Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την τελευταία αναβάθμιση του Viber έφτιαξε η ειδοποίηση και ανάβει μπλε led σε εισερχόμενο μήνυμα/κλήση ή είναι η ιδέα μου? Έχω την εντύπωση ότι πριν δεν άναβε το led.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα δεν θα παρουμε nougat.κριμα γιατι ειχα αρχισεινα γουστάρω την huawei. Δινει στο p9 lite και όχι σε εμας απίστευτο

Έβγαλε ανακοίνωση για την ημερομηνία που θα πάρουν τα Ρ9 και και mate 8. Θα υπάρξει ανακοίνωση και για άλλες συσκευές τις επόμενες εβδομάδες από όσο είχα διαβάσει σε ένα άρθρο. Δεν είναι δυνατόν να δώσει μόνο σε 2 μοντέλα της.

Πάντως έχουμε πολύ καιρό να πάρουμε κάποιο update και αυτό είναι που με ανησυχεί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ανακοίνωση για την ημερομηνία που θα πάρουν τα Ρ9 και και mate 8. Θα υπάρξει ανακοίνωση και για άλλες συσκευές τις επόμενες εβδομάδες από όσο είχα διαβάσει σε ένα άρθρο. Δεν είναι δυνατόν να δώσει μόνο σε 2 μοντέλα της.

Πάντως έχουμε πολύ καιρό να πάρουμε κάποιο update και αυτό είναι που με ανησυχεί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Διαβασα για ολες τις συσκευες που θα δωσει αλλα το mate s δεν ειναι μεσα

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα για ολες τις συσκευες που θα δωσει αλλα το mate s δεν ειναι μεσα

Ποιες ανέφερε? Το mate 8, τα P9 και τα nova ξέρω ότι ανακοίνωσε μέχρι τώρα. Δεν γίνεται να αφήσει τα honor στην απ' έξω μόλις κυκλοφόρησαν. Εκτός και αν βγήκε καινούργια ανακοίνωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εχει το αρθρο φιλε στο insomnia αναλυτικα ποιες θα παρουν πρωυα και ποιες στη συνεχεια και εκτος αυτου λεει οτι το mate s και το p8 δεν θα παρουν
Link to comment
Share on other sites

Εχει το αρθρο φιλε στο insomnia αναλυτικα ποιες θα παρουν πρωυα και ποιες στη συνεχεια και εκτος αυτου λεει οτι το mate s και το p8 δεν θα παρουν

Το έχω δει. Δεν θέλω να πιστεύω οτι είναι αυτή η οριστική λίστα. Το άρθρο είναι αναδημοσίευση άρθρου, το οποίο είναι αναδημοσίευση άλλου άρθρου. Αν πάει κάποιος στην αρχική πηγή θα δει ότι αναφέρει ότι η λίστα αναμένεται να μεγαλώσει τις επόμενες εβδομάδες: http://android.hdblog.it/2016/11/24/Huawei-Android-70-Nougat-P9-Mate-8/

 

 

Αν όμως δεν αυξηθεί η λίστα, αυτό θα είναι από τα μεγαλύτερα φάουλ της Huawei. Αναιρεί την ίδια την ανακοίνωση για διετή υποστήριξη software όλων των συσκευών της. Προσωπικά, αν δεν δώσει στο Mate S τη nougat, είναι η τελευταία φορά που τα σκάω για μοντέλο της huawei, όσο και αν συμπαθώ τα κινητά της. Μόλις έκλεισε χρόνο από την κυκλοφορία, θα είναι απαράδεκτο.

 

Έχω στείλει και ένα μήνυμα στην huawei Hellas αν έχουν βγει οι οριστικές λίστες, να δούμε τι θα απαντήσουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν από Huawei Hellas ότι προς το παρόν το Mate S δεν προορίζεται για αναβάθμιση σε nougat. Θα υπάρξει όμως επίσημη μελλοντική ανακοίνωση αν θα μπορέσει να αναβαθμιστεί ή όχι το εν λόγω μοντέλο. Δηλαδή με άλλα λόγια πολύ χλωμό να μας δώσει αναβάθμιση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν από Huawei Hellas ότι προς το παρόν το Mate S δεν προορίζεται για αναβάθμιση σε nougat. Θα υπάρξει όμως επίσημη μελλοντική ανακοίνωση αν θα μπορέσει να αναβαθμιστεί ή όχι το εν λόγω μοντέλο. Δηλαδή με άλλα λόγια πολύ χλωμό να μας δώσει αναβάθμιση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

τοσο ωραιο κινητο και θα φαμε τετοιο ακυρο. κριμα πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

τοσο ωραιο κινητο και θα φαμε τετοιο ακυρο. κριμα πραγματικα

Άστα να πάνε, νομίζω με τις λειτουργίες που ισχυρίζεται η huawei ότι θα έχει η emui 5 με nougat, θα απογειωνόταν η κινητήρα. Αν και ο κύριος λόγος είναι η απαιτήσεις της Google, παρά η απροθυμία της Huawei.

 

Τεσπα, μάλλον τις επόμενες ημέρες από οσο διάβασα θα μας έρθει ΟΤΑ update η Β370, οπότε αναμένουμε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ηταν branded η συσκευη και τώρα που εκανα χειροκίνητα την αναβαθμιση και έφυγε και λογότυπο της vodafone δηλαδη εγινε undraded και υπάρχει περίπτωση να μου ερθει η 370 ota???
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ηταν branded η συσκευη και τώρα που εκανα χειροκίνητα την αναβαθμιση και έφυγε και λογότυπο της vodafone δηλαδη εγινε undraded και υπάρχει περίπτωση να μου ερθει η 370 ota???

Ποια ρόμ έχεις τώρα? Η Β361 σου ήρθε με ΟΤΑ? Κοίταξε, από όσο έχει αναφερθεί σε άλλες περιπτώσεις οχι, θα πρέπει να την περάσεις χειροκίνητα. Έχει ανεβάσει κάποιος τη Β370 εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3514356

Τώρα παραπάνω πληροφορίες δεν γνωρίζω, οπότε ότι κάνει κάποιος το κάνει με δικό του ρίσκο.

 

Εν τω μεταξύ, κάποιος στο xda ανάρτησε απάντηση που πήρε από Huawei σχετικά με τη nougat, όπου αναφέρει ότι όταν την πάρουν οι συσκευές για τις οποίες έχει ανακοινωθεί υπάρχει περίπτωση να δοκιμαστεί και στο mate s και αν δουλεύει σωστά θα τη δώσει. Πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλαδή. Και να τη δώσει, μέχρι να γίνει αυτό θα έχουμε αλλάξει κινητό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

B321 φοραω μπορεις να μου πεις που θα βρω τη B361 να την περασω

Άρα ΟΤΑ δεν παίρνεις. Δεν υπάρχει full rom για την Β361 από οσο γνωρίζω. Υπάρχει το ΟΤΑ file στο xda, αλλά σχεδόν κανένας δεν μπορεσε να το περάσει γιατί ήταν λίγο πολύπλοκη η διαδικασία απο όσο θυμάμαι. Μπορείς να δεις εκεί.

 

Από όσο βλέπω όμως κάποιοι πέρασαν την Β370 από Β321 κατευθείαν χωρίς πρόβλημα οπότε δεν χρειάζεσαι την Β361.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν όμως δεν αυξηθεί η λίστα, αυτό θα είναι από τα μεγαλύτερα φάουλ της Huawei. Αναιρεί την ίδια την ανακοίνωση για διετή υποστήριξη software όλων των συσκευών της. Προσωπικά, αν δεν δώσει στο Mate S τη nougat, είναι η τελευταία φορά που τα σκάω για μοντέλο της huawei, όσο και αν συμπαθώ τα κινητά της. Μόλις έκλεισε χρόνο από την κυκλοφορία, θα είναι απαράδεκτο.

 

Έχω στείλει και ένα μήνυμα στην huawei Hellas αν έχουν βγει οι οριστικές λίστες, να δούμε τι θα απαντήσουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

2ετη υποστήριξη θα έχει ή honor. Μπορεί να είναι στην ουσία ή ίδια εταιρία αλλά σαν προώθηση υποστήριξη είναι ανταγωνιστικές.

 

Χωροα ότι και η ms έλεγε για τριετή υποστήριξη κοκ και @@@.

 

Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς πώς να αλλάξω το cust από c900 σε c432 έχει το b321 εγκατάσταση manual και ήταν branded ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς πώς να αλλάξω το cust από c900 σε c432 έχει το b321 εγκατάσταση manual και ήταν branded ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όταν πέρασες την Β321 πιο cust είχε? Εκτός και αν σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, γιατί να το αλλάξεις? Το c900 είναι global, δηλαδή για όλες τις εκδόσεις. Μόνο αν μετά θες να περάσεις κάποιο update με cust c432 θα έχεις θέμα. Γενικά, απ' ότι θυμάμαι πρέπει να κάνεις rollback στην Β145 και μετά B321 με cust c432.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι τυπικα θέλω να βάλω το επόμενο update . Λογικά πάω για rollback αν δεν πιάσει το change region οκ ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το τελευται update πως το παιρναμε παιδια;; Κατεβασα το αρχειο ζιπ...το περασα στν καρτα sd αλλα δεν βρισκει τιποτα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελευται update πως το παιρναμε παιδια;; Κατεβασα το αρχειο ζιπ...το περασα στν καρτα sd αλλα δεν βρισκει τιποτα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανες ότι λέει εδώ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=69993276. Για την Β370 φαντάζομαι μιλάς.

 

 

Χμ δεν πιάνει το rollback έχει κολλήσει στην b321 c900

Έκανες τη διαδικασία που γράφω εδώ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6719370

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έκανες ότι λέει εδώ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=69993276. Για την Β370 φαντάζομαι μιλάς.

 

 

 

Έκανες τη διαδικασία που γράφω εδώ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6719370

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Χανω τα δεδομενα μου; Οχι ετσι;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χανω τα δεδομενα μου; Οχι ετσι;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν είναι η full rom στο φάκελο και γίνει installation με τα τρια κουμπιά λογικά τα χάνεις. Δες το μέγεθος σε ΜΒ. Πάρε ένα back-up με το app της Huawei. Αν είναι το ΟΤΑ, λογικά δεν τα χάνεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Aν είναι η full rom στο φάκελο και γίνει installation με τα τρια κουμπιά λογικά τα χάνεις. Δες το μέγεθος σε ΜΒ. Πάρε ένα back-up με το app της Huawei. Αν είναι το ΟΤΑ, λογικά δεν τα χάνεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ευχαριστωω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω rollback και δεν με αφήνει απλά παραμενει στο ίδιο rom ούτε αλλαγή region από oem μπορεί να κάνει ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...