Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον Μάιο η κοπελιά μου είχε αλλάξει την οθόνη με 240€. Την original καινούρια οθόνη μαζί με το digitizer, την έβρισκα στο ebay γύρω στα 140€ και την imitation ή μεταχειρισμένη πολύ πολύ φθηνότερα γύρω στα 50€. Υπάρχουν και βίντεακια στο youtube πως να την αλλάξεις μόνος σου. Είναι ολόκληρη διαδικασία γιατί για να φτάσεις εκεί, βγάζεις όλα τα εξαρτήματα του κινητού. Αν δεν είσαι διατεθειμένος να δώσεις τόσα λεφτά (αν και υποθέτω μέχρι τώρα θα έχουν πέσει οι τιμές), πάρε μια imitation και κάνε το μόνος σου

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Προς το παρών έχω πάρει ένα Huawei p9 lite γιατί είμαι εκτός Αθηνών και δεν είχα συσκευή, με την προοπτική όταν γυρίσω Αθήνα να δώσω το Ζ5 για επισκευή και να πουλήσω το p9. Όμως είναι πολύ καλύτερο απότι νόμιζα και με βλέπω να κρατάω αυτό τελικά (με μία μικρή παραχώρηση στην ταχύτητα ☺). Εξάλλου με τα χρήματα που στοίχισε (219€) ούτε την οθόνη του Ζ5 δεν επισκευάζω. ;) Το σκέφτομαι πάντως...Θα δω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι έχει τόσες καλές κριτικές το p9 lite έχει και αρκετές επιλογές στο manual Mode η κάμερα του. Σωστή κίνηση ✌ δεν νομίζω πως αξίζει η επισκευή του Sony.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό, είναι γνήσιο και δεν μπλέκεις με κόλλες μπροστά. Μου το έφερε φίλος από Αγγλία και γλίτωσα τα μεταφορικά. Σχετικά εύκολη είναι η επισκευή αν πιάνουν τα χέρια σου...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενεργοποίησα το Stamina και οι ειδοποίησεις στο hangout πχ έρχονται κανονικά, χτυπάει και ανάβει και το ledaki. Είναι φυσιολογικό;

Στο Μ2 που έχω όταν βάζω Stamina δεν έρχεται τίποτα απο Facebook κλπ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενεργοποίησα το Stamina και οι ειδοποίησεις στο hangout πχ έρχονται κανονικά, χτυπάει και ανάβει και το ledaki. Είναι φυσιολογικό;

Στο Μ2 που έχω όταν βάζω Stamina δεν έρχεται τίποτα απο Facebook κλπ !

Εξαρτάται τι έχεις βάλει στις εξαιρέσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, για αυτό μου φαίνεται περίεργο.

 

Μόνο το hangout σου δουλεύει ή και τα υπόλοιπα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το hangout σου δουλεύει ή και τα υπόλοιπα?

 

Θα το δοκιμάσω και σε messenger να δω.

Μήπως δουλεύει αλλιώς το Stamina στο Marshmallow από ότι στο lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό, είναι γνήσιο και δεν μπλέκεις με κόλλες μπροστά. Μου το έφερε φίλος από Αγγλία και γλίτωσα τα μεταφορικά. Σχετικά εύκολη είναι η επισκευή αν πιάνουν τα χέρια σου...

 

ενδιαφέρον, αλλα απότι καταλαβα ειναι λιγο λόττο τι θα σου κάτσει... επιπλεον το waterproofing παει περίπατο! θα δω τι ζητάει το service της sony και βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και σε messenger να δω.

Μήπως δουλεύει αλλιώς το Stamina στο Marshmallow από ότι στο lollipop;

Να σου πω την αληθεια, δεν το χρησιμοποιω ιδιαιτερα και δεν ξερω. Νομιζω οτι η μονη διαφορα ειναι οτι στην 5 μπορουσες να εχεις ενεργο το stamina οταν η οθονη ηταν σβηστη, ενω πλεον οχι, μονο απο ενα ποσοστο μπαταριας και κατω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα δω τι ζητάει το service της sony και βλέπω.

 

Να το κάνεις, το κόστος δεν είναι απαγορευτικό όπως σε άλλες εταιρίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις, το κόστος δεν είναι απαγορευτικό όπως σε άλλες εταιρίες.

Έχεις δίκιο... Ρώτησα σήμερα και μου είπαν γύρω στα 180€, οπότε ναι φυσικά και αξίζει!

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πριν 8 ώρες βγήκε η αναβάθμιση σε 5.11

 

Κάνε να μας πεις εντυπώσεις γιατί να σου πώ την αλήθεια, τώρα είμαι τόσο καλά με την 305 που δεν θέλω να διακινδυνεύσω κάτι. Ίσως περιμένω την 7 για να κάνω και καθαρή εγκατάσταση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια, δεν το χρησιμοποιω ιδιαιτερα και δεν ξερω. Νομιζω οτι η μονη διαφορα ειναι οτι στην 5 μπορουσες να εχεις ενεργο το stamina οταν η οθονη ηταν σβηστη, ενω πλεον οχι, μονο απο ενα ποσοστο μπαταριας και κατω.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι στο Marshmallow είναι διαφορετικό το Stamina, ότι ίσως δεν σταματάει το προσκήνιο.

Μπορείς να δοκιμάσεις στο hangout - messenger να δεις αν όντως ερχοναι;

Θα χρωστάω χάρη

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι στο Marshmallow είναι διαφορετικό το Stamina, ότι ίσως δεν σταματάει το προσκήνιο.

Μπορείς να δοκιμάσεις στο hangout - messenger να δεις αν όντως ερχοναι;

Θα χρωστάω χάρη

 

Θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο messenger μου ερχονται κανονικα ειδοποιησεις. Απο hangout δεν ξερω κανεναν που να εχει για να μου στειλει, αλλα πιστευω το ιδιο θα συμβαινει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λειτουργεί διαφορετικά και δεν κόβει τα δεδομένα όταν είναι κλειστή η οθόνη, περίεργο...Βρήκα και αυτό σε ένα site.

 

1)The new STAMINA mode does not function like the last one did. Before, it would only limit background processes from accessing the Internet when the phone was in standby. Now, STAMINA limits display brightness, animations, vibration feedback, GPS, and we are warned that background data is also restricted at all times.

2)There is no whitelist. On the topic of background data – you no longer have a choice of apps to be left unscathed by the limiting.

3)Keeping the new STAMINA mode on at all times is no longer a viable option. While it is most certainly allowed in the settings menu, keeping it constantly on will severely hamper your experience. In contrast, the old STAMINA mode was barely noticeable and any Xperia user was used to just have it on at all times.

Edited by Vagos55
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λειτουργεί διαφορετικά και δεν κόβει τα δεδομένα όταν είναι κλειστή η οθόνη, περίεργο...Βρήκα και αυτό σε ένα site.

 

1)The new STAMINA mode does not function like the last one did. Before, it would only limit background processes from accessing the Internet when the phone was in standby. Now, STAMINA limits display brightness, animations, vibration feedback, GPS, and we are warned that background data is also restricted at all times.

2)There is no whitelist. On the topic of background data – you no longer have a choice of apps to be left unscathed by the limiting.

3)Keeping the new STAMINA mode on at all times is no longer a viable option. While it is most certainly allowed in the settings menu, keeping it constantly on will severely hamper your experience. In contrast, the old STAMINA mode was barely noticeable and any Xperia user was used to just have it on at all times.

Μάλλον έτσι είναι τα πράγματα και δεν νομίζω ότι φταίει η Σόνυ. Είναι από τη google... Απλά το doze, το ονομάζουν stamina.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την .11 και ολα καλα. Καθαρη εγκατασταση, κανενα θεμα!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η 7 ξεκινησε να παιρνει πιστοποιησεις οποτε πιστευω γυρω στα τελη του μηνα να ξεκινησει να ερχεται σε εμας. Ο αριθμος εκδοσης θα ειναι 32.3.Χ.Χ.Χ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...