Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το elite 2 δεν εχει 4g και η μπαταρια του

πολυ αμφιβαλλω οτι ειναι 3800mah

που ισχυριζεται η εταιρια

 

@kalvar

προτιμω το p8000 αλλα επικοινωνησε και βεβαιωσου οτι

εχει-δουλευει το "breathing light" (notification led)

διοτι εβγαλε ανακοινωση η εταιρια οτι καποια τεμαχια δεν ειχαν.

αν το επιλεξεις ζητα να το διπλοτσεκαρουν στο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

5" p6000 pro (εκδοση 3gb ram) $140/€123 + $ για θηκη, tempered glass κτλ

http://www.pandawill.com/elephone-p6000-pro-smartphone-3gb-16gb-mtk6753-octa-core-50-inch-lg-screen-black-p103836.html

 

5.5" p7000 $210/€185 + $10 για δευτερο ετος εγγυηση, tempered glass κτλ

http://www.to2c.com/elephone-p7000-3gb-ram-16gb-rom.html

 

και τα δυο ειναι value for money επιλογες,

δικαρτα και υποστηριζουν μπαντες 1/3/7/20 (800/1800/2100/2600)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Moto x 2014

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

το elite 2 δεν εχει 4g και η μπαταρια του

πολυ αμφιβαλλω οτι ειναι 3800mah

που ισχυριζεται η εταιρια

 

@kalvar

προτιμω το p8000 αλλα επικοινωνησε και βεβαιωσου οτι

εχει-δουλευει το "breathing light" (notification led)

διοτι εβγαλε ανακοινωση η εταιρια οτι καποια τεμαχια δεν ειχαν.

αν το επιλεξεις ζητα να το διπλοτσεκαρουν στο καταστημα.

 

Κι εγω αυτο προτείνω και προτιμω. Σε επικοινωνια που ειχα με την elephone hellas και το ρωτησα με διαβεβαιωσαν οτι εχει notification led. Φυσικα και θα τους βαλω να το τσεκαρουν αν τελικα παρω αυτο. Νομιζω οτι τα πρωτα κομμάτια δεν ειχαν. Αυτά που ερχονται τωρα θα εχουν μου ειπε η elephone. Θα δειξει...

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό και δεν ξέρω τι να επιλέξω. Είμαι ανάμεσα σε LG g3, Nokia lumia 930, Sony aqua m4, και Samsung galaxy A5. Αν έχετε κ κάτι άλλο να προτείνετε το δέχομαι.Ίσως είμαι λίγο επιφυλακτικός για το Nokia λόγω windows, επειδή δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό και δεν ξέρω τι να επιλέξω. Είμαι ανάμεσα σε LG g3, Nokia lumia 930, Sony aqua m4, και Samsung galaxy A5. Αν έχετε κ κάτι άλλο να προτείνετε το δέχομαι.Ίσως είμαι λίγο επιφυλακτικός για το Nokia λόγω windows, επειδή δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Ευχαριστώ

 

To LG3 μια χαρά είναι αλλά να κοιτάξεις την έκδοση 32GB.Aξίζουν τα 25€ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον να συγκρινεις lego με lenovo;;;;

η μια εταιρια ειναι κολοσσός και την αλλη δεν την ηξερε κανεις και αμφιβαλω αν την εμαθε. Την μαθαμε ολοι οταν εβαλε κοψοχρονια ενα 5,5 ιντσο το lead 1 το οποιο πουλησα με το που το επιασα στα χερια μου. δυο φιλων επισης χαλασαν στους 5 μηνες. Το elite 2 το ειδα αλλα δεν μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Ειναι δικη σου επιλογη αλλα προτιμισε κατι γνωστο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλαμε για xiaomi,lenovo κτλπ.....ας αφησουμε elephone,thl,leagoo και λοιπες δευτερες κατηγοριες..

Το elite 2 παρα πολυ ωραιο,καλη μπαταρια,δυνατο σημα...Αλλα να συγκρινουμε leagoo με lenovo...συγκρινεις Lada με Bmw???

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα να ανακοινωθει το note5 για να το αγορασω ωστοσο οπως εγινε γνωστο δεν προκειται να κυκλοφορησει στην ευρωπη...Για αυτο το λογο προσανατολιζομαι πλεον στο galaxy s6...το προβλημα ειναι ομως χρησιμοποιω αρκετα το s pen (ειμαι ηδη κατοχος παλαιοτερου note) Για αυτο το λογο αναρωτιεμαι εαν υπαρχουν εφαρμογες για την galaxy s σειρα με τις οποιες θα μπορεσω να επιτελεσω ορισμενες απο τις λειτουργιες του s pen ακομα και χωρις να το εχω στην κατοχη μου. Μπορει να με ενημερωσει καποιος ????
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις,το xiaomi redmi note 2,τι σας λεει?

 

Αυτη ειναι και για εμενα η σωστοτερη συγκριση που εχω βαλει και σε αλλο θεμα

 

Lenovo note k3

Xiaomi redmi note 2

Meizu m2 note

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ο μονος που προτεινει Lenovo

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Διοτι εξ'αρχης το διλημμα ηταν note5 ή galaxy s6...Πλεον ομως με βαση τις εξελιξεις μαλλον θα παρω το s6 για αυτο και αναρωτιεμαι αν μπορω με καποιο τροπο να καλυψω το ''κενο'' του s-pen...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μετά από 4 χρόνια με το τούμπανο Galaxy S2 :D πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητάκι με κάτι εξίσου αξιόπιστο. θέλω λοιπόν την γνώμη σας για 2 κινητάκια και τις πρότασης σας για οποιοδήποτε σε αυτά τα λεφτά με μια μικρή απόκλιση θετική είτε αρνητική.

 

 

http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z9_max-7116.php

http://www.gsmarena.com/oneplus_2-6902.php

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μετά από 4 χρόνια με το τούμπανο Galaxy S2 :D πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητάκι με κάτι εξίσου αξιόπιστο. θέλω λοιπόν την γνώμη σας για 2 κινητάκια και τις πρότασης σας για οποιοδήποτε σε αυτά τα λεφτά με μια μικρή απόκλιση θετική είτε αρνητική.

 

 

http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z9_max-7116.php

http://www.gsmarena.com/oneplus_2-6902.php

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

ASUS Zenphone 2, με τα 4gb RAm

Huawei P8

Oneplus2

Δες και τα Σονυ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για iphone προσωπικά δεν άφηνα το g.

Ούτε φυσικά και για Motorola moto g η κάποιο wp.

Στο p8 όμως θα έλεγα ναι.

ψάξου καλύτερα σε καταστήματά μήπως πετύχεις καμία καλύτερή τιμή για επισκευή.

Δεν χρειάζεται να είναι αντιπροσωπεία,η κάποιο επώνυμο πολυκατάστημα,υπάρχουν άλλα καταστήματά μικρότερα πού μπορείς να κάνεις την δουλειά σού φθηνότερα.

Για δες και στο 9volto στον Πειραιά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για iphone προσωπικά δεν άφηνα το g.

Ούτε φυσικά και για Motorola moto g η κάποιο wp.

Στο p8 όμως θα έλεγα ναι.

ψάξου καλύτερα σε καταστήματά μήπως πετύχεις καμία καλύτερή τιμή για επισκευή.

Δεν χρειάζεται να είναι αντιπροσωπεία,η κάποιο επώνυμο πολυκατάστημα,υπάρχουν άλλα καταστήματά μικρότερα πού μπορείς να κάνεις την δουλειά σού φθηνότερα.

Για δες και στο 9volto στον Πειραιά.

Είχα ψάξει αλλά το κόστος σε πολλά καταστήματα εβγαινε το ίδιο. Και τελικά το έδωσα στον Γερμανό. Πάντως θα ήθελα μια αλλαγή. Αν και γενικά είμαι ευχαριστημένος απ'το lg γιατί δεν έχει φάει ποτέ κάποιο σοβαρό κόλλημα, με χαλάει η κάμερα του ιδίως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού (ειδικά στη μπροστινή δε βλέπεις τίποτα) κι επειδη θα ήθελα στο μέλλον να πάρω κάποιο πιο καινούργιο iphone ίσως είναι καλύτερα να αρχίσω απ'αυτό

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone φιλέ μου,μόνο στο 6 σε προτρέπω να πας

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διοτι εξ'αρχης το διλημμα ηταν note5 ή galaxy s6...Πλεον ομως με βαση τις εξελιξεις μαλλον θα παρω το s6 για αυτο και αναρωτιεμαι αν μπορω με καποιο τροπο να καλυψω το ''κενο'' του s-pen...

 

Να το κανείς τριλλημα και να πάρεις το Note 4 που είναι εξαιρετική συσκευή.

Δε νομίζω πάντως να υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές που ζητάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ulephone be touch2 - Elephone 8000 - MEIZU note 2 - Lenovo K3 ή ποιά άλλη συσκευή αξίζει περισσότερο τα λεφτά της σε αυτή την κατηγορία?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...