Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερο από το Lenovo K3 Note;

 

θα σου πω μόνο οτι φοράει τον ίδιο επεξεργαστή με το htc m9+,επίσης έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη και απο την ελληνική κοινότητα με update κάθε εβδομάδα https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/BoardList/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μου δίνουν επιδότηση 770 ευρώ και πρέπει να επιλέξω κινητό μέχρι αύριο το πολύ. Εγώ χρησιμοποιώ iphone 5s και ευχαρίστως θα πήγαινα στο iphone 6 αλλά σε μία βδομάδα παρουσιάζεται το καινούργιο... Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να πάω σε android γιατί το iphone σε συνδιασμό με mac με έχει βολέψει αρκετά. Από την άλλη σκέφτομαι να παραγγείλω το S6 edge και να το βάλω κατευθείαν στις αγγελίες... Τι προτείνεται να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να πας σε Android και να μείνεις σε iOS έχεις περιορισμένες επιλογές. είτε σε 6 είτε να βάλεις κάτι παραπάνω από την τσέπη σου να πάρεις το 6s (αυτό θα έκανα)

 

Αν πας σε Android αλλάζει πολύ το πράγμα. Το ζήτημα είναι να αποφάσισεις αν θα μείνεις σε iOS ή θα πας Android

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνω σε ios το πήρα απόφαση! Έχει αρκετά αρνητικά αλλά με έχει βολέψει πολύ η χρήση του σε συνδυασμό με mac. Ρώτησα αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση αργότερα με σκοπό να πάρω το iphone 6s όταν κυκλοφορήσει αλλά μου το απέκλεισαν. Οπότε κατά 90% θα πάρω συσκευή και θα την πουλήσω καινούργια.

Δεν είμαι κολλημένος να θέλω το τελευταίο μοντέλο αλλά να πάρω συσκευή που σε μία βδομάδα θα χάσει την αξία της δεν είναι λογικό οπότε σκέφτομαι να πάρω κανένα S6 edge και να το πουλήσω και αργότερα να αποφασίσω για κινητό με την υπομονή μου. Βέβαια δεν ξέρω τι πέραση έχει αυτό το μοντέλο λόγο τιμής και φοβάμαι μην μου μείνει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για κινητο μεχρι 300 ευρω το πολυ απο ελληνικο μαγαζι

τι μου προτεινετε?

θελω να ναι γρηγορο ωστε να τρεχει εφαρμογες για browsing

και να χει καλη μπαταρια και καμερα αν γινεται

δε με νοιαζει για παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστη και η επιλογη σου και η σκεψη σου. Προχωρα. Αν παρεις 6plus μπορεις και να το κρατησεις . Ειναι ετσι κι αλλιως πολυ καλη συσκευη.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Θα μείνω σε ios το πήρα απόφαση! Έχει αρκετά αρνητικά αλλά με έχει βολέψει πολύ η χρήση του σε συνδυασμό με mac. Ρώτησα αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση αργότερα με σκοπό να πάρω το iphone 6s όταν κυκλοφορήσει αλλά μου το απέκλεισαν. Οπότε κατά 90% θα πάρω συσκευή και θα την πουλήσω καινούργια.

Δεν είμαι κολλημένος να θέλω το τελευταίο μοντέλο αλλά να πάρω συσκευή που σε μία βδομάδα θα χάσει την αξία της δεν είναι λογικό οπότε σκέφτομαι να πάρω κανένα S6 edge και να το πουλήσω και αργότερα να αποφασίσω για κινητό με την υπομονή μου. Βέβαια δεν ξέρω τι πέραση έχει αυτό το μοντέλο λόγο τιμής και φοβάμαι μην μου μείνει τελικά.

 

Προσωπικά αν ήμουν στη θέση σου θα έπερνα το iphone 6 ή το plus που έχουν περισσότερη ζήτηση και θα το έβαζα για πώληση όπως λες,αν πάλι μου έμενε θα το κρατούσα για μένα μιας και θα παραμείνω στο iOS σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Εξίσου καλό και το mi note pro, αλλά η αυτονομία του δε μπορεί να συγκριθεί με εκείνη του ascend mate 7.

 

Εγώ πριν δύο μέρες έβαλα παραγγελία την καλή έκδοση (ascend mate 7 monarch edition).

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν ήμουν στη θέση σου θα έπερνα το iphone 6 ή το plus που έχουν περισσότερη ζήτηση και θα το έβαζα για πώληση όπως λες,αν πάλι μου έμενε θα το κρατούσα για μένα μιας και θα παραμείνω στο iOS σίγουρα.

 

Αυτό θα έκανα αν δεν παρουσιαζόταν το καινούργιο σε μια βδομάδα γιατί μεχρι να το πάρω στα χέρια μου η αξία του θα πέσει πάνω απο 100 ευρώ ενω αυτό δεν ισχύει για τα s6 edge και lg g4 απλά δεν ξέρω αν έχουν ζήτηση μιας και είναι ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έκανα αν δεν παρουσιαζόταν το καινούργιο σε μια βδομάδα γιατί μεχρι να το πάρω στα χέρια μου η αξία του θα πέσει πάνω απο 100 ευρώ ενω αυτό δεν ισχύει για τα s6 edge και lg g4 απλά δεν ξέρω αν έχουν ζήτηση μιας και είναι ακριβά.

Θα διαφωνήσω γιατί τα android και ειδικά τα samsung δεν χρειάζονται νέο μοντέλο για να πέσει η τιμή τους,επίσης σε λίγο ( 4 σεπτεμβρίου είναι διαθέσιμο ) βγαίνει και το s6edge+ άρα και του s6 edge θα πέσει η τιμή του.

αλλά εσύ ξέρεις τι θες,εγώ το πα με την λογική ότι μπορεί να σου μείνει τελικά αν δεν καταφέρεις να το πουλήσεις .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα προσχωρήσω στην αγορά.

 

Οι συναλλαγές πλεον με το εξωτερικό έχουν ομαλοποιηθεί? Εχει φερει καποιος συσκευη απο Κινα?

Link to comment
Share on other sites

λίγο?για snapdragon 615 δεν θα έδινα πότε 500 ευρώ,εχω κινητό με snap 615 αλλά έδωσα 200 ευρώ και όχι 500 και όπως έγραψα δεν μπαίνει σε σύγκριση με τα άλλα δυο

ναι απλά εσύ κοιτάς μόνο το SOC και τα άλλα τα σβήνεις

π.χ. υπάρχει κινητά με Snap 800 στα 120€. αυτοί που δώσανε 300-350 π.χ. να πάρουν κάποιο άλλο με το ίδο SOC κάνανε βλακεία δηλαδή; :rolleyes:

 

και να μην αναφέρουμε και κινητά ναυαρχίδες με "κορυφαία" SOC και lag κτλ... αρκετές περιπτώσεις όχι μόνο μία.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι απλά εσύ κοιτάς μόνο το SOC και τα άλλα τα σβήνεις

π.χ. υπάρχει κινητά με Snap 800 στα 120€. αυτοί που δώσανε 300-350 π.χ. να πάρουν κάποιο άλλο με το ίδο SOC κάνανε βλακεία δηλαδή; :rolleyes:

 

και να μην αναφέρουμε και κινητά ναυαρχίδες με "κορυφαία" SOC και lag κτλ... αρκετές περιπτώσεις όχι μόνο μία.. ;)

 

είπα τι θα έκανα εγώ,για snap 615 δεν θα έδινα ποτέ 500 ακόμη και αν είναι φτιαγμένο απο χρυσό,άντε μεχρι 300 το πολύ,αν εσύ δίνεις 500 κανένα πρόβλημα αλλά τότε όσα φοράνε τον 810 ή τον 820 σε λίγο καιρό θα έπρεπε να μας ζητάν κάνα 1000αρικο

Link to comment
Share on other sites

είπα τι θα έκανα εγώ,για snap 615 δεν θα έδινα ποτέ 500 ακόμη και αν είναι φτιαγμένο απο χρυσό,άντε μεχρι 300 το πολύ,αν εσύ δίνεις 500 κανένα πρόβλημα αλλά τότε όσα φοράνε τον 810 ή τον 820 σε λίγο καιρό θα έπρεπε να μας ζητάν κάνα 1000αρικο

μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι είπα, αν συμπέρανες ότι εγώ θα τα έδινα

διάβασε λίγο καλύτερα αν θες ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κινητό σε στυλ Lenovo A806, Meizu M2 mini με καλή κάμερα καταρχήν. Από ελληνική αγορά λίγο δύσκολα σε αυτά τα λεφτά οπότε πάμε σε κινέζο. Όλες οι προτάσεις δεκτές. Βοηθήστε τον "αόματο".

Α και μέχρι 5".

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τα xiaomi redmi note 2 / prime που χουν βγει τις τελευταίες μέρες,ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή σε αυτά τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τα xiaomi redmi note 2 / prime που χουν βγει τις τελευταίες μέρες,ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή σε αυτά τα λεφτά.

Sorry ξέχασα να γράψω ότι θέλω μέχρι 5".

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

Θα με ενδιέφερε να πάρω κάτι καινούργιο σε Android High End.

Εάν είναι να κάνω ένα deal καλό τότε ενδιαφέρομαι σοβαρά.

Σε αυτή τη φάση με ενδιαφέρει να μου πεις την τιμη σου στις συσκευές που ανέφερες σε android version. Συγκεκριμένα

 

Galaxy S6

Galaxy S6 Edge & Plus

LG G4

Edited by gs1200
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω συσκευή από Ελληνικό κατάστημα γιατί φεύγω σε λίγες μέρες.

Έχω καταλήξει ανάμεσα σε Asus Zenfone 5 και Lenvo golden warrior A8 a806, μέχρι τα λεφτά του Asus μπορώ να διαθέσω, τίποτα παραπάνω. Έχετε να προτείνετε κάτι; έστω ανάμεσα στα δυο; Ευχαριστώ.

 

Συγκριτικό gsm

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6529&idPhone2=5952

 

Lenovo ~188€

Asus~220€

Edited by spartan_gadjet
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το ulefone be touch 2 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_194400.html από gearbest. Γνωρίζει κανείς αν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα με τελωνεία ή θα ολοκληρωθεί κανονικά η αποστολή χωρίς μπλεξίματα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...