ακριβό από το asus με διαστάσεις όμως (139.6 x 69.7 x 7.5 mm & 130gr).

Δεν τις λες και μικρές τις διαφορές....;)

 

Αυτό που θέλει έχει διαστάσεις 148.1 x 71.5 x 10.9 mm / 155g :)

Εαν δεν έχει θέμα με την τιμή,ναι το honor 6 καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια σε τιμή κοντά στα 280 και ούτε ένα ευρώ παραπάνω γιατί νομίζω πως μόνο το LG G3 αξίζει ? Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ? Όχι πάνω από 5.5 ίντσες...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πάτησα με το tablet (πήρα το chuwi vi8 χωρίς hdmi) ψάχνω για κινητό με hdmi.

Να είναι medium range κάτω από 200 ευρώ οθόνη 4.7 – 5.5.

Θέλω βασικά να παίρνει αποδεδειγμένα kodi και να βλέπω από την τηλεόραση. (μέχρι να αξιωθώ να φτιάξω ένα media pc!).

Όλα τα όλα μου είναι αδιάφορα android / wp, κίνα / Ελλάδα κτλ.

 

Πως το ψάχνω σε σκρουτζ, kimovil, gsmarena. Το μόνο σχετικό που βρήκα στο kimovil είναι μια επιλογή στα φίλτρα tv-out. Είναι το ίδιο πράγμα αυτό?

 

Γιατί δεν παίρνεις Android Media Player στα ίδαι λεφτά που θα είναι τούμπανο και θα κάνεις πολύ καλά την δουλειά σου που δεν θα χρειαστείς media pc?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι απλο. Ιδια τιμη. Με ενδιαφερει καλυτερη υποστηριξη σε updates και αμεσως μετα η φωτογραφικη και η γενικη εμπειρια χρησης.

Τι λετε?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να αλλαξω το smartphone μου αλλα ειμαι λιγο αναποφασιστος. Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να εχει πολυ καλο data signal για internet και μια σχετικα καλη αυτονομια, εως 5,5", μεχρι 500 ευρω. Edited by aserf251
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα ειδα απο κοντα το α5 δε τρελαθηκα να σας πω την αληθεια , για το α7 δε το ρισκαρω κ ειπα αφου θα δωσω που θα δωσω , ας βαλω αλλα 100 ρε παιδι μου να παρω ενα καλο κινητο -galaxy s6 λοιπον. Αλλα επειδη δε ζω Αθηνα, θα το πααραγγειλω απο σκρουτζομαγαζο κ θ ηθελα τη βοηθεια σας. Εννοειται πως κοιτω τα μαγαζια με τη χαμηλοτερη τιμη , μα δε τα εμπιστευομαι.... Ειμαι κ λιγο συγκεκριμενη θα ηθελα το χρυσο , το ασπρο το βρισκω ευκολα κ δεν ειναι ευκολο να το βρω. Εχετε υποψιν καποιο μαγαζι που να ναι εγγυηση ;;;;; Ευχαριστω κ παλι.. Edited by Eirini_sv
Link to comment
Share on other sites

Πουλάω αυτές τις μέρες το iPhone 6 για 550ευρ και στην χειρότερη περίπτωση είμαι πρόθυμος να δώσω 50ευρ ώστε το budget να πάει 600eur.

 

Τι με νοιάζει?

- Κορυφαία πίσω κάμερα και πολύ καλή μπροστινή

- Μπαταρία να βγάζει την μια μέρα με άνεση και όχι με 1002 κόλπα και ιστορίες

- Να μην είναι πάνω από 5.5 ίντσες γιατί το ότι θα είμαι ok μέχρι τις 5.5 ήδη προκαλεί τα όρια μου

 

LG G4? S6 edge? Moto X style? Nexus 6P?(ήδη λένε καθυστερεί για Νοέμβριο και δεν ξέρω τι θα κάνει μέχρι τότε χωρίς κινητό lol)

 

Ο λόγος που πουλάω το 6άρι είναι λόγο πολύ κακής μπαταρίας και επίσης του ότι μπορώ να πάρο άνετα στην Κύπρο 550ευρ για αυτό και θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι νέο από Android.

 

Τα κινεζικα δεν με πειράζουν αλλα απ ότι βλέπω τα περισσότερα έχουν ok μέχρι καλή κάμερα αλλα κανένα τους δεν φτάνει τα κορυφαία μη Κινεζικα οποτε γι αυτό δεν έβαλα κάποιο στην λίστα.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας... Ποιο απ τα δυο και γιατι;;

Επισης, εχει σημασια που το note ειναι περσινο;;;;:worry: Μιας κ ειμαι ασχετη, ειπα να το ρωτησω κ αυτο...

Ευχαριστω εκ των προτερων..:)

 

ΣΗΜ: Αναφερομαι στο S6 το flat

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το Asus transformer t100taf 2gb ram.

 

 

 

Έχω κάποια προβλήματα που δεν μπορώ να λύσω.

 

 

 

Θέλω να συνδεσω λογαριασμό Microsoft και μου βγάζει σφάλμα. Φταίει που αρχικά δεν επέλεξα σύνδεση σε λογαριασμό Microsoft, αλλα δημιούργησα έναν απλό λογαριασμό διαχειριστή;;

Ναι.

Εγω εκανα επαναφορα με το recovery(reset), για να το λυσω.Και επελεξα τη συνδεση με τον λογαριασμο της MS κατα την διαρκεια της εγγαταστασης.

Μετα μπορεις να ενεργοποιεις και να απενεργοποιεις τον λογαριασμο της MS απο το λογισμικου,χωρις προβλημα.Αλλα στην πρωτη εγκατασταση καλο ειναι να τον ενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα θα βρεις κορυφαίες και στην s6 σειρά και στο G4 με μια υπέροχη του G4 στις βραδινές και σε χαμηλό φωτισμό.

Απο μπαταρια βέβαια μην περιμένεις τρέλα πράγματα,μια ελαφριά υπέροχη της s6 σειρας,αλλα πιστεύω την ημέρα θα στην βγάλουν ανετα εκτός αμα κανεις βαριά χρηση πχ gaming η GPS navigation που εκεί καταπίνει την μπαταρια.

 

Εχω το edge προσωπικά και ημέρα ανετα μου βγάζει και φτάνει εως το μεσημέρι της επόμενης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μαγαζιά που διαθέτουν συσκευες εντός ΕΕ καλύπτονται με 2 ετη εγγύηση απο Samsung Hellas.

Αρα κοιτάς λίγο αξιολογήσεις των σκρουτζομαγαζων και αποφασίζεις απο που θα το πάρεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να βοηθήσω ελπίζω ,πριν 2 μήνες αγόρασα το s6 αφού έδωσα το note4c. την ίδια μέρα άρχισε η γκρίνια για την αυτονομία του συσσωρευτή. Η κατάσταση ήταν απελπιστική. .. και αυτό το λέω με βάση τα δικά μου γούστα όπου όμως βλέπω πλέον ότι όλοι έχουν ένα θέμα. Επίσης έδειχνε να μη το φτάνει η μνήμη και μετά από ανοίγμα μερικών εφαρμογών έβγαζε να κάνει καθάρισμα. Πέρα από αυτό και ότι η οθόνη τελικά για τα γούστα μου ήταν καλή αλλά όχι επαρκής όσο αφορά το μέγεθος, δεν το άντεξα και αγόρασα ξανά το note4c. Γενικά θεωρώ ότι στα χρήματα που έχει το note4 και αν το πάρεις μεταχειρισμενο θα ήταν καλύτερη επιλογή. Πιστεύω ολοκληρωμένο περισσότερο από s6. Edited by mean
Link to comment
Share on other sites

Μονο σε συσκευή που να υποστηρίζει mhl to HDMI με το κατάλληλο adaptor.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/mhl-to-hdmi-adapter-im750/

 

Ψάξε δηλαδη κινητό ακόμα και Sony μην ειναι αλλα να υποστηρίζει mhl to HDMI δυνατότητα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η δύσκολη στιγμή που πρέπει να αποφασίσεις για κάποιον άλλο. Είπα να κάνω δώρο στον αδερφό μου κινητό (budget maximum 240 και κατα προτίμηση απο ελληνικό μαγαζί). Μετά από σχετικό ψάξιμό έμεινα σ'αυτά τα δύο. Αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

(Αν ήταν για εμένα θα του είχα αγοράσει το Lumia αλλά δεν τα γουστάρει τα windows phone).

Η χρήση είναι ελαφριά. Τηλέφωνο λόγω δουλειάς , μηνύματα , λίγο internet - social media και ράδιο. Νομίζω ότι και τα 2 του φτάνουν και του περισσέουν.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Link to comment
Share on other sites

To Κ3 note είναι πολύ καλή συσκευή αλλά έχει μέσα πολλές κινέζικες εφαρμογές (ακόμα και αν αγοραστεί από την Ελλάδα) και θέλει ο χρήστης να ξέρει λίγο από αλλαγή rom κλπ. Εγώ από Ελλάδα θα σου πρότεινα το huawei P8 lite. Είναι όμορφο, καλοφτιαγμένο και προσφέρει μια πολύ καλή out of the box εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά τα 2 θα επέλεγα το K3 note.

Αλλά δες και το meizu m2 note ή το redmi note 2 φίλε μου απο skroutzομάγαζα βγαίνουν περίπου στα 215

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...