Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ψάχνω κινητό για τον πατέρα μου, δεν έχει απαιτήσεις μεγάλες. Μονό φωτό θέλει να βγάζει.

 

Μέχρι στιγμής έχω στο νου μου τα:

Motorola Moto G 2nd Gen (8GB) Dual SIM

Samsung Galaxy S III Neo I9301I (16GB)

Microsoft Lumia 640 3G Dual (8GB)

Edited by g90
Link to comment
Share on other sites

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει το καινούριο μότο Χ στα 300 ευρώ, νομίζω είναι τίμια τιμή για το τι προσφέρει, πως πάει γενικά η μοτορόλα με την υποσήριξη των συσκευών της, βλέπω ότι ήδη έχει 5.1, για πόσο καιρό συνεχίζει την υποστήριξη συνήθως;

 

Μεταξύ αυτού και G2 (λίγο πιο φτηνό) ποιο θα επιλέγατε; Κλίνω προς το Μοτο αλλά θα θελα να ακούσω και καμιά άλλη άποψη. Ή κάποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά (~300)

Link to comment
Share on other sites

To Moto X πολύ κοντά σε καθαρό android, σβέλτο interface με υποστήριξη σε αναβαθμίσεις από την Motorola.. φέρνει σε Nexus αλλά και λόγω μπαταρίας..

Το G2 από την άλλη πολύ καλή μπαταρία, ήταν από τα στοιχεία που το κάνανε να ξεχωρίσει.. Και κάποια extradakia FM Radio/ IR blaster..

Ζυγίζεις τις προτεραιότητές σου και διαλέγεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι διάβασα κάποια reviews και αν και τα wp δεν τα είχα σε μεγάλη υπόληψη σε αυτό το εύρος τιμών φαίνεται να αξίζει σε σχέση με τα android!!

 

Aν δεν κολλας στο λειτουργικο και οτι καποιες εφαρμογες λοιπουν παρτο με κλειστα τα ματια.;)

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κολλας στο λειτουργικο και οτι καποιες εφαρμογες λοιπουν παρτο με κλειστα τα ματια.;)

 

Το έχω 1 μήνα και το κινητό(640) δεν κολλάει πουθενά! Δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο σε αυτά τα χρήματα. Επίσης θα εκπλαγείς με την οθόνη η οποία έχει τρομερή φωτεινότητα ακόμα και κάτω από τον ήλιο!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3522&virtuemart_category_id=422&Itemid=71

 

καλησπέρα δες αυτο, αμα ψαξεις εχει Ελληνικα καταστηματα που εχουν κινεζικες μαρκες αλλα με ανεβασμενες τιμες, βεβαια εχεις εγγυηση αμεση θα το παρεις γρηγορα κτλ.

Απο εξωτερικο ξεχασε το αν το βιαζεσαι, απο Φθινοπωρο και αμα οπως ακουσα....:blink:

για συγκριση δες το αναλογο απο κινα http://www.geekbuying.com/item/ONDA-V820W-8-0-Inch-Dual-OS-Win-8-1-Android-4-4-Tablet-PC-Quad-Core-Z3735F-2GB-32GB-IPS-Screen-BT---White-340300.html

δες και αυτο http://www.skroutz.gr/s/6776535/OEM-Chuwi-VI8-8-32GB.html και απο κινα http://www.geekbuying.com/category/Dual-Boot-Tablets-1661/Chuwi-c-1006-v-133.html

αν δεν βιαζεσαι περιμενε απο Σεπτ να δουμε και εγω σκεφτομουνα κατι τετοιο γιατι εχω ενα φτηνο 8" με android 4.1.1 και κολαει ποτε ποτε συχνα οτι και να κανω και μου ερχεται να του ριξω κλοτσιες και μπουνιες αλλα κανω υπομονη....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Το xperia M δεν εχει φυσικα πληκτρα, οποτε ουσιαστικα

ειναι 3.7.

Το zenfone 4 δεν εχει flash όπως βλεπω.

Ευχαριστω παρα πολυ για τις προτασεις.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν προορίζεται για μένα και ο πατέρας μου δεν έχεις ξαναδεί android ή wp. Με ενδιαφέρει να είναι απλό στην χρήση. Πήγα μέχρι το Public και το είδα. Καλό μέγεθος, έπαιξα λίγο με το μενού, δεν είχα ξαναπιάσει wp στα χέρια μου. Έχω την εντύπωση πως ενώ πχ ήμουν στις ρυθμίσεις όταν παρούσα το κεντρικό (το παραθυράκι) για να γυρίσει στην επιφάνεια εκεί έβλεπα λίγο lag... δεν ξέρω αν έχει σχέση το ότι είναι εκθεσιακό ή αν θέλει κάποιες ρυθμίσεις. Πάντως κλείνω προς αυτό. Την μπαταρία πως την βλέπετε?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν προορίζεται για μένα και ο πατέρας μου δεν έχεις ξαναδεί android ή wp. Με ενδιαφέρει να είναι απλό στην χρήση. Πήγα μέχρι το Public και το είδα. Καλό μέγεθος, έπαιξα λίγο με το μενού, δεν είχα ξαναπιάσει wp στα χέρια μου. Έχω την εντύπωση πως ενώ πχ ήμουν στις ρυθμίσεις όταν παρούσα το κεντρικό (το παραθυράκι) για να γυρίσει στην επιφάνεια εκεί έβλεπα λίγο lag... δεν ξέρω αν έχει σχέση το ότι είναι εκθεσιακό ή αν θέλει κάποιες ρυθμίσεις. Πάντως κλείνω προς αυτό. Την μπαταρία πως την βλέπετε?

 

Αν βρεις καποιον να χρειαζεται xbox θα παθει πλακα ο πατερας σου .. https://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=8219&currentCMSArticleId=8219 lag δεν υπαρχει, δεν ξερω τι ειδες, πεντε χρονια που εχω windows phone, μονο lag δεν ειδα

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν προορίζεται για μένα και ο πατέρας μου δεν έχεις ξαναδεί android ή wp. Με ενδιαφέρει να είναι απλό στην χρήση. Πήγα μέχρι το Public και το είδα. Καλό μέγεθος, έπαιξα λίγο με το μενού, δεν είχα ξαναπιάσει wp στα χέρια μου. Έχω την εντύπωση πως ενώ πχ ήμουν στις ρυθμίσεις όταν παρούσα το κεντρικό (το παραθυράκι) για να γυρίσει στην επιφάνεια εκεί έβλεπα λίγο lag... δεν ξέρω αν έχει σχέση το ότι είναι εκθεσιακό ή αν θέλει κάποιες ρυθμίσεις. Πάντως κλείνω προς αυτό. Την μπαταρία πως την βλέπετε?

 

Είναι απλό στην χρήση. Καρφιτσώνεις ότι χρησιμοποιείς πιο πολύ στην αρχική οθόνη και δεν χρειάζεται να μπαίνεις στο μενού. Lag δεν υπάρχουν. Δεν θα δυσκολευτεί ο πατέρας σου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Galaxy A3,Lg g3s

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είναι να πάρω μια συσκευή για γνωστό μου....Δεν έχει σχέση με smartphones αν και τώρα έχει ένα Ν95....

 

Ψάχνω για κάτι γύρω στα 100euro...

 

lg leon

ZTE Blade L2

 

Kαι μετά lumia 535

lumia 532

 

Δεν έχει καμία σχέση με κανένα λειτουργικό και όποιο και να του πάρω θα πρέπει να του το "δείξω". Χώρια ότι από mail μάλλον έχει hotmail λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.ρωταω γιατι θα ηθελα να αγορασω την εξης συσκευη εαν υπαρχει ανεξαρτητως οικονομικου κοστους.

 

υπαρχει κινητο η tablet η οτιδηποτε συσκευη τελως παντων που να μπορει να εντοπισει

μεσω gps την ακριβη τοποθεσια που βρισκετε ο αλλος οταν τον καλει (ο εχων την συσκευη) η οταν παλι δεχετε κληση?

Link to comment
Share on other sites

Από Android δες το moto e 2015.

 

Από lumia το 535 που έχεις βάλει έχει θέματα με το touch του, κατά τ'άλλα είναι καλό κινητό.

 

Και από Κίνα μπορείς να κοιτάξεις κάτι. Όπως το xiaomi hongmi 2.

Link to comment
Share on other sites

Κίνα δεν κοιτάζω και γιατί αν τελικά του το αγοράσω θα είναι σε σύντομο διάστημα.

 

Από κει και πέρα λίγο που κοίταζα το 535 πρέπει να χει στρώσει μετά το update. Το E δεν το κοιτάζω γιατί δεν έχει φλας, για αυτό και δεν κοιτάζω και το 532. Βασικά είναι ανάμεσα στο lg και το 535 για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν καποια χρονια ειχα αγορασει το Xperia L. Μετα απο λιγο καιρο το εχασα, το ξαναπηρα, και τωρα μετα απο 1,5 χρονο μου διαλυθηκε η οθονη λογο μιας πτωσης.Γενικα το κινητο μου κολλουσε χαλασε και το φλας. Στην ουσια χρειαζομαι νεο κινητο. ξερω οτι κανετε καλη δουλεια εδω οσο αφορα τις προτασεις για αυτο και εγω θα ηθελα να μου προτινετε ενα smartphone:

-Ας βαλουμε για αρχη περιπου τα 200 και κατω.

-Καλη καμερα τοσο μπροστα οσο και πισω

- Γενικα να ειναι γρηγορο

-Να μπορω να το αγορασω απο ελληνικα site (πχ skroutz) εκτος εαν προκειτε για καποιο πραγμτικα worth κινητο οποτε μπορειτε να με καθοδηγησετε σε site οπως minideal.net κτλπ.

-να χει οθονη 5" πανω κατω.

 

αυτα προς το παρον και σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα / εξωτερικό ξέχασα το εκτός άμα έχεις κάρτα εξωτερικού..

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από lumia το 535 που έχεις βάλει έχει θέματα με το touch του, κατά τ'άλλα είναι καλό κινητό.

 

είχε η πρώτη παρτίδα.. τώρα δεν έχουν θέμα με το touch.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...