Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήδη το περιμένω σε λευκό

Από αγγελία

Με έτρωγε να αλλάξω σε κάτι σχετικά οικονομικό και τίμιο

 

 

Αν γίνει ροοτ επαναφέρει σε εργοστασιακή κατάσταση χώρος να φενεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις απέκτησα και εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο κ φοράει την β122.Είναι οκ?Πρέπει να βάλω κάποια άλλη??
Link to comment
Share on other sites

Το κουφό...κατέβασα την 6 πέρασα το dload στην κάρτα.πατάω τα τρία κουμπιά κ ξεκινά την εγκατάσταση.Στο 50% περίπου σταμάτησε κ έβγαλε failed.Κ ζήτησε reboot.το κάνω κ ανοίγει μετά από λίγοτο ψψάχνω λίγο κ έχει τελικά την 6!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήδη το περιμένω σε λευκό

Από αγγελία

Με έτρωγε να αλλάξω σε κάτι σχετικά οικονομικό και τίμιο

 

 

Αν γίνει ροοτ επαναφέρει σε εργοστασιακή κατάσταση χώρος να φενεται;

Για ρουτ Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον boot loader παίρνοντας κωδικό από την Huawei, οπότε αυτόματα χάνεις εγγύηση. Λογικα περνώντας ξανά ρόμ κλειδώνει ο boot loader αλλά πιθανόν αυτό να έχει καταχωρηθεί στο ΙΜΕΙ. Υπάρχει και τρόπος να ξεκλειδώσει ο boot loader με κάποιο πρόγραμμα, dc unlock νομίζω λέγεται, πληρώνεις κάποιο πόσο και στο ξεκλειδώνει χωρίς κωδικό. Πάντως είναι από τις λίγες συσκευές που νομίζω δεν χρειάζεται ρουτ.

Το κουφό...κατέβασα την 6 πέρασα το dload στην κάρτα.πατάω τα τρία κουμπιά κ ξεκινά την εγκατάσταση.Στο 50% περίπου σταμάτησε κ έβγαλε failed.Κ ζήτησε reboot.το κάνω κ ανοίγει μετά από λίγοτο ψψάχνω λίγο κ έχει τελικά την 6!!!!!!!

Δεν είναι κουφό, έτσι συμβαίνει συνήθως όταν το κινητό έχει branded Rom.

Παιδιά που μπορώ να τσεκαρω το ιμει να δω την εγγύηση ;

Μέσα από την εφαρμογή hicare σου γράφει πληροφορίες με την εγγύηση της συσκευής. Αν δεν έχει ξεκλειδωμενο bootloader έχεις κανονικα εγγυηση. Επίσης φαντάζομαι αν πάρεις το επίσημο service της Huawei θα γνωρίζουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι.

Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση;

Φίλος είναι ανάμεσα στο mate s, το HONOR και το LG V 10....

Έχετε κάποια συγκεκριμένη γνώμη (ρωτώ εδώ γιατί δεν έχω ιδέα για το συγκεκριμένο έναντι του v10 που είχα και του Αξιου Honor 6)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κ κάτι άλλο ακόμη παρατήρησα οτι τώρα στην 6 στην εφαρμογή Θέματα σου βγάζει μόνο τα προεγκατεστημένα.από πού κατεβάζουμε άλλα????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι.

Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση;

Φίλος είναι ανάμεσα στο mate s, το HONOR και το LG V 10....

Έχετε κάποια συγκεκριμένη γνώμη (ρωτώ εδώ γιατί δεν έχω ιδέα για το συγκεκριμένο έναντι του v10 που είχα και του Αξιου Honor 6)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

χωρις δευτερη σκεψη παρε το mate.

δε ξερω τα αλλα , απλα το δικο μας με εχει μαγεψει

Link to comment
Share on other sites

μου επεσε και φυσικα εσπασε η οθονη.

καμια ιδεα κανα μαγαζι/service οικονομικο?

Ρώτα αρχικά στο επίσημο service να δεις τιμές. Αν το πας σε άλλο μαγαζί που δεν είναι επίσημο service, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χάσεις την εγγύηση. Οπότε επικοινώνησε με το επίσημο service να τα ρωτήσεις όλα αυτά και κυρίως τι γίνεται με την εγγύηση. Αν το κόστος στο επίσημο service είναι απαγορευτικό, τότε ψάχνεις κάποιο άλλο μαγαζί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια πληροφορια αν παρει ποτε την nougat?
απο οτι εψαξα και διαβασα τιποτα συγκεκριμενο δεν εχει αναφερθει για αν θα την παρει και ποτε.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακόμα δεν έχει βγάλει επίσημη ανακοίνωση η huawei για τις συσκευές της που θα πάρουν Ν. Θέλω να πιστεύω ότι θα τη δώσει, είναι το πρώτο κινητό της σειράς S όποτε θα θέλει να το υποστηρίξει. Και γενικά, 2 μεγάλες αναβαθμίσεις τις δίνει στα κινητά της, πχ mate 7, honor 6 κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

χωρις δευτερη σκεψη παρε το mate.

δε ξερω τα αλλα , απλα το δικο μας με εχει μαγεψει

Σε ευχαριστώ αλλά αν δεν έχεις άποψη και για τα άλλα είναι κάπως προσωπική η γνώμη και όχι αντικειμενικη ;)

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για ρουτ Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον boot loader παίρνοντας κωδικό από την Huawei, οπότε αυτόματα χάνεις εγγύηση. Λογικα περνώντας ξανά ρόμ κλειδώνει ο boot loader αλλά πιθανόν αυτό να έχει καταχωρηθεί στο ΙΜΕΙ. Υπάρχει και τρόπος να ξεκλειδώσει ο boot loader με κάποιο πρόγραμμα, dc unlock νομίζω λέγεται, πληρώνεις κάποιο πόσο και στο ξεκλειδώνει χωρίς κωδικό. Πάντως είναι από τις λίγες συσκευές που νομίζω δεν χρειάζεται ρουτ.

 

 

Μέσα από την εφαρμογή hicare σου γράφει πληροφορίες με την εγγύηση της συσκευής. Αν δεν έχει ξεκλειδωμενο bootloader έχεις κανονικα εγγυηση. Επίσης φαντάζομαι αν πάρεις το επίσημο service της Huawei θα γνωρίζουν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Το κινητό δενβθα το κρατήσω μιας και πήρα το p9

Το έχω βάλει αγγελία ήδη εδώ

Την εγγύηση ακόμα δεν κατάφερα να την δω

Link to comment
Share on other sites

Το κουφό...κατέβασα την 6 πέρασα το dload στην κάρτα.πατάω τα τρία κουμπιά κ ξεκινά την εγκατάσταση.Στο 50% περίπου σταμάτησε κ έβγαλε failed.Κ ζήτησε reboot.το κάνω κ ανοίγει μετά από λίγοτο ψψάχνω λίγο κ έχει τελικά την 6!!!!!!!

 

Μετα από αυτό περασε θεωρητικά οκ η ρομ ή πρέπει να το ξανακάνω μιας κ τωρα δεν φοραει branded rom??

Link to comment
Share on other sites

Μετα από αυτό περασε θεωρητικά οκ η ρομ ή πρέπει να το ξανακάνω μιας κ τωρα δεν φοραει branded rom??

Κανονικά πέρασε. Βέβαια καλό είναι μετά την εγκατάσταση μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων Όπως προτείνει και η Huawei Για τις branded roms. Αν δεν παρατηρείς κάποιο πρόβλημα ή bug συνεχίζεις όπως είσαι. Από ότι φαίνεται όμως όσοι από branded Rom περνάνε την unbranded δεν λαμβάνουν ΟΤΑ updates.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πέρασε. Βέβαια καλό είναι μετά την εγκατάσταση μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων Όπως προτείνει και η Huawei Για τις branded roms. Αν δεν παρατηρείς κάποιο πρόβλημα ή bug συνεχίζεις όπως είσαι. Από ότι φαίνεται όμως όσοι από branded Rom περνάνε την unbranded δεν λαμβάνουν ΟΤΑ updates.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Κ πως λύνεται αυτό??εγώ νομιζα οτι τωρα θα λαμβάνω οτα....κ οχι πριν

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,έχω ένα πρόβλημα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το viber όταν μου στέλνουν μήνυμα παρά μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή.

Έχουμε καμία ιδέα τι φταίει? Πως μπορώ να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Κ πως λύνεται αυτό??εγώ νομιζα οτι τωρα θα λαμβάνω οτα....κ οχι πριν

ΟΤΑ θα έπαιρνες με τη ρομ που είχες αλλά οι αναβαθμίσεις θα ερχόντουσαν πολύ αργά. Νομίζω πρέπει να κάνεις ρουτ και να αλλάξεις κάποια στοιχεία στο buildprop, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αξίζει γιατί χάνεις εγγύηση. Απλά όταν θα βγαίνει update θα την περνάς manual με τοπική ενημέρωση χωρίς να χρειάζεται να ξαναστηνεις το κινητό, όπως συμβαίνει και με ΟΤΑ.

Χαίρεται,έχω ένα πρόβλημα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το viber όταν μου στέλνουν μήνυμα παρά μόνο όταν ανοίξω την εφαρμογή.

Έχουμε καμία ιδέα τι φταίει? Πως μπορώ να το διορθώσω?

Αν έχεις marshmallow κανείς αυτά που γράφω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6769242

Αν εχεις lollipop θα πρέπει να βάλεις το viber στις προστατευόμενες εφαρμογές ώστε να μένει πάντα ανοικτή και Επίσης να ορίσεις να δέχεσαι ειδοποιήσεις από viber. Δεν θυμάμαι ακριβώς τη διαδρομή για να βρεις τις προστατευόμενες εφαρμογές, αλλά νομίζω πας από τις ρυθμισεις- προστατευόμενες -εφαρμογες και ορίζεις και τα notifications να επιτρέπεται το viber. Αν δεν είναι αυτή η διαδρομή κοίτα και από τον διαχειριστή τηλεφώνου αν έχει επιλογή για προστατευόμενες εφαρμογες. Αν θυμάται ακριβώς κάποιος φίλος να σου πει.

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελικά νεα Θέματα πως κατεβάζουμε???εκτός απο αυτα τα 6_7 που έχει μεσα..

Αν είχες branded rom προς το παρόν δεν μπορείς γιατί η πρόσβαση στα θέματα γίνεται με βάση το ΙΜΕΙ και την προέλευση της συσκευής. Μπορείς να βρεις στο play store εφαρμογές με θέματα απο emui.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μπορούμε να μεταφέρουμε???

Με μινιμουμ 32 GB μνήμη σου χρειάζεται η μεταφορά;;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Κατα πάσα πιθανότητα δεν μου λειτουργεί το μπροστινό flash. Δεν ξέρω αν οφείλεται στην 6 η απλά χάλασε. Eκανα και επαναφορά αλλά τίποτα. Ξέρει κάποιος κανα τρόπο να τσεκάρουμε το flash εαν δουλεύει?

Edited by guru7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...