Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ενώ μου έδειχνε ότι έχω σήμα κανονικά, ενώ δούλευε το 4g κανονικά, όταν πήγα να πάρω τηλέφωνο μου έβγαζε μήνυμα δεν υπάρχει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, ενώ όταν με καλούσαν έδειχνε κλειστό. Είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει αυτό, το έκανε και τον προηγούμενο μήνα. Με 2 reboot έστρωσε. Έχει τύχει και σε κανένα άλλο παρόμοιο περιστατικό? Αλλιώς να ψάξω Μήπως είναι πρόβλημα της κινητής τηλεφωνίας, αν και νομίζω είναι software, κόλπα της emui.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν του κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, θα μείνει κομπλέ στη τελευταία αναβάθμιση που έκανα?

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν του κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, θα μείνει κομπλέ στη τελευταία αναβάθμιση που έκανα?

 

Στάλθηκε από το MI 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι θα μείνει ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω το κινητό εδώ και ένα μήνα

Αξίζει να βάλω mm

Αν ναι μπορώ να το κάνω χωρίς υπολογιστή χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μια ερώτηση υπάρχει τρόπος να κάνουμε ροοτ την marshmallow??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Αυτο με την φωτεινοτητα που το εχω στο τερμα αλλα στον ηλιο αλαζει ειναι ριθμηση ρε παιδια? Και οταν αλαζει καλυβω με το χερι την επανω πλευρα και επανέρχεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυτο με την φωτεινοτητα που το εχω στο τερμα αλλα στον ηλιο αλαζει ειναι ριθμηση ρε παιδια? Και οταν αλαζει καλυβω με το χερι την επανω πλευρα και επανέρχεται

Αρχικα βγαλε την αυτοματη φωτεινότητα αν την εχεις!!!!

 

Αν δεν την έχεις πας ρυθμισεις->επιλογες για προγραμματιστές->αύξηση της αναγνωσιμότητας κατω απο τον ηλιο και κλειστο!!!

 

Ετσι ειναι στο P9 που εχω και μου εκανε το ιδιο πραγμα και απο τοτε που εκλεισα αυτη την επιλογη ολα κομπλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα βγαλε την αυτοματη φωτεινότητα αν την εχεις!!!!

 

Αν δεν την έχεις πας ρυθμισεις->επιλογες για προγραμματιστές->αύξηση της αναγνωσιμότητας κατω απο τον ηλιο και κλειστο!!!

 

Ετσι ειναι στο P9 που εχω και μου εκανε το ιδιο πραγμα και απο τοτε που εκλεισα αυτη την επιλογη ολα κομπλε!!!

 

Σε ευχαριστώ φίλε αλλα δεν μπορώ να βρω τις επιλογές για προγραματιστες που λες

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε αλλα δεν μπορώ να βρω τις επιλογές για προγραματιστες που λες

 

Πας ρυθμισεις-> σχετικα με το τηλέφωνο->αριθμος έκδοσης και το πατας 5-6 φορές!!!Μετα θα εμφανιστει και κανεις τα προηγούμενα που σου ειπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες σας δουλεύει η εφαρμογή του καιρού? Γιατί εμένα από 23 Σεπτέμβρη δεν κάνει ανανέωση, βγάζει μήνυμα να ενεργοποίησω την τοποθεσία, την οποία εχω πάντα ενεργοποιημένη ούτως ή άλλως.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα αυτό με τον καιρό αλλά μετά από μια επανεκκίνηση έφτιαξε.. Προς στιγμήν τουλάχιστον

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα αυτό με τον καιρό αλλά μετά από μια επανεκκίνηση έφτιαξε.. Προς στιγμήν τουλάχιστον

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks, Οκ και εμένα μετά από reboot.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πως τα παει η οθόνη του στον ήλιο;

Διαβαζα σε review δεν ειναι και τοσο καλή αν και amoled.

 

Παίζει ρόλο ποιος είναι πιο φωτεινός ο ήλιος ή η Amoled, εγώ οποίο και κινητό έχω δει κάτω από τον ήλιο έχει πρόβλημα, οποίος λέει το αντίθετο λέει ψέματα.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα παει η οθόνη του στον ήλιο;

Διαβαζα σε review δεν ειναι και τοσο καλή αν και amoled.

Μια χαρά τα πηγαίνει η οθόνη στον ήλιο, σήμερα πχ στο αττικό πάρκο κάτω από τον ήλιο συνεχώς, φωτεινότητα στο αυτόματο, δεν είχα θέμα.

Εμένα λίγο το GPS με απασχολεί λίγο, μερικές φορές χάνει σήμα ειδικά σε πλοήγηση με πόδια. Ελπίζω να το διορθώσουν σε κάποιο update.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε αναζητηση δικαρτου κινητου απο οτι διαβασα ειναι δικαρτο το mate s 'η κανω λαθος. Επισης το προτεινετε ειναι καλο? απο οθονη απο μπταρια καμερα κτλ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε αναζητηση δικαρτου κινητου απο οτι διαβασα ειναι δικαρτο το mate s 'η κανω λαθος. Επισης το προτεινετε ειναι καλο? απο οθονη απο μπταρια καμερα κτλ ευχαριστω

 

Ελλάδα και γενικά Ευρώπη κυκλοφορεί μόνο με μια κάρτα. Δικαρτο θα πρέπει να πάρεις από Κίνα την έκδοση CRR-L00. Κάμερα πολύ καλή, από τις καλύτερες στην τιμή του θεωρώ, οθόνη amoled, αρκετά καλή και απολαυστική, το design από τα καλύτερα που θα βρεις σε κινητό, πολύ λεπτό. Μπαταρία γενικά μέτρια, εξαρτάται βέβαια και από τη χρήση. Σε αυτή την τιμή από Ελλάδα νομίζω είναι αν όχι η καλύτερη, από τις καλύτερες επιλογές. Αν θες το δικαρτο από Κίνα τότε έχεις και άλλες επιλογές. Ερωτηματικό παραμένει αν θα είναι ανάμεσα στις συσκευές που η Huawei θα δώσει nougat.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161004/821c06e0a377957af09075f7a2ad48ec.jpg καλησπέρα σε όλους! Μετά από καιρό με την 6 χωρίς επαναφορά μετά την εγκατάσταση... πρώτη φορά είδα τέτοιο χρόνο στην οθόνη.. Εννοείται δεδομένα, WiFi και αρκετή χρήση.. Να μείνω ως έχει η να κάνω επαναφορά?

 

Huawei mate s

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161004/821c06e0a377957af09075f7a2ad48ec.jpg καλησπέρα σε όλους! Μετά από καιρό με την 6 χωρίς επαναφορά μετά την εγκατάσταση... πρώτη φορά είδα τέτοιο χρόνο στην οθόνη.. Εννοείται δεδομένα, WiFi και αρκετή χρήση.. Να μείνω ως έχει η να κάνω επαναφορά?

 

Huawei mate s

Αν δεν έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα και δεν τρώει κάποιο κόλλημα δεν υπάρχει λόγος για επαναφορά. Άλλωστε λογικά θα δώσει όπου να ναι και κάποιο update οπότε ίσως κάνεις τότε αν το θεωρείς σκόπιμο.

Εγώ έχω δει που και που με 4g σχεδόν όλη μερα 4 ώρες οθόνη, αλλά συνήθως έχω περίπου 3-3:30 ώρες με τη χρήση που κάνω. Πλέον προσπαθώ να μην κοιτάω ώρες οθόνης, αλλά να απολαμβάνω το κινητό και τις λειτουργίες του και να το φορτίζω όταν και όσο χρειαστεί. Αλλά μια βελτίωση στην αυτονομία με κάποιο update είναι πάντα ευπρόσδεκτη!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το κινητο απο θεμα καμερας πως παει ειμαι μεταξυ το mate s , honor 7 , και το meizu m3 note τι προτεινεται|?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το κινητο απο θεμα καμερας πως παει ειμαι μεταξυ το mate s , honor 7 , και το meizu m3 note τι προτεινεται|?

Όπως έγραψα και πιο πανω, θεωρώ ότι στα χρήματά του έχει από τις καλύτερες κάμερες. Το honor έχει επίσης καλή κάμερα από δείγματα που έχω δει, για το meizu δεν έχω άποψη. Αν θες δείγματα από mate s, ανεβάζω εδώ κάποιες φώτο https://flic.kr/s/aHskv16GFz

Τώρα για λοιπές λεπτομέρειες/συγκρίσεις θα πρέπει να σου πει κάποιος που τα είχε και τα τρία ή να δεις κάποια reviews.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το κινητο απο θεμα καμερας πως παει ειμαι μεταξυ το mate s , honor 7 , και το meizu m3 note τι προτεινεται|?

Αν θες σύγκριση μεταξύ αυτών των μοντέλων, καλύτερα δημιούργησε ένα σχετικό θέμα εδώ: Επιλογή Συσκευής;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πιο πανω, θεωρώ ότι στα χρήματά του έχει από τις καλύτερες κάμερες. Το honor έχει επίσης καλή κάμερα από δείγματα που έχω δει, για το meizu δεν έχω άποψη. Αν θες δείγματα από mate s, ανεβάζω εδώ κάποιες φώτο https://flic.kr/s/aHskv16GFz

Τώρα για λοιπές λεπτομέρειες/συγκρίσεις θα πρέπει να σου πει κάποιος που τα είχε και τα τρία ή να δεις κάποια reviews.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

ειδα τις φωτο σου τρομερη! καμερα θα ελεγα το ηονορ 7 που ειναι στην ιδια τιμη ειναι αρκετα χοντροκομμενο το mate s ειναι πανεμορφο λογικα εκει θα παω ευχαριστω πολυ! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες σύγκριση μεταξύ αυτών των μοντέλων, καλύτερα δημιούργησε ένα σχετικό θέμα εδώ: Επιλογή Συσκευής;)
το mate s θα χτυπησω ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...