Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και ειμαι κατοχος s6 και το προτιμησα εναντι του g4, τα θεωρω ισαξια τηλεφωνα και την επιλογη αναμεσα τους θεμα προσωπικου γουστου. Αν σε απασχολουν τα υλικα κατασκευης, ειναι μεν γυαλι το s6,αλλα μη νομιζεις,ειναι και αυτό ευαισθητο. Εγω εχω βαλει tempered glass μπροστα και απλη ζελατινα πισω συν μια ογκωδεστατη θηκη για προστασια. Αλλοι δε βαζουν τιποτα,αλλα εμενα τα γυαλια με αγχωνουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τα έχω πιάσει και τα 2 στα χέρια μου. Ευτυχώς που είχα αγοράσει το xiaomi redmi note 2. Οπότε ξεκάθαρα σου λέω ότι δεν συγκρίνονται. Το xiaomi έχει πολύ καλή υποστήριξη από miui.gr και ελληνική ρομ ενώ το meizu όχι. Επίσης το xiaomi είναι μεγαλύτερο σαν συσκευή. Τα βάζεις κάτω και διαλέγεις.

 

edit: Το πήρε μια φίλη μου το meizu m2 note απλή χρήστης και το άλλαξε μέσα σε μια μέρα, τώρα έχει το xiaomi redmi note 3.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Μετά από αρκετό ψάξιμο έχω καταλήξει στο lenovo P70 βάση χαρακτηριστικών. Σε κάποια ξένα sites διάβασα για προβλήματα σχετικά με αδύναμο δέκτη wifi και προβλήματα στο tethering. Έχει αγοράσει κάποιος το συγκεκριμένο μοντέλο ώστε να έχει άποψη από πρώτο χέρι;

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει πραγματικά εντύπωση το σχόλιο σου! Το έχω δει το meizu m2 note από κοντά και το χω δουλέψει και πολύ.

 

Είναι όντως τόσο καλύτερο το xiaomi ? Είτε το note 2 eite to 3? Καλύτερο σε τι? Σε design θεωρώ πως το meizu είναι απίστευτα κομψό. το Flyme ειναι πολύ βολικό. τα μειζυ γενικότερα έχουν πολύ καλές οθόνες. Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για κινητό και το είχα στα υπόψη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας θέλω μια βοήθεια για τα συγκεκριμένα τηλεφώνα. έψαξα στο φόρουμ άλλα δεν βρήκα ένα κάλο συγκριτικό που να λέει τα υπέρ και τα κατά. αν υπάρχει άλλου το θέμα παρακαλώ οι συντονιστές να το διαγράψουν ευχαριστώ εκ τον πρότερον

 

google

+gsmarena review εκει θα βρεις.

 

μεγεθος,φωτο,μπαταρια,μπαταρια αφαιρουμενη οι διαφορες

 

εν ολιγοις μ1(!!!) νοτε vs xiaomi νοτε 2 ειναι,

και σε δυναμη το μ2 νοτε ειναι υποδεεστερο

απο μ1 νοτε που με τη σειρα του υποδεεστερο το νοτε 2

 

αλλιως μ2 το 5 ιντσο..που ακομα κ αυτο επαρκει για μεσο χρηστη..οποτε ξεχνα τα περι cpu..

 

εγω μ2 5ιντσο και μ1 νοτε επαιρνα,αποψη μου,και δεν πολυσυμπαθω τη miui διοτι το καθεστως διαιρεσης

των νοτε μοντελων σε mtk cpu και μη mtk cpu, θα σε οδηγησει σε προβληματα αναβαθμισων οπως επαθα με το 1ο xiaomi note εγω..

 

ειχα αρκετα ξιαομι,βαρεθηκα να λυνω προβληματα ομως σε ρομ,,και το γυρισα σε μειζου..ΔΕΝτο μετανιωσα..

το mx4 μου πατάει κάτω το g3 της κοπελιας μου ,όντας με ταπεινοτατη cpu και μονο 2 ραμ,θεωρητικα..

 

όλα θεμα ρομ ειναι αδερφια και η ξιαομι δεν επαρκει να υποστηριξει με αναβαθμισεις την τεραστια πια γκαμα της..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα φτηνό κινητό (70-90 ευρώ) με μοναδικό κριτήριο να έχει την καλύτερη δυνατή κάμερα στα λεφτά αυτά και να μην κολλάει.

έχω δει τα εξής:

lg l bello II

lg leon 3g

huawei honor y5

huawei ascend y360

huawei ascend y625

alcatel one touch pop (2? 3?)

κάτι άλλο?

με ενδιαφέρει άμεση αγορά, οπότεμόνο από σκρουτζ, όχι από κίνα.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους

Δημιουργω μια ενδιαφερουσα λίστα με Smartphones με κτηνωδη μπαταρια...

CUBOT H1

ASUS ZENFONE MAX

DOOGEE T6/HOMTOM HT6

OUKITEL K4000-K4000 PRO-K6000-K10000

LEAGOO SHARK 1

ULEFONE POWER

Lenovo P1 3GB RAM

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑς -ΕΜΠΕΙΡΙΕς-ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙς

 

Να συμμετεχουμε ολοι :D:D:D:D

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

αν ψώνιζες από Κίνα, θα επαιρνες το xiaomi redmi note 2 και θα ήσουν αρχηγόπουλο και στο θέμα της κάμερας, αλλά και σε όλα τ' άλλα...;)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μέχρι τέλος εβδομάδας να αποφασίσω τι συσκευή να πάρω. Είμαι ανάμεσα σε αυτά άλλα το Lg το ψηλοφοβάμαι, κυρίως γιατί αν την πάθω (bootloop), και μακριά από επίσημο σέρβις είμαι,αλλά και βαριέμαι την αναμονή! Αν έχετε κάτι παρόμοιο να προτείνετε που μου έχει ξεφύγει καλοδεχούμενο! Δεν με ενδιαφέρει το μέγεθος αρκεί να είναι πάνω από 5' και η χρήση που κάνω τα περιλαμβάνει σχεδόν όλα. Με ενδιαφέρει να έχει καλή κάμερα με OIS και τιμή όχι πάνω από 350 € άντε και κάτι ψιλά αν αξίζει!! Windows phone ευχαριστώ δεν θέλω.....έχω ήδη ένα και αυτό θέλω να ξεφορτωθώ!!!

Ευχαριστώ.

Edited by pitcap
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

LG G4 στα 390 κ ασε τους κινεζους στα ρυζια τους

 

Το μόνο που με χαλάει στο lg g4 ειναι που δεν μπορεις να το ακουμπησεις καπου χωρίς να κάνει τραμπάλα.

Επίσης συνεχίζονται τα προβλήματα στον φωτισμό οθόνης (bleeding?).

Link to comment
Share on other sites

Lumia 535 στα 89€ στο Κοτσοβολο.Καλη συσκευη,vfm.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν το φοβάμαι! Ότι και να πάθει έχει εγγύηση εξάλλου. Και μου αρέσει ως συσκευή. Απλά θέλω μία μικρή βοήθεια για να είμαι 100% σίγουρος αν αυτη τη στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή στα λεφτά της!
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το P8, ε ναι, είναι καλύτερο και είναι το καλύτερο φωτογραφο-κινητό μετά το LUMIA 950....;)

To samsung s6 που το βρίσκεις με 100 ευρώ περισσότερα σου πέφτει ακριβό?

Φαίνεται να είναι συνολικά καλύτερο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά τα χρήματα για το s6 σε σχέση με το g4 αλλά δεν με κολλάει αυτό. Απλά δεν θέλω να ξαναγυρίσω σε Samsung. Δεν ξέρω γιατί αλλά όλα μου φαίνονται σαν το πρώτο αθάνατο galaxy S που είχα, που παρόλο που το δάγκωσε ο μικρός (!!!) και έσπασε η οθόνη δουλεύει ακόμα και θεωρώ ότι δεν αξίζουν τα λεφτά τους πια. Πες το ανωμαλία αλλά δεν μου κάθονται καλά τα Samsung πλέον!!
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! ειμαι ενα βημα απο την αγορα του c5 ultra dual και εχω δυο καυτα ερωτηματα!

 

Α. υπαρχει καποια αλλη αντιστοιχη η καλυτερη προταση για dual συσκευη??

 

Β. αξιζει το ρισκο η αγορα απο παραεισαγωγης καταστημα τυπου καιζερ κτλ??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω τσεκαρει καποια μοντελα και θα ηθελα μερικες γνωμες.

 

https://www.skroutz.gr/s/7335154/Samsung-Galaxy-S5-Neo-16GB.html?from=account_notifications

https://www.skroutz.gr/s/5065567/LG-G3-32GB.html

https://www.skroutz.gr/s/6003622/Samsung-Galaxy-A5-16GB.html?from=account_notifications

https://www.skroutz.gr/s/8221631/Samsung-Galaxy-A3-2016-16GB.html?from=account_favorites

 

ποιο πολυ κλεινω στο s5 neo που εχει και αποσπωμενη μπαταρια.

το Α3 2016 δεν με ενθουσιαζει λογω του 1,5ραμ.

παντα ειχα κινεζικα κινητα και σαμσουνγκ συσκευες.

sony και lg δεν ειχα ποτε. γενικα ειμαι samsungακιας.

λοιπον τι λετε? αν εχετε και καποια αλλη προταση δεκτη. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

LG G3 με κλειστά τα μάτια. Αυτονομία, κάμερα οθόνη. my 2 cents.

 

Aυτονομια στο G3 που την ειδες;:blink:

 

Δες και το moto x Play αν μπορεις να ανεβεις κανα 20ρικο.

Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μιας και ειχες το h1 που εχω δεν θα πω πολλα..2 εβδομαδες χρησης και δεν εχω παραπονο.πολυ καλη οθονη,πολυ καλη ποιοτητα κλησης,πολυ καλη ληψη σηματος,πολυ καλη εμπειρια χρησης γενικοτερα.μπαταρια τελεια.χωρις καμια υποχωρηση και με πολυ παιχνιδι μεσα στην ημερα βγαζει 10 ωρες οθονη.μονο το μεγεθος του με ενοχλει.και ας ειχε μικροτερη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η μετάβαση από το Nexus 4 σε Nexus 5x?

Είδα και το Samsung A5 2016. Σε αυτό προβληματιζομαι για τα 2gb ram μήπως και στο μέλλον δεν θα είναι επαρκή και θα κολλάει η συσκευή. Για το Nexus 5X λόγω stock android δεν νομίζω να είναι λίγα τα 2gb.

 

Κάποια άλλη πρόταση πέρα των ανωτέρω κινητών;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μιας και ειχες το h1 που εχω δεν θα πω πολλα..2 εβδομαδες χρησης και δεν εχω παραπονο.πολυ καλη οθονη,πολυ καλη ποιοτητα κλησης,πολυ καλη ληψη σηματος,πολυ καλη εμπειρια χρησης γενικοτερα.μπαταρια τελεια.χωρις καμια υποχωρηση και με πολυ παιχνιδι μεσα στην ημερα βγαζει 10 ωρες οθονη.μονο το μεγεθος του με ενοχλει.και ας ειχε μικροτερη οθονη.

 

Exei μετριο GPS ομως, για οσους το χρειαζονται...

Το ΗΤ6 οσο το ειχα πριν χαλασει ηταν καλυτερο στο GPS τουλαχιστο, αλλα πιο βαρύ

Ποιοτης κλήσεως καλη εισης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως ποιο χαρακτηριστικο σε τραβηξε στο C5 uktra dual.

 

Υπαρχουν αξιολογα dual sim καλυτερων τεχνικων χαρακτηριστικων, αλλα οχι στις 6 ιντσες, ουτε με 13mp μπροστινη καμερα.

 

Οσον αφορα την αγορα απο καταστηματα με πολιτικη παραεισαγωγης, δεν εχεις να φοβηθεις κατι. Οι εγγυησεις ισχυουν κανονικα με αποδειξη αγορας για 2 χρονια και για παραεισαγωγες. Προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα θεμα με παραεισηγμενα LG, Sony και Samsung που εχει χρειαστει να αξιοποιησω την εγγυηση τους.

Link to comment
Share on other sites

με τραβηξε η μεγαλη του οθονη(το θελω για επαγγελματικη χρηση) καθως επισης κ το οτι εχει γρηγορο επεξεργαστη και 2γιγα ραμ. η καμερα δεν ειναι πρωτη μου προτεραιοτητα αλλα αν ειναι καλη ειναι ευπροσδεκτη! :) εναλλακτικες θα ηθελα να ακουσω ουτως ωστε να το σκεφτω πιο καθαρα!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...