Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να καταλήξω ότι δεν νομίζω να φταίνε τα εκάστοτε σέρβις μα οι μεγάλες εταιρείες sony sammy lg που ουσιαστικά κόβουν τις εγγυήσεις για καλαμπουρι με αποτέλεσμα το σέρβις να μη μπορεί παρά να σε βγάλει εκτός.

Ωστόσο πολύ λυπηρό αυτό γιατί καταλαβαίνω ότι έχουμε να κάνουμε με μια εταιρεία σκληρή κ άδικη.

 

Έχω αντίθετη άποψη. Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα των εταιριών, αλλά των εδώ σέρβις.

Πιθανόν να υπάρχουν συμφωνίες που δεν γνωρίζουμε, έλλειψη ανταλλακτικών, αδυναμία εισαγωγών, γενικά μπορεί να παίζουν παράμετροι που δεν τους γνωρίζουμε. Αλλά νομίζω απίθανο να έχει δώσει οδηγία ολόκληρη σόνυ να μην τηρείται η εγγύηση.

 

Δεν υπάρχει λογική σε αυτό.

Δε γίνετε να μη θέλει το μαγαζί να πάρει την εργατοωρα,αφού ξέρουν ότι απλά θα φύγεις και αν το φτιάξεις ΑΝ θα είναι σίγουρα σε άλλα σέρβις φθηνότερα κ λόγο υπερηφάνειας.

Απλά ίσως η sony να τους βγάζει την ψυχή από τον κ... ζητώντας πίσω από παλιά ανταλλακτικά κ αν από αυτά εγκρίνει όσα εγκρίνει να πληρώνει του Αγίου ανήμερα.ισως κ να δίνει εγγυησημη εργατοωρα σε κόστος Βιετνάμ οπότε λέει το μαγαζί, σιγά μη δουλέψω τσάμπα διώξε τον .

Παράδειγμα;

Η arvato έχει την χειρότερη φήμη στο σέρβις της sony.

Φίλος πάει lumia με πρόβλημα στην αφή χιλιοχτυπημενο στο συνεργείο.το πάει γελώντας ξέροντας τι τον περιμένει.

Ε λοιπόν το πήραν σε 2 μέρες καινούργιο digitizer κ σας ευχαριστούμε πολύ.

Γιατί;γιατί η microsoft προφανώς έχει ελαστικοτερη τακτική εγγυήσεων κ οι άνθρωποι απλά περνούν τα λεφτά τους, οπότε κ το έφτιαξαν.

 

και εμενα η θεση μου ποια ειναι,μενω χωρις κινητο και τους τρεχω...?? Το επισκευασω εξωτερικα,και χανω την εγγυηση...???:lol::p

 

Μαλλον το δευτερο θα κανω,θα κρατησω το κινητο διοτι αρεσει στην συζηγο,και ποτε ξανα sony....αλλα και τι να παρεις....?? Οχι LG,οχι SONY,οχι Samsung....τα IPHONE ...??? Aκομα χειροτερα,δινεις καινουργιο και παιρνεις ανακατασκευασμενο....:X

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά τι να σου προτείνω ιδέα δεν έχω.ειμαστε από έξω οπότε μπορούμε κ λέμε ιδέες αλλά άλλο να το τραβάς εσύ το ζόρι κ να τρέχεις για ένα κινητό.παρε κ ένα τηλέφωνο στην Αθήνα arvato πες την ιστορία σου δώσε τα στοιχεία της συσκευής να δούνε ότι είναι εντός κ αν έχουν όρεξη να το αναλάβουν.αλλιως ή επισκευαζεις η βάζεις αγγελία εδώ μα κ σε γειτονικά site κ το πουλάς.ακομα κ 170 ευρώ δίνουν z5 με προβλημα σε οθόνες.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τι να σου προτείνω ιδέα δεν έχω.ειμαστε από έξω οπότε μπορούμε κ λέμε ιδέες αλλά άλλο να το τραβάς εσύ το ζόρι κ να τρέχεις για ένα κινητό.παρε κ ένα τηλέφωνο στην Αθήνα arvato πες την ιστορία σου δώσε τα στοιχεία της συσκευής να δούνε ότι είναι εντός κ αν έχουν όρεξη να το αναλάβουν.αλλιως ή επισκευαζεις η βάζεις αγγελία εδώ μα κ σε γειτονικά site κ το πουλάς.ακομα κ 170 ευρώ δίνουν z5 με προβλημα σε οθόνες.

 

Θα το σκεφτω αν το δωσω....θα το φτιαξω και θα το κρατησει η συζηγος οπως το ειχε...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θα το σκεφτω αν το δωσω....θα το φτιαξω και θα το κρατησει η συζηγος οπως το ειχε...

 

στείλε ένα email στην Sony Ελλάς η πήγαινε από έναν γερμανό είναι επίσημος επισκευστης

Link to comment
Share on other sites

στείλε ένα email στην Sony Ελλάς η πήγαινε από έναν γερμανό είναι επίσημος επισκευστης

 

τελικα το εδωσα σε επισκευη,το πηρανε στην εγγυηση......:)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να παίρνει η οικογένεια Ζ5 το 7.1 δυστυχώς..

 

Γιατι το λες αυτο;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εδωσα σε επισκευη,το πηρανε στην εγγυηση......:)

 

Έτσι!!! ωραίος!! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι!!! ωραίος!! :)

 

Πηγα με δικηγορο....και το δεχτηκαν κατευθειαν.....χωρις μα και μου...:mad:

 

EDIT: Επειδη ξεχασα να το ρωτησω,αν αλλαξει η οθονη,αδιαβροχοποιηση,τελος....???

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πηγα με δικηγορο....και το δεχτηκαν κατευθειαν.....χωρις μα και μου...:mad:

 

EDIT: Επειδη ξεχασα να το ρωτησω,αν αλλαξει η οθονη,αδιαβροχοποιηση,τελος....???

 

Οχι βεβαια, θα τους ζητησεις να κανουν τεστ αδιαβροχοποιησης μετα την επισκευη.

(εμεις οι δικηγοροι , ανοιγουμε ολες τις πορτες ναουμ :lol: )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια, θα τους ζητησεις να κανουν τεστ αδιαβροχοποιησης μετα την επισκευη.

(εμεις οι δικηγοροι , ανοιγουμε ολες τις πορτες ναουμ :lol: )

 

Aπο περιεργεια,τι βαζουν....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Aπο περιεργεια,τι βαζουν....???

 

Για την αδιαβροχοποίηση? κόλλα βάζουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο;;

 

Πολύ αργεί.. Κάτι ΧΖ, Χ κλπ νομίζω την έχουν πάρει εδώ και αρκετό καιρό. Δεν θα την είχαμε πάρει τόσο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί.. Κάτι ΧΖ, Χ κλπ νομίζω την έχουν πάρει εδώ και αρκετό καιρό. Δεν θα την είχαμε πάρει τόσο καιρό;

Το τελευταιο update το πηραμε πριν 1 μηνα. Κανε λιγο υπομονη. Την 7.1 θα την παρει σιγουρα, απλα θα ειναι η τελευταια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με εγγυηση και αδιαβροχοποιηση που λετε, με εχει καλυψει το service της arvato (ts solutions) και τις δυο φορες που το χρειαστηκα. Ζ5 φιλου που επεσε σε νερο και δεν ξαναδουλεψε (με κλειστα πορτακια) του εκαναν αντικατασταση γιατι θεωρηθηκε κατασκευαστικο λαθος (?) και το δικο μου z5 compact, δεν ανταποκρινοταν η οθονη σε ενα σημειο ξαφνικα, εγινε αντικατασταση οθονης σε μια εβδομαδα. ουτε καν αποδειξη δεν μου ζητησαν στο compact.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο αυτο η συζηγος οχι στο μπανιο δεν το παιρνει ξανα αλλα ουτε νε βρεγμενα χερια....τι αδιαβροχοποιηση λενε μετα...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο αυτο η συζηγος οχι στο μπανιο δεν το παιρνει ξανα αλλα ουτε νε βρεγμενα χερια....τι αδιαβροχοποιηση λενε μετα...

Γιατι? Απο υγρασια το επαθε? Δεν νομιζω.

Εγω το εχω βρεξει πολλες φορες. Το καθαριζω κατω απο τη βρυση, το εχω χρησιμοποιησει σε βροχες και καταιγιδες, κανενα προβλημα απολυτως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Απο υγρασια το επαθε? Δεν νομιζω.

Εγω το εχω βρεξει πολλες φορες. Το καθαριζω κατω απο τη βρυση, το εχω χρησιμοποιησει σε βροχες και καταιγιδες, κανενα προβλημα απολυτως.

 

τοειχε στο μπανιο,με τους ατμους καιτο επαθε......:( Και αντε να την πεισεις οτι δεν θα εχει κανενα προβλημα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

τοειχε στο μπανιο,με τους ατμους καιτο επαθε......:( Και αντε να την πεισεις οτι δεν θα εχει κανενα προβλημα....

 

Δεν χρειαζεται να την πεισεις..:p

Ας κανει οπως νομιζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τελος του 17 που τελειωνουν τα 2 χρονια υποστηριξη ε μπορει και να μας την δωσουν την 7.1.1 οχι οτι δεν σηκωνει ακομα και την 7.1.2 αλα αφου θελουν να παρουμε νεο xperia καθε 6 μηνες τι να λεμε τωρα και μετα τα 2 χρονια που θα κλεισει και θα το δωσω και θα παρω το νεο xperia του 2018
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να την πεισεις..:p

Ας κανει οπως νομιζει.

 

Τελικα θα το παρω εγω και θα τις παρω iphone se ..... καλα μου εκατσε το δωρακι.....:happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αδιαβροχοποιηση μετά το service ? Καλό! Ξεχάστε την. Το Ζ5 που είχα, μετά από αλλαγή οθόνης δεν ήταν πλέον αδιάβροχο αν και το service υποστήριζε ότι πέρασε κανονικά τα τεστ τους. Το τσεκαρα με τον πολύ απλό τρόπο του βαρόμετρου.
Link to comment
Share on other sites

Αδιαβροχοποιηση μετά το service ? Καλό! Ξεχάστε την. Το Ζ5 που είχα, μετά από αλλαγή οθόνης δεν ήταν πλέον αδιάβροχο αν και το service υποστήριζε ότι πέρασε κανονικά τα τεστ τους. Το τσεκαρα με τον πολύ απλό τρόπο του βαρόμετρου.

 

Δωσε πληροφοριες..πως το ελεγξες..??? Με το βαρομετρο...ιδεα δεν εχω....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...